8 f 11» LEIDSCHE E00UB0TER. BINNENLAND. 'IvTbOOGAERDT, Bz. ADVERTENTIEN. Openbare Verkooping BRIE BOUWMAHSWOHINGEH 75 Hectaren LAUD. A. v. OS Az., Kleiweg E 73 en 73\ JAN VISSER, Onder de gemeente Capelle aan den Usstl, in den l'older „PRINS ALEXANDER". MILITAIRE Dit zg om laatste woord aan de kiezers. Wij kopen, dat allen hun plicht zullen doen, niet alleen door zelf te gaan stemmen, maar ook ieder persoonlek te zorgen voor trouwe opkomst. Slechts ééns in de tier jaar kan men, onder gewone omstandigheden, zjjn in- Tloed doen gelden op den algemeenen gang van 'a lands zaken. Men verzuime thans niet daarvan gebruik te maken en het zjjne er toe bg te dragen, dat de uitspraak der kiezers zoo volledig mogelijk zjj. Daarbij komt nog, dat ook de bijzondere belangen van het district grooteljjks zonden gebaat zijn met de verkiezing van den candidaat der liberalen. De heer Boogaerdt is inwoner van het district zelf, heeft daar zijn bezittingen en zijne zaken, zoodat hij geheel vertrouwd is met de eigen aardige behoeften dezer landbouwende en njj- vere streek. Het is een geacht industrieel en koopman, die duidelijk de belangen kan uit eenzetten van den handel, welke een der hoofd bronnen is onzer volkswelvaart. Steeds heeit hij tijd weten te vindep om zich aan politieke belangen te wijden en het ljjdt geen twijfel of hjj zou een nuttig en gewaardeerd lid der Kamer worden. Laten de kiezers zich vooral niet laten ont moedigen door vroegere ervaringen op het ge bied van verkiezingen. De toestand is geheel anders, zoodat alle vergelijking mank gaat. Het district is geheel vervormd en ieder der drie hoofdpartijen komt thans met een eigen candidaat in den strijd. Men kampe das niet enkel om de eer der vlag, maar wel degelijk omdat de mogelijkheid eener overwinning niet is uitgesloten. Een onzer groote bladen sprak onlangs zeer waardeerend van den ijver der Gondsche liberalen, die zich nooit laat nit het veld slaan door ondervonden teleurstelling toonen wij ons dien goeden naam waardig. Geen onzer ontbreke op het appèlieder doe het zijne om de 30O wegbljjvers van den vo- rigen keer tot deelneming in onzen geest aan te sporen. Alleen buitengewone ijver en krachts inspanning kan hoop geven op zegepraal, zoo niet dadelijk, dan in de toekomst. IJver voor eene goede zaak is nooit verloren. Wij bopen ecbter vurig dat a. s. Dinsdag ons district het liberale land verrasse met de verkiezing van te Krimpen a/d Lek. GOUDA, 6 Juni 18» 1. Zooals hekend is, bestaat bij de Stearine Kaarsen fabriek *Gouda" een Vwrzorgttkws Urn bekotce van de mannelijke beambten en Kerklieden opgericht in 1883 by gelegenheid van het 25-jarig bestaan dier fabriek, waaraan uit het reservefonds toen 50,000 werd geschonkende verdeeling had toon plaats in verhouding van loon en diensttyd, ieders bedrag werd in boekjes geschreven en deze uitgereikt. Jaarlijks worden die boelges door de Directie bij gehouden, het aandeel in de winst van het afgeloopen jaar ingevuld (10 pCt. der in het afgeloopen jaar behaalde winst), de rente over het vroegere bedrag en het aandeel in de vervalleu posten (als gevolg van vertrokken werklieden) bijgeschreven. Hedenmorgen had de uitreiking der bookjes plaats na bijschrijving over het afgeloopen jaar. De Directeur Dr. H. IJssel de Schopper liet de uitreiking voorafgaan door eeuo mededeeling omtrent den stand der kas pp 1 Mei J891, waaraan wy het volgende ontleenen? Het totaalcijfer der uitgegeven boekjes bedraagt 195.746.03, voorzeker eeu hoogst aamrienlyk bedrag als men in aanmerking neemt dat de kas werd op- goricht in 1883 met 50.000. I)e rente a 4% toegevoegd aan het bedrag der boekjes op 80 April 1890, beloopt 6909.97, Het te verdoelen bedrag over 1890 is 20.000 gelijkstaande met 21,736% over het in dat jaar genoten loon. Om verschillende redenen (hoogeu leeftyd enz.) werd aan een 8-tici. personen het hun komende bedrag hunner rekening "migdteerd resp. ad/935.86. 1190.35 en 1070.18. Het laatstgemelde bedrag werd op de Spaarbank ingeschreven daar de Directie den verstandigeu maatregel neemt om hen, dip zij minder geschikt acht tot eigen beheer, hot niet zelf in handen te geven, maar het voor hen op de Spaar bank plaatst. Met het oog op den zeer strengen winter, dien wij dit jaar hadden, werd toen aan alle leden der Voor zorgskas eene gratificatie uitgekeerd op rekening van hun boekje, doch dit werd niet afgenomen van het hun toekomend bedrag of van de rente maar van het bedrag der •vervallen posteu" ontstaan door het vertrek van werklieden. Die gratification bedroegen te zamen ƒ2152. Het bedrag der 0vervallen posten" door vertrek van 8 werklieden (dio zooals boven gezegd werd de overige leden ten goede komen), maken een som van ƒ3653.52. Het lodental vermeerderde met 11 nieuwe deel hebbers. (Ieder mannelijk werkinau kan na 16 maanden in dienst te ziju geweest en door ijver enz. uitmuntte, als lid worden voorgesteld, en wordt in den regel aangenomen.) Sedert het bestaan der Voorzorgskas werd ten behoeve van nagelaten weduwen op de Spaarbank ingeschreven 7039,86s en de leden of hunne erven uitgekeerd 9459.23. Vijf werklieden genieten thans nog pensioen, ter wijl één in eene inrichting hier ter stede wordt verpleegd. Om een bewijs te geven hoe aanzienlyk de be dragen zijn, welke de werklieden ujt deze voorzorgs kas kunnen ontvangen, laten wij hier volgen de 10 hoogste bedragen r 2445.40, 2436.93, 2852.47, 2785.93, 2279.63, 1902.15, ƒ2143.16, 1652.49, 1729.35 en 1664.26. Daaruit ziet men alzoo dat bij voortdurenden bloei der fabriek sommige werklieden eeu zeer goede, benijdenswaardige toekomst te gernoet gaan. Uitbetaald werd aan spaarbankboekjes 7039.86®, aan contanten 9459.23, wekelijksche uitbetalingen 3460.56, verpleegkoateu in genoemd gesticht 889.44* te zamen 20799.10, ongerekend bij- aondere toelagen enz. Mochten wij reeds vroeger herhaaldelijk met grootea lof gewagen van de goede zorgen van de Directie der Stearine Kaarsenfabriek voor hun personeel, op nieuw blykt uit bovengenoemde offers hoe uitstekend de Voorzorgskas werkt, waardoor, ijverige en oppas- sende beambten en werklieden het uitzicht wordt geopend of liever de zekerheid wordt gegeven op een gerusten ouden dag. Zondag a. s. te half 2 ure zal op het terrein aan den Rotterdamsohen dijk een huishoudelijke Cricket- match gehouden worden, die opgeluisterd zal worden door eene muziek-uitvoering. Prof. D. P. D. Fabius zal Maandag 8 Juni e. k. des avonds ten half 8 ure in de zaal /,Nut en Ver maak" voor do kiezers optreden, daartoe uitgenoodigd door de plaatselyke Anti-revolutionaire Kiesvereni ging v Vree»t Godeert dm Koning Er zal gelegenheid worden gegeven tot debat. De heer U. V. Gerritsen, lid van den Gemeente raad to Amsterdam, hield gisteren in de Sociëteit „Ons Genoegen" een voordracht op uitnoodiging van de Afdeeliug /Gouda" van den Bond voor Alg. Kios- eu Stemrecht. Nadat de Voorzitter dier Af deeliug, de heer W. F. Carrière, de vergadering ge opend en medegedeeld had dat zioh trier ter stede reeds eeu 90-tal personen bij den Bond hadden aan gesloten, betrad de heer Gerritsen het spreekgestoelte. Allereerst behandelde hij het zonden register dor li berale party. Er was een tyd, van '49 tot '53, dat zy inderdaad zich hervormingsgezind toonde, maar later bleek zij ongezind hoog noodige verbeteringen in te voeren. Vele wetten eischen sinds lang her ziening (spr. wees op het patent-recht, de belasting op het personeel, de inutatierochten, de wet op het notariaat, enz.) maar men laat ze zooals zy zijn. A&u de liberale partij is het te wyteu dat de wetgeving niet met den tijd is meegegaan, terwyl de leuze van clericaal of anti-clericaal by verkiezingen hoogst verderfelijk werkte. Vervolgens behandelde spr. het arbeiders-vrOagstuk om ten slotte aan te toonen dat ook de werkman recht heeft op een stem waar het geldt het kiezen dor volksvertegenwoordiging. Daar do vergadering duurde van 8 tot half 12 ure is het, met het oog op onze beperkte ruimte, oudoenlyk Van de voordracht een verslag te geven. Van de gelegenheid tot debat werd eerst gebruik gemaakt door den heer H. M. Derckseu, secretaris der anti-revolutionaire kiesverecniging, die den spre ker o. a. hulde bracht voor het gesprokene, wiens grieven tegen de liberalen by volkomen deelde en waarbij spr. nog deze grief had dat de liberaljsten aan het volk den bybel hadden ontnomen, en ver volgeus door den heer A. Roozoboom, die de grieven van den heer Gerritsen tegen do liberalen overdreven achtte eti *o. a. aantoonde dat in Engeland, waarde wetgeving den arbeider wèl ter wille was geweest, de toestand van den werkman volstrekt niet beter was dan hier te lande, getuige het ÜKeating-tiUsiadi.- Nadat de heer Gerritsen beide sprekers uitvoerig had beantwoord, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten, die door eeu zeer talrijk publiek werd bijgewoond. Waf? vroeg deze, die met een eenigszins droefgeestigen glimlach toeluisterde. Als ik ooitin de verzoeking mocht komen eene al te groote dwaasheid begaan, zou ik aan jou den ken, en ik geloof, ja! ik geloof vost, dat de vrees van je verdriet aan te doen mij zou weerhouden. Als ik zulk eene dwaasheid beging, zou het ziju omdat ik niet aan jou gedacht had Zij drukte een krachtigen kus op Auretfe's wang, die daarop eene witte plek liet, onmiddellijk door een blus vervangen, en verliet kalm het vertrek. De heer Leniel had, van zijnen kant, gedurende dien tijd eeu ernstig onderzoek met zijnen zoon gehad. De nacht had hem metterdaad raad gebracht; het door zijne dochter geopperde denkbeeld om de jongelieden ver van Angers te laten huwen zou eenige der' door dit huwelijksplan veroorzaakte moeielijkheden uit den weg ruimen. Hot besluit om vooraf Au- rette's huwelyk te doen sluiten voorkwam andere, die uit een wereldsch oogpunt konden ontstaan. De toestand werd zuiverder, losgemaakt van alles wat niet het persoonlijk gevoelen van den huisvader was. De heer Leniel was bereid veel voor het geluk zijner kinderen op te offeren. Indien zijn zoon zijne keus gevestigd had op een volkomen arm meisje, op wier famili,o echter geene blaam rustte, en indien hij, voor hij verder ging, zyne plannen aan zijnen vader had medegedeeld, zou deze ongetwijfeld geen bezwaar hebben gemaakt, want hij was edelmoedig van aard. Wordt vervolgdA je vader, onderstel ik Ik weet er hoegenaamd niets van. Maar, Sido- nie, n'emand hier wil je anders dan goed doen. Mijn vader zelfs is bereid je te vergeven En zijne toestemming te geven Dat weet ik niet...... Ik geloof het niet althans nu niet. Later, wellichtHij is zoo goed Wees vriendelijk jegens hem, toon je onderworpen en berouwhebbend.... Zooals in de verhaaltjes van deugdzame men- schen Ik zou bet niet kunnen, Aurettemen moet het mij niet euvel duiden, maar die rol past niet in mijn genre teergevoeligheid valt niet in mijn aard. Aurette trad op zijde. Hoewel zij wist, dat Sidonie richzelve onrecht deed en zich slechter voordeed dan zij was, hinderde het haar toch, haar zulk een schijn te zien aannemen met al hare goedhartigheid maakte de toorn zich toch van haar meester. Dan vraag ikwaarom Charles je lief heeft zeide zij spijtig. Waarom Er ia geen waarom in zulke din gen. Jij bemint je grooten slungel van een ver loofde, en de hemel weet, dat ik op mijne beurt mij zelve afvraag, wat je toch in beni kunt lief hebben Ik bemin Charles en hij bemint mijdaar mede is alles gezegd Zij sprak met eene levendige gevoeligheid, die iet* aan de hardheid harer woorden ontnam. Zondér acht te slaan op den aanval tegen Kaoul, verheugde Aurette gich er in, dat zij eindelijk uit dien jeugdigen mond iets hoorde, dat tea gunste var: haar kon worden uit gelegd. Als je hem waarlijk lief bobt, zeide zij vriende lijk, heb dan geduld en hoop. Wat mij aangaat, ik zal alles doen wit ik kan om mijnen vader over te halen zyne toestemming te geven. Sidonie zag haar zonderling aan. Zij was niet ver wonderd over zulk eene belofte. Hoe lichtzinnig eu ijdel zij ook was, bad zij de edeler eigenschappen van Aurette leereu waardeuren, en in haar binnenste had zij in haar eene waarschijnlijke hulp gezien, wanneer bet oogenblik van den strijd zou zijn afgebroken. Haar ontembare hoogmoed had haar verhinderd haar bart voor deze zoo verstandige en goede oude zuster uit te storten. Zou zij hare beschermiug inroepen Wel foeiKa toch was zij nagenoeg zeker van hare toegevendheid. Ken oogenblik streden de goede en de kwade hoedauigheden in dat veranderlijk gemoed, daarop greep Sidonie Aurette bij de schouders en schudde haar met eene stormachtige teederheid: zij was iets grooter en hare gewoonte van het hoofd achterover te houden gaf haar nog meer bet aanschijn van meerderheid. Je bent de goedheid zelve en bezit alle deug den, en wat nog meer? zeide zij op schertsenden toon, waarin eene innerlijke genegenheid doorsche merde. Het is vervelend met de volmaaktheid samen te leven! Dat is vernederend, het is kwellend, het is.,.. Het prikkelt iemand om allerlei dwaasheden te begaan, Aurette! Dinsdag en Woensdag heeft te Maintz een hevig onweder gewoed. Nadat Dinsdag de bliksem op drie plaatsen aldaar, alsook in de katholieke kerk aan de overzyde, en te Mombaoh op twee plaatsen was inge slagen, volgde er Woensdag namiddag een storm en wolkbreuk, waardoor in de omstreken groote vernie lingen zijn aangericht. Naby Zahlbach is onder ande ren eene nieuwe steenen brug weggeslagen en een dijk op vier plaatsen doorgebroken. Tevens is in de Gus- tavsburger haven de bliksem in een schip geslagen, hetwelk eeu lading van 12,000 centners steenkolen hars en petroleum aan boord had, waarbij zulke hevige ontploffingen ziju gevolgd, dat tot injWeisenau de ramen der huizen er van dreunden. Gelukkig dat men er in slaagdo de nabijliggende schepen spoedig te ver wijderen, waarna het brandende schip, hetwelk in het achterste gedeelte der haven lag, naar buiten werd Onder anderen wordt van Dinsdag nog gemeld, dat te Austerlitz de bliksem in de siuagogo is geslagen en er groote schade heeft aangericht, terwijl in de om streken van Glostowitz en Jakier eene wolkbreuk met hagelslag de velden en wegen zwaar heeft geteisterd. In eene openbare vergadering van het curatorium der «Thorbecke-vereenigiug,/ te Leiden, had Donder dagmiddag de overreiking aan prof. mr. N. G. Pier- son van het gouden eeremetaal plaats voor zyn werk: Leerboek der Staathuishoudkunde. De voorzitter, prof. Buys, hield daarbij eene rede en zette de redenen uiteen waarom het curatorium tot die bekroning was overgegaan. Hy prees de vele en voortreffelijke deugden van dit boek en toonde dit door onderscheidene citaten aan. Prof. Pierson bracht een voord van dank aan hoeren curotoren en wees er op, dat zijn boek nog niet anders bevatte dan het materiaal, waaruit zich eene nationale school voor economie moest vormen. Hy achtte dat de taak van het jonger geslacht te zyn. Immers, wy vinden nooit de synthese van dat alles, wat wy hebben verkregen onder vreemden, d.i. Franschen, Duitschen, Eugelscheu en Oostenrijksche invloed, dat is voor de jongeren wegolegd. De rector-magnificu8 der Leidsche Hoogeschool opeudo en sloot de vergadering en voegde den ge- lukwensch van den Acad. Senaat by dien dor cura toren Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat in een huis aan de Prins Willemstraat te Scheveuingen. oen zwerm byen zich in den schoorsteen hoeft genesteld. Men heeft nu op den schoorsteen een korf met honing geplaatst, ten einde dc dieren op dio wijze te vangen. Schorer'a hamilienblatt bevat de volgende minder bekende bijzonderheden uit het leveïj van Barnum. Toen Barnum in het begin van 1840 zijn groot Amerikaau8ch museum oprichtte, waaraau hij zijne wereldberoemdheid te danken hoeft, kwam op zekeren dag een krachtige, gezonde man bij hem bedelen. Barnum vroeg hem waarom hij niet werkte en de mau verklaarde, dat hij, oudauks alle moeite, geen werk kon vinden, inaar dat hij onmiddellijk bereid was eiken arbeid, die hom zou worden opgedragen, te volbrengen. Barnum gaf hem geld om hem te laten ontbyten, en beloofde hem eenigen tijd niet al te zwaren arbeid te bezorgen. De man kwam terug, nadat hij ontboten had en Barnum zeide //Hier hebt ge vijf gewone baksteenenhiermede gaat go op het plau voor mijn museum en legt vier der steenen op verschillende plaatsen van het plein neer. Met deu vijfden steeu gaat ge weder naar den eereten, verwisselt deze met elkaar en wandolt go naar den tweeden, den derden, den vierden en begint vervolgens weer bij den eerston. Als iemand u iets vraagt, antwoordt ge niet. Zoodra do klok van de naastbijgelegeu kerk het beele uur slaat, gaat ge onmiddellijk met den oenen steen mijn museum binnen, waar men u ongehinderd zal inlaten. Zonder een woord met iemand te spreken en zon net stilstaan loopt ge door de verschillende zalen daarna verlaat ge weder het museum en begint op nieuw, tot het volgende uur geslagen heeft, de bak steenen te verwisselen. Per dag betaal ik u daarvoor andorbalven dollar." De man verklaarde zich bereid tot dezen arbeid en begon reeds dienzelfden middag. Na verloop van eenigen tijd schenen zijne zon derlinge werkzaamheden de nieuwsgierigheid der menschen op te wekkenhet museum van Bar num was in het drukste gedeelte van Nieuw-York gelegen en weldra stond eene talrijke menigte naar em te kijken. Toen het donker was geworden, staakte hy zijn nutteloozen arbeid, om den volgen en dag weder met nieuwen moed te beginnen. De menschenmassa word steeds grooter en grooter. kens als hij het museum binnenging werd hij door verscheidene personen gevolgd, die wel eens wilden weten wat de man daar toch uitvoerde. Natuurlijk moesten deze bezoekers entree betalen. Reeds op den derden dag maakten de couranten melding van dezen zonderlingen Hbaksteenman"; den vijfden dag was het gedrang voor het museum zoo groot, dat geen rijtuig passeeren kon en de politie aan Barnum verzoeken moest den baksteen man zyn arbeid voor eenigen tijd te doen staken. ,Alle couranten van Nieuw-York en van geheel Amerika, ten slotte zelfs ook die van Europa, waren vol van deze nieuwe reclame van Barnum, die er in geslaagd was met vijf baksteenen de aandacht van millioenon menschen op zijne onderneming te vestigen. Niemand anders dan Barnum zou waarschijnlijk op het denkbeeld gekomen zijn op deze wijze reclame te maken. Hy kent echter het Amerikaansche publiek en vooral dat van Nieuw-York beter dan iemand anders. Wie anders dan hij zou op het idee komen oen zakkenroller aan hot publiek te vertoonen? Op zekeren dag werd een zakkenroller iu het museum van Barnum gevat. Een gelukkig toeval was het voor Barnum, toen deze dief betrapt word, want zeer vele menschen waren reeds bestolen en hadden zich bij Barnum beklaagd Hij kwam tot hot volgende zonderlinge besluit hy beloofde den zakkenroller hem niet te laten ver volgen, wanneer hy zich tijdelyk aan hem overgaf; en weldra las men op reusachtige aanplakbiljetten, dat in Barnum's Amerikaansch museum een zakken roller te zien was. Het publiek stroomde er heen. Het extra-geld, dat deze zakkenroller opbracht, was zoo groot, dat Barnum aan allen, die in zijn museum bestolen waren, ruimschoots schadevergoeding kon geven eri hy zelfs bovendien ook nog een niet on aanzienlijk winstje had. Ook nu weder spraken alle couranten over deze zonderlinge wijze van reclame maken. De Duitsche invoer van riet-artikelen is sinds lang krachtig bestroden en nu reeds feitelijk verdrongen door de riet-industrie van het onaanzienlijke plaatsje Noordwolde, welke nijverheid aldaar een omzet van 60 tot 80 duizend gulden 'sjaars geeft. Er zijn gezinnen waar de mandjes, stoelen en canapé makerij alles van riet om en bij Noordwolde gewonnen des winters zeven tot tien gulden per week op levert. Natuurlyk gaan de bedrijvers dezer belang rijke klein industrie met hunue waren don boer op, niet slechts naar Duitscliland, maar zelfs reizen zij tot in Belgie en Noord-Frankrijk met hunne hoog opgeladen wagens. W. G. VERHOEF EN J. DE JONG. 5 Juni 1891. (jrouaa Geen Receptie. Ondergeteekenden betuigen hunnen har- teljjken dank voor de vele blijken van belang stelling by hunne G0-Jarige Echtvereeniging ondervonden. W. de JONG. J. de JONG- Kwinkëlenbkkg. De Heer en Mevrouw SCHIM van der LOEFFBoondkks betuigen bij deze hunnen hartelijken dank voor de bewijzen van belang stelling, ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. Oouda, G Juni 1891. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Dins dag 9 en Woensdag 10 Juni e. k- VAN MET De Notaris H. GROENENDAAL, te Gouda, zal op DONDER DAGEN 11 en 18 JUNI 1891, telkens des middags een uur, in bet Hotel «De Zalm» aan de Markt te Gouda, by inzet, verhooging en afslag, in het openbaar verkoopen Konuner 1. Eene BOÜWMAKSWO- K I S G, gemerkt D 62, met Stalling voor 26 Koeien eu 6 Paarden, Schuur, Hooibergen en verdere getimmerten, benevens WEI- en BOUW LAND, in 7 stukken by elkander gelegen, strek kende van den Hoofdweg tot aan de Schollevaart- sche tocht, belend ten Oosten eigendom van de erven den Heer Van den AREND en ten Westen nommer 2, samen groot 37 Hectaren 90 Aren 80 Centiaren. Verhuurd aanG. van WAGENINGE voor 1360 'sjaare, het Land tot 14 November 1893 en de Gebouwen tot 80 April 1894. Kommer 3. Eene BVUWNAAÜWO- S I K fi, gemerkt D B6, met Stalling voor 26 Koeien en 6 Paarden, Schuur, Hooibergen en verdere getimmerten, benevens WEi-enBOlIW- LAKD, in 7 stukken naast nommer l, strekkende als voren, en belend ten Westen eigendom van den Heer P. J. LÜKWEL, samen groot 37 Hectaren 86 Aren 70 Centiaren. Tp aanvaardenhet Bouwland blootschoof 1891, het Weiland 1B November 1891 en de Gebouwen 1 Mei 1892. Kommer 3. Eene B O li W II A K S W O- K I K G, gemerkt D 48, met Stalling voor 26 Kotion en 6 Paarden, Nl'lluur en Hooiberg, be nevens WEI en BOlfWXAKD, in 5 stukken naast elkander gelegen, strekkende van den Hoofd weg langs den Capelschen weg tot aau de Nieuwer- kerksche tocht, belend ten Westen eigendom van de Erven den Heer Van STOLK, samen groot 19 Hec- tareii 88 Aren 50 Centiaren. Verhuurd aan ARIE SLOBBE voor 1093.68 'sjaare, het Land tot 14 November 1894 eu de Gebouwen tot 30 April 1895. Polderlasten 12, en Schielandspenninggeld 1.90 por Hectare. Grondlasten van nommer 1Gebouwd vrijdom tot 1895, ougebouwd 8.21%, van nommer 2 61.06%, en van nommer 3 gebouwd vrijdbm tot 1898, ongebouwd 12.26. De helft der pachtsommen, verschijnende Kerstmis 1891, zal door de koopere worden geuoten. Betaaldag der kooppenningen 30 Juli 1891. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere inlichtingen worden verstrekt van Nos. 1 en 2 door den Notaris STOOP te s-Gravenhage van No. 3 door deu Notaris Mr. C. J. BOERLAGE to Uithoorn en van al het te veilene door deu No taris H. GROENENDAAL te Goudaten wiens kan tore de verkoopsvoorwaarden, huurcontracten enz. in tyds ter inzage zullen liggen. Ondergeteekende bevfeelt zich aan tot het LEVEREN van Me K^UR Firma J. van GROOS Jl, Boskoop.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2