nt n BINNENLAND. EEN ONGELUKKIGE. Dinsdag 21 April. 1891. N? 4507. >ts water en73a. sden, bij den Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, De Inzending van advertentiën kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. PA. FEUILLETON. E Afzonderlijke Nommere VIJF CENTEN. bevelen. plaats, noch (tiaar het Frans ch.) Hij, dien gij lief- VII. ruik van lorteering n. Gouda. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per poet 1.70. hospitalen natheid op De uitgave dezer Conrant geschiedt dageljjka met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. In den laatsten tijd, zegt hot D. v. Z.-H. ia dik werf de vraag gerezen, van waar toch al het antiek goudsche courant. J t er bestond tusschen den Roland van den Roland van vroegerwelke geheimzinnige Voor de Deputatenvergadering der Antirevolutio nairen, die Dinsdag 12 Mei te Utrecht gehouden wordt, zijn door de Kiesvereniging Freest God, eert den Koning alhier afgevaardigd de heeren Ds. B. J. van den Bergh (stemgerechtigd) en Luit. L. F. Duijmaer van Twist. GOUDA, 20 April 1891. De le Luit. W. B. 8. Reede, van het 4e reg. inf. deed met gunstigen uitslag examen tot toela ting tot de 2e afdeeling der Krijgsschool voor offi cieren te *s Hage en wordt derhalve met 1 October e. k. bij de Krijgsschool gedetacheerd om daarbij den nieuwen 3 jarigen cursus te volgen. een dwaze, ongerijmde gedachte Roland IT:I J:- '■Cas. Gisterenavond te 6 uur had alhier eene vergade ring plaats van de leden van het Ned. Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht, welke vergadering werd geleid door den Heer P. J. Helsdingen van Rotterdam en door 31 personen werd bijgewoond. Nadat door den Voorzitter bet doel van het Bond was toegelicht en gevraagd of er ook perso nen tegenwoordig waren, die zich niet als lid hadden opgegeven, werd, nadat de niet-ledon zich nog als lid hadden doen inschrijven, nl. 3, overgegaan tot de verkiezing van een Bestuur, waartoe gekozen werden de heeren W. F. Carrière, J. Gravesteyn en E. van Dantzig. Daar laatstgenoemde bedankte, werd in zijn plaats gekozen de heer R. van der Kemp. Het ledental der afd. «Gouda" bedraagt 28, doch het Bestuur vertrouwt dat de afdeeling spoedig in bloei zal toenemen. zilverwerk afkomstig is, dat men in zulk eenen bui- tengewonen overvloed thans verkrijgbaar stelt. Het antwoord daarop komt van eeu zijde, waarvan men het zeker ’t minst verwacht zou hebben. In de offi- cieele tabellarische opgave van de vermoedelijke of bekende oorzaken der verschillen tusschen de raming en de opbrengst van ’s Rijks middelen en inkomsten over 1888, deelt de regeering mede, dat de hoogere opbrengst der belasting op den waarborg der gouden en zilveren werken z/voornamelijk is toe te schrijven aan den aanmaak van zoogenaamd antiek zilver werk". AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regele a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De Z/N.-Brabanter” bevat Met volgende «De Provinciale Bond van R. K. kiesvereenigingen in Noordbrabant hield Donderdag namiddag eene buitengewone vergadering, belegd op verzoek van eenige leden. Alle kiesvereenigingen waren ver tegenwoordigd. Na breedvoerige beraadslaging werd de navolgende motie met 8 stemmen voor, ééne tegen en twee onthoudingen aangenomen «De Provinciale Bond der K K. kiesvereenigingen in Noordbrabant, meent, indien de dienstvervanging wordt afgeschaft, aan de kiesvereenigingen bij de aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer de herkiezing te moeten ontraden van die Kamerleden, die na de Noordbrabantsche motie van 17 October 1890 de regeering zijn blijven steunen.” De //Tijd” zegt hiervan Van de best ingelichte zijde wordt ons medege deeld dat elke publicatie van het in de bedoelde vergadering behandelde vooralsnog verboden is, ter wijl wij, op grond van vertrouwelijke mededeelingen, reden hebben, de algeheele juistheid van het bericht van //Do Noordbrabanter” te wantrouwen. Wij mee nen daarom wèl te doen, het bericht niet over te nemen, maar vertrouwen binnen een paar dagen onze lezers volledig te kunnen inlichten. De //Noord-brabanter” bevestigt intusschen zijne 39) Ge vergeet, dat die Francois Joffrin zijn schuld aan de maatschappij '.reeds heeft betaald. De wet is voldaan, al zijt gij het niet. En daar Florence bleef zwijgen, hernam Nelly zacht Ik heb mij nooit verzet tegen dit denkbeeld aan wraak. Toon ge het hebt opgevat, waart ge pas van een verschrikkelijke ziekte hersteldveertien dagen lang hadt ge in een ijlende koorts gelegen. In dien tijd loerde ik u kennen. Toen ik bij u in dienst kwam zwoer ik, dat ik u trouw zou blijven. Maar ik kryg -En toen ge mij deelgenoote maaktet van uwe plan- te watron. riin nen, dacht ik eerst aan een overblijfsel van de over- I prikkeling uwer hersenen, die met den tijd wel zou bedaren. De jaren verliepen; ge bleeft. dezelfde. Go hebt van mij gevergd dat ik mij van u zou scheiden, in New-York zou blijven, om den moordenaar te bespieden.... Ik heb gehoorzaamd. Maar hoe meer ik er over denk, hoe minder gaarne ik u zou zien slagen, of.... rust de verplichting op mij, mijzelve op te offeren. Ik zal Roland’s raad inwinnen Nelly maakte zulk een onverwachte beweging van schrik, dat het meisje plotseling ophield. Wat is er vroeg zij verbaasd. Vergeef mij kwam bij mij op. hebt, heet Roland Ja, hij is dó brooder van Alice, mijne vriendin uit Rome Nelly richtte zich haastig op. Hij heet Roland eu zijne zustor hoeft den naam Salbert aangenomen O, juffrouw juffrouw Nelly was zoo ontroerd, dat zij niet vorder kon spreken; de woorden stokten haar in de keel. Zij meende nu alles te begrijpen. Florence beminde, zonder het te weten, den man, die eertijds hare moeder zoo dapper had verdedigd. Welk een vreugde voor miss Sidney, als zij de waarheid vernemen zou. Nu vreesde het meisje er niet meor voor, dat hare meesteres haar geheim zou openbaren. Iemand, die zoo stoutmoedig en zoo edel was als Roland Salbert, was in staat, alles te, begrijpen. En indien het toch eens bleek, dat zij zich vergiste. Nelly durfde er nog niet van te spreken.... Zij deed Florence allerlei vragen, en luisterde angstig Ncüj. Als dochter heb ik toe, terwijl zij intusschen zichzelve afvroeg, welkq ader te wreken, maar in ruil overeenkomst aan mijn echtgenoot vraag, I nu en c... Of?.... Weet hij, op wien ge daareven doeldet,.... hij dien gij lief Hebt en die u ook bemint.... weet hij van uwe geheime gedachten af? Neen, waarom zou hij het weten? - En gij hobt hem afgewezen? Helaas.... ja Hij moot uwer waardig zijn, want ge zoudt geen man verkoren hebben, die niet braaf, edel en goed was. Zeg hem alles, openbaar hem uw geheim, en hoe ge gezworen hebt niemand toe te behooren, alvorens de misdaad van Willow-Creek gestraft is. Indien hij u waaraebtig lief heeft, indien zijn harts tocht oprocht is, zal hij misschien zeggen//Ik neem bet aan”.,.. Ik twijfel er aan, of hij u dat zal antwoorden; want, ik herhaal het, dergelijke geestdrift en edelmoedigheid is niet meer van onze eeuwmaar, als hij er in toestemde.... Florence barstte in tranen uit. Ik heb er over nagedacht, stamelde zij ÏJ eeQ afschuw van mijzelve. Zijn leven te wagen, zijn leven Zoudt ge dan het leven willen wagen van iemand, dien ge niet liefhebt? Maar dan is uwe zaak immers onrechtvaardig en slecht I Nu verborg miss Sidney het gelaat in hare handen. Ge hebt gelijk, Nelly, het recht mijne moecL. voor do opoffering, die ik Het bestuur der Vereeniging tot verbetering van het lot der blinden in Nederland en zyno koloniën heeft zich tot de landgenooten gewend om steun. Als aanvulling, zoowel als tot ondersteuning van de bestaande inrichtingen voor blinden, is déze Vereeniging onmisbaar. Gedurende haar twaalfjarig bestaan is zij reeds menigen blinde ten zegen, en in velerlei opzichten met gelukkig gevolg werkzaam geweest. Zij nam do geheele leiding op zich van het Ve Blinden-Lehrer-Congress en de daaraan verbonden tentoonstelling van arbeid, door blinden vervaardigd en leermiddelen voor het blinden-onder- wijs, in 1885 te Amsterdam gehouden. Door hare bemiddeling en op hare kosten werden reeds verscheiden blinden geplaatst op de voor hen bestemde inrichtingen en bovendien voor hunne klee- ding gezorgd. De meeste blinden toch treft men aan in den zeer behoeftigen stand. Op haar verzoek wordt in vele van de voornaamste gemeenten van ons vaderland bij de aangifte der ge boorte van kinderen een blaadje uitgereikt, dat nut tige wenken bevat, om de blindheid van jonggeboren kinderen te voorkomen. Aan meuigen blinde, die wegens tejioogen leeftijd in geene der bestaande inrichtingen kon worden opge nomen, heeft deze Vereeniging reeds hulp en steun verleend en op allerlei gebied is zij steeds in hun belang werkzaam, terwijl zij noch aan aan godsdienstbelijdenis gebonden is. mededeeling, en voegt er bij: Tegen stemde de voorzitter, onthielden zich de heereu W. Mutsaers, als lid der Kamer, en M. Mommerateeg, die zijn bestuur vooraf meende te moeten raadplegen. In eene vergadering van het departement Gro ningen der Maatschappij ter bevordering van nijver heid, werd door den heer Jb. Boeke, lid der firma Boeke en Huidekooper, vertoond eene nieuwe water-

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1