Biiitenlandsch Overzicht. PETR0LKUM-N0TEEIUNGEN 3368te Staat s-loter ij ZPOSTZEZR/XtTJÏlIsr. Cantzlaar Schalkwijk, (e Rotterdam Hog hoogst gewenscht. Hot ontwerp sis toodanig konden de kiezers moeilijk beoordeelen, maar het debat zou ongetwijfeld reel lioht doen opgaan en na de afdoening souden de kiezers de houding hunner afgevaardigden reel beter kunnen beoordeelen. Op een ander Btandpunt plaatsten aoh de voorzitter, de heer Butgers, en ook de Minister-president, de heer Maekay, die gezeten te midden van ijju ambtge- nooten, aan de Kamer verklaarde, dat de Begeering er hoogen prijs op stelde dit gewichtige onderwerp, dat zooveel arbeid had gevorderd, nog met deze Kamer te behandelen. Ën lig werd daarbij krachtig gesteund door den heer Butgers. Dat de Kamer niet tg (lig met dit werk gereed zou komen, vreesde hg niet. O zeker, indien er leden waren, die zich sohul- dig wilden maken van Iersoh obstructionisms en, ook wat de details betreft, niets aan de Commissie van Voorbereiding wilden overlaten, dan zou men midden in het werk bljjveu steken, maar hg had betere verwachting van zjjn medeleden. Bij de ver betering onzer defensie waren te grooto landsbelangen betrokken om thans, nu het voorbereidend werk was afgeloopen, naar huis te saan en de afdoening aan opvolgers over te laten. Ën aan den heer Sanders, die gezegd had«Waarom die haast F Hannibal staat nog niet voor de poort* antwoordde hg Dacht gij dan, dat de tjjd voor degelijke behandeling wel zou gekomen zgn als Hannibal wel voor do poort stond? Er is geen enkele reden voor do Kamer om thans den rol van Eabius eunctator te vervullen. Thans te dralen en te talmen zou de Kamer onwaardig zgn. En bovendien, men bedenke het wel, Eabius eunctator talmde tegenover den aanvaller, omdat hg daardoor zgn vaderland hoopte te bedden, maar als deze Kamer thans het advies van den heer Sanders opvolgde, dan zou zij dralen en talmen tegenover hen, die juist het land beter verdedigen en sterker willen maken. Na deze welsprekende woorden besloot de Kamer met 611 tegen 25. stemmen a. s. Dinsdag de legerwet te behandelen. Vrijdag eenige kleine ontwerpen. De Fransche steltlooper, Sylvain Dornon, die, zooals de couranten reeds hebben gemeld, op stelten eene reis onderneemt van Parjjs naar Moskou, en die midderwijl in zijn vaderland is failliet verklaard, blijkt een bedrieger te zijnten minstezeker is vastgesteld, dat hij zijn tocht niet op stelten afdoet. In het Pruisisch Eifelgeberte heeft men zijn bedrog ontdekt. Het „Kreisblatt voor den Kreis Malmedy" schrijft hieromtrent het volgende Te Burg Neuland werd Dornon op stelten gezien en bewonderd. Nadat hg daar in het stations-koffiehuis zich te goed had gedaan aan Duitseh bier liep hij verder op stelten naar Steinebrück, een onbekend dorpje, waar, meende hjj, wel niemand van den Franschen steltlooper zou gehoord hebben. Hij logeerde daar en ging den volgenden morgea met zijn stelten onder den arm naar het spoorwegstation, waar binnen eenige minu ten do le trein van St. Vith aankwam. Hg zette ach bebaagTijk in een verwarmde 2e klascoupé en lachte in stilte over de lichtgeloovighcid zijner Fransche vrienden. Eoo stoomde hij 28 kilometers verder naar Priim. Hier bond hij zijn stelten weer onder en wandelde nu 20 K. M. verder over Stadtkyll naar het spoor wegstation Jünkerath. Hij dacht aan het aangenaam spoorreisje van Steinebrück naar Prüm en kon de verzoeking niet weer-staan om opnieuw in den trein plaats te nemen. Op de vleugelen van den stoom ijlde hij nu naar de oevers van den Bijn, naar Bonn waar hg gezond aankwam. Negentig kilometers had hg weder per spoor afgelegd. Niemand had zjjn fopperij bemerkt meende hg wellicht. ,Wg eohter wel», zegt het Krnssblatt van Malmedy «en wjj zgn in ataat onze bewering met bewgzen te staven.* Dat onze katten niet zoo onschuldig zjjn als wjj zouden denken, wanneer wjj een kind met haar zien spelen, of wanneer zjj zich door een zachte hand laten liefkoozen, doch dat 'de aard van onze poesjes meer overeenkomt met dien van haar bloeddorstige verwanten leeuw en tjjger, bleek dezer dagen een inwoner van Beegden. Een groot, zeer zwaar konijn zat in een gesloten kist in den stal. Eenige dagen aohtereen werd 's avonds die houten kist bestormd door eenige katten; telkens werden zij echter veijaagd. Toen men gisteren-avond de kist naderde, gingen weer eenigo katten op den loop. Bij do kist gekomen, zag men dat zjj het zware deksel op zijde hadden gestooten. Het konjjn lag met doorgebeten strot dood in zjjn hokhet warme bloed was bet arme dier door de katten bijna geheel uitgezogen. (De N. Koer.) Vreeselijke dingen zjjn aan het licht gekomen bij de behandeling van het prooes te Bari tegen 179 personen, die terechtstaan wegens deelneming aan een geheim genootschapdo «Maln Vila". Deze naam («Slecht leven") is ontleend aan den titel van een roman, die ten tjjde zijner verschijning ontzag lijk veel gelezen werd en waarvan Degia Come de schrijver was. De ontdekking van het bestaan van het geheim genootschap ia men verschuldigd aan het verklappen van negen leden, wellicht uit wraakoefening wegens bestraffing, wellicht ook daartoe gedreven door be rouw. Als iemand tot lid van het genootschap wenschte aangenomen te worden, dan moest bjj door een lid aan het hoofd der vereeniging worden voor gesteld. Deze gelastte een ander lid den candidaat een streng verhoor te doeo ondergaan, teneinde te onderzoeken of de man waard was toegelaten te worden. Het verhoor werd gevoerd in eene soort van dieventaal, Geljjk reeds gemeld is, telde het genootschap drie klassen; zij die tot de hoogste behoorden verkregen den naam van «camorriston" de opperste daarvan had den naam van «wjjze meester." Tot de laagste klasse behoorden de nieuwe lingen zij heetten «Giovanotti." Als een nieuw lid was aangenomen, werd er eene vergadering bijeengeroepen van de klasse, waarbij hjj ingelijfd wordt. Daar werden hem opnieuw tal van vragen gedaan, weer in de soort van dieventaal. Vervolgens werd hora met veel mysteriën de eed afgenomen. Hierbij moest hij den eenen voet ineen open graf houden, terwijl de andere voet gebonden was aan een keten. Hij moest zweren zijn vader, zijne moeder, zjjne vrouw en kinderen, en verder allen die hem dierbaar waren te verzaken, ten einde werkzaam te zijn voor het doel van het genootschap. Ook moest hij den eed van nederigheid en zelfver loochening zweren. Nadat dit alles voltrokken was, richtte de «wijze meester" tot den nieuweling eene rede in schrikwekkende beeldspraak, om hem een voorproefje te geren van de verschrikkelijke straffen die hem waohten, als hg verraad pleegt jegens het Niemand werd bjj de «Mala Vita" aangenomen, die gendarme, politiedienaar of tolbeambte was geweest, Boof schijnt het voornaamste deel der samen spanning geweest te zgn. Hetgeen geroofd wen), alsook het losgeld dat van gevangenen werd ont vangen, werd in eene gemeensehappelgke kas ge- daaneen zeker deel daarvan was echter afzonderlijk bestemd voor de «oamorristen", vrier plicht het was het overige binnen acht dagen onder al de leden te verdoelen. De «wyze meester" ontving evenwel ook hiervan het leeuwendeel. Vergrijp tegen de regelen van het genootsohap en ongehoorzaamheid aan de bevelen van een hooger geplaatste werden zwaar gestraft, soms met den dood. Het lot weea dengenen aan die de straf moest voltrekken, en indien de door het lot aangewezene hieraan niet voldeed, dan onderging hjj dezelfde straf. Als een lid tot de klasse der «camorristen" ver heven werd, moest hg een soortgelijk verhoor onder gaan als bjj zijne eerste toelating, waarbjj weer dezelfde oeremoniën plaats hadden. Voorts moest hjj, om in zekere gevallen zjjn identiteit te kunnen bewijzen, zich laten tatoueeren. Voor deze ken- teekenen werden allerlei zonderlinge grillige zinns; beelden gekozen, zooals duivels, engelen, slangen, dansende vrouwen, dolken, de leeuw van 3t. Marcus, Garibaldi, enz. Onder de gevangenen zjjn er zeven gevonden, die veelvuldig getatoueerd zijn, één zelfs met 62 figuren. De Drentsehe bodem ia, gelijk allengs meer blijkt, uitstekend voor tuinbouw geschikt. Lange jaren stond deze provincie op het gobied der warmoezerjj op geen hooge trap, totdat proefnemingen met de cultuur van dorpers, oapucjjners, snjjboonen, wortelen, uien, bloem kool, andjjvie enz., niet slechts de geschiktheid voor die teelt aantoonden, maar ook de geldeljjke opbrengst per are aanmerkelijk deden verhoogen. Tegen eene opbrengst san 5 per are, dio per hectare 500 bedraagt, kan de gewone landbouw niet aan, terwjjl uien en verschillende koolsoorten de productie zelfs tot 8 a 10 per are doet stjjgen, natuurlijk bjj meerder arbeid. Het gemis van fabrieken voor ver duurzaamde levensmiddelen is het eenigo dat de groentecultuur op groote schaal in Drente in den weg staat. De Maatschappij van weldadigheid te Frederiksoord zondert jaarijjks een grooter bundertal voor de warmoezerjj af en zij vaart er wel bjj. De sneeuw in verband met de algemeene gezond heid. Het is zeer belangrjjk, zegt dr. Van Hamel Boos in zgn MM., uit een gezondheidskundig oog punt den invloed na te gaap van een hevigen sneeuw val. Dikwjjls zegt men, de sneeuw zuivert de lucht. Zeer zeker ontneemt zij aan de lucht een menigte onzuiverheden, maar juist als gevolg daarvan is de sneeuw zelve ver van zuiver, eii gesmolten zynde, doet zij meer nadoel aan de algemeene gezondheid dan het slechtste regenbakken-water! H. Swete, stedelijk scheikundige van Worcester, deelt omtrent dit voorwerp de volgende belangrijke bijzonderheden modeIn den nacht van 16 Decem ber 1890, zegt bij, viel er 15 millira. sneeuw in mijn tuin. Op geruimen afstand van mijne woning verzamelde ik een zekere hoeveelheid in oen grasperk en schopte de sneeuw van boven af. Het resultaat der analyse van de gesmolten sneeuw was als volgt: "Verwonderd hem niet te zien, ging zij het groote hoofdgebouw door, dat de beide vleugels scheidde, en klop e bij Roland aan. Daar zij geen antwoord ontving, opende zij de deur. De groote studeerka mer was donker. Hij is niet thuis gekomen, dacht zij. Op eens hoorde zij een dof gesteunzij keek naar binnen en zag haar broeder op een kleine sofa uit gestrekt liggen. Met een zakdoek voor den mond, om het geluid van ziju snikken te smoren, weende Roland als een wanhopige. De jonge vrouw liep ontsteld op hem toe. Mijn God, wat scheelt u? En toen hij bleef zwijgen, drukte zij haar bloeder, die wozenloos, door smart vernie'igd voor zich uit staarde, in haar armen. Ik begrijp het.... sprak zij zacht. Ge hebt Florence gesproken; ge hebt haar gezegd, dat go haar lief heöt? Ja.... Zeg mij, wat er gebeurd is. Spreek! V-Roland gehoorzaamde. Met zachte, droevige stem verhaalde hij zijne zuster alles: de liefde, die sedert lang in zijn hart voortwoekerde, zijn dagelijk- sche bezoeken aan het jonge meisje en eindelijk de bekentenis, door de onweerstaanbare kracht van zijn hartstocht aan zijn lippen ontlokt. Alice luisterde naar hem, in gedachten verzonken. Nu begreep zij alles. Ge vertrouwt mij, nietwaar? antwoordde zij. Ge weet, dat ik innig veel var. u Houd, dat ik mijn leven zou willen geven, om uw geluk te ver zekeren. Welnu, ik zweer, dat zy u lief heeft! Zij sprak met zooveel vastheid, dat Roland; een huivering over zijne leden voelde gaan. Ze heeft mij lief, zegt geHoe weet ge dat Dat kan zij u niet gezegd hebben, daar zij tegen my het tegendeel beweerde. Zij heeft u lief! hernam de jonge vrouw. Ik ken haar; zij is eon zacht, eerlijk, openhartig schepseltje. Zij zou do ergste van alle coquettes zijn, indien zij, na alles wat tusschen u is voorge vallen.... O, noen, go hebt mij niet begrepen. Ik heb haar gevraagd mijn vrouw te worden; dat heeft zy geweigerd. Ik heb haar gevraagd: /.Hebt ge mij lief?" en zij heeft mij geantwoord: »Neen, ik heb u niet lief!" Zij heeft u lief! sprak Alico nogmaals met kracht. Kent gij mannen de vrouwen dan? De slimste man, do beste opmerker zal er nooit in slagen, om zelfs van de minst ontwikkelde de beweeg- draden van het hart te ontwarren. Ge hebt er dus niet aan gedacht, dat Florence zich misschiea van u gescheiden rekent, door een hinderpaal, dien zij niet bij machte is uit den weg te ruimen. Zie, myn zusterlijke liefde is veel te werkzaam om niet ijverig bezig te zijn geweest. Van den eersten dag af, dat ge Florence zaagtbebt go haar uw hart geschonken. Daar ik wist dat zij vrij was, verheugde ik mij over die liefde: ge kondt geen'vrouw kiezen, die ik liever tot zuster kreeg. Ik heb u beiden gade ge- slagen. Ge zijt elkander waard. Ik heb hare liefde zien geboren worden en ontluiken, evenals do uwe. Weea geduldig en sterk, zooals go altijd geweest zijt Ik zwoer u, dat er een tijd zal komen, waarop dit I meisje u zoo hoog en zoo rein- zal voorkomen, dat J ge het u nooit zult vergeven, haar beschuldigd te hebben Roland luisterde zwijgend en vol verrukking naar de woorden van Alicenog durfde hij niet geloovefli maar hij twijfelde reeds niet meer. Zij kuste hem teoder, met moederlijke bekommoring en zu&torlylw ontroering. Ween nietdroog uw tranen. Er. dat ge zoo' gelukkig moogt worden, dat ge dezen dag, waarop ge u zoo diep rampzalig gevoelt, nooit zult betreuren. VI. Het perron van het Westerstation was overvol. De express van H&vre kwam te middernacht aan, mot hen, die van de lange zeereis terugkeerden. Hier bespiedde een angstigo moedor met wijd ge opende oogen de verschijning van het roode licht, ginds een schatrijke speculantgedreven door winstbejag. Wordt veivolgd.) (de hoeveelheden syn berekend op 100.000 deelen) vaste stoffen 11,48 organische stoffen 8,21minerale stoffen 8,22vrye ammonia 4,36 organische am monia 6,50zuurstof benoodigd tor oxydatie der organische stoffen 1,08bij 10° C. reukeloosby 100° een lucht als van verbrand leder kleur vuil bruinbezinksel donker. Het soortelijk gewicht was 0,99925. De sneeuw voert in haren val bet in de lucht aanwezige roet en de vettige bestanddeelen mede, eveneens hare kiemen en microben. Zoodoende kan men de sneeuw als een filter der onzuiverhoden van do lucht beschouwen. Wanneer een groote oppervlakte van het land dik besneeuwd is, blyven er later, bij het dooien, alle nacleelige kiemen achter, welke die sneeuw bevatte dit kan uit een hygiënisoh oogpunt ernstig gevaar opleveren. Daar staat tegenover, dat de sneeuw de vruobtbaar- beid der aarde verhoogt, en door de te weeg ge brachte koude de ontkieming van onkruid zaden verhindert, die dikwijls zeer nadeelig zyn voor den oogst. Mynheer Brown, die 60 jaar was maar wel 70 leek, liet zich overhalen om een spiritistische séance by te wonen. Forster, die als medium fungeerde, was bijzonder op streek en de manifestaties waren zeer interessant. Brown zat zwijgend neder en zijn gelaat verloor den zeer ernstigen plooi niet, dio bij zulke gelegenheden past. Plotseling sprak het medium bem aan.... z/Een vrouwelijke geest buigt zich o/er u heen. O, welk een gelykenis!" Brown zuchtte. z/Het is uw moeder. Zij heft haar handen op om u te zegenen." //Goddank I" zeido Brown. wZij glimlacht. Zij zegt dat zij gelukkig is." Brown zuchtte en verklaarde nogmaals, dat hy zich daarover verheugde. z/Zij zegt, dat gij haar weldra zult ontmoeten. Gy zijt oud en zij wacht u." Daarop zeide Brown zeer kalm: //Dat is zoo, ik heb beloofd van avond om acht uur bij haar op de thee te zullen komen." Het medium zag daarop maar van verdore onthul lingen af en enkele geloovigon meesmuilden.... De reohterzjjdo van de Belgische Kamer en Senaat kwam gisteren bijeon, om het vraagstuk der grondwets herziening te bespreken. Men vereenigde zich voor goed met het denkbeeld, dat de herziening onmid dellijk zon plaats hebbenen niet in 1892 bij gelegen heid van de gewone algemeene verkiezingen. Men was ongunstig gostemd ten opzichte van het voorstel- Frère-Orban, wat de kiesbekwaamheid (capaciteit) betreft. De meerderheid der rechterzijde verklaarde zich voor den hunrwaarde-census. Te Berlijn heeft zioh geconstitueerd een algemeen Duitseh. verbond, tot bevordering van Duitsoh-natio- nalo belangen in het binnen- en bniteidand. Blijkens de vastgestelde statuten heeft het verbond ten dool lo. Verlevendiging van het vaderlandseh gevool in Duitschland enbestrgding van allo voor nationale ont wikkeling belemmerende richtingen. 2o. Éevordering en ondersteuning van Duitsoh-nationaal streven in alle landen, waar landgenooten voor het behoud van hot eigenaardige Duitsche hebben te kampen; aaneen sluiting van allo Duitsche elementen ten bohoeve van dit doel. 80. Bevordoring eener werkzame politiek van Duitsohe belangen in Europa en over zee inzonderheid ook voortzetting van de Dnitscho kolo niale beweging, ter verkrijging van practiaoho resul taten. Het bestuur zal bestaan uit 150 leden. De Engelsohe regeering heeft aan den Briischen zaakgelastigde te Santiago in Chili, alsook aan den Britsehen eskader-commandant in de wateren aldaar getelegrafeerd, dat eerstgenoemde de wettigheid be twisten moet van het aanhouden van Engelsohe schepen in de zuideljjke havens, met bestemming naar de noordeljjko zeeplaatsen, op grond dat er geen blokkade bestaat. Eenige dezer bodems zijn kolen-, andere salpeterschepen. De Engelsohe regee- ruig zal deswege eene hooge schadevergoeding vor- dorenkrachtens het handelsverdrag met Chili waarin bepaald is dat schepen, die wegens sluiting üer havens aangehouden worden, na zes dagen terug betaling van onkosten, on na twaalf dagen volïe schadevergoeding mogen verlangen. De regeering pIolL St Van hare ddPe°he ^zonden aan do Paoitlc-Stoomvaartmaatschappij te Liverpool, alsmede aan eenige readers, met bijvoeging dat dén Engel- schen gezant in Chili gelast is hunne belangen te bermen, als do tolbeambten dubbele rechten bé ill 1"' regeering raadt in dat geval te betalen met* promessen onder protest, in afwachting Britsehfffi^nat. (,°°r der Er bestaat vrees voor hongersnood in de noorde- lgke havens van Chili, welke alleen uit San Fran- cisco voorzien kunnen worden. Den Engelscheu kiezers wacht weer een heftige verkiezingsstrijd. Nog waren de opengevallen plaat sen van do Londensohe City, Whitehaven en Wood stock niet vorvuld, of weer zjjn twee zetels in het Lagerhuis opengekomen door het overlijden van de afgevaardigden Hambro en Pnpling. Beide leden, die de districten Zuid-Dorsetshire en Harborough vertegenwoordigen, behoorden tot de regeeringspartjj, evenals de drie afgevaardigden, die voorhoen door do City, Whitehaven en Woodstock werden afge vaardigd. Er moeten dus plaatsvervangers gekozen worden voor vijf leden der regeeringspartij, en natuurlijk zullen de «Home-rulers» hun uiterste krachten in spannen om voordeel te doen met deze gunstige ge legenheid, waarbij ZÜ lliots 'e verliezen, maar wel te winnen hebben. In alle districten zullen de «Home-rulers» den strijd aanvaarden, behalve in de City, waar de verkiezing van den conservatieven candidaat zeker is. Als candidaat der Unionisten in de City treedt op de heer Gibbs, chef der firma Antony Gibbs and Sons, die zonder strijd verkozen zal worden. Daarbij komt, dat drie dezer districten voorheen in het bezit waren van de liberalen, maar in 1886, toon de «Home-rnle-quaestie» aan de ordo kwam, door de unionisten werden veroverd. Beide partijen wegen daar bijna tegen elkaar op en te Whitehaven behaalde zelfs de unionist Cavendish Benlinck slechts een meerderheid van 106 stemmen. Vandaar dat de uitslag van dezen verkiezingsstrijd, door de St. Jams Gazette een «algemeene verkiezing in het klein» genoemd, zeker met groote belangstelling zal worden te gemoet gezien. Zelden heeft het Engelsohe parlement zoo vele leden verloren als in* dezen zittingstijd. Van 1886, toen dit parlement voor 6 jaren werd gekozen, tot nu toetraden 115 leden,dus een zesde deel van het geheele aantal (670) af. Van deze afgevaardigden moesten 61 hun mandaat neerleggen wegens be vordering tot lid van het Hoogerhuis of andere redenen terwijl 51 overleden, en wel 29 leden van de regee ringspartij, 18 «Home-rulers» ea 7 Nationalisten. Do Italiaansche gezant bij de Vereenigde Staten, de heer Di Fava, vertrok wel van Washington naar Nou-York, maar wij hebben nog niet gehoord, dat hij scheep gegaan is naar Europa. Misschien is hij weer ziek geworden er heerscht in Amerika nog altgd veel griep, of, zooals dat tegenwoordig moet heeten, influenza. Misschien ook wel, en dat is nog waarscffljnlijker, heeft de heer Di Fava en wenk gekregen uit Bome om niet zooveel haast te maken met zjjn vertrek, (laar het bij nader inzien toch maar beter was den acuten vorm in het geschil ever gehangen Italianen te laten varen, die nu toch een maal niet meer levend worden. De meer tamme houding van do Italiaansche Begeering kan zeer wel het gevolg zjjn van een betere bestudeering van de Amerikaausche Slaatrege- ling. Er staat wel in het Italiaansch-Amerikaansche verdrag, art. 3, in 1871 gesloten, dat de burgers van beide Staten dezelfde voorrechten en bescher ming zullen genieten als de eigen burgers van het land, maar do Regeering te Washington heeft het recht niet zich zoover met de aangelegenheden der afzonderlijke Staten te -bemoeien, dat zij de hand kan houden aan die bepaling. Dat is zeker een leemte in do Amerikaansche wetgeving, maar daar is voor 't oogenblik moeilijk iets aan te doen. Men kon met het oog op de to New-Orleans gehangen Itali anen moeiljjk een wet maken, welke buitendien terugwerkende kracht zou moeten hebben. De Begee ring le Washington kan buitendien zulk oen wet niet bestellen bjj dezen of geene advocaatzij zou er mee moeten komen bjj het Congres en dit zou zeer waarschijnlijk niets van zulk eeu wet willen weten, uitgaande van de practische overweging, dat het beter is niet zulk eeu wet te hebben, daar men in dat ge val veel vrjjer is en zioh eventueel kan verschuilen achter de onmacht van de Boudsregeering zioh met de rechtspleging van de afzonderlijke Staten direct te bemoeien. Do Times dhtvangt uit Parijs het bericht, dat ernstige tegenstand te verwachten is tegen de goed keuring van het Brussclsche tractaat, dat eerstdaags in de Kamer zal worden behandeld. De Fransche handel aan den Congo acht zioh bedreigd door de afwijking van hel tractaat van Berlijn, dat invoer rechten gedurende 20 jaren had verboden. Het belangrjjkste stuk is dat van de «Societé d' Economie industrielle," die aan Kamerleden cn Senaatsleden een protest heeft gerioht, waarin wordt aangetoond, met een beroep op Eurile de Lavuleye, dat de Congostaat eigenljjk is gesticht om een nit- weg te vinden voor Bulgië's stjjgende bevolking en productie, waarop het streven van koning Leopold reeds jaren lang gericht is. In strijd met het trac taat van Berljjn, dat alleen heffingen toestond om mtgaren ia het belang ren den algemeenenj handel te dekken, zijn de belastingen opgevoerd lot 80 pCt. van de waarde der invoeren in 1889, met het doel Belgisohe belangen Le bevorderen en alle"mededin- ging van andere landen te weren. «Daar dit alles nog niet voldoende waa om de 4 millioen francs ;e vinden, welke het bestuur van den Congostaat elk jaar kost, kwam koning Leopold op het vernuftig donkbeeld om de conferentie tot bostrijding van den slavenhandel bijeen te roepen, een doel waarvoor geen enkele beschaafde natie haar medewerking kon weigeren. Daarvoor, beweerde men toen, waren middelen noodig, en nu kwamen de vertegenwoordigers van den Congostaat met den eisch om invoerrechten te heffen, wat de andere landen wederom niet konden afslaan, wilden zjj niet als lauwe bestrijders van den slavenhandel beschouwd worden. Intusschen is het tractaat nog niet door de ver schillende parlementen goedgekeurd. Het adres spreekt de hoop uit, dat de Fransche Kamef en Senaat zich wel volkomen bereid zullen verklaren de bepalingen tot beteugeling van den slavenhandel en tot verbetering van den toestand der inboorlingen gced te keuren, maar ten stelligste zullen weigeren hun goedkeuring to hechten aan het artikel, dat tersluiks is in het tractaat gebracht over de invoer rechten, en hoogst verderfelijk is voor de Fransche kooplieden, die, vertrouwende op de kracht van de tractaten, hun kapitalen in die streken hebben be legd." Het protest spreekt ten slotte de verwachting uit, dat de Fransche regeering de noodige stappen zal doen om de internationale commissie in het leven te roepen, welke "by het tractaat van Berlijn be doeld wordt. KANTOOR ie GOUDA. De busliehting voor Botterdam te 6 uur 's av. wordt met 16 April a. s. vervangen door eene bus liehting te 6.85 'sav. Gouda, 15 April 1891. De Directeur, I VQRSTER. van de Makelaars De markt was heden onveranderd. Loco Tankfust 7.60. September-, October-, November- en December-levering 7.75. Se Klasse. Trokking van Woensdag 15 April. No. 1993 25,000. No. 15619 1,000. No. 12713 400. No. 2130 en 6731 200. No. 5341, 9689 en 11741 100. Prjjzen van f 45. 83 2447 5373 8546 11466 13555 127 2455 5391 8562 11474 13716 158 2595 5409 8623 11476 13741 313 2606 5516 8649 U547 13772 318 2644 5579 8687 11550 13774 384 2648 5606 8705 11578 13796 425 2661 5747 8802 11620 13862 458 2688 5763 8813 11648 13897 490 2770 5773 8832 11712 13932 509 2906 5844 8940 11759 139S0 538 2930 5857 9026 11769 13984 558 2939 5929 9055 11779 14049 561 3006 6958 9222 11851 14080 608 3055 5967 9341 11897 14126 611 3077 6005 9428 12019 14143 618 3078 6067 9433 12159 14144 640 3129 6077 9466 12179 14222 653 3152 6097 9500 12231 14337 677 3153 6142 9557 12334 14354 709 3266 6168 9774 12353 14390 718 3293 6242 9'31 12358 14395 752 3335 6265 9852 12383 144i0 768 3424 6273 9929 12473 14438 811 3428 6293 9956 12476 14449 830 3445 6340 1 063 12507 14558 1096 3470 635510066 12525 14598 1099 3620 6410 10069 12553 14647 1152 3574 6411 10095 12594 14697 1209 3578 6488 10140 12614 14712 1241 3736 6502 10195 12652 14742 1290 3747 651110201 12665 14772 1338 3845 663010235 12667 14838 1362 3851 6657 10256 12702 14845 1402 3876 6672 10268 12730 14851 16390 18805 16423 18849 16528 18850 16557 18921 16559 19046 16623 19099 16642 19182 16645 19227 16727 19294 16856 19349 16857 19417 16942 12453 17011 19482 17136 19525 17179 19548 17181 19593 17195 19748 17204 19764 17325 19765 17325 19768 17329 19807 17370 19832 17388 19866 17404 19884 17406 19990 17491 19998 17519 20006 17619 20007 17674 20037 17704 20039 17723 20069 17795 20093 17803 20102 17841 20169

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2