ÏTTERS ben de voor bekomen bjj Gouda. 2RINQ !ll h 1 N2 4MT. 1891. MM, .X EEN ONGELUKKIGE. )OR BINNENLAND. □MP. Zaterdag 2 Mei. lELILLUTOX Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* Gouda, i. IEN O. -gehalte. I> Cacao. De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave, n tt Te zamen 2985. Dat ook thans nog de sterfte aan pokken vrij be- (Aaar hei Franech.) 4 II. in hart iklodt, lman Zoon H II M U II II H U De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgke met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Uit Schoonhoven is het stoffelijk overael Bovendien worden alle Ad vertentien gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. 14 20 27 NDAAL is dsche Cou- nden door het INKMAN en III. Mijnheer en mevrouw Montfrano kwamen eerst fcliciense 3 ranks. 45 cent. rtbakk.rs 1173. 365. 303. 44. 144. 145. 281. 143. 195. 88. 115. GOUDA, 1 Mei 1891. Het ondersoek van het water der Waterleiding ie aldus «(April 18 14.8 13.2 13 een gaslicht, Haar kleed GOUDSCHE COURANT. Mg. permanganas kalicus per 1000 cc. ii ii IVDA naar traat 7. n als vroeger an Kaas, eni. ge en tegen Maatschappij. 809, s dat by ver en 1 Mei, en g van brand- dende gebou- streft daarvan AD VERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Heden werd in den Haag een algemeene vergade ring gehouden van de vereeniging „Moed, Beleid en Trouw” tot ondersteuning van behoeftige ridders der Militaire Willemsorde. Hét saldo bedroeg op heden ongeveer 7900. De volgende algemeene vergadering wordt te Amsterdam gehouden. De liberale kiesvereniging «Burgerplicht” te Krimpen a/d Lek en omstreken heeft tot voorloo- pige oandidaten voor de Tweede Kamer gesteld de hoeren M. Boogaerdt Bernz. te Krimpen a/d Lek, mr. R. P. Mees R.Azn. te Rotterdam en jhr. mr. W. Six te ’s-Gravenhage. Hedenmiddag ten ongeveer 1 uur is bij den klee- derbleeker Van Eijk in de Boelekade een begin van brand ontstaan, waardoor ongeveer een 50 bos stroo zijn verbrand, torwijl de schuur ©enigszins is bescha digd. Spuit No. 6 heeft water gegeven. Dat is een zorg, die mij aangaat, viel Arthur hierop in. Hij, die mijn lieve Alice heeft gered, verdient eene belooning, en die zal hij ook hebben. Arthur meende een goed middel bedacht te heb ben om zijn schuld af te doen. Sedert lang reeds klaagde Roland over den concierge Van zijn hotel. Alleen de vrees om een nog slech teren te krijgen weerhield hem, den tegenwóoordigon weg te zenden. Waarom zou Arthur, wien zijn zwager het geheele beheer over de woning had opgedragen, Francois Levrault deze plaats niet aanbieden De heden- daagsche concierge in do nieuwerwetsche huizen heeft zich waarlijk niet te beklagen. Zijn woning is zoo keurig, dat een gepensionneerd officier heel blij zou zijn, indien hij er zoo eene bezat. Arthur ging dus alleen naar de avenue des Ter nes en deed den gewonde zijn voorstel. Bij het vernemen van dezen on ver wachten voorslag sloot Franpois de oogen, uit vrees zijn heimelgke vreugde te verraden. De goede Arthur dacht eerst, dat Alice’s redder aarzelde. Daarom hield hij hem de voordeelen van deze betrekking voor oogen. Er werd afgesproken, dat Francois dadelijk na zijn herstel in dienst zou treden. Eindelijk zou Joffrin dan zgn doel bereikenhg zou onder hetzelfde dak wonen als de man, op wien hij zich wilde wreken wilde teruggaan, kwam zij te dicht bij dat men vergeten had uit te draaien, vatte vlamin eeu oogenblik stond zij in brand. Sommigen maakten zich uit de voeten, andere be gonnen te gillen; niemand dacht er aan, de onge lukkige te redden. Op eens schoot Joffrin toe, terwijl hij driftig de abonnés en figuranten op zgde duwde. Hg sloeg de armen om mevrouw Salbert heen en doofde het vuur, zonder zich te bekommeren om de brandwonden, die hij hierbij bekwam. Alice was gered en kwam er bijna zonder letsel af. Maar de machinist was gevaarlijk gewond. Hij wilde niet dat men hem naar het ziekenhuis zou vervoeren; maar liet zich naar een klein logement brengen in de avenue des Ternes no. 103. Alice betoonde hem groote erkentelijkheidalleen of vergezeld van haar echtgenoot, begaf zij zich dikwijls naar het ziekbed van Francois, om hem op to wekken en te troosten. Het is ten minste ergens goed voor, de vurige liefde der groote menigte op te wekken, zeide Jacques Salvorte op zekeren dag tegen de zangeres. Zon der Levrault zoudt ge verloren zijn geweest! Ge spot er mede? antwoordde zg, dat is verkeerd. Ik voel mij zeer getroffen door de toe wijding van dien jongen man, en ik tracht tevergeefs iets te bedenken, waarmede ik hem kan beloonen. Help mij eens. Hem geld geven? Ik geloof, dat hij te trotsch zou zijn om het aan te nemen. Bo vendien.... schrijft men Woensdag avond tehot van onzon overleden burge meester, den heer 8. P. H. Noorderdorp, per Igkkoets van hier vervoerd naar ’s-Hage, om den volgenden dag te 12 uren in het familiegraf te Eik en Duinen ie worden bijgezet. Op waarlyk plechtige wgze werd hier het lijk uitgeleid. Te 6 uren begon de doodsklok te luiden en schaarde eon breede stoet, gevormd door den gemeenteraad, verschillende ambtenaren en tal van corjporatiëu, waaronder ook de officieren der schutterij en van het garnizoenzich achter de Igkkoets, waaraan 4 prachtige kransen waren ge hecht van de wethoudersvan de gemeente van de ambtenaren en van een vriend. De tocht ging langs de Haven, waar tal van vlaggen halverstok waren geheschen, terwgl mer. •chier alle woningen gesloten had, door de Koestraat en verder tot aan de Voornebrug, de grens der ge- 40) Levrault antwoordde ontwgkend en gaf een wen ding aan het gesprek. Een half uur later ging zijn metgezel heen. Joffrin, die zich zorgvuldig onder zijn pseudoniem, verborg, bevond zich alleen in de herberg. Hij is het! dacht hij. Ik ben er nu zeker van. Hoe zal ik mij in betrekking stellen met dien man? Zooals ik vernam, is hij met zijn jonge vrouw naar het Zuiden vertrokken. Zal ik hier blgven of hem gaan opzoeken? Gedurende den geheelen namiddag bleef Francois in gepeins verdiept, als aan zijn plaats vastgenageld zitten. Van dien dag af deed hij nog meer zijn best, mevrouw Salbert te naderen. Niemand kon zich hierover verwonderen, daar iedereen zich ver maakte met de geheime liefde, die hij voor haar koesterde. Het toeval belastte zich met de ont- knooping, die zoo goed door den diplomaat Joffrin werd voorbereid. Op een avond, dat Alice naar haar kleedkamer 55Jl-J?—-Jl?” JLi Aan het postkantoor Gouda en de, daaronder res- meente, waar halt werd gehouden en door toespraken i- -4 j- j-j Tan den waam. burgemeester en den secretaris hulde werd gebracht aan den afgestorvene. Door eene deputatie uit den gemeenteraad en ver schillende andere autoriteiten en belangstellenden uit deze gemeente werd de plechtige begrafenis te Eik en Duinen bijgewoond. sorteerende,hulpkantoren werd gedurende de maand April 1891 ingelegd f 5569,55 terugbetaald 5898,12. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2652. Gedurende den tijd dat het’ 5e bat. 4e reg. inf. schietoefeningen houdt in de legerplaats bij Zeist worden van het 7e reg. inf. uit Amsterdam detache menten gestationneerd te Goud# en te Woerden, resp. onder de le-luits. S. A. N. van Overveldten J. A. L. Roeloffs. Eergisteren avond was te Moppel een //kunstenaar” op de kennis, die het bedrijf bij de hand had vati het laten werpen met dobbelsteenen. Het trok de opmerkzaamheid, dat de ondernemer van het spel meestal won, en een door de gemeentepolitie inge steld onderzoek naar de oorzaak van dit in aller oogen zonderling verschijnsel bracht dan ook weldra aan het licht, dat het eenvoudig was toe te sefirg- ven aan de valsche dobbelsteenen, waarmede het spel gedreven werd. De tentoonstelling van antieke doozen, étuis, bon bonnieres, juweelkistjes enz., die op het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem zal gehouden wor den belooft buitengewoon belangrijk te worden. Uit verschillende plaatsen van ons land worden zeer waardvolle en antieke inzendingen ontvangen. De tentoonstelling wordt Zondag 9 Mei geopend tot 5 Mei worden nog bijdragen ingewacht bij den hoer Von Saher, Conservator van het Museum, die bereid is tot het geven van nadere inlichtingen. Mej. A. O. Klem alhier deed te Hage met gunstigen uitslag het examen voor de akte in nut tige handwerken. Opgave van het getal kiezers in het Hoofdkies district Gouda, volgens de in 1891 opgemaakte lijsten. Gouda Boskoop Waddinxveen Moercapelle Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJsel Lekkerkerk Krimpen aan de Lek Ouderkerk aan den IJsel Krimpen aan den IJsel Gouderak

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1