LSEN, (schilderde inskerk te is der St. ingen enz. ijk levens- Jebroeders 1891. BINNENLAND. EEN ONGELUKKIGE. N? 4504. Nieuws- en Zaterdag 18 April. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* ET, ÜE a. I its. Drogist. SSCH. het beste sreld. n ckten )dh. De Inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. FEUILLETON. anbevelen COURANT 1 M Afionderlgke Nommers VIJF CENTEN. Éfl 1. i clubtocbt plaats aan VI. I N Gouda. ET, i. sTe- De prjja per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. ie Kunsten ■ecteur der trecht. IKMAN. meriewinkels bediening. den ibri- rfjg- mlpijn, ont- inaangoname rordon aeker jks gebruik ?ro- iemen-zcep' ransparant. n, eepen, welke reeg brengen, -Mondwater t«a. •nen. (tiaar het Franech.) erin idwater, hen, f 1.75, Dr. POPP’s i tanden ge- s Tandplom- tegen eiken den aanval op het den brand en de misdaad, vreesde zou worden, en na twee in ijlende koorts te hebben gelegen, wm t GOUDSCHEZ sloten den heer H. J. W. Huber, hoofd der le burgerschool voor jongens, bij gelegenheid van zijn 25 jarig jubileum, namens de gemeente een geschenk aan te bieden, hetgeen hem door de Commissie van toezicht op het Lager Onderwjjs was overhandigd. "Naar aanleiding daarvan kwam beden van genoemden heer een missive in, inhoudende dankbetuiging voor genoemd blijk van waardeering. De Raad besloot vervolgens, op voorstel van B. en W., afwijzend te beschikken pp een adres van de weduwe N. Simons-, geb. Philips, om pensioen of gratificatie, op grond dat de verordening op het pensioneeren daartoe geen termen oplevert en vroeger in 1883 op dergelijke adressen ook afwijzend werd beschikt. De Raad nam daarop met algemeens stemmen het vroeger ingekomen voorstel van B. en W. aan om hen te machtigen het Exercitie-terrein bij Sohie- land’s Hoogen Zeedijk van den openbaren weg af te sluiten, de hekken te verhoogen en te versterken, en langs de binnenzijde van de bormsloot een ras terwerk in schuine stand te plaatsen, waarvan de kosten geraamd worden op 750.—. Een voorstel van den heer van der Post om be doeld rasterwerk niet te doen bestaan uit houten latwerk, maar uit gegalvaniseerd ijzerdraad werd niet ondersteund. Ten slotte was aan de orde het vroeger inge komen voorstel van B. en W. om de voormalige Gasthuiskerk op de Oostbaven in te richten tot bewaarplaats van het Oud-Archief der Gemeente en de Librye. De kosten der herstellingen en vertim- meringen aan het gebouw worden geraamd op 5000 en die der aanschaffing van het ameublement op 2240.—. De heer Straver verklaarde zich voor dat voorstel. Het thans, ingedionde plan vereisobte veel minder kosten dan het vroegere, hetwelk op 23 a 24000 geraamd was en dat door den Raad werd verwor- A D VERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regel» a 50 Centen tedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Reeding niet uit Europa terug; maar zij 3 op haar te schrjjven. De supérieure Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschynt. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. 87) Haar grootste genot waren de brieven van hare moeder, die zij geregeld elke week ontving. Op zekeren Maandag was do brief van een rouw rand voorzien. Voor de tweede maal weduwe, schreef mevrouw Reeding dadelijk aan haar dochter, zonder veel te praten over hare droefheid als echt- genoote. Het is waar, dat Sacha zich, na de begoocheling van de wittebroodsweken, om den tweeden echtge noot al even weinig bekommerde als om den eersten. In de vier koele bladzijden las en begreep Florence slechts dit eene//Voortaan heb ik niemahd meer dan u..„” Zij uitte een kreet van echt menschelijk egoïsme. Eindelek zou bare moeder weder voor haar zijn, wat zij geweest was I Voortaan was er niets meer tusscben haar. Zij zouden elkander weer zien, om niet meer te scheiden. De ontgoocheling kwam weldra. Niet alleen keerde mevrouw T hield zelfs durfde Florence den waren toestand harer moeder niet te openbaren, veel minder, dat zij na haar verblijf in het gesticht te Berlijn geen pen meer vast kon houden. Evenwel leed de gezondheid van het kind er zoozeer onder, dat men haar de waar heid moest vertellen. Mama’s toestand is toch niet levensgevaarlijk? vroeg zij doodsbleek en met angstig starende oogen. O, neen, wees daar gerust op. Binnen enkele maanden zal zij genezen zijn, geheel genezen. Dan hoor ik liever, dat mama ziek is, dan te moeten denken, dat zij niet meer van mij houdt. Ook ditmaal herstelde de kleine zich. Maar al die aandoeningen prikkelden haar overgevoeligheid en zenuwgestel. Eindelijk, na verloop van langen tijd, kwam me vrouw Reeding. Zij toonde zich zeer verheugd, toen zij Florence zag. Dat bteeldschoone kind was het hare. In haar eigenliefde gevleid, verbeeldde zij zich, altijd de beste van alle moeders geweest te zijn. Hoe zou haar dochtertje haar anders zoo ver goden Hoe, mama, gaat ge dan weer heen? riep het I kind met tranen in de oogen uit, toen zij hoorde, dat mevrouw Reeding slechts tijdelijk in New-York was. Voor de laatste maal, lieve Flor, Ik moet mijn kapitaal, het uwe, gaan liquideeren. Dat ka pitaal bestaat uit rechts en links verspreide lande rijen in het verre Westen en in Indië. pen. Spr. stelde echter twee vragen, 1. of voor het gebouw ook een concierge zal aangesteld moeten worden, waardoor de kosten zouden worden ver hoogd en 2. of men zeker kan zyn dat de Minister (die er zoo herhaaldelijk op aandrong dat het Oud- Archief een betere bewaarplaats werd gegeven) zich zal vereenigen met het ingediende plan. De Voorzitter deelde in antwoord daarop mede dat geen concierge voor het gebouw noodig wordt geacht. Wel zal iemand moeten worden aangeweten om bezoekers van hot gebouw te assisteeren, maar wellicht kan dit, met eene kleine verhooging van kosten, den tegenwoordigen concierge van de Libiye worden opgedragen. Volkomen zekerheid dat de Minister het plan zal goedkeuren bestaat niet, zeide spr., maar wel is er reden voor om dat te vermoe den. Mocht de Minister wijziging wenschen dan zal de Raad daarin natuurlek worden gekend. De heer IJssel de Schepper sprak de wenschelijk- heid uit van verwarming van het gebouw. Om een zoo kostbaar archief in ons vochtig klimaat zoo kil zou mede dat B. één of twee groote kachels te plaatsen om de boe ken of stukken voor verderf te bewaren. De heer van Vreumingen gaf het denkbeeld aan om in het voormalige kerkgebouw in vereeniging met het zie kenhuis eene centrale verwarming aan te brengen. De Voorzitter gaf toezegging daaromtrent een onderzoek te zullen doen instellen, waarover den Gemeenteraad rapport zou worden uitgebracht. Het voorstel van B. en W. werd daarop in stem ming gebracht en met algemeens stemmen aangenomen. Zondag 26 April heeft van wege de Wielrijders- Vereeniging wDe Antiloop* een clubtocht plaats van Gouda naar Alfen en terug. Afreis ’s mogens 10 uur bij den heer A. Dam. Zondag 7 Mei heeft een GOUDA, 17 April 1891. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door 16 leden werd byge- woond (afwezig was de heer Jager, met kennisgeving, wegens afwezigheid uit de gemeente) werd door den Voorzitter medegedeeld [dat Gedeputeerde Staten de ontvangst hadden bericht van de hun in afschrift medegedeelde Verordeningen, door den Raad 20 Maart jl. vastgesteld dat de Minister van Binnen- landsche Zaken de ryksvergoeding in de kosten van het Lager Onderwijs in deze gemeente voor 1891 bij wijze van voorschot had bepaald op een bedrag van 15486.40*; en dat op 16 April jl. de kas van den Gemeente-Ontvanger door B. en W. was geverifieerd en dat de boeken in orde en het geld in de kas aanwezig was. Deze mededeelingen werden aangeno men voor kennisgeving. Bij den raad kwamen de volgende stukken in: lo. Verslagen over het jaar 1890 van curatoren van het Gymnasium, van de commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Worden gesteld in handen van B. en W. om te dienen bij de samenstelling van het Raadsverslag, waarna zij zullen circuleeren bij de Raadsleden. 2o. Adressen van L. Nieuwenhuizen en L. Boot, oud-agenten van politie 8e klasse, verzoekende we gens veeljarigen dienst pensioen of gratificatie. B. en W. stellen voor daarop afwijzend te beschik ken, daar adressanten volgens de verordening niet vallen in de termen om een pensioen te ontvangen. Ter visiet De Voorzitter deelde voorts mede dat in eene vorige besloten vergadering door den Raad was be- Florence’s lief gezichtje betrok. Ik ben bang voor die reis, stamelde zij. Bang! O, mama, ge weet niet wat men al verhaalt van die roovers uit het Westen, en welke afschuwe lijke handelingen men hun toeschrijft. Vrees niets. Ik neem mijne kamenier mede en een zeer ontwikkeld en moedig Franschman, van deftige familie. Ge blijft toch niet lang weg Neen, dat beloof ik je. Gedurende die korte verschijning in ’New-York verliet mevrouw Reediug weinig het klooster en was tegelijk verbaasd en tevreden, dat zij zulk een gelukkige moeder was. De waarheid is, dat Sacha indien Florence leelijk en onbevallig geweest ware, zich weinig om haar zou bekommerd hebben. Maar die vrouw, hoe slecht en onverschillig zij ook was, voelde zich zeer gevleid, na de wereld te hebben rondgereisd een teedere en trouwe kinderliefde terug te vinden. Eindelijk vertrok mevrouw Reeding nadat zij nogmaals beloofd had, zeer spoedig terug te komen. En zij keerde nooit weder. Toen Florence hoorde van logement, van men dat zij krankzinnig maanden i zij wonderlijk veranderd. Haar kinderlijke vroolijk- heid was verdwenen, en haar verstand scheen plot- het geb( l in een en vochtig gebouw onverwarmd te laten z. ‘i. gevaarlijk zjjn. De Voorzitter deelde en W. het voornemen hadden daar

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1