2EN, :hilderde skerk te der St. gen enz. levens- broeders tb. It »S CAMELIA. BINNENLAND. ITJES, SN 1801. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* FEUILLETON. xn buu o, rsburg. n. ts. De (Mending van advertentiën kan geichieden tot een ntir des namiddags van den dag der uitgave. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. 5. roer 6. Ter visie. maar I. mij i! i uldeelt, »gen tijd e pjjn te voeligete De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prgs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. 50 ets Coiffeur. rüIJLL. MAN. «I nen, voort- ■tald- a4«m- o (beker boven «bliek (dolljk ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. G R O O T E LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. rsehe Cents) het doosje goudsche courant. zucht ontvlood zijne lippen Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschpnt. onderwijzeres wordt voorgedragen, reeds af April tijdelijk als zoodanig werkzaam en dat uit de rapporten van den Districts en het hoofd der school blijkt zoo uitstekend voldeed dat B. en W. geen bezwaar maakten »haar definitief als onderwijzere8 voor te dragen. Daar Mej. Buijze, in wier plaatg Boven Florence wolfde zich op een 'Aprildag van j het jaar 1834 de azuurblauwe hemel. Po namid- dagzon wierp hare stralen over de oude Arnoetad overstroomde met haar licht de pleinen en straten, toovorde op de verweerde ornamenten van de paleizen van vroegere, adellijke geslachten nieuw leven, maar drong ook met helderen glans in de hutten der armen. Zoo wierp zij ook haar vroolijk licht in het eenzame kamertje, dat zich buiten de stad op de derde verdieping van een der laatste huizen in de straat van Pistoja I evond. Het was een zeer bescheiden vertrekje. Als eenig sieraad hing aan de witte muren een verwelkte, j lauwerkrans boven de w<rmstokigo tafel, waarnaast een stoel stond. Daar tegenover een ledikant.. Tegen j het raam leunde een jonge man met een bleek ge laat, wiens oogen droomerig over de bloeiende tuinen en wijnbergen dwaalden. Hij moet juist gemusiceerd hebben, want in de linkerhand hield hij een viotl, terwijl do afhangde rechterhand den strijkstok om klemde. Zijn ingevallen gelaat vertoonde sporen van GOUDA, 4 Augustus 1891. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door 13 raadsleden werd bijge woond (afwezig waran de heeren van der Garden, I.otsy, IJssel de Schepper en van Bergen IJzendoorn) fungeerde als Voorzitter de oudste Wethouder H. W. G. Koning, daar de Burgemeeater buitenslands vertoeft. De onlangs herbenoemde raadsleden dè heeren G. Straver, D. G. van Vreumingen, H. Jager, C. C. H. Prince, Dr. F. H. G. van Itersou en C. G. van der Post hadden hunne geloofsbrieven ingezonden, die door den Raad werden goedgekeurd, waarop beslo ten werd genoemde heeren opnieuw als raadsleden toe te laten als de termijnen, hij de wet voorge schreven, zullen zijn verstreken. De Raad besloot tot goedkeuring van de Rekening en Verantwoording van den Kassier der Stedelijke Bank van Leening over 1890/91, en tot dempirg van twee slooten in de Korte Akkeren, nl. die, welke langs de zuid- en oostzijde van de boom- en bloero- kweekerij van den heer H. W. Otto bij den ingang van de Heerenkade achter de voormalige Rotting- fabriek loopt en die, welke het moesland van den heer J. F. C. Prince en cons, aan de Jan Philips lean ten zuiden en ten westen begrenst. De kosten der demping met inbegrip van die ’oor het leggen van straatkolken met de noodige aarden buizen en het plaatsen van afrasteringen worden geraamd voor eerstgenoemde sloot op f 1600 en voor de laatste op 1700. By den Raad kwamen de volgende stukken ih 1. Het rapport der Raadscommissie, belast met het nazien der gemeente-rekening, dienst 1890. Dit strekt tot goedkeuring. 2800 verhoogd worden en dus gebracht op f 7300.'B. en W. stellen voor die uitgave ge deeltelijk op de begrooting van 1891, gedeeltelijk op die van 1892 te brengen. Ter visie. 8. ^Een adres van den heer C. G. van der Garden, verzoekende den grond aan de nieuwe Veerstal, door hem van de gemeente' gehtturd, te mogen koopen of opnieuw te huren. B. en W. stellen voor adressant bedoelden grond opnieuw te verhuren tot wederopzezgens toe voor 13 ’sjaars. Ter visie. 9. Adressen van A. H. Diestelhorst en F. Her man Fzn.verzoekende afstand van gerioleerden grond op de gebruikelijke voorwaarden. B. en W. stellen voor dat verzoek toe te staan. Ter visie. Door den Voorzitter werd nog medegedeeld dat B. en W. 14 Juli de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger hadden nagezien en alles in vol komen orde bevonden. Aan de orde was daarop de benoeming van eene onderwijzeres aan de Tweede Burgerschool meisjes. De heer Hoefhamer vraagt, voordat tot die be noeming wordt overgegaan, het woord en drukt zijne bevreemding uit dat op de voordracht slechts óen persoon is geplaatst. Op die wijze heeft de Raad geen keus. Gaarne wenschte spr. te weten waarom op die voordracht niet een drietal personen is ge plaatst. De Voorzitter merkt op dat Mej. Molijn, die voor van was Schoolopziener dat zij </Ik stpor u toch niet, signore?” vroeg zij. «Volstrekt niet.” «Nu, ik zou denken, dat ge u in dit opzicht ook ïnaar niet over uwe hospita hebt te beklagen. Ik zou niet boven gekomen zijn, indien de post niet dezen brief bad gebracht. Hij is uit Parijs.” «Uit Parijs?” vroeg de jonkman haastig en snelde blik ..r op zijn hospita toe. Werkelijkging hij daarop 1 deur uit. voort, het adres lezepd: «Aan den heer Ole Buil Florence.” En met bevende hand deed hij het couvert los en las den inhoud. «Dus ook dat te vergeefs!” kermde hij. «Nu is alles uit Geheel terneergeslagen liet hij zich op een stoel vallen. «Wat hoeft u zoo getroffen, ^ignore?” vneg de oude vrouw medelijdend. «Staat er zoo iets vreese- lyks in don brief?” «Gij weet toch, vrouw Pelliccioni,” antwoordde de ander wanhopig«dat ik te Parijs eene ver mogende vriendin, mevrouw Villeminot, heb, die 'j aan mijn eerste concert geholpen heeft.” volgende vergadering. 7. Een voorstel van B. en W. tot uitbreiding der Tweede Openbare Bewaarschool aan de Nieuwe Haven. Ten gevolge van gebrek aan de noodige plaats ruimte op de ‘bewaarscholen stellen B. en W. voor in plaats van de voorgenomen uitbreiding der Tweede Openbare Bewaarschool met 1 schoollokaal en speel plaats, 2 schoollokalen te doen bouwen, zoodat de oorspronkelijk geraamde kosten van 4500 met «Ja, ja, en «Ik had haar verzocht, mij’ een sommetje geld te leeuen en nu krijg ik van haar neef de tijding, dat zij in Engeland vertoeft.” „O, dat spijt mij,” antwoord^? vrouw Peliccioni medelijdend. «En kent gij anders niemand die u kan helpen?” «Niemand «Maar gij moet niet dadelifc zoo wanhopig zfu, signore! Ik heb reeds dikwijls in nood gezeten, r nen altijd weer op de been gekomen. Houd ook dairom moed, signore, alles zal r.og wel terecht komen.” Nadat vrouw Pelliccioni nog een deel nemenden op haar huurder had geworpen, ging ’ij de Ole Buil bemerkte nauwlijks, dat de oude vrouw hem verlaten had. In diepe gedachten verzonken staarde hij voor zich uit. Zijn verleden kwam hem vour den geest. Hij znsr zich te huis, te Bergen in Noorwegen, door een liefhebbende moeder verzorgd en door een strengen, maar zorgzamen vader opge- voed, en dacht aan zijne jongens- en jongelingsjaren. Terwijl zijne schoolkameraden met elkander speelden en stoeiden, zat hij in zijn kamertje met den eenigen deelgenoot zijner jeugd, zijn viool. Elk vrij uurtjë bracht hij daarmede door, en wanneer hare tonen nu eens klagend, dan weer juichend in zijn oor klonken, genoot hij onuitsprekelijk en toovorde zich in gedachten eene toekomst vol roem en eer voor 2. Eene missive van de Commissie van beheer der Stedelijke Gasfabriek, inzendende de begrooting voor 1892. Om aan den wensch van vela ingezetenen tegemoet te komen stelt de Commissie voor den prijs van het gas met 1 cent te vetlagen en alzoo te brengen van 8 ets. per stère op 7 ets. De Commissie vertrouwt dat vermeerdering var gasdebiet daarvan het ge- I volg zal zijn. Ter visie. 8. De begroetingen der gesubsidieerde Instel lingen van weldadigheid, dienst 1892. Worden gesteld in handen eener Com missie, waarin worden benoemd dp hh. Straver, Prince en IJssel de Schepper. 4. De begroetingen van de Volksgaarkeuken en het Hoffmansgrsticbt) dienst 1892. Worden gesteld in handen* eener Com missie, waarin worden benoemd de hh. Hoogenboom, Hoefhamer en van Veen. De begrooting der dd. Schuttajry, dienst 1892. Wordt gesteld in banden eener Com missie, waarin worden benoemd de hh. Oudyk, Jager en van der Garden. Eene missive van Curatoren van het Gym nasium, voorstellende den heer A. Ketellapper ook voor het jaar 1891/92 te benoemen tot Leeraar in de Hebreeuwsche taal aan die inrichting. Ter visie en benoeming in eene I lange ontberingook zijn kleding verried, dat hij I met nood en gebrek te strijden had. Een bange i en hij ontwaakte ver schrikt uit zijn gepeins, toen er aan de deur ge klopt werd. «Binnen!” riep hij met zachte stem. I Een oude vrouw, met een bruin, rimpelig, j goedhartig gelaat, trad het vertrek binnen. J Ti- x.-i. _«_x -•-o» -- wanhopig zijn, op de been gekomen.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1