2R '11 BINNENLAND. EEN ONGELUKKIGE. Maandag 4 Mei. 1891. N2 4518. Nieuws- en FEUILLETON. ng. De inzending van advertentiên kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. Co. KER. it ‘i SECTIE. B|j deze Courant behoort een Byvoegsel. e> üjt Arnhem schrijft men aan de Amsterdammer Ier resp. atlon de z. enz. Èti. i de plaats ils zoodanig dwaarborg- :m, brengen lat de Heer indent van naar elders, i, en dat in (Atazr het Franech.) III. i omgeving ende inlich- nde beveelt loemde be- De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia f 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. hricatie iker van Bovendien worden alle Advertentien gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschjjnt. der Zelf- uitspat- borg-Maat- 1818) be- O RH E 8- IJeeel en >r national goudsche courant. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Volgens den regenmeter der rykslandbouwschool te Wageningen bedraagt de gevallen regen over de maand April 53 mM., tegen 67 mM. over dezelfde maand van 1890. Recht mor Allen is gisteren verschenen in bloed kleur ten minste dat zal wel de bedoelde kleur zjjn, ofschoon zij meer naar wijnkleur zweemt en berat natuurlijk artikelen, in den gebruikelijken stijl geredigeerd, over den werkliedeneisch, dat een normale arbeidsdag van 8 uren zal worden ingevoerd. Op de uitvoering, (lie de Zangvereeniging^Apollo» zich voorstelt den I0n Mei a. s. te geven, zal naar wy vernemen als eene hulde aan de nagedachte nis van den onlangs overleden componist Verhuist, door het Mannenkoor dier vereeniging ton gehoore gebracht worden het „Te Deum Laudamus* van ge noemden toondichter. De boofdschotel van den avond zal bestaan uit Donderdag hadden met de elektrische tram, tus- schen den Haag en Scheveningen, weder eenige goed geslaagde proefritten plaats. Ten gevolge van het bedanken van Dr. L. A. Keeper voor de betrekking van Secretaris van het Depart. „Gouda" der Maatschappij tot Nnt van 't Algemeen, is door het Brstuur daarvoor een voordracht opge maakt, waarop voorkomen de heeren A. F. Cremer en J. J. A. Montijn. GOUDA, 2 Mei 1891. VERGADERING VAN DEN' GEMEENTERAAD. Dinsdag den 5 Mei 1891, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde Het Kohier der Plaatselijke Directe Belasting op de Inkomsten, dienst 1891. De adressen van L. Nieuwenhuizen en L. Boot houdende verzoek om een pensioen. Een voorstel tot verhooging van den post voor de rioleering der zij! tusschen de Vrouwensteeg en de Nieuwe Haven op de Gemeente-begrooting dienst 1891. De benoeming van een lid in de Commissie van beheer der Stedelijke Gasfabriek. fb. Prjjs erscbrik- igd Ijjdt, mng, die a van een het Ver- arkt 34, t bedrag, m boek- De propaganda-meeting door de afdeeling Amster dam van den Sociaal-democratischen Bond in ver eeniging met eenige vakvereenigingen tegen gisteren middag in Plancius belegd, werd door ongeveer „das Marohen von der Schijnen Melusone* van H. Hoffmann, terwijl „das Singonthal» van L. Brandts Buys en liederen voor Altstem het programma verder aanvullen. Den kunstlievenden leden wacht alzoo weder een genotvolle avond. - Tot hoofdingelanden van da Krimpenerwaard zijn gekozen de heeren H. Uitenbógaard, te Haastrecht, en C. van den Berg, te Krimpen op do Lek tot hoofdingeland-plaatsvervangers de heeren P. Hoo- gendijk, te Berg-Ambacht, en C. de long Mz., te Ouderkerk op den IJsel. 50) Die Levrault is een volleerde stalmeester, aeide Roland eens tot zijn vrouw. Hij heeft zeker lang by de cavalerie gediendmisschien is hij wol bij de manége geplaatst geweest. Franyois nam al dien lof bescheiden aan. Hij vergenoegde zich met te antwoorden, dat hij de ge lukkigste mensch op aarde was. Innerlijk werd hij door ongeduld verteerd. Zou zij dan nooit komen, die langgewonschte gelegenheid? Want nu twijfelde hij niet meer. De bedienden hadden hem de ge heels geschiedenis van mijnheer Montfranc verhaald, wel wat vermeerderd en ontaard door de praatjes van het dienstpersoneel, maar toch in hoofdtrekken het avontuurlijke leven van Roland weergevende. Hij was het wel geweest, die mevrouw Reeding naar het Verre Westen had begeleiddaar viel niet aan te twijfelen. - Al de bedienden, allen, die aan huis kwamen, kenden het drama van Willow-Creek. En, evenals een spin in het middenpunt van haar web, loerde De Sliedreobtsche predikant van O. werd, wegens het beloedigen met woorden aan don organist aldaar, veroordeeld tot f 25.boete. Franyois op de geschikte gelegenheid. Zij kwam, als altijd, toen hij er het minst op bedacht was. Eens, laat in den avond, moest Alice door een vertrouwd persoon een boodschap naar de Opera laten overbrengen. Zij miste een harer armbanden met diamanten er moest dadelijk in de kleedkamer naar gezocht worden. De bedienden hadden verlof gekregen zich vroegtijdig te bed te begeven, om uit te rusten van de vermoeienissen, die aan een groots partij van den vorigen avond waren verbonden geweest. Daar mevrouw Dutac de diensten van Hélèuo niet kon ontberen, besloot zij Frauyois te laten roepen en hem de boodschap op te dragen. De voormalige „cowboy” beefde van vreugde. Hij zou dus een voorwendsel hebben, in de kamer te komen, terwijl iedereen sliep I Sedert zijne ongesteldheid ging Ro land laat naar bed, en bleef dan in de (bibliotheek of in de schilderijenzaal nog wat zitten lezen en peinzen. Het scherpziend oog van Joffrin had van verre reeds’ opgemerkt, dat er licht brandde achter de neergelaten stores. Hoe menigmaal had hij bij zichzelven herhaald, dat alles binnen enkele minuten zou zijn afgedaan, indien hij slechts in die verboden vertrokken kon doordringen I Zoodra hij de opdracht kreeg, naar de Opera te gaan, vatte hij dadelijk hoop, het zoo lang gekoesterd plan nu te kunnen volvoeren. Ik ben in mijn kamer, sprak mevrouw Dutac. Omtrent bet voor de betooging op 3 Mei a.s. door den gérant aan deu Sociaal-democratuichen Bond ver huren der groote zaal van Munt en het daarna on geldig verklaren dezer overeenkomst door da Com missie van Beheer, kan ik u nader het volgende mededeelen De gérant trad sedert 1 Maart zelfstandig op voor de exploitatie; m. a. w. -. op dien datum eindigde hij met te fungeeren als stroopop. Naar aanleiding daarvan is een nieuwe instructie voor hem vastgesteld, waarin uitdrukkelijk staat vermeld, dat hij voor het verhuren der zalen tot politieke doeleinden de toestemming der Commissie van Beheer behoeft. Deze bepaling was hem ontgaan, tengevolge waarvan hij thans in eene hoogst moeilijke positie verkeert. Het bestuur verwijst hem namelijk naar de instructie en wil op Zondag a.s. een abonnementsconcert in de groote zaal doen geven; de sociaal-democraten hebben een schriftélijk bewijs van zyne hand, dat ze op dien dag over dezelfde zaal kunnen beschikken en staan er op, dat deze nu ook voor hen worde opengesteld. Zij, nl. do aoc.-dom., hebben de deelnemers aan de betooging, zoowel die in de stad als de in den omtrek wonenden, uitgenoodigddoor het genomen besluit zien ze zich thans van de gelegenheid beroofd om hunne gasten te ontvangen, terwijl de gemaakte onkosten als weg geworpen moeten worden beschouwd. Te hopen is het, dat alles zich in vrede schikke, maar zeker is men hiervan nog niet. Naar ik hoor, zou de Commissie van Beheer meer onder den invloed van hooger hand dan wel op eigen initiatief geweigerd hebben de zaal af te staan. woord aan Hélène af te geven. Goed, mevrouw 1 Een uur daarna was Joffrin terug. Hij bracht den armband mede, dien men werkelijk in een hoek van de kleedkamer had gevonden. Hij gaf hem aan de kamenier en ging regelrecht op deu vijand af, ongevoelig voor het leed, dat hij ging aanbrengen, alleen gedreven door de uitsluitende gedachte aan opgekropten haat. Niemand in de schilderijenzaal, niemand ook in de bibliotheek. Een gaslamp brandde nog en verlichtte met haar geel schijnsel de vergulde lijsten en de prachtbanden. Franyois sidderde. Zou hij niet komen Nu bedacht hij zich, dat Mont franc eerst zeer laat zijn kamer verliet. Joffrin zou wachten. Hij had wel erger dingen by de hand gehad. Stil sloop hij achter een der lang neerhan gende gordijnen en bleef tegen den muur gedrukt staan. Het toeval wilde, dat Florence nog laat in den avond bij hare schoonzuster aauklopte. Ik vreesde, dat ge reeds zoudt slapen, sprak de jonge vrouw. Ge zyt zoo lui, als ge niet moet zingen. Ik ben wat zenuwachtig.... A propos, mijn armband is terecht. Komt ge wat bij ons praten Roland heeft nog geen slaap, en ik houd hem zoolang gezelschap. Gaarne. In het boudoir van Florence by elkander zittende, werd het voorstel van den dokter druk besproken, Je behoeft slechts aan te’kloppen en het ant- die Roland aanraadde een reis van tien of twaalf

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1