inco BINNENLAND. EEN ONGELUKKIGE. 1891. ras en FEV1LLETO IV. Cirkt. ekten Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Nieuws- Dinsdag 28 April. Drogist. neriewinkels BAND met of Grauw D. MEÜ- in alle hel beste ereld. xi erin idwater, hen, 1.7S, Br. POPP't tanden ge- emen-zeep, ansparant. i, nen. De Inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. PS Voor de rechtbank te Dordrecht had zich te ver- XII. (A«ar M Frmuch.) X. De uitgaTe deter Courant geechieut dageljjk» met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjje per drie maanden ia 1.25, franco per poet 1.70. Afzonderlijke Nummers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Advertentien gratie' opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. katoenen veneens vedaar- sveer de ihtingen leringen ndpijn, ont- >n aangename rorden zeker jks gebruik i Tandplom- tegea eiken GOUDSCHE courant Burgerschool hebben zich in de provincie Zuid-Holland dit jaar 73 candidsten aangemeld en wel van de Hoogere burgerschool te ’s Gravenhage 30» van die te Delft 13, Schiedam 6, Rotterdam 13, Dordrecht 4, Gorinchem 4 en Gouda 3. Het mondeling examen zal te Gouda worden afgenomen. Heden vertrokken Officieren en Kader van het alhier garnizot hunne aangnwi nomen aan de Kadermaneauvres in de Nieuwe Hol- landsche Waterlinie van 2730 April. in zijn armen en fluisterde met eene aan oneindige BUN met vattende gekomen en van i, dames raag aan t C’ eepen, welke eeg brengen, Mondwater tijd. De N. Gron. Ct. verneemt dat in de zooveel ge rucht gemaakt hebbende zaak van den Veendammer gemeenteraad die de jaarwedde van het hoofd der school te Veendam T. Boerma zoo maar op eens met 800 wilde verminderen, door de Koningin uitspraak is gedaan, en wel in het voordeel van den heer Boerma, die gehandhaafd blijft in zijne jaarwedde. jer wor- '0 franco I in allo orgd. aliteiten irvullen. r/ Noord Gisterenavond ten ongeveer 7 uur is brand uitge broken bij J. Verburg te Berg-Ambacht, met het gevolg dat 6 woningen, door 11 gezinnen bewoond, en de N. H. Kerk zyn afgebrand. De woning van den predikant is gespaard gebleven. Ten 12 uur had meu de brand onder de knie. De spuiten uit Stolwyk en Streefkerk hebben aan het blusschings- werk mede gedaan. De oorzaak van den brand is onbekend. ADVERTENT1EN worden geplaatvt van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsndmte. liefde wezen hartstochtelijke teederheid, gepaard i zachtheid Hoe innig, innig heb ik u lief! Florence’s slaapkamer, on Uit Chicago wordt door Amerikaansche bladen gemeld: Een eisch tot schadevergoeding, op 100.000 dollars getaxeerd, die een gewezen krantenjongen, Eugen Dunnivant, tegen den millionair en president van de Illinois Steel Company, Orin W. Potter, bij het Circuit Court heeft ingesteld, maakt veel ge rucht. De zaak heeft eeu romantisch tintje, en komt in ’t kort op het volgecde neer GOUDA, 27 April 1891. Dr. J. H. Gunning JHzn. nam in de avond godsdienstoefening van gisteren afscheid van zijne gemeente. Een buitengewoon talryk aantal belang stellenden was aanwezig. De scheidende Jjeeraar sprak naar aanleiding van Rom. VIII vers 3539. Na de godsdienstoefening zong de gemeente hem toe Psalm 121 Vers 4. De boste wenschen volgen Dr. Gunning naar zijne nieuwe gemeente te Leiden. Mej. C. F. G. de Jong, die naar wij in een vorig nr. mededeelden, examen deed als bewaarschool- houderes is niet, zooals wy berichten, kweekelinge der le openbare bewaarschool, maar der 2e. Heden morgen ten 10 uur had een buitengewoon groote menigte menschen zich vereenigd op de B. C. Begraafplaats in de Oude Gouwe, ten einde tegenwoordig te zijn bij de eerste maal, dat daar begraven werd. Daar de Kapel nog niet was inge- wyd, is de lykdienst des morgens in de St. Joseph kerk op de Gouwe gehouden. Naar men ons mede deelde zal waarschijnlijk Woensdag de begraafplaat® gewijd worden, terwyl de Kapel wordt ingewijd door den Bisschop van Haarlem, die zulks eerst dan zal doen, wanneer hij hier ter stede het H. vormsel komt toedienen. boudoir, grenzende aan »on houdend bataljon Infanterie, naar rezen bestemming, ten einde deel to 45) Toon hij ontwaakte, stond de zon reeds hoog aan don hemel. Naast hem zat Florence, uitgerust en verkwikt, en beschouwde hem op haar beurt, evenals hij haar eenige uren tevoren had gadegeslagen. Was het schrikkelijk droombeeld voorby, of was het hel dere daglicht voldoende om do nachtelijke angsten te verdrijven? Florence was weder zichzelve gewor den, het nine, schoone, vroolijke kind, dat in niets herinnerde aan de half-waanzinnige morphiniste. Ik heb gedroomd, dacht hij, terwyl het jonge meisje lachende verklaarde, dat zij een verbazonden honger had. Do aankomst aan het station te Avignon, de fris- sche ochtendlucht wischten snel de sombere indrukken uit, en Roland hervond weldra zijn kalmte en zélf- beheersebing. Evenwel bleef hij, ondanks de vroo- lykheid van Florence, nadenkend en droefgeestig. Een victoria wachtte hen bij het station Perthuis en bracht hen vlug naar het slot Canourguos. Mevrouw Montfrano gaf zich over aan het vuur De ffAnna-prijs voor vrouwelyke deugden" die ieder jaar wordt uitgereikt door het bestuur van de kweekschool van onderwijzeressen te Arnhem aan de leerlinge die tydens haar-verblijf aan de school door gareu van geest en hart zich bijzonder heeft onderscheiden, is ditmaal toegekend aan mejuffrouw N. D. Princo uit Gouda. Het zoogenaamde Anna-bal dat jaarlijks plaats heeft bij het eindigen van den cursus, is dit jaar niet doorgegaan wegens het heerschen der mazelen. Koning Milan moet oppassen. Hij heeft een dubbel ganger, die hem licht onaangenaamheden berokkenen kon. De politie te Budapest heeft namelijk onlangs bet volgende verzoek tot opsporing en aanhouding afgekondigdwDe bankier Moriz Weltneruit Budapestdie van bedriegerij beschuldigd is en tegenwoordig geen bekende woonplaats heeft, moet in geval van betrapping aangehouden en aan het gerechtshof te Budapest overgeleverd worden. Welt- nej is uit Papa geboortig, 36 jaar oud, van middel matige ineengedrongen gestalte, heeft een rond ge zicht, een gezonde gelaatskleur, donkerbruin haar, bruine oogen, bruine wenkbrauwen, een regelmatigen neus en een bruinen, middel matigen en afhangenden snor. Als een byzonder herkenningsteeken dient, wat het gezicht betreft, zijne opmerkelijke gelijkenis met den gewozen koning Milan.” Tot het afleggen van het eindexamen der Hoogere I antwoorden de heer C. M. van O., predikant bij de trnrpvanhnnl hnhhan vinh in 4a ni-nvinnia y.nizi.H/iiion/i Ned. hervormde gemeente te Sliedrecht. Op 23 Maart, bij gelegenheid der verkiezing van een lid van den kerkeraad, wilde de organist Bekker zijn biljet inleveren. Ds. v. O. vroeg hem hoe lang hij reeds in de gemeente aanwezig was, maar kreeg daarop geen antwoord. Toen even daarna ds. Lief- tinek dezelfde vraag deed, gaf B. dadelijk antwoord, waarop ds. van O. in drift ontstak en den heer B. toevoegde: zzje bent een ploert". Het O. M. eisohte wegens eenvoudige beleediging 10 boete, suhe. 4 dagen hechtenis. Hij reeds bezield door den prikkel zijner liefde, zij blozend en gelukkig.... Zij gevoelde dankbaarheid jegens den man, die zonder van zijn recht op baar gebruik te hiaken, wilde dat zij uit eigen beweging hem opzocht. ’tWus de avond van hunne eerste toenadering, het heerlijke oogeublik dat de kalmste en koolbloe- digste monsch nooit vergeet. Roland nam het ge- De vertrekken van het jonge paar bestonden uit twee groote kamers, door een kleedkamer geschei den. Toen Roland midden in den nacht zijn eigen slaapkamer betrad en weder alleen was, voelde hij zich doordrongen van zalige verrukking en liefde. AATallr nan h uorlliV' nain Ion* ar i n rla aarofo rrucMmulJo van hare jeugdige natuur, opgewekt door de geurige, vrije buitenlucht en betooverd door het gezicht van het schilderachtige landschap. Deo geheelen dag bleef die overgelukkige stemming, vol van schoone droomen aanhouden. Op de wandeling echter maakte Florence zich een weinig ongerust over de afgetrokkenheid van haar echtgenoot. Roland gaf als reden vermoeidheid op en stelde hiermede de verbeelding der jonge vrouw gerust. Toen zij op het kasteel waren aangekomendwong hij zich vroolijk en teeder te schijnen en te genieten van zijn toekomstig geluk. En daar de wil almachtig is, - bedwong deze energieke man andermaal den opstand Welk een heerlijkheid lag er in de eerste gestamelde in zijn ziel. Naarmate evenwel de schemering op 1 woorden der vrouw, die zich van hare maagdelijke de vlakte daalde, overvielen hem opnieuw koude schuchterheid losmaakt. O, hoe innig lief had hij rillingen. Zou de tweede nacht gelijk zijn aan eersten Zou het afgrijselijk droombeeld terugkeeren? Maar hij verdreef dien benauwenden angt, vastbe- I menschen! Niets was er meer over van de wre- sloteu, die tot het laatste toe te overwinnen. De kende visioenen en de gevloekte herin neringen. knrbL.n «.'ok «->>rrrratmtiran in het. klpine 1 Thans haalde Roland verachtelijk de schouders er voor op en spotte met zijn ziekelijke hersenschimmen. Ik was dwaasheid dit volmaakte met die andere Een familietrek tusschen haar dat is alles. En dan bestaat die gelykenis nog maar alleen in den slaapwanneer de gewone uitdrukking van het gelaat verandert en ver dwijnt Roland verheugde zich in dit denkbeeld en hij vroeg zich af, of het altijd hetzelfde zou wezenof den dit kindWelk een gelukzalig leven opende zich voor deze beide, zoo goed bij elkander behoorende menschen! Niets was er r- kende visioenen en echtgenooten hadden zich teruggetrokken in het kleine Thans haalde Roland verachtelijk de schouders staarden elkander ontroerd en vol innige liefde aan. overspannen, dacht hijwat een wezen te vergelijken met...

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1