raad nt! ZIBLBNADBI*. BINNENLAND. 1891. vrijdag 17 Juli. FEUILLETON. >TM1N» Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. S teraads- bricatie De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. >r zit ter. Afzonderlijke Nommere VIJF CENTEN. IE Zondag-avond tegen twaalf uren had een telegram- XIX. Ier reep. t. enz. iker van De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. ADVERTENT I;Ë N worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. national 0 itlon de Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschijnt. GOUDSCHE COURANT. ■-- -e besteller uit Gouda het ongeluk te Schoonhoven den’ koers van den gewonen weg kwyt te raken. Een telegram te bestellen hebbende, bestemd voor don heer v. d. B. aan het zuidelijk gedeelte dier stad, nam de goede man den allernaasten weg, door van achter de kerk komende, achter het boterhuis om te gaan, niet denkende dat een haven met hoogs kaden en diep water als zoovele redenen aanwezig waren om den hals te breken of te verdrinken. Na een kollossalen plomp volgde een schrikbarend ge schreeuw om hulp, die spoedig verleend werd door de nachtwachts en agenten van politie, en hoewel de man tamelijk verschrikt was, bleef zijn plicht hem bij en moest vóór alles het telegram besteld worden. Daarna werd door welwillende menschen denoodige cognac, koffie, boterhammen enz. aangevoerd en kon welgemoed, maar toch eenigszins ontdaan, de terug geil worden aangenomen. Hoe de man te water is geraakt, blijft een raadsel I (Schoonk. Ct.) Op Woensdag 5 Aug. a. s. zal te Stplwijkersluis eene vereenigde vergadering worden gehouden van het Dijkscollege met Hoofdingelanden van de Krim- penerwaard. In deze vergadering zal de rekening van het Hoogheemraadschap, dienstjaar 1890/91, worden behandeld en vastgesteld. mijn hart, zooals ik elders niet Mijne pleegkinderen die groot jj- -u-x aan het tuinieren ben ge* dat is toch wel uwe schuld 1 mijn goede ie mij nooit verlaat omlijsten mijn gelukkig loals ik het niet beter kon wenschen, mijn :ig en nuttig levenwant zij allen hebben T\_t |g genoegd laat mij het geluk en de plichten die ik mij De Commissie uit de Provinciale Staten van Zuid-Holland in zake de schadeloosstelling aan de gemeente Gouda voor het eventueel verlies door vernietiging van het recht jan tolheffing, heeft voor gesteld, dat de Staten neg geenerlei oordeel uit spreken, hetzij over de billijkheid eener schadeloos stelling op zich zelve, hetzij over het bedrag, en zich daarover eerst te verklaren, wanneer Gedep. Staten, als vrucht van nader overleg met het ge meentebestuur van Gouda, bepaalde voorstellen ter tafel brengen. De Commissie in zake verbetering van den waterweg tusschen don IJsel en de Ringvaart van den Haarlemmenneerpolder en vaartvorbetering onder Boskoop stemt in met den wensch om de coupure beoosten de gemeentekom van Boskoop te vervangen door eene verbreeding van het bestaande vaarwater, daar het voordeel niet alleen voor Boskoop, maar, ook voor de nieuwe vaart ruimschoots opweegt tegen de geldelijke opoffering voor die verandering. Zij acht het ook met Gedep. Staten wenschelijk aan de nieuwe bruggen in de vaart eene breedte van 14 M. te geven, gelijk aan die welke nu voor de vaste bruggen over het Merwedekanaal is aangenomen en berust in het oozdeel der Ged. Staten, dat althans voorshands moet worden afgezien van eene voldoende verhooging van de brug over de Gouwe in den spoorweg Leiden—Woerden, al betreurt zij het dat de regeering goedkeuring hechtte aan het plan om bedoelde spoorwegbrug zóó in te richten, dat ook zelfs zeer kleine schepen die niet ongeopend kunnen doorvaren. 4 43) Eon jaar later was het geheele gezin nogmaals on der den plataan vereenigd. Buiten de vensters van de kinderkamer, thans behoorlijk van traliewerk voorzien, zweefde een prachtige roode ballon. Jean maakte koekjes van zand met de paplepel waarvan hij sedert zyne komst op het Nest nooit had willen scheiden. De strijkster, die Aurette eenigen tijd geleden had opgedaan, wandelde met de zuigeling van Julia rond het grasperk en de overigen, gelukkig en rustig, hadden hun gesprek gestaakt. Dokter Rozel schudde eindelijk de loomheid van den zachten zomernamiddag van zich af en zeide tot Aurette Men zou een boom of een plant worden hier, door nog langer niets te doen! Ga je mee Aurette? Zullen wij een eindje omloopen Zij gingen al verder en verder de schaduwrijke lanen in, zwijgende, met gelijkmatigen, langzamen tred. Eindelijk vatte de dokter moed tot spreken. Luister eens, zeide hij tot zijne jeugdige vrien din, ik moet noodzakelijk eens openhartig met je spre ken. Je bent negen-en-twintig jaar en je bent nooit dat Sidonie zich zou beteren; thans gdloof ik, dat mijn kleine Jean het mooiste, het verstandigste, het liefste kind is van de wereld..,. Met welbehagen zeg ik herhaaldelijk tot myzelve, dat gij de beminne lijkste oude dokter zijt, dien men zich als vriend kan denken. Welnu, als ik trouwde,, zou ik mijzelve onvermijdelijk willen doen gelooven, dat mijn man een gansch buitengewoon mensch was. Zonder dat j zou ik misschien eene goede vrouw zijn, maar ik zou geene gelukkige vrouw wezen. Nu ben ik dat wel Zoo? zeide de dokter, met eenigen twijfel in zijnen toon. Ik ben gelukkig, herhaalde Aurette, op een toon van volkomen oprechtheid. Mijn vadèr, mijn broeder, mijn kleine Jean, Julia en haar kind en ik hoop zeer dat zij er nog meer zal krijgen haar man, die een ideale schoonbroeder is, die allen zonder nog van u te spreken vormon eene uitge zóchte omgeving naar zou kunnen vinden. worden, mijne bloemen die groeien gij weet dat ik met eene ware woede 5S geluBcig mij noodig. Dat dat ik mij geschapen heb heb opgelegd. mooier geweest. Dokter, ik bid u, zeide Aurette, hare handen voor de ooren houdende. Doe mij bet genoegen mij aan te hooren, me juffrouw, ik ben alleen daarom hier gekomen van daag. Je moet trouwen. Het is niet mogelijk, dat oen lief meisje zooals jij weigert te huwendat zou eene misdaad zijn. Ik ken een besten jongen, die versmacht van liefde voor n....‘ Dokter, zeide Aurette, ik héb u lang genoeg aangehoordvergun mij u in de rede te vallen. Ik wil niet trouwenik zal niet trouwen..,. Ja, ik weet wel wat je gaat zeggenje bent hier noodig; dat is waar; maar bij slot van rekening zijn je familie en je huwelijk de geit en de kool niet I Men kan eene schikking maken.... Daarom is het niet, mijn vriend, viel zij in, hem met hare diepe oogen aanziende. Ik ben bang voor het huwelijk zelf. Wilt gij in mijuo ziel lezen? Het zij zoo. Ik heb vroeger te voel geleden, ik zou vreezen nog meer te moeten lijden. Ik heb geen moed meer om tegen teleurstellingen te strijden. Maar, riep de uitmuntende man uit, men trouwt ook zonder illusion.... illnsiën zijn niet noodig in een huwelijk. Aurette glimlachte en legde hare hand op den arm van haren vriend. Ik ben een wezen van een en al illusion, zeide zij. Eertijds heb ik mij verbeeld, dat mijn verloofde volmaakt was. Vervolgens heb ik mij voorgesteld, I GOUDA, 16 Juli 1891. Dezer dagen zal door eenige geachte Goudscho ingezetenen, met den Burgemeester van Gouda, Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn aan het hoofd, bij de inwoners dezer gemeente een beroep worden gedaan ^op hunne liefdadigheid ten behoeve van de arme ^uil Rusland verdreven Israëlieten. Daartoe zal eene circulaire worden verspreid, waarb;; °P voetspoor van die, door de Alliance It- raélite Univeredle verzonden, geldelijke bijdragen zullen worden gevraagd voor bedoelde ongelnkkigen. Het geldt hier arme zwervelingen, die, schier van alles ontbloot, van oord tot oord voortgedreven, kleoding en voedsel missen voor zichzelven, voor vrouw en kind. Het geldt hier een werk van verdraagzaamheid en humaniteit. Het spreekt van zelf dat ook in Gouda, waar men voor niemand onder doet in onbekrompen liefdadig heid, gaarne zal worden gehoor gegeven aan die roepstem en dat men ook hier met liefde iets wil afstaan voor hen, die letterlijk aan alles gebrek hebben. Aan het heden gehouden eerste admissie-examen voor het Gymnasium namen deel 2 candidaten voor de Be klasse en 7 voor de le. Een voor de le was niet opgekomen. Toegelaten tot de Be klasseC. G. N. de Vooijs en J. J. Grantor. Tot de le klasse W. A. Both, C. G. Bujjs’(voor- rraardelijk), A. C. Heij, H. J.F. Heijman, A. Overboscb, M. J. ran Uren. Afgewezen 1. Vrijdaggen te Stolt toen ze door eet bewaring’*’namen. Bij den landbouwer C. V. te - 1 mee- van-verschillende zaken getoond, dat hunne ia lanr» rroroTt trrvrtw nöwlivL-r» Vnw Stolwijk werden ze per extra-rj’tuig hunner misdaad geëxpedieerd. (Schoonh. Ct.) Uit Harelte wordt gemeld, .dat de hoer W. M. Houwing de benoeming tot lid voor de Tweede Ka mer der Staten-Generaal voor het district Wolvega heeft aangenomen, en als predikant te Havolte zal blijven fungeeren. t een paar heeren in een koffiehuis Iwjjkj den inwendigen mensch te versterken, i fhMp aangename bezigheid werden gestoord rfnfttal politie-agenten, die hen in verzekerde tzY hamen Berg-Ambacht hadden ze door het ongevraagd nemen vingerste lang waren voor eerlijke menschen. Van naar de gemeente *itZ.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1