len. en. :gihg IJ BS 891, ZIELENADEL. Inkte BINNENLAND. 1891. Zaterdag 11 Juli. N° 4575. en TOUW len 73". FEUILLETON. >/35. en Zn. IgM”. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* las, Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. 1 aan het De inzending van advertentiön kan geschieden tot edn uur des namiddags van den dag der uitgave. door uur, IJK, e Bang. fleet die XIV. en tegen over de i worden sche Cou- len door het IKMAN en De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. 5ELEN. .LEN. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschjjnt. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. itreken Co. Secretarit. GOUDSCHE COURANT. ruchtloopt eene verloving zou op til zijn lingin dor Nederlanden en 'eeden zoon van prins Al brecht ran Pruisen, regent van Brunswjjk. De Standard zegt dat in Berlyn een gerucht Ir volgens hetwelk er eene verloving zou tusschen de jeugdige Koningin der Nederlanden den, rier jaar ouderen, tw< opgaaf van irijghaar. ellingsoord. In deze zitting werden de stembureaux benoemd voor de verkiezing van 6 leden van den Raad. In het hoofdburoau (waarvan de Burgemeester Voorzitter is) worden benoemd tot leden de hh. Hoef hamer en van der Gardentot plaatsvervangende leden de bh. Fortuijn Droogleever en IJssel de Schepper. In het 2e bureau worden benoemd tot Voorzitter de heer Koning, tot plaatsverv. Voorzitter de heer Noothoven van Goor. Tot leden de hh. Hoogenboom en van Veen. Tot plaatsverv. leden de hh. Oudjjk en Lotsy. Alvorens de vergadering gesloten werd deelde de Voorzitter mede, dat hij voornemens was voor eeni- gen tijd aan den Commissaris des Konings vergun ning te vragen eenigen tijd buitenslands te vertoeven. Daar het niet onwaarschijnlijk was dat ook een der wethouders dienzelfden tijd afwezig was, meenden B. en W. den Raad in overweging te moeten geren een der raadsleden aan te wijzen om tijdelyk in het Collegie van B. en W. zitting te nemen. De Raad vereenigde zich daarmede en benoemde vervolgens den heer Fortuijn Droogleever met 13 st. (tegen 1 stem op den heer Straver) om als tijdelijk Lid van bet Dagelyksoh Bestuur op te treden. Aan de universiteit te Amsterdam is het propae- deutisch examen geneeskunde met goed gevolg afge legd door den heer N. Mijnlieff. Ter visie. van den toestand der Stedelijke Aangenomen voor kennisgeving. 4. De Rekening der gemeente, over 1890. Wordt gesteld in handen eener Commissie, tot leden waarvan worden benoemd de hh. Fortuijn Droogleever, Hoef hamer en IJssel de Schepper. 5. Missives van den heer T. J. Koobs, ontslag nemende als Lid van de Gezondheids-commissie en als Rooimeester. De Voorzitter zegt dat do vergadering zeker met hem het vertrek van den heer Koobs uit deze ge meente zal betreuren, waardoor hij wordt genoodzaakt groote kast, die een der vakken van hare kamer ge heel besloeg. Nederknielende opende zij voorzichtig do onderste lade en nam er eene langwerpige platte doos uit. Julia zag toe, zonder te gissen wat zjj deed. Aurette stond weder op en zette de done op tafel; daarop begon zjj de strikken los te maken van het witte lint, dat er omheen was gebondenzij deed dit alles met vrome bedaardheid, alsof zij eene heilige daad verrichtte. Toen het lint losgemaakt en het deksel weggenomen was, schoof zjj het vloeipapier ter zijde, en het licht der lamp viel op eene kostbare witte stof, die van zilver geweven scheen. Aurette vouwde haar open en liet de weerschijnende stof van haar bruidskleed in het licht schitteren. Wat is men dwaaszeide zij, als tot zich- zelve. En wat maakt het verdriet iemand somtijds belachelijk 1 Ik had mij ingebeeld, dat ik het nooit zou kunnen terugzien, ik had mij voorgesteld, dat het mijn lijkkleed zou uitmaken als ik stierf.... Zij greep de rjjke zijde met volle handen en liet haar met zware plooien over het tapijt rollen, daarop wierp zij een punt van de stof over den schouder harer zuster, die daardoor als een antiek standbeeld gedrapeerd werd. Dat zal uw bruidskleed zijn, liefste zuster, en moge bet u geluk aanbrengen. Hunne oogen ontmoetten elkander, hare armen strengelden zich ineen, met de kostbare zijde tus schen hen, die hen omringde als een echarpe. Aurette, zeide zjj, wij zullen wachten, zeer lang, zoo lang als gij zult wensohen.... Ik heb vol strekt geen lust om je te verlaten, en ik heb hem gezegd Bemin je hem vroeg de oudste zuster langzaam, met starenden blik. Ikja, zeker bemin ik hem 1 antwoordde Julia, over wier fijn gelaat zich een glans verspreidde als het schijnsel van den dageraad. En, voegde zij er dapper bij, bij bemint mijo, ja, wat dat betreft, het is zeker dat hij mij bemint! Aurette bleef onbewegelijk; Julia gevoelde diep medelijden met haar, en verweet zich bitter, dat zij zoo onverwachts smartelijke herinneringen had opge wekt in eene nog zoo weinig genezen ziel. Zusje, zeide zjj, met lieftallige en aandoénlijke bescheidenheid, vergeef mij eene dwaasheidik ben nog slechts een onhandig klein meisje, maar ik heb je lief, ik heb je innig lief, dat weet je. Zeg mij, dat je niet boos bent, ik bid je. Beknor mij zelfs, indien je wilt, maar zeg iets tot mij spreek toch De blik van het jonge meisje keerde uit de verte terug, uit dat verwijderde land, waarheen de oogen en de gedachten gaan, wanneer wij onszelven en onze omgeving vergeten. Je beknorren? zeide zij met oneindige zacht moedigheid. Jou Werktuigelijk zocht zij in haren zak een sleutelbosje, dat zij zelden aflegde, en ging naar eene ouderwetsche GOUDA, 10 Juli 1891. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door 15 leden werd bijgewoond (afwezig waren de hh. Koning en van Veen, die hadden kennis gegeven door afwezigheid buiten de gemeente verhinderd te zijn tegenwoordig te wezen) werd <*>r den Voorzitter medegedeeld dat Gede puteerde Staten de ontvangst hadden bericht van de hun in afschrift medegedeelde Verordening op de logementen, koffiehuizen, bierhuizen en tapperijen en die op de slachterijen, het keuren van slachtvee enz. De Baad stelde vervolgens eene Instructie vast vóór de Keurmeesters van het vleescb en keurde goed de rekeningen van de gesubsidieerde instellin gen van Weldadigheid, dienst 1890. By den Raad kwamen de volgende stukken in 1. Het rapport der raadscommissie, belast met het nazien der rekening der dd. Schutterij, dienst 1890, adviseerende tot goedkeuring. Ter visie. 2. Eene missive van de Commissie van de Bank van Leening, inzendende de rekening van den kas sier over 1890/91. 8. Het verslag Gasfabriek. 88) Na den heer Leniel goeden nacht gewenscht te hebben, zocht het jonge meisje hare zuster in hare kamer op, waar zjj ’s avonds dikwijls langen tijd met elkander bleven praten. Zjj had nog willen wachten, een gunstig oogenblik willen kiezen om haar mede te deelen wat er gebeurd waszij had zelfs een zeer vernuftig plannetje uitge dacht om met eenige geleerde omwegen op het ge wichtige punt te komenmaar hare gansche krijgs kunst viel in duigen voor een hartelijken blik uit de oogen van Aurette. Zusje, riep zij uit, beste zuster, wat moet je van my denken Hij heeft mij gevraagd of ik zijne vrouw wilde worden on ik heb niet neen gezegd 1 Aurette zeide nietshare bruin fluweelen oogen zagen hare zuster niet meer aanzij zochten in de verte, in het duister van den nacht, de schaduw van vervlogen dagen, toen zij ook niet geweigerd had de vrouw van een ander te worden Wat wat dat ver 1 Het was als een droom, een benauwde droomJulia werd angstig. ontslag te nemen uit voormelde betrekkingen. De Raad is hem dankbaar voor de aan de gemeente bewezen diensten. De vergadering betuigt hare instemming met die woorden. 6. Een adres van Mej. A. M. L. Buijze, ontslag verzoekende als onderwijzeres aan de 2e Burger school voor meisjes. Wordt eervol verleend. 7. Een adres van L. de Zanger, vergunning verzoekende aan den Raad tot het bouwen van 7 woningen op een terrein aan do Spoorstraat De Raad besluit adressant te verwijzen naar het Collegie van B. en W. tot wiens bevoegdheid dit behoort. 8. Een voorstel van B. en W. tot het dempen voor rekening van de gemeente van een paar slooten in de Korte Akkeren. De kosten daarvan zijn ge raamd op 8300. Ter visie. 9. Een adres van de Afd. «Gouda» van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw de wenscheljjk- heid uitsprekende dat de algemeene vergadering en tentoonstelling het volgend jaar in deze gemeente zal worden gehouden, waartoe eene subsidie wordt gevraagd uit de Gemeentekas. In handen van B. en W. om bericht en raad. 10. Een adres van A. de Boom en andere koop lieden in varkens, verzoekende verlaging van weeg loon voor de varkens. In handen van B. en W. om bericht en raad. 11. Een adres van den heer C. J. Sprujjt, ver zoekende benoemd te worden tot rooimeester. Ter visie. 12. Een voordracht voor onderwijzeres aan de 2e Burgerschool voor meisjes, waarop voorkomt Mej. W. J. Moljjn, thans tijdelijk onderwijzeres aan die school. Ter visie.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1