kool BINNENLAND. EEN ONGELUKKIGE. 1MH. Woensdag 15 April. N? 4502. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. •J TEN, ►pelen, FEUILLETON. Drogist. at het beste wereld, im dekten tandpijn, out- onnangeaaoi worden zeker olijks gebruik JEN, De inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. sn—i^m— IEN: Horloges, -10 -17 -25 AN DIJK. in gr. kilo 75 Cent Afzonderlijke Nommero VIJF CENTEN. Gedurende het droeg 150. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per poet f 1.70. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTfRRT.A D 't welk des Maandags verschijnt. i der Zelf- e uitspat- (Haar het Franech.) IV. Jroenendaal. d. Laar Krimpen goudsche courant. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Zijt gij het die zoo spreekt, gij, of.... is het de andere? Gij hebt twee karakters. Er zijn twee vrouwen in u: die, wier blik mij zegt: //Heb mq lief, ik zal u ook liefhebben”.... en zij, wier stem mij antwoordt//Gij zult nooit mijn echtgenoot worden!” Wie zijt ge? Ik begrijp u niet. Ik, die evenveel achting als liefde voor u koester, ik wil u niet oordeelen. Maar oordeel uzelve! Waarom mij zoo lang op een dwaalspoor geleid? Ge kondt u niet vergissen in mijne gevoelens omtrent u. Mijn liefde.... o, ge kondt mijn liefde lezen in elk mijner blikkenge hoordet haar in al mijne woordenGij hadt mij moeten zeggen, dat ge niet vrij waart.... En toch heb ik u daareven bevend aan mijn borst gedrukt.... Het is ónmogelijk, dat ge een afschu welijker comedie zoudt hebben gespeeld. Florence, hebt ge mij lief, ja of neen Zij scheen een inwendigcu strijd te voerenhaar bleeke lippen trilden. Neen.... neen, ik heb u niet lief, stamelde zij. Roland onderdrukte de tranen die in hem opwel den, en vluchtte als een waanzinnige. Toen zij hem de kamer zag verlaten, maakte Florence een gebaar, als om hem terug te houden; eindelijk, zich niet langer kunnende bedwingen, zonk zij uitgeput op de knieën neder. Zij weende, het arme kind, omdat zij wel gevoelde, dat door deze geopende deur haar geluk ontvlood. Roland zou haar verachten en ha- Haten het zij zoo, maar verachten Haar i v-1 «n Op9tan(i tegen die gedachte, Het lijdt dus geen twijfel, of de aal brengt levend jongen ter wereld. De arrond. rechtbank te ’s-Gravonhage uitspraak doende in versohillende door haar behandelde zaken in de zittingen van 2 en 6 April j.l. vernietigde het vonnis van den kantonrechter te "s-Hage waarbij W. J. H. B., restaurateur te Soheveningen, werd ontslagen van rechtsvervolging ter zake van het zonder «ver gunning" schenken van sterken drank op een terrein terzijde van het Hotel Galerie te Scheveningen, en op nieuw rechtdoende, veroordeelde deu beklaagde tot betaling eener geldboete van 1.00. therin 'ondwater, ischen 1-75. Dr l’OPPH de tanden ga p’s Tandplom- tegen eiken en. iloenien-zeep, Transparant, pen, Iszeepen, welke 3 weeg brengen, In-Mondwater en tjjd. '•B eenen. en. tan af 10 ran ons land vijf jaar. afb. Prjjs verachrik- sugd lijdt, jering, die en van een j het Ver- narkt 84, et bedrag, ten boek- In do Landb.-Ct. komt de volgende mededeeling voor Vóór eenigon tijd ving een ingezetene van Harlin gen een flinke aal, die, opengesneden, een klein balletje aan de ingewanden had. Dit werd openge maakt, en daaruit kwamen een menigte jonge aaltjes ter lengte van een speld en nog iets dunner. De beestjes waron springlevend, en de eigenaar heeft er nog een paar uren eenige in ’t leven gehad. GOUDA, 14. April 1891. De uitslag der Kerkelijke Verkiezingen, gisteren gehouden, is aldus Voor Kerkvoogd (4 vacatures) werden gekozen de hh. C. Knaap met 307, W. J. Fortuijn Droogleever met 305, C. Hoogenboom met 298 en A. Portland met 294 stemmen. Voorts verkregen de hh. J. D. Rijk 5, H. Jager 2, H. J. W. Huber 2 en A. Gerritsen 2 stemmen. Voor Notabel (5 Vacatures) werden gekozep de hh. W. Kromhout Jr. met 215, J. Kortenoever Jr. met 212, N. van Krimpen met 199, H. Jager met 183 en J. Gouda met 161 stemmen. Voorts verkregen de hh. G. van der Zwalm 96, J. H. van der Togt 92, H. W. M. Steevens 89, I. J. Bonneur 86 en J. J, van Hoeve 73 stemmen. Voor de Commissie van Oppertoezicht, (7 vaca tures) werden gekozen de hh. O. Koojjman met 301, A. T. v. d. Pool met 291, J. W. Brakel met 279, J. J. Braggaar mot 224, C. v. Veen met 206, H. J. W. Huber met 177 en V. W. D. Schenk met 169 stemmen. Voorts verkregen de hh. J. Giesen 95, A. de Zeeuw 84, J. G. 82, A. v. Os 71, M. v. Deth 17, N. 8 en H. W. M. Steevens 7 stemmen. De taal van De Nieuwe Gids is, naar men weet, zeer eigenaardig, vaak duister en onbegrijpelijk, zoo- dat men dikwijls met den besten wil van de wereld er niet achter kan komen wat de schrijver bedoelt. De laatste aflev. van 1 April 11. bevat o. a. een stuk vau L. van Deyssel getiteldIn de Zwemschool, waaraan wij om de curiositeit het volgende ont- leenen #Die, heldere nieuw-plek onder in den blik, de weeke ietsheid vast in het hand-gevoel, maakte hem voor-goed vast aan het nu-eenmaal-onvermydelyke. Schichtig schakeerde de omheening zijn hoofd voor bij, schortte op in driehoekigen wasemvlek, schoot recht in zyn laag-lijnige wezenlijkheid. Daarin kwam de baas, zacht door de oogen de wacht-spanning aan-doend van kleeren-aane mensehenlichaamheid. De baas, helder dik, het lijf in vlaggenfeesl-kleu- ren-kleêren onder het blank-rood water-man-gelaat, de oogen, in het hoofd over zich en de baasoogen, en den héelen baas, blauwsel-oogen, effen oogen, klaar van al tijd met water in water, blauw-water- oogen. In het hoofd over zeelui, erge-verten-turen, wijde boven-hemel-blauw daar in af maar te pletter het in-binnen-hoofd zien van wijde helder heid tegen het buiten, de baas zeide, de lippen dribbeldenmaar toen weer aan, nu in het don kerder binnene. Het kleedkamertje, ja, het kamertje, hokjede baas, wat-ook-weêr, de stem van den baas, in het andere, daarvan nu afgesloten, nu-hier, nu-weêr-weten, het zijn, staan, bóven het hoofd, dan de romp, dan de boenen, af van het verledene, het zoo-even-verledene weg, recht gescheiden van het nuë, nu anders merken dan vóór de hand doeken. De armen, ont-kleedden het lichaam, stroef, streng- schokkig de dikke-slang-armenmaar van nu niet De trein van ruim halftwaalf, die Zaterdagavond van Amsterdam naar Rotterdam vertrok, was reeds in beweging, toen een net gekleed heer aankwam, die nog met den trein meewilde. Hij trachtte, ofschoon gewaarschuwd, de coupé te openen, hetgeen hem ook gelukte, doch toen hij wilde instappen, geraakten zijne beenen bekneld tusschen de treeplank en den wagen, waardoor die licbaamsdeelen zwaar gekneusd werden en hij bewusteloos werd weggedragen. Hij is naar het Binnengasthuis overgebraoht. De heer W. die naar Heemstede op weg was, waar hij zyn buiten heeft, is na weinige uren overleden. Florence fluisterde enkele woorden toen, even eens overmeesterd door de oprechtheid van de liefdo, die haar werd aangeboden, liet zij haar blond hoofdje op den schouder van Roland nederzinken. Zoo begrepen zij elkander. Zij behoefde hem niet te antwoorden. Gedurende enkele oogenblikken ble ven zij het stilzwijgen bewaren, terwijl zij in elkan ders blikken lazen, overmeesterd door hot heerlijke gevoel, dat hen had bevangen. Eindelijk knielde hij voor haar neder, en Flo rence’s hand vattende, riep hij uit: Myn vrouwge zult mijn vrouw zijn 1 Het jonge meisje uitte een smartelijken kreet, alsof men haar plotseling ontrukte aan een heerlijken droom; zij maakte zich los en liep naar het andere einde der kamer, waar zij wankelend en half be zwijmd tegen de geopende piano geleund bleef staan. Floïonce stond daar doodsbleek, onbewegelijk, over alle leden bevende. Eindelijk fluisterde zijI Uw vrouw? Nooit kan ik uwe vrouw worden. Het kwam Roland voor als een droom. Hoe 1 dat antwoordde zij hem, zij, die vijf minuten geleden zijn vervoering, zijne bedwelming deelde. Ge weigert.... ge wijst mij af? stamelde hij. Zij overwon zichzelve en antwoordde nauw hoorbaar Jft* Roland verborg het gelaat in de koortsachtig gloeiende handen. Hij trachtte zich te bedwingen, den hevigen opstand in zijn geheele wezen te onder- I tan. 1- drukken. I 1 geheele ziel kwam 34) Hij greep miss Sidney bij de' hand, en die hand beefde in de zijne. Plotseling trad het jonge meisje een schrede achteruit, als om zich te onttrekken aan de bedwelming, waarin zij verkeerde. O, zwijgzwijgherhaalde zij andermaal. Maar Roland kon niet meer zwijgen hij wilde nu een uitsluitsel hebben vau dit zonderlinge wezen. Toen ik haar heb ontmoet, hernam hy met vuur, begreep ik bij het eerste gezicht, dat zij mij had overwonnen en onderworpen. Niemand is zoo bekoorlijk, zoo bevallig, zoo liefgeen andere bezit zulk een betoovering, zulk een reinheid van ziel. Ben ik bij haar, dan word ik verlegen als oen kind, en ik ben bang hare engelachtige kuischheid te ont heiligen, gelijk men vreest oen lelie te doen ver welken, door er aan te raken y O, zwijg, zwijgstamelde zij nauw hoorbaar. Hij sprak niet meer, maar trachtte te lezen in die oogen, die zich van hem afwenddende kleine hand te grijpen, die de zijne ontweek. afgeloopen jaar is in do school- spaarbank te Zevenhuizen ingelegd 2753.95 en torugbetaald 1190.92. Het getal inleggers be-

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1