ZIELENADEL. eer!!! BINNENLAND. 1891. Maandag 13 Juli. N2- 4576. FEUILLETON. ekten indpyn, ont- anaangename rorden zeker yka gebruik Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, By deze Courant behoort een By voegsel. y EN ache Cou- len doorbet IK MAN en ig van S. ,AK, larkt 91. het beste ereld. m erin ndwater, hen, f 1.75, Dr. POPP’i i tanden ge it Tandplom- tegen eiken >emen-zeep, ransparant, n, Drogist, merie winkels Da inzending van advertentiën kan geschieden tot |>ën uur des namiddags van den dag der uitgave. Ifzonderljjke Nommers VIJF CENTEN. XV. Ier resp. national atlon de z. enz. hricatie iker van Bovendien worden alle Advertentiën gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschjjnt. uitend ver- EISTER8 ns in den minste pjjn f 0.50. eepen, welke reeg brengen. ■Hond water tijd. nen. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Naar aanleiding van het bericht dat mr. W. O. J. J. Cremers zijne benoeming tot lid der Tweede Kamer niet heeft aangenomen, heeft reeds Donderdag de katholieke kiesvereeniging in het district Almeloo vergaderd. De vergadering was druk bezocht, en bij acclamatie is besloten de candidatuur aan te bie den aan den heer H. J. A. M. Schaepman. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. Het ISjarig bestaan der Rijkslandbouwschool te Wageningen zal op 9 en 10 Sept, feestelijk worden gevierd. De feestcommissie heeft het volgende be paald: Op 9 Sept.: officieels ontvangst van oud- leerlingen, gemeenschappelijke maaltyd, gezellige bij eenkomst en concert bij het hotel „De Wageningsche Berg". Op 10 Sept, matinée door de stafmuziek, onder directie van den heer Van Aken, ’s Avonds concert en bal. De directeur der Rijkslandbouwschool is benoemd tot eere-voorzitter. 3») Een morgen in September, verwonderlijk malsch en zacht, een September van Angers even zuiver als een zomerdag, maar doffer getint door een blauwen, doorschijnenden nevel. Voor dat zij hare witte japon aantrok, uit Aurette’s zijde vervaardigd, ging Julia de plaats nog eens in om, vóór zij hen verliet, al de welbekende plekjes van het Nestje te be zoeken. Bruno volgde baar op den voet, langzaam als zij mijmerde, achter haar springende als zij sneller liep de goede hond wist dat zij ging vertrekkenmet de scherpzinnigheid aan zijn ras eigen besefte hij, dat zij het huis ging verlaten en hij overlaadde haar met liefkozingen om haar terug te houden. Zij streek van tijd tot tijd, met een vriendelijk woord, met de hand over den groven kop, die zich tegen haar aan vleide, en zette hare bedevaart voort. Vaarwel gij terras aan den rand van de kloof, waar Aurette eenmaal zoo bitter heeft geschreid vaartwel gij lanen, waar Sidonie haar verraad heeft beraamdvaarwel gij zandhoop onder den groeten Bij de eergisteren gehouden verkiezing van een lid der Tweede Kamer voor het kiesdistrict Scho- terland zijn uitgebracht 1800, Waarvan 1788 geldige, stemmen. Op den heer H. Pijttersen Tz. (1.) werden uitgebracht 800 en op den heer P. van Vliet Jr. (a.-r.) 771 stemmen, zoodat tusschen deze twee her stemming moet plaats hebben. Op den heer Domela Nieuwenhuis werden 215 stemmen uitgebracht. In het district Veendam werden uitgebracht 1843 stemmen, waarvan 983 op den hoer Poelman (lib.), die dus gekozen is. Op den heer mr. D. de Ruiter Zylker (lib.) werden 488, en op den heer A. Brum- melkamp Jr. werden 317 stemmen uitgebracht. In het district Eindhoven werden uitgebracht 1623 stommen, waarvan 1209 op den heer Smits van Oyen, die dus gekozen is. Dp heer Van den Acker verkreeg 191, de heer Schaepman 178 on de heer Houben 31 stemmen. Uit Berg-Ambacht schrijft menDe kerk zal herbouwd worden naar het plan van den heer A. van der Straaten alhier, en de toren naar dat van den heer Brandsma, te Kralingen. Binnen enkele dagen zal zoowel het college van kerkvoogden als het gemeentebestuur de aanbesteding doen plaats hebben. Op Woensdag 15 Juli zal te Berg-Ambacht aan besteed worden de herbouw van de kerk der Ned. Herv. gemeente. Mejuffrouw M. de Raadt alhier deed gisteren met gunstig gevolg examen voor apothekersbediende. NDOiï ia taande par- haar binnen verdwijnen, ijk en zacht '5 cent per on. Alleen ATS en J. prachtigen diamant beschouwende van den ring, dien haar broeder haar had gezonden. Wat denk je Aurette, zou hij nooit terugkomen? Later! zeide de oudste zuster; heb slechts geduld De kleine Jean is reeds zes maanden oud, en wij hebben hem nog niet eens gezienhy zal op groeien zonder ons te kennen.... Het is toch zijne schuld niet. Geduld slechts, herhaalde Aurette. Zij hoopte, dat de kinderen van Julia de deur voor den kleinen banneling zouden openenmaar zij wilde het haar niet zeggen en geleidde haar langzaam naar het Nest terug. In eene wolk van tule kraakt en trilt de kostelyke zijde; Julia is met de haren in het rij tuig gestegen de paarden voeren haar naar de kathedraal, welker klokken vroolijk weerklinken; als in een droom gaat zij over het roode tapijt tot aan het koor, onder de welluidende tonen van het groote orgelNog eenige oogenblikken, zij is gehuwd. Haar blik zoekt dien van Aurette en vindt haar. Wat is zij schoon, hare zuster Aurette, slank en edel ’n haar kleed van zilvergrijze zijde Zij heeft geen jongmeisjes kostuum willen aantrekkenzy heeft zich gekleed als jeugdige moeder, op dezen dag, een gedenkwaardigen dag in haar leven. En verder weg, in de z jbeuken, bewondert haar jeugdig troepje, in nieuwe pakjes, de gezichten glimmende van zeepsop, dc schoone bruid.... Aan het aan de Staten der provincie Zuid-Holland gedaan verslag over het jaar 1890 is het volgende ontleend Het getal der scholen voor lager onderwijs was op het einde van 1890 430 openbare, 3 door de Hedenmorgen werd het stoffelijk overschot van Mej. J. Kempe ter aarde besteld, waarbij behalve de familie-leden ook de Regenten van en vele ver pleegden uit het Oude-Mannenhuis tegenwoordig waren. De Voorzitter van het college van regenten, de heer W. J. Fortuijn Droogleever, sprak bij de ge opende groeve een harlelyk woord van hulde aan de nagedachtenis van haar, die gedurende ongeveer 40 jaar als directrice van genoemd Gesticht was werkzaam geweest en steeds met ijver, liefde en toe- wijding zich van hare taak gekweten had. Steeds zou dan ook hare nagedachtenis in dankbare herin nering blijven leven! De heer A. Kempe, broeder van de overledene, betuigde zijn dank voor de laatste eer haar bewezen. Een prachtige bloemenkrans, een bewijs van be langstellende deelneming van Dames Regentessen van het Oude-Mannenhuis, sierde de kist, die het stof felijk overschot van Mej. Kempe bevatte. goudsche courant. plataan, waar de kinderen vroeger hebben gespeeld, waar haar vader zoo gaarne uitrust.... Vóór dat zij de serre binnentrad, zag Julia naar de verte de heuvelen zijn in een witten, lichten mist ge huld aanstonds zal ook zij haren bruidssluier omdoen. Zij ging binnen en bleef getroffen staandaar was Aurette in eene ochtendjaponop de tafel vóór haar lagen takjes gröen, en een prachtige witte ruiker, een waar gedicht van reine liefde, stond in eene kristallen vaas. Die is voor u, zeide Aurette met een glimlach, waaruit bare gan§che teederheid straaldedie gaat straks naar de oude kleine woning in de oude kleine straat, nabij de kathedraal, waar je hem van avond zult vinden, eu waar hij je mijn moederlijken zegen zal brengen. Julia boog zich over de Japansche lelies, over de tuberozen, de witte rozen, de papavers, de belles-de- nuit met haar bedwelmenden geur, en uit den geur der verrukkelijke bloemen sprak tot haar de goedheid, den adel van Aurette’s ziel. Lieve zuster, wat zal ik u missen! zeide zij, zich tegen haar aandrukkende. Maar Aurette was moedig; zij omhelsde haar en maakte zich zachtjes uit hare armen los. Uw geluk is daarginds, in de oude kleine woning, zeide zij glimlachende; en wij zullen ons verheugen in üw geluk. Als Charles maar hier was"! zuchtte Julia, den Voor de Rotterdamsche Rechtbank stond gisteren terecht H. v. S., 40 jaar, zonder beroep, wonende te Gouda, beklaagd van verduistering. Ruim 3 jaar was bekl. in dienst van L. W. Heil en zoon te Haarlem, tegen een weekloon van 12 als commis- siekooper. Na 2>/g jaar in dienst te zijn gewekt en wel zeer ten genoege van zijne patroons, was bekl. in schulden gekomen, dekte den eenen post met den anderen, totdat eindelijk de feiten aan het licht kwa men. Zoo had bij in de maanden April en Mei ongeveer 400, door hem van de firma ontvangen, om die uit te keeren aan leveranciers van kaas aan die firma, niet uitbetaald, doch ten eigen bate aan gewend. Daar bekl. voor zijne misdaad zeer zwaar reeds is gestraft, doordien hij eene goede betrekking is. kwijtgeraakt, vorderde het O. M. slechts drie maanden gevangenisstraf. Uitspraak Vrijdag a. s. I GOUDA, 11 Juli 1891. Morgen heeft op het gewone terrein aan den Rot- terdamschen dijk een crioket-match plaats tusschen .Olympia» alhier en „Rapiditas" uit Rotterdam.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1