BDW, IE” nt! ZIELENADEL. BINNENLAND. ren. 1801. en eeren. FEUILLETON. SCK, tOUDA. Vrijdag 19 Juni. Jjo 4536. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. te Gouda lï O0., 3aurt, B 11. jnen, DERA, 1Z. leer H! >roef! ritz- SITEN, De inzending van advertentiën kan geschieden tot eén uur des namiddags van den dag der uitgave. wordt in de ureau dezer jjke pryzen. VI. zijn VII. I, Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschynt. paarden coatuum, ADVERTENTIËN worden ge plaats van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. van HOOI, GOUDA, 18 Juni 1891. De heer J. Prince deed heden aan de universiteit te Amsterdam cum de geneeskunde. GOÜDSCHE COURANT. ochtend in de stad verspreid, waar men zich tot dusver voornamelijk met het thans vertrokken jeug dige echtpaar had bezig gehouden. De heldere en In de gisteren gehouden zitting van den gemeen- teraad te Amsterdam is met 26 tegen 9 stemmen aan- Dr. J. Zaaijer Azn., Lid der Tweede Kamer der genomen een voorstel der raadsleden Heineken, Treub, Gerritsen en Becker, om te besluiten, dat de leden van den raad voor het bijwonen zijner zittingen presentiegeld zullen genieten. De bepaling van het bedrag is volgens de gemeentewet aan de Prov. Staten overgelaten, gehoord het gemeentebestuur. beneden nul bood zij hem een stoel aan. Zonder oogenschijnlyk op te merken, dat die stoel om zoo te spreken een blok ijs was, vleidde de ge neesheer zich er gemakkelijk in neder, en blijkbaar met de bedoeling om een langdurig onderhoud te hebben. Hij begon met over belangwekkende onderwerpen te spreken, zooals den uitmuntenden gezondheidstoestand van de stad, eene waarschijnlijke, maar niet dadelijk ophanden zijnde verandering van garnizoen, en toen hy mevrouw Bertholon tot aan den uitersten graad der verkoeling had geërgerd, zeide hij eensklaps: Ik kom van het Vogelnest. Mijn vriend Leniel is ernstig ziek. Het kwik van den moreelen thermometer van me vrouw Bertholon bevroor onmiddellijk. Haar marme ren gelaat scheen, door de afwezigheid van alle uit drukking, te willen zeggen: «Ik begrijp niet waarom gij mij over lieden spreekt, die mij zoo volkomen onverschillig zijn.” I Gisteren avond hield de Goudsche Harddraverij- Vereeniging ulfauiracht maakt Macht11 eene alge- meene vergadering in het café van den heer Kahle. De voorzitter, de heer J. Breebaart Lz., wijdde eenige waardeerende woorden aan het overleden Bestuurslid, den heer W. T. Blom, waarmede de vergadering instemde. Daarop werd de rekening over het afgeloopen dienstjaar nagezien en goedge keurd en voorts besloten om op Donderdag 30 Juli a. st., n.m. eene harddraverij te houden door van zessen klaar, de berijders in nationaal waarvoor f 300.als prijs en premiën zijn toegestaan. Staten-Generaal, zal morgenavond in de Sociëteit tOns Genoegen” optreden in eene vergadering der Kiesvereeniging «Burgerplicht”, waartoe alle kiezers toegang hebben. Er zal gelegenheid zijn tot debat. Dokter Rozel, uiterst zachtzinnig, bescheiden en voorzichtig met zijne zieken, had den naam van er geen doekjes om te winden als er eene moreele ope ratie moest plaats hebben. Mevrouw Bertholon, wie zijne intimiteit met de familie Leniel niet onbekend was, was dan ook slechts weinig ingenomen met .de boodschap, dat hij zich aanmeldde om haar een be zoek te brengen. Het gerucht van eene ernstige on gesteldheid van don heer Leniel was sedert den LVDO2V’ ia staande par- i baar binnen verdwijnen, irjjk en zacht 83 cent per :on. Alleen CATS en J. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Gisteren morgen kwam te ’s Bosch met den trein van 7.23 van Breda, onder goed geleide, aan de beruchte Leunissen. Zwaar geboeid, met de handen op den rug, stapte de man in zijn boevenpak en blootshoofds tusschen vijf maréchaussees, heel statig, zelfs met een glimlach op het gelaat, een ieder aan ziende, over het perron naar den gereedstaanden ge vangenwagen. Men zou in dezen persoon van ongeveer 30-jarigen leeftijd, forsch van lichaamsbouw mot schoon, zwart, lang krulhaar en ringbaard, niet zulk een gemeen en gevaarlijk sujet veronderstellen. Leunissen, die door de rechtbank te Roermond is veroordeeld tot 10 en door die te Breda tot 6 jaar gevangenisstraf, zal zich voor de rechtbank te ’s-Bosch te verantwoorden hebben omtrent de beschuldiging van moord, gepleegd te Gennep. Met verlof van den burgemeester van Smallinger- land zal Zondag 16 Aug. te Drachten eene meeting in de open lucht, op een groot stuk weiland, wor den gehouden ten gunste van opheffing van privaat grondbezit langs wettigen weg. Thans is toestemming gegeven tot het houden van een optocht met muziek en vaandels. Er worden groote toebereidselen ge maakt om de betooging zoo algemeen mogelijk te maken. Aan alle afdeelingen van werklieden-vereeni- gingen, van do vereeniging voor algemeen kies- en stemrecht, van den sociaal-democratiscben bond, enz. zal eene uitnoodiging tot deelneming worden gezonden. 18) Voor dat zij tot haren vader en hare zuster terugkeerdebleef het jonge meisje een oogen- blik in de gang staanzij vroeg aan den knecht of er niemand geweest was. Ook geen brief, voor haar? De lichte kleur, die de rit, de frissche lucht en een weinig hoop op hare wangen hadden gebracht, verdween snel wederzy haalde diep adem, als om hare krachten te verzamelen, en zocht hare verwanten weder op. De geneesheer liet zich door zulk eene kleinigheid niet van de wijs brengen. Als geneesheer, zeide hij, zou ik hem gaarne elke aandoening besparen, aangename zoowel als on aangename; zyne twee dochters zijn engelen... Mevrouw Bertholon trok een weinig de wenkbrauwen op, alsof zij zeggen wilde: «Julia ook?” Maar hare blauwe oogen bleven de ijsbergen van de Poolstreek weerkaatsen. Evenwel kunnen zij hem niet elke onaan- genaamheid besparen.... Ik heb daar straks tot haar gezegd«Arme kinderen, gij doet op bewonderens- waardige wijze uwen plicht, maar tot het onmogelyke is niemand gehouden. Als mijn vriend Leniel aan eene beroerte kwam te sterven, zooals mogelijk zou zyn tengevolge van een pijnlijken schok.... zooveel te erger voor degenen, die voor het ongeluk verantwoordelyk zouden zijn; voor hen zou ik van geen medelijden willen weten!” Dat heb ik haar gezegd, lieve me vrouw. Natuurlijk hebben zij daar geen troost in ge vonden; maar ik heb ten minste de waarheid recht laten wedervaren. De circulatie scheen zich bij mevrouw Bertholon eenigszins te herstellen. Zij opende niet zonder eenige moeite de lippen. Is hij dan zoo ziek? vroeg zy, met een begin van ongerustheid. Rhumatiek, gecompliceerd met endocardites, is altijd zeer gevaarlijk.... Zij begreep er niets van, maar werd daardoor des ------v- lijk gisterenavond in ijlende koorts het schip, waarop hij diende heeft verlaten en in het water is ge sprongen. Hij was n. 1. ziek, waarom gisteren ge neeskundige hulp was ingeroepen. lau.de het candidaats-exanien in I echter weet, dat hij vaak 10- a 12-maal per nacht wordt opgeklopt om schippers door de brug te laten, dan laat het zich verklaren,dat hij zich een enkele maal verslaapt, en is de schuld van het thans ge lukkig afgewende gevaar veleer te wijten aan de Maatschappij, die niet voorziet in dergelijke onhoud bare toestanden. Hedenmorgen heeft Dr. Schaepman onze gemeente bezocht. In het lokaal der R. K. Leesvoreeniging had hij een samenkomst met het Bestuur der Centrale R. K. Kiesvereeniging uit het district Bodegraven, wier candidaat hij was, zooals men weet, bij de ver kiezing van 9 Juni, ten einde de gedragslijn te be spreken, die de R. Katholieken bij de a. s. herstem ming te volgen hebben. Heden morgen is uit de Turfsingelgracht opge baald het lijk van een schippersknecht, genaamd J. V. de Pree geb. uit Kats, in Zeeland, die waarschijn- Naar aanleiding van een verzoekschrift door ver scheiden belanghebbenden te Woerden aan de Exploitatie-maatschappij om pene verbeterde treinen- regeling naar en van Amsterdam is in zooverre gunstig beschikt, dat met ingang van heden de treinen 82 en 39, welke respectievelijk van Gouda vm. 9.01 an van Amsterdam f$, 8.) 2.45 nm. ver trekken, te Woerden weder zullen stoppen. Dat laatstgenoemde trein te Woerden weer stopt is eene groote verbetering, daar men bij de pas ingevoerde dienstregeling over U trecht per gewonen trein moest en men dan veelal heel wat te laat aankwam. Ook voor de aansluiting aan de Leidsche lijn is de nieuwe bepaling zeer gunstig. Dinsdag 11., toen de trein, die te 7.19 van Oude- schoot naar Wolvega vertrekt, de brug over het Tjongerkanaal naderde, ontdekte de machinist, dat het sein op onveilig stond, en stopte op ongeveer 200 M. van de brug. Bij onderzoek bleek, dat deze openstond en dat de wachter nog sliep. Deze laatste, een man van meer dan zestigjarigen leeftyd, is reeds geruimen tijd in dienst by de Ex ploitatie-maatschappij en onderscheidde zich steeds door nauwgezette plichtsbetrachting. Wanneer men en zij dacht, dat hij haar zou komen vragen van het leven van zijnen levendige geest der oude dame deed haar terstond eenig verband vermoeden tusschen haren brief en het bezoek van den geneesheer, rekenschap patiënt. Besloten hem te zeggen, dat hare zaken hem niet aangingen, trad zij kouder dan ooit het salon binnen, waar de dokter haar wachtte, en met een temperatuur beneden nul bood zij

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1