:ging w BINNENLAND. •ping ZIELENADEL. >1, V 4570. LS91. Maandag 6 Juli. wtgd >bers [EN irgk water nscliop. TEN. B Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 'S3. Bij deze Courant behoort een B(jvoegsel. 4 FEUILLETON. cent De inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. Afzonderljjke Nommera VIJF CENTEN. iet vele re- TERDAM. ire GENIE- 152, aan de jewone uren XI. XII. s. Gouda. TREERD in door een owel als de 1 en grappig loesten, emings- ewezen. warme welens- morgens te Jeruzalem- iG.C. FOR- la. ,t de Heer 'IJN respondent z te 'i Gra ft O EN.8, m- vroeger had vervangen, plaagde hij Julia en lokte de voorn. R. ICK. laarde voor- Volgens verklaring van den heer H. Anker, vee arts te Oudewater, is een der varkens van den vee houder J. Boer Jzn. dezer dagen aan de zoogenaamde vlekziekte bezweken. Hierop heeft de heer Boer een tiental varkens, dat met het besmette beest in één hok geJoopen had, maar nog niet aangetast was, on middellijk doen slachten. De heer J. Stempel, dis- tricts-veearts te Utrecht, die ambtshalve onderzoek in loco kwam instellen, verklaarde het vleesch der geslachte dieren voor de consumptie volkomen ge schikt, waarop het naar Londen verzonden en aldaar verkocht is. Door bovengenoemden alleszins afdoen- den maatregel bleef het kwaad gelukkigerwijs tot één geval bemerkt. ■wr. n den Hofrad L De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. In hare op Donderdag gehouden vergadering heeft de centrale liberale kiesvereeniging in het hoofd kiesdistrict Schoterland den beer H. Bijttenen Tz, te Sneek, geproclameerd tot candidaat voor het lid maatschap der Tweede Kamer. Op hem waren 7, op mr A. Ferf te Heerenveen 5 stemmen uitgebracht. Bij de politie te Amsterdam hebben verscheidene personen aangifte gedaan dat men hun portefeuilles, beurzen of portemonnaies had ontgold. Een heer vermiste een portefeuille, waarin 1000. Vooral op den Dam, in de Kalverstraat en op het perron van het Centraal-station zijn de zakkenrollers druk aan ’t werk geweest. Op het Damrak werd een zakkenroller op heeterdaad betrapt en door de po litie in bewaring gebracht. De personentrein van Straelen naar Vpnloo is aan een groot gevaar ontsnapt, doordat de machinist nog tijdig genoeg kon stoppen toen hij een voorwerp op de rails bemerkte. Op Ned. grondgebied is toen een zware boom en iets verder een ander stuk hout van de lijn verwijderd. De kwaadwilligen zijn on bekend. Dinsdag is van een goederentrein naar Dortmund een veewagen in brand geraakt, waardoor zeven bees ten moesten afgemaakt worden. Do heer Leniol had dokter Rozel door een briefje gewaarschuwd, dat hij zijne netelige taak niet be hoefde te vervullen, en de goede man had zijn beste humeur en zijne vroolijkste opgewektheid mede naar ADVERTENT1ÊN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschijnt. Regentes, hebben heden te zes uren te Rotterdam 1 voorzitterschap van den heer D. Nederland wederom verlaten. ,/Het door Hunne Keizerlijke Majesteiten afgelegd bezoek zal ongetwijfeld veel bijdragen tot de instand houding en voortduring van de goede betrekkingen en vriendschappelijke verhoudingen, die tusschen de beide Vorstenhuizen en tusschen Nederland en Duitscbland van oudsher hebben bestaan.” 33) Zij ging langzaam naar de deur, haren vader en hare zuster verstomd achterlatende. Op den drempel keerde zij zich om en zeide Als ik behoefte aan troost had gehad, zou dit mij troosten, eu als ik nog noodig had met mijzelve te redeneeren, zou dit mij genezen. Zij ging de kamer uithaar hond, die haar in de vestibule opwachtte, kwam naar haar toe om haar de hand te likkenzij ging door zonder het op te merken en begaf zich naar hare kamer. Vijf minuten later kwam zij weder beneden, schijnbaar zichzelve geheel meester. Gedurende den maaltijd kwam Bruno verscheidene malen aan de glazen deur van het terras jankende sneeuw viel in groote vlokken nedereen Februari- sneeuw, nattig en koud. Papa, zeide Julia, die medelijden gevoelde, mag de arme Bruno niet binnen gelaten worden? Zie eens wat een weder hot buiten is. Dat is onnoodig, zeide Aurette op haar kalmen toon. De honden zijn geboren om geduld te oefenen, knecht, en zorg dat men hem eten geeft. was die door de vestibule ging, nadat zij als huis vrouw J J""“.- keld over Bruno, die voorzichtig was biunengeko- men GOUDSCHE COURANT. - van der Horst, van Utrecht. In de openingsrede herinnerde de voorzitter aan de tijden vol moeite en zorgen, welke de gasdirec teuren sedert de vorige algemeene vergadering hadden beleefd, als gevolg van den buitengewoon strengen winter en van de hooge kolenprijzen. De voorzitter bracht hulde aan de H.H. Francois en Prins voor hei door hen genomen initiatief, om door het stellen van een aantal vragen betreffende de ondervonden moeielijkheden, en door het openbaar maken van de daaijpp ingekomen antwoorden, de gasindustrie in het algemeen en iederen directeur in het bijzonder van dienst te zijn. Spreker wijst op de bewijzen van belangstelling welke de Vereeniging heeft ontvangen van de //Imperial Continental Gas-Association” en van de «Compagnie pour la fabrication des comp- teurs a gaz” door geldelijke bijdragen tot de kas der Vereeniging, en hoopt, dat ook de 19e algemeene vergadering moge bijdragen tot vermeerdering van de kennis der leden, en alzoo tot bevordering der industrie, die den leden zoo na aan bet hart ligt. De belooning voor de beste bijdrage in «Het Gas” werd verdeeld tusschen den heer Van Doesburgh, directeur van de gasfabriek te Assen, en den heer Prins, direeteur van de gasfabriek te Gouda. De Duitsche Keizer en Keizerin zijn te ’s Gra- venhage en te Rotterdam even hartelijk ontvangen als te Amsterdam. De Staats-Courant zegt: «Hunne Majesteiten de Keizer en de Keizerin van Duitschland, na afscheid te hebben genomen van Hare Majesteiten de Koningin en de Koningin-Weduwe, GOUDA, 4 Juli 1891. Door den commissaris van politie alhier werd dezer dagen opsporing en bericht gevraagd van ver scheiden effecten, vermist uit de nalatenschap van den heer Vermeulen alhier. De stukken zijn thans terechtgekomen bij eene boedelbeschrijving van een ander ingezetene, die ze vermoedelijk in bewaring heeft gehad. den geneesheer af te slaan, en haar «io UoflUKo*-j-- van haren vader. In weerwil van de grievende tijding die zij den vorigen dag ontvangen had, scheen het jonge meisje meer op haar gemak te zijn; het huwe lijk van Raoul, dat voor goed een tijdperk van haar leven afsloot, gaf aan bare gedachten eene andere richting, en hoe smartelijk haar de noodzakelijkheid ook mocht vallen van hem volkomen te minachten, vond zij daarin eene zekere rust; het tijdperk van twijfel en slingering was voor altijd afgesloten. Zij gevoelde daarin eenige verlichting, al mocht deze dan ook met veel bitterheid vermengd zijn. Indien zij haren indruk in woorden had moeten weergeven, zou zij gezegd hebben, dat zij Raoul eindelijk vrijelijk kon verachten. Toen de vrienden in het salon bijeen waren, wendde de dokter zich rechtstreeks tot Aurette. Waarom zijn hier geene bloemen? vroeg hij. Ik was zoo gewoon er het huis vol van te zien en ik vond dat eene bekoorlijke gewoonte. Thans zijn ar niet anders dan groene planten I Ik wii geen kwaad Gisteren had te. ’s-Hertogonbosch de 19e algemeene vergadering plaats van de Vereeniging van gasfabrikanten in Nederland, onder Naar men verneemt, is door de Vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen en zenuw- lijders in Nederland” aangekocht het landgoed Bloe- mendaal, gelegen onder de gemeente Loosduinen. De bedoeling is, daar ten behoeve der zuidelijke provinciën eene stichting tot verpleging van krank zinnigen te doen verrijzen, gebouwd volgens het paviljoensysteem, en alzoo geheel in den geest van de bestaande stichting der vereeniging, Veldwijk, onder Ermeloo. Voormeld landgoed, op de grens der duinstreek gelegen, aan den straatweg van Loosduinen naar 1 het Nest gebracht. Gedurende den ganschen maal- rTrna.kU A --4. J-- 1 De heer Leniel en zijne jongste dochter s w oo__. elkander aan. Na eenige oogenblikken lag de sneeuw gen vriendelijkheid, die hare gulle lieftalligheid wonderlijkste antwoorden van haar uit, die meermalen de een glimlach brachten op de lippen van zijnen neef Aurette zelve kon niet nalaten te lachen, als hare zooals de menschen om te lijden. De heer Leniel en zijne jongste zagen tijd, waarbij Aurette voorzat met de eenigzins gedwoi nnAnnr /run VV1 OU al Ir L ui d zl L 1 dik op het haar van den hond, die onbewegelijk voor de deur was blijven staan, die hem scheidde van zijne meesters, van den vlammenden haard, van gedekte tafelde heer Leniel kreeg medelijden met Armand Deblay. bet dier. Breng Bruno naar de keuken, zeide hij tot den zuster de onverwachtste grappen ten beste gaf om de aanvallen van d - Aurette zeide niets, ’s Avonds, toen zij de laatste lach weerklonk als de lieflijkste muziek in de ooren de ronde had gedaan, was zij bijna gestrui en voor de trap was gaan liggen. Toen hij haar zag, hief hij met een droevigen en onderworpen blik het hoofd op. Zij zette haar blaker naast het goede dier on drukte hem een langen kus op het harige voorhoofd. Mijn arme hond, fluisterde zij, vergeef mij indien je eens wist wat ik lijd 1 En over het dankbare beest heenstappende, ging zij snel de trap op naar hare kamer.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1