Bultenlanilscii Overzicht. Kantongerecht te Gouda. PETROLEUM-NOTEERINGEN ADVERTENTIËW, f Cantzlaar Salialkwgk, te Rotterdam 4m. h; ADVERTENTIES ding van zwavelzure ammonia maakt bet staven der stof overbodig; men kan volstaan met een beet ijzer te strijken, wanneer de stof nagenoeg droog is. Het komt ons zeer wonscbelijk voor, dat onze fa brikanten deze nuttige bewerking in praktijk brengen tgdeos de fabrikatie. {Maandblad tegen vervalschingen). Naar men tbans voor de zooveelste maal verze kert, zijn nu werkelijk de dagen van de Speelbank te Monaco geteld. Den 16n April nl. eindigt de overeenkomst, welke in 1872 tusschen den inmiddels overleden vorst van Monaco, Karei III, en den pachter, den heer Blano, en het door dezen gevormde consortium tot exploitatie der Speelbank voor een tijdvak van 80 jaren gesloten is. Vorst Albert toont, naar men aan de #Hamb. Corr" meldt, geen lust om bet privilege te vernieuwen. Bij deze twijfel achtige toekomst beeft de Bank het voor geraden gehouden, reeds nu naar een nieuwe plaats om te zien, haar gouden sleutel heeft haar ook reeds een deur geopend, en thans is het voor afwisseling een republiek, welke der Bank gastvrijheid verleenen wil. Dit is de aan de Spaansch-Fransche grenzen gelegen staat Andorra. x Te Parijs beeft zich reeds een comité gevormd, eo wel de /-Cercle des étran- gers d'Andorra", die 40,000 actiën a 500 frank heeft uitgegeven. Volgens het /Bulletin de Statistique" van het miniïterie van koophandel in Frankrijk bedroeg de wijnproductie van het departement Charente in de laatste 8 jaren gemiddeld 156.721 hectol., die 19.615 hectol. cognac opleverden. Gedurende hetzelfde tijdvak bedroegen dejaarlijk- sche zendingen van cognac naar Engeland ongoveer 4 millioen gallons, en wanneer men den uitvoer naar alle andere landen der aarde tezamen slechts even hoog raamt, verkrijgt men een totalen uitvoer van 8 millioen gallons 863,636 hectol. Hieruit blijkt duidelijk dat de uitvoer van het in Cognac gedistilleerd en als cognac verkocht wordend product, 344.021 hectol. meer bedraagt dan de pro ductie door distillatie van wijn kan opleveren, en dus deze ten minste 18 maal overtreft. Het wordt hoe langer hoe duidelijker door derge lijke sprekende statistieke opgaven, zegt het Maand bl. tegen Vervalsch." dat het publiek, indien het voor weinig geld //cognac" verlangt, eenvoudig een mengsel van spiritus en cognac ontvangt, en bij de bekend heid der genoemde feiten en het zeer algemeene van het begrip ^cognac" (behalve Frausche bestaat er o. a. Kaapsche en Duitsche cognac) inderdaad niet veel anders verlangen kan. Een hoofdzaak blijft dat geen overmaat van foezel of andere bestand- deelen, welke tot de schadelijke gerekend worden, in de cognac voorkomen en daarvoor zal een strenge controle steeds noodig zijn, al zal het geen deskun digen in den zin komen, te trachten het bewijs te leveren, dat een stof werkelijk van deze {of gene plaats afkomstig is, zooals b. v. met cognac nog wel eens ondersteld wordt door personen, die geheel onbekend zgn met de moeilijkbeden der schei kundige ontledingen met de vragen, die aan des kundigen gesteld behooren te worden. Een heer uit Sittard had zich onlangs naar Aken begeven om bij dr. W. eene operatie aan zijne tanden te ondergaan. Hij kwam bij vergissing terecht bij een ander dentist naast het huis van dr. W. De 25-jarige bediende van den dentist gaf zich nu uit voor dr. W. en trok den armen man 21 kiezen, zonder hem van te voren gechloroformd te hebben, teneinde een nieuw kunstgebit van 400 mark te kunnen verkoopen. De patient leed teugevolge dezer ruwe behandeling gedurende meerdere dagen aan koortsen. De straf kamer te Aken veroordeelde den bediende, tegen wifen eene aanklacht was ingediend, tot 3 maanden gevangenisstraf wegens verwonding. Aan het advies der commissie van toezicht op de Rgks-landbouwproefstations te Groningen, Hoorn en Breda, bg de verslagen over 1890, ontleent de Staats-Ct. een belangrijk overzicht, waaruit wy het onderstaande overnemen. «Do geschiedenis der proefstations voor den land bouw in Nederland neemt een aanvang mot de op richting van den proeftuin, later ook proefstation, te Deventer in 1860. Hoewel deze inrichting ten ge volge van onvoldoenden finauciëelen steun slechts een kwijnend leven heeft geleid en in 1889 is op geheven, mag zij als oen bewijs worden beschouwd, dat do behoefte aan ontwikkeling van den landbouw door middelon als deze zich hier te lande reeds yóór dertig jaar heeft doen gevoelen. z/Beteekenis kreeg echter deze beweging eerst bij de vestiging dor rijks-landbouwschool te Wagenin- gen, met het dAaraan in 1877 verbonden proefstation. „In 1880 sprak het Genootschap voor ny verheid en landbouw in Groningen den weusch uit naar eene soortgelijke inrichting voor die provincie, en toen deze weusch op het landbouwkundig congres te Veendam in 1883 algemeen weerklank bleek te vin den, wendden de Gedeputeerde Staten zich, om ver vulling daarvan, tot den minister van binnenlandscbe zaken, die echter het verzoek verwees naar zijn ambtgenoot voor waterstaat, tot wiens departement de landbouwbelangen behooren. Hier vond men gereedelijk erkenning, maar aan vankelijk geen vervulling van de behoefte. Wel meende de minister, dat geldelijke ondersteuning van staatswege zou kunnen gegeven worden, maar het initiatief behoorde vau de mndbou w zei ven uit te gaan. J wIn deze stemming bracht echter het bekende ad vies der Landbouw-commissie wijziging, en het ge volg daarvan was, dat in 1888, nadat de wetgevende macht de noodige geldmiddelen had bewilligd, be sloten werd tot de oprichting van drie rijkslaudproef- stations, te Groningeh, te Hoorn en te Breda. By kon. besluit van 17 Juli 1889, no. 95, werd een reglement voor deze inrichting vastgesteld en eene commissie van toezicht in het leven geroepen, die thans voor de eerste maal de eer heeft de aanvan kelijke uitkomsteg vap deze inrichtingen ter keunis te brengen. De nieuwe stations werden geopend te Groningen I November 1889 voor het onderzoek van meststof fen, en op 2 Januari daaraanvolgende voor alle onderzoekingente Hoorn op 1 November 1889 voor het onderzoek van voederstoffen, en op 2 Ja nuari voor alle onderzoekingen te Breda op 1 Octo ber voor het bepalep voor suikergehalte in suiker bieten eu op 2 Januari voor alle onkerzoekingeu." De commissie kan, na persoonlijk en herhaald onderzoek, niet anders dan met lof spreken over de i wijze, waarop de verschillende titularissen hnnn* functien vervullen en over hunne geschiktheid daartoe» z/Het materieel hebben wij overal, zoover kon worden nagegaan, in overeenstemming met den inven taris en in goeden toestand aangetroffen. z/Ook de administratie laat, voor zooverre wg <kunnen beoordeeleu, in geen der stations to wenschen over" Na een ov rzicht van de Verrichtte werkzaamheden zegt de commissie, //dat de vestiging der nieuwe stations eene belangrijke vermindering der gewone werkzaamheden aan het proefstation te Wageningen tengevolge had. Het aantal aldaar verrichtte onder zoekingen, dat in 1889 1886 bedrieg, daalde in 1890 tot 638. Dientengevolge kwam er voor meer wetenschappe lijke onderzoekingen, die in de laatste jaren wegens de drukke werkzaamheden eenigzins op den achter grond waren geraakt, meer tijd beschikbaar" z/De algemeene indruk dien de commissie verkroeg bg het overzicht van al a at in verschillende richtin gen door de proefstations in het afgeloopen tijdvak is verricht, is gunstig, en zij meent dat die ook bg het belangstellend publiok bevredigend moet zijn geweest. z/Het .heeft natuurlijk niet aan teleurstellingen ontbroken, naar de aanleidingen, die de proefstations daartoe gegeven hebben, waren gering in getal en voldoend verklaarbaar uit nieuwheid der toestanden. In de Staatsct. komen de herziene bepalingen voor omtrent het personeel van beide bovengenoemde dienstvakken, waaraan wij het volgende ontleenen De hoofddirecteur der posterijen en der telegraphie is onder -do bovelen van den minister van waterstaat, handel en nijverheid met het hoofdbestuur van die beide takken van dienst belast. Hg is tegenover den minister verantwoordelijk voor den goeden gang van zaken en onderwerpt hem de voorsteÜen, die daartoe moeten strekken. Verder wordt do taak van den hoofdinspecteur in onderdeelen omschreven. De inspecteurs der posterijen en der telegraphie houden, overeenkomstig de hun door den minister te verstrekken voorschriften, toezicht op den dienst en do ambtenaren tiinnen hun inspectie De ambtenaren van elke inspectie zijn gehouden de bevelen van den inspecteur, biunen de inspoctie met het toozicht belast, op te volgen. De werkkring van de inspecteurs in algemeenen dienst wordt door den Minister aangewezeu. De jaarwedde van de inspecteurs bedraagt 3000—/ 4000. Het toezicht op den dienst der vereenigde post en telegraafkantoren en de inspectie dier kantoren is opgedragen wat den postdienst betreft, aan den inspecteur der postergen en wat den telegraafdienst aangaat, aan de inspecteurs der telegraphie. Aan inspecteurs der posterijen of der telegraphie, ter beoordeoling van den minister in beide dienst vakken voldoende bekwaamheid bezittende, kan ook worden opgedragen het toezicht op die kantoren binnen hunne afdeeling, zoowel wat den post- als telegraafdienst betreft. Ook kunnen in de plaats van afzonderlijke inspec teurs der posterijen en der telegraphie, inspecteurs der vereenigde diensten worden benoemd. Aan hen kunnen adjunct-inspecteurs worden toe-^ i gevoegd. Vergeef mij, maar het is een waar kunstgenot, naar u te luisteren. Spreek, bid ik u, spreek van nzelve, van mijne zuster.... Het is mg, alsof ik geen vreemde voor u ben, en het komt mg voor, alsof ik u reeds lang heb gekend. Dat is heel aardig van u gezegd. De broeder van mijne lieve Alice kan niet anders dan een vriend wan mij zijn. Ik zou coquet willen zijn, om u te kunnen behagen. Coquet? Welke vrouw is dat niet? En toch is «r in u iets eigenaardigs. Ge zijt zoo verschillend van onze hedendaagsche meisjes. Alice kwam dit gesprek storen; het souper was gereed. Naar aanleiding van den glorierijken avond herinnerde Florence aan Alice's zegepraal te Rome. De jonge Amerikaanse he was van plan geweest, eerst tegen de lente naar Parijs te gaan. Maar toen zg in de dagbladen het aanstaande debunt harer vriendin vond aangekondigd, had zij geen weerstand kunnen bieden aan het verlangen, haar te gaan toejuichen. Jacques hield niet op Arthur te plagen. De Pa- rijzenaar kon niet verdragen, dat de echtgenoot van een beroemde vrouw zich zoo opzettelijk in de schaduw hield. Dutac lachte en antwoordde met zgn gewone .bescheidenheid Ik heb het u gezegd: ik zou haar maar be lachelijk maken. Ik hoor reeds wat de mecschen zouden zeggen: «Wat een bewonderenswaardige j kunstenares, die mevrouw Salbert! En is zij ge trouwd? Welzoo! Wat doet haar man? Een prins, een hertog zeker? Welneed, hij is.... ambtenaar aan het Stadhuis! Dat klonk zoo grappig, dat alle gasten in een schaterlach uitbarstten. Lach mij maar uit, beste vrienden, ging de overstoorbare Arthur voort. Ik wensch mijn leven in twee deelen te verdeeien. Ik wil de echtgenoot van Alice zgn, niet de man van de beroemde madame Salbert. DezeLa^ahoort baar kunst en het publiek toe, Gij bewondert de begaafde artiste, de lieftallige echtgenoote. Gij hebr haar kunflp ik haar hart. Mijn deel is het beste; ik behoud het. Hoe waar was hetgeen hij zeide. Sedert vijf jaér smaakten deze twee menschen een volmaakt geluk. Hun liefde, in armoede geboren, gróeide aan in de dagen van voorspoed. Zg gingen doer het leven, zeker van elkander, gesterkt door de hechte teeder- heid, die hen verbond. WaaTom zouden zij het betreurd hebben, dat zij geen kinderen hadden Zg waren elkander gpnoeg, omdat zij zich uit hun vereenigd bestaan een ideale wereld hadden gemaakt. Dik wij Is zeide Alice tegen haar broeder Waarom trouwt ge niet? Zie, >hoe gelukkig wij zijn En dan antwoordde hij Indien je een vrouw voor mij vindt, die je gelijkt, dan trouw ik haar dadelijk. Dien avond bleven de oogen van Roland onafge wend rusten op Aiss Florence, die verlegen bloosde onder zijn vurigen blik. Zou het uiet het grootste geluk zijn, bemind te worden door dat lieftallige kind II. Tegen de gewoonte harer landgenooten in, hield miss Florence niet van het leven in een hótel. De Amerikaan vindt het vermakelijk in die groote ver zamelplaatsen van allerlei natiën, Jie voor hém het^ vermakelijk in die grbote verzamelplaatsen van aller lei natiën, die voor hem het „home" van den Engelsch- man vervangen. Het jonge meisje volgde de dichterlijke neigingen van haar geaardheid, die haar er toe brachten, de aanraking met lieden van allerlei slag te ontvluchten In Parijs aangekomen, wist 4ij behendig de drukte en bewegelijkheid te ontwijken. Door het toeval geholpen! vond zij in Passy een lief huis, omgeven door een fraaien tuin. Een huis, dat afschuwelijk gemeubeld was, waarschijnlijk naar de laatste burger lijke mode; maar een fijnbeschaafde f verstandige vrouw weet spoedig te veranderen, wat haar niet, bevalt. 1 Binnen enkele dagen had miss Florence de burgerlijke meubelen en het leelijke behangsel doen vervangen. De bezoeker ondervond dadelijk een gevoel van .gezellige behagelijkheid. Een holder verlichte vestibule deelde de benedenverdieping in twee deelen; rechts bevond zich een kamer vol bloemen en groene planten. - Wordt vervolgd.) V O t De jaarwedde van de inspecteurs bedraagt van f 3600 tot 4200 en die van de adjunct-inspecteurs van 2400 tot 3000. De kantoren worden gerangschikt in de volgende acht klassende postkantoren naar gelang van den zuiveren ontvang, de telegraafkantoren naar gelang van het aantal telegrammen De rangschikking ge schiedt telken jare in de maand Juli naar de uit komsten van het vorig jaar. Voor nieuwe kantoren geschiedt de rangschikking naar de vermoodelijke uitkomsten gedurende het eerste jaar na de opening. Klassen der postkantoren le kl. boven 320.000, 2de 160,000—/ 320,000, 3de 80,000— 160,000, 4de 40,000—80,006, 5de 20,000- 40,000, 6de 11,000—/ 20,000, 7de 5000- L - f 5000. kantoren: 11,000, 8ste beneden f Kla8ssen der telegraafka lste kl. boven 150,000, 2de kl. 90,000—150,000, 3de kl. 60,000- 90,000, 4de kl. 30,000—60,000, 5de kl. 20,000— 30,000, 6de kl. 11,000—20,000, 7de kl. 5,000— 11,000, 8ste kl. beneden 5,000 telegrammen. Aan deze klassen zijn de volgoude jaarwedden verbonden a. Postkantoren le kl. 3900—5000, 2e ƒ3400 3800, *3e 2900—3800, 4e 2400—2800, 6e 1900—2200, 6e 1600—1800, 7e f 1300—1500, 8e f 800—1200. b. Telegraafkantoren, le kl. 29004000, 2e kl. 2600—2800, 3 kl. 2400—2500, 4e kl. 2100-2390,-5e kl. 1900—2000, 6e kl./1600 —1800, 7o kl. 1300—1500, 8e kl./800—1200. De jaarwedde van de directeuren-brievengaarders bedraagt 900 tot 2000; die vau de directeuren der spoorwegkontoren van 2600 tot 3500. De controleur voor de fabricage der postzegels gehiet eeu jaarwedde vau ten hoogste 2200; de graveur bg de poststempelfabriek eene jaarwedde van ten hoogste 2000. Het besluit is met l dezer in werking getreden. Tegelijk met het gewagmakea van ernstige onder handelingen over eene nieuwe Russische conversie- leening te Parijs, duiken te Londen, Weenen en elders de gebruikelijke deprimeerende geruchten op. Hier wordt beweerd dut er eene nieuwe samen- sweriug zou zijn ontdekt tegen het leven van den Czarelders spreekt men van dreigende verwikke lingen in het Oosten, Russische troepenbeweging, enz. Van Bussiscb-gezinde zijde daarentegen wordt tot styving van Eusland's krediet verzekerd, dat al die onrustwekkende geruchten valsch zijn, dat Eus land's politiek vredelievend is, ja zelfs, dat er uit zicht bestaal op een bezoek van den Czar te Berlijn in den nazomer. Het is zaak, in den eersten tjjd zoowel de politieke hausse- als de baisse-berichten sterk te wautrouweu. He Norddeutache Ailgemeine Zeiluwj komt in een officieus artikel op legen de geruchten, welke weer in eenige bladen worden verspreid, dat de politieke toestand in Europa reden tot ongerustheid zou geven. Het verleenen van de Andreas-orde door czaar Ale xander aan president «Carnot wordt door het blad uitsluitend beschouwd als een bewijs van erkentelijk heid voor de ontvangst, welke den czarewitch in Fransoh-Indië is ten deel gevallen. De berichten over de verplaatsing van Russische troepen zijn vol komen ongegrond. Rusland is nog bezig met de ten uitvoerlegging van het voor eenige jaren aangenomen plan voor de landsverdediging en daarby heeft de Russische regeering onlangs besloten tot verandering der infanterie-geweren, een maatregel, waartoe men in onrustige tijden niet overgast. «Wanneer Rusland zegt de Hordei. Allg. Zeit. nu en dan met het oog op de volken in Oost- Azië een dreigende houding aanneemt, dan behoeft Europa zich daarover niet ongerust te maken, zoolang de internationale betrekkingen in stand worden ge houden, En de internationale toestand is zoo kalm en geruststellend, dat, indien onbeduidende geschil len mochten voorkomen, deze gemakkelijk door de diplomatie ktfnnon worden opgelost". Keert Ierland zich van zijn ongekroonden koning af? De Iersche kiezers sobijnen besloten op deze vraag een bevestigend antwoord te gevenop Kil kenny volgde Sligo, Parnell's tweede nederlaag bij de ttpmbus. Over de beteekenis der verkiezing te Sligo wordt in do Britsohe pers ijverig gediscussieerd. Een echec voor Parnell en de tories, noemen de libera^ len den uitslagter nauikernood zijn Parnell's tegifc- standers een nederlaag ontsnapt, voo. verklaren cm uimonisten, en heide partijen toonen met cijfers aan, op welken goeden grond hun beweren berust. volgens de regeeringsbladen is het resultaat te ugo een teleurstelling voor do patriotten en een ewijs dat Parnell's papieren stygen, wyl de verhou- tlingvan het.stemmengetal tusschen Parnellisten eu *™-Parne"ytea gunstiger is voor de eersten dan if /Kilkenny. Wat antwoorden hierop de liberalen e' cyfer is iets gunstiger, doch waarvan kwam dit? In 1885 brachten 770 tories Êun stem tegen den nationalistischen oandidaat uit, die thans den Par- nellist steunden! Dit mag het Iersche volk niet over het hoofd zien. Het ia een niet te loochenen feit en dit is misschien de strengste aanklacht tegen Parnell's hals starrige houding dat de unionisten openlijk voor hun sympathiën jegens den voormaligon Iersohen leider uitkomen. Zoolang zij Parnell's onbeperkten invloed op het Iersche volk Vreesden, was hij hun Beëlzebub in levende lijve, op wien men Pigotts en andere roofdieren afzond. Thaus, nu Parnell wij laten daar door eigen schuld of door een schijnheilig puritanisme der Britten de voornaamste hinder" paal is geworden bij de verwezenlijking van het grootsche werk, waarvoor hij zelf de grondslagen legde, ziet men tories en liberale naionisten y veren om Parnell als het toonbeeld van eerlijkheid, van vaderlandsliefde, van onwankelbareu moed voor te stellen. Wat by deze tactiek de drijfveer kan zijn van hen, die Home Rule voor Ierland mot alle mogelijke mid delen zoeken tegen te gaan, daaromtrent kan geenerlei twijfel bestaan. Het tijdstip der algemeene verkiezingen nadert, 'een overwinning der Glndsto- nianen schijnt verzekerd, maar welke Engelsohe partij zou het wagen aan een verdeeld Ierland politieke zelfstandigheid te schenken Teneinde dus Uome Rule tegon te houden, is het zaak voor iJeBritsche uuionisten de scheuring biunen de Iersche partij, wolke tevens de Gladstonianen verzwakt, te bevor deren. Maar evenzeer als het belang dor tories deze onverzoenlijke vijanden van Iersche autonomie, die, tweedracht verlangt, even dringend eischt het welzyn van het Iersche volk, dat zoo spoedig moge lijk de vroege eenheid tusschen zijn bekwame leiders wordt hersteld. De Temp» geeft eon beschouwing over het congres van mijnworkers, dat de vorige week te Parijs is gehoudeu. Het Parijsche blad doet uitkomeD, dat van den beginne af op deze internationale bijeenkomst stryd iB gevoerd tusschen het praotisch en ordelijk element en dat van allerlei hersenschimmen en ver deeldheid. In den aanvang scheen het eerste te zullen zegevieren, maar ten slotte heeft het laatste de bovenhand behouden. Het besef van de gemeen schappelijke belangen heeft in het eind al het andere in de schaduw gesteld en al de beslissingen zijn na genoeg met eenparige stemmen genomoD. De besluiten houden het midden tusschen de voor stellen der mannen van geweld en ongeduld, en die van de vredelievenden en gematigden. Er is dan ook niet besloten tot een onmiddellijke en plgemeene werkstaking. Men heeft zelfs het gevaar er van er kend voor de werkelijke belangen der arbeiders. Toch heeft men haar niet nadrukkelijk afgewezen. De werkstaking blijft als een dreigend zwaard hangen boven- de hooftlen der regeeringen en der werkgevers. Meit zal nu aan de regeeringen den eisch stellen van een internationale regeling van den mynarbeid, en wel de invoering van den werkdag van acht uren, en zulks onder bedreiging van oen algemeene werk staking. Dit eerste der genomen besluiten is op zichzelf geen bedenkelijke zaak. De beperking van den myn arbeid tot 8 uren daags is niet alleen gewenscht, maar bovendien gemakkelijk in te willigen, omdat zij op vele plaatsen reeds bestaat. Het werk wordt gewoonlijk betaald per wagen of mand, en de mijn eigenaars hebben er dus geen overwegend belpdg dat de werklieden zeiven hnn arbeidstijd hepa Maar op den bodem van het besluit ligt een ande: bedoeling. Naast de vaststelling van den arbeids-l duur vorderen zij van den Staat de internationale regeling van het loon. En daar betreden zjj het land der hersenschimmen. Dat is noch practisch, noch in het belang der werklieden zelven. De Staten kunnen dien eisch nooit bewilligen. Zullen dan de mynwerkers den strijd aangorden tegen alle Is ruien te gelijk In allen gevalle hebben de practisohe en helderziende lieden, die onder hen wordon gevonden, getracht tijd te winnen en dat is al veel gowonnen. Vele Duitsche mijnwerkers zjjn volstrekt niet te vreden over de houding hunner gemachtigden op het Parijsche congres. Te Dortmund hielden 400 mijnwerkers een bijeenkomst, welke eindigde mot aannemen van een resolutie, waarin verklaard werd, dat de gemachtigden bij dit congres niet do meening der Dnitsche mijnwerkers haddeib weergegeven. De vergadering was zoo rumoerig^ dat de politie ten slotte tusschenbeide moest komen. De Petersburgsche correspondent van het Berliner Tageblatt deelt den inhoud mede van een gesprek met Bendereff, den leider der Bulgaarsoha uitgewe kenen, die verzekert, dat hij Rusland in vier jaren "niet heeft verlatea en geen deel heeft aan den jong- sten moordaanslag, die te Sofia tegen het leven van den Minister Stambu'off is "gepleegd. Volgens Ben dereff, die verklaarde politieke moorden ten zeerste af te ■(Uren, was deze aanslag uitsluitend een wraak neming wegens den dood van majoor PanitzauaW hij£meeude,;[zooden£nog'lwelimeerdere pogingen om Panitza te wreken worden aangewend. De beraadslagingen van de gemaohtigden der Au stralische Staten, die reeds sedert eonigen tijd te Sydney bijeen zjjn tot het ontwerpen van een oonsti- tutio tot het oprichten van één Australischen Bonds raad, beginnen reeds goed te vorderen. Alle Australische koloniën zullen haar namen be houden, maar zy zullen zich voreenigen tot één staat, die den naam zal dragen van «Gemeenebest van Au stralië'. Koningin Victoria blijft souverein en oefent de regeering uit met behulp van den Senaat en een Kamer van Afgevaardigden. Namens de koningin zal een gouverneur, dio een bezoldiging geniet van 10,000 pd. st., de regeering uiloefeneu. De Senaat bestaat uit acht leden uit eiken staat, die worden aangewezen door do volksvertegenwoor diging. Zij worden gekozen voor den tijd van zes jaren en de helft treedt om de drie jarau af. De voorzitter van den Senaat wordt door de leden ge kozen. De Kamer van Afgevaardigden zal gekozen worden voor drie jaren door de kiezers Vn éllien staat, en wel zoo, dat een afgevaardigde Worafc^ékozen op olke 80,000 inwoners. Het minste 'getal der vertegen woordigers voor eiken staat bedraagt vier. Alle kamerleden en senatoren ontvangen eeD jaarlijksohe be zoldiging van 600 pd. st. Dit zyn de hoofdtrekken van het ontwerp der niouwe eonstotie voor den nieuwen Bondstaat, dat reeds in hoofdzaak is goedgekeurd. Zitting van 8 April 1891. De volgende personen zjjn veroordeeld wegens Het onbekend laten staan van een trekdier op den openbaren weg. T. de K., te Reeuwijk tot f 1 of 2 dagen hechtenis. Verwekken van nachtelijk rumoer. L. J. Hte Nieuwerkerk a/d IJssel tot 5 of 8 dagen hechtenis; D. B., en A. de B., te Nieuwerkerk a/d IJssel vrijgesproken. Het op een stoep opstapelen van goederen, hoo- ger duo 1.5 meter. H. J. B., te Gouda, 0.50 of l dag hechtenis. Als houdster van eene tapperg aanwezig hebben van bezoekers na het uur van sluiting. J. den O., wed. do B., te Gouda, tot 2 of 2 da gen hechtenis. Vis8cherijovertreding. C. van W. en T. ran E., te Gouda, ieder tot 3 of 2 dagen hechtenis. Jaohtovertredingen. M. S., te Reeuwijk, tot 2 geldboeten elk van 2 of 2 dagen hechtenis voor elke boete; K. van den B. eu H. de J., te Reeuwgk, ieder tot 2 geldboeten elk van 1 of 1 dag hechtenis voor elke boete. Openbare dronkenschap. M. O. B., te Schoonhoven, J. Q., te Gouda, T. V., te Waddinxjreen en W. H., te Gouda, allen tot I of 2 dagen hechtenis. Openbare dronkenschap tweemaal gepleegd. W. S., te Rotterdam tot 2 geldboeten elk van 1, of 2 dagen hechtenis voor elke boete. Openbare dronkenschap gepleegd bij 2e herhaling. W. Jj., te Gouderak tot eene hechtenis van 8 dagen. Allen zijn tjtips »eroordeeld in de kosten ver- haaloaar lijfsdwang van één dag. 4p Makelaars De markt was heden) vast. Loco Tankfust 7.55. Geïmporteerd fust 0.00. April-levering 7.60Mei-levering 7.45» Juni- levering 7,50. JjuJi-leveriug 7.55. Augustus- levering 7.60.September-, October-, Novem ber- en December-levering 7.65. V Voorspoedig bevallen Gouda8 April 1891. eene Dochter OÜDIJK— van LikotvOn. in alle Binnen- en BuitenUtr&sche Cou ranten, worden dadeljjk opgezonden door het Advertentie-Bureau van A. BRESKMAN en ZOON, te Gouda.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2