len. ;d ZIELENADEL. VG. K° 4569. BINNENLAND. IbOl. Zaterdag 4 Juli. FEUILLETON. 3 en 73*. □Ixt ren tegen aagd Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. igM’. AM c. JS, fd O M De inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave- llissement, I Procur. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. kei ijk in de oudste ook het kamerlid Dr. Zaaijer tegenwoordig1 gevangenisstraf. De eisch XI. tegen verder verificatie ament van uda, heeft des m. 12 htsgebouw Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschijnt. EELEN. ALEN. NWONING ER. Adres Boekhandel eene vroegere tben van boedel en ÏEL van ar en man- Juni 1891 uiterlljk ve of be st*. MON- JNAAR te streken Co. i. olwijkenluü- v. -r Gouda. i huurprijs GOUDSCHE COURANT. MER en ijd van 4 •behappen UNKSEN. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Het zij zoomaar leed te beschermen.... Hij rilde, terwijl hij Leniel zag haar twijfelend aan zij be en hernamzich van lieverlede op- De Haarlemsche Rechtbank veroordeelde gisteren Gerber, wegens het plegen van eene verduistering, A. Gerber, wegens het plegen van r en drie maanden O. M. was voor ieder De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgke met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. __*kelijkheid het hoofd van het gezin ik niet in staat was u te beschermen. De rekening der commissie tot exploitatie van de gemeentelijke gasfabriek te Oudewater sluit over 1890 met een batig saldo van 159.30. GOUDA, 8 Juli 1881. Hedenmorgen ten ongeveer 11 ure passeerde hier de trein, die H.H. M.M. de Koningin-Regentes en Koningin Wilhelmina met H.H. M.M. den Keizer en de Keizerin van Duitschland van Amsterdam naar de residentie bracht. Aan het station was het garnizoen opgesteld, onder kommando van kapitein van der Meer, om H.H. M.M. de militaire honneurs te bewijzen. Ook de Burgemeester dezer gemeente, Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn, was tegenwoordig benevens vele andere belangstellenden. Daar de trein met groote snelheid voorbijreed, was er niets van de vorstelijke personen te zien. Het station was niet, zooals in December toen het stoffelijk overschot van wijlen Z. M. den Koning voorbij trok, alleen met speciale vergunning toegan kelijk maar voor ieder nl. tegen betaling van o ets. voor een perron-kaartje. Door zeer velen werd daarvan gebruik gemaakt in de hoop dat de trein langzaam voorbij zou rijden, hetgeen echter, zooals wij zeiden, niet het geval was. Te Dieven is Woensdagavond bij een hevig on- weder de bliksem geslagen in de slaapstede van zekeren Kerkhoff aldaar, met het ongelukkig gevolg, dat een dertien-jarige knaap, zekere L. Gerritsen, mede aldaar woonachtig, die eene koe hoedde en bij Kerkhoff was gaan schuilen, aan de tafel zittende onmiddellijk werd doodgeslagen. aan het huwelijk van Raoul dacht en aan de noodzakelijkheid van het zijne dochter mede te deelen. Nu zal ik geen verdriet meer hebben, vader, zeide zij. Ik geloof niet, dat het mij mogelijk zou De commissaris van politie te Gouda verzoekt, namens de echtgenoote, bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van Theodoras Carolus Jo- hannis Schulze, 29 jaar, timmermansknecht, geboren en laatst gewoond hebbende te Groningen, thans ingeschreven te Goudalang 1.58 M.aange zicht langwerpig voorhoofd -4ioogoogen blauw, neus groot (met gebroken neusbeen), mond gewoon, kin spits, haar donkerbruin en krullend, knevel blond een Htteeken opzijde van het hoofd. Hij heeft zijne vrouw en kinderen hulpbehoevend achtergelaten, en men vermoedt dat hij zich naar Duitschland heeft begeven. nog merkten wij de heeren Tak uit Schiedam en Mr. Snel uit den Haag onder de gasten op. Aan gelukwenschon en heildronken heeft het niet ont broken. De heer Boogaerdt maakte blijkbaar door zijn flinke, ernstige taal en waardig optreden een gunstigen indruk op allen, die hem nog niet kenden; de kiezers zijn zeker huiswaarts gegaan met de beste verwachtingen van hun vertegenwoordiger. De heer Zaayer en het bestuur der kiesvereenisiing waren het voorwerp eener warme ovatie. In één woord, wij kunnen de kiesvereeniging Burgerplicht gelukwen- schen met den goeden afloop van dezen feestavond, die zeker eenig is in de geschiedenis der Goudsche liberalen. Gisteren werden de feestelijkheden te Amsterdam ter eere van den Duitschen Keizer voongezet. In lange tijden heeft hét Y niet eene zoo uitge breide oorlogsvloot gedragen als gisteren. In de haven voor de Handelskade lagen een veertiental groote en kleine marineschepen, monitors, ramschepen, torpedobooten geschaard, waarover de Keizer revue zou houden. Om 3 uur kwamen de hooge bezoekers met talrijk gevolg aan den steiger van den Kon. West-Indischen maildienst. De Keizerin met de Koningiu-regentes in het eerste, de Keizer met de vice-admiraal De Casembroot in het tweede rijtuig. De salonboot Ceres lag gereed om HH. MM. langs de vloot te voeren. Bij de omvaart van den hoek was het gezicht op de rijkbewimpelde vloot onge meen fraai. Door alle man op het dek en de matrozen, paradeerende in het want, werd de salonboot met een driewerf hoezee begroet. Van alle schepen donderde het geschutop de trommen der mariniers zijn opnieuw verdriet te gevoelen, tenzij het van u of van Julia mocht komen, en dan zou het niet anders dan ongerustheid kunnen zijn. De heer greep hem windende Geen enkel, papaik verzeker het u, en ik weet wat ik zeg. Ik heb den beker tot op den bodem geledigd. Ik heb vernedering loeren kennen, die mij van buiten is aangedaan en ook die men innerlijk over zich- zelve gevoeltik heb mij over mijzelve geschaamd, na gebloosd te hebben- over de behandeling die men mij heeft doen ondergaan ik heb mijne tranen ingehouden «wo», -j om ze u laten zien; ik heb mijzelve dagen en De herinnering aan de dwaasheid van zijnen zoon j nachten afgevraagd hoe het zich kon hebben toege- 1--dragen, zonder eene verklaring te vinden altijd was mijne verbazing even groot als den eersten dag, dat een man zoo weinig hart en zoo weinig waardigheids- gevoel kon hebben. Ik ben begonnen met er hart zeer over te gevoelen, ik ben geëindigd met veront waardigd te zijn, En nu er twintig maanden over mijne smart zijn heengegaan, kan ik u naar waarheid zeggen, dat niets mij meer verbazen, niets mij meer treffen zal. Zij was weder de Aurette van don laatsten tijd geworden, hoogmoedig en onverschillig. Spreek toch niet zoo, mijn kind 1 zeide de beert Leniel, haar tot zich trekkende. Je maakt mij bang Wat wilt gij, vader? In elk geval is myn wegens 7 verduisteringen 21/, jaar, ontzetting uit het recht van voogdij en curatorschap en publiceering van het vonnis in de bladen. Gisterenavond is in de zaal Kunstmin van #Ons Genoegen" de aangekondigde feestelijke bijeenkomst gehouden der Kiesvereeniging Burgerplicht" te vie ring van de verkiezing van den liberalen candidaat. Van deze vergadering, een gezellig onder-onsje der leden en hun geintroduceerden, zullen wij natuurlijk geen verslag geven Alleen vermelden wij, dat de geheele zaal gevuld was met eene opgewekte schare belangstellenden uit de verschillende deelen van het kiesdistrict Gouda en ook uit omliggende gemeen ten, die vroeger er toe behoorden. Behalve de tot één jaar en AGerber, wogen nieuw-verkozen afgevaardigde, do heer Boogaerdt I vier verduisteringen, tot één jaar was ook het kamerlid Dr. Zaaijer tegenwoordiggevangenisstraf. De eisch van O. 32) Zij sprak onbevangen, met de koude onverschillig heid, die zij het laatste jaar had aangenomen en die zoo scherp afstak bij de warme hartelijkheid van vroe ger j aren. Haar vader besefte nu de gansche betee- kenis dezer verandering en zijn hart werd er door verscheurd. Mijn kind, mijn lief kind! zeide hij, mot moeite de woorden uitbrengende, zij hebben uw het hart gebroken Het ijs, dat de ziel van Aurette omringde, barstte in stukken, alsof zij een geweldigen schok had ontvan gen. Zij zag haren vader aan, die geheel ter neder- geslagon was door haar leed, on de herinnering aan zijn gansche leven van zorgende liefde drong zich met zooveel geweld aan haar op, dat zij zich niet meer kon inhoudende tranen vloeiden uit hare oogen, die zoo lang droog waren geweest, en zij viel aan de borst van den heer Leniel als een gewonde vogel, die op het nest terugkeert. Zij schreide langen tijd, zonder iets te zeggen, aan dat vaderlijk hart, dat bloedde om haar verdriet; hij I streek baar zachtkens met zijne hand over het haar en 1 kuste haar van tijd tot tijd op het blanke voorhoofd, 1 waar de smart tusschen de wenkbrauwen een onuit- wischbare groeve had getrokken. Eindelijk hief zij het hoofd op, veegde nogmaals hare bruine oogen af, waarin de fluweelachtigo zachtheid met de tranen was wedergekeerd, en zeide droevig Arme vader, ik zou u dit alles zoo gaarne be- spaard hebben 1 En ik, mijn kind, ik zou gaarne sterk genoeg geweest zijn om zelf den schok weerstaan en zijne kracht voor u verzacht te hebben. Gij zijt gedurende een jaar in werl geweest, terwijl L\ - kwam weder boven en zijn gelaat nam eene harder uitdrukking aan. Thans, hernam hij, ben ik in staat om de mijnen >te verdedigen, en ik zal ze verdedigen. Niemand denkt er meer aan ons aan te vallen, vader, antwoordde Aurette met eene zachtmoedig heidwelke aan die van vroegere dagen deed denken. dan heb ik u De Duitsche Keizer zal een zeer eigenaardig ge schenk van H. M. de Koningin-regentes ontvangen, dat tevens een goed souvenir aan zijn bezoek aan Nederland zal zijn. Het is namelijk een keurig tableau, geheel uit tegeltjes bestaande, afkomstig uit de beroemde aardewerkfabriek te Delft en op order van H. M. voor dit doel vervaardigd. (A v. N.)

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1