41 3» COBUA. BINNENLAND. 1 IV 4600. 1*91. Maandag 10 Augustos. in. FEUILLETON. ippU- Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. i I •L ■41 ■dam. Hzoaderlflke Nommern VIJF CENT KN. De Inzending van adyertentiön kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. "1 ■fI resp. hij hot den ional n de nz. III. 1 geestdrift. JT,i De prfla per drie maanden ie 1.25, franco per poet 1.70. De uitgave dezer Contant geschiedt dagelijks met uitzondering vnu Zon- en Feestdagen. cstie van tl Comité ten bate t. Ond. Unie, zoo rden aan ijs toeko- U8 a, 8. or Chr. e strooi- De zuidorkerkmuur te Borg-Ambacht, die zeer zwak bleek te zijn, wordt afgebroken en zal opnieuw GOUDSCHE COURANT. Tot hoofdingeland-plaatsvervanger in het 3e district van de Krimpenorwaard is, in plaats van wijlen den heer A. Rijkaart, gekozen do heer Jaeob Van der Graaf te Lekkerkerk. GOUDA, 8 Augustus 1891. Do Weerbaarheids-Voreeniging //Burgerplicht” alhier is uitgenoodigd om doel te nemen aan don Provincialen Schietwedstrijd tusscben Weerbaarheids' of Scherpschutters-Voreonigingen on Korpsen, die van 6 tot 13 September a. s. to Rotterdam zal wor den gehouden. Thans is bepaald dat HH. MM. de Koningin ep do Kóningin-regentes op Maandag 10 Augustus, des vootmiddags te 11 uren, in de legerplaats te Oldebrook zullen aankomen. Van het Loo zal worden gereden over Epe, en bij vertrek uit de legerplaats zal de wog over Tongeren worden genomen. Uit ’s Hage schrijft men van gisteren Hoewel hot weer, in vergelijking met wat we do laatste dagen gewoon zijn, zeer mooi mocht heeten, was het bezoek aan do harddraverij in de Boorlaan, van wege de Holl. Mij. van Landbouw hedenmiddag gehouden, goring. Men miste vooral de buitenlui, die vroeger dikwijls in grooten getale opkwamen. De baan was op de gewone wijze versierd en ditmaal was de schutting aan den ingang vervallen. Do ’s-Gravenhaagsche Melkinrichting had de zorg over het buffet op zich genomen. In de vergadering der afd. //Dordrecht en omstre ken” der Hollandsche Maatschappij van Landbouw is als plaats waar do 55e alg. vergadering der Maat schappij zal worden gehouden do aandacht gevóstigd op Gouda. Naar mon weet is bij Gouda’s gemeenteraad sub sidie aangevraagd voor het geval dat onze gemeente daartoe wordt aangewezen. 5) z/Mijn waarde, groote vriend,” zeide hij met een van vreugde stralend gelaat en drukte hem hartelijk de hand: z/ik zal mij niet in onnoodige loftuitingen uitputten, maar u alleen zoggon, dat uw triomf een dor schoonste oogonblikkon mijns levens was. Sta de geheimzinnige uit Parijs.’ mij echter too, dat ik u hier mijn verloofde, uw kunstgenoot de Bériot voorstel.” De Bériot glooide van geestdrift. //Mijnheer”, bracht hij met moeite uit//toen gij begon te spelen, kwaamt gij mij als een der stumperachtigste eerst- l__.-1__ - gu gjj hobt geëindigd, een virtuoos zijt. Toen u hoorde spelen, kwam onbekends voor. In hot begin dezer woek geraakte in de Benschopscho buurt eon paard op hol. Do hoor Diamant, van Schoonhoven, zich in de nabijheid bevindende, had den moed zich midden op den weg te plaatsen en het hollende paard te grijpen, waarna hij hot den eigenaar Ttorugbozorgde, In de op 5 Aug. te Stolwijkersluis gehouden vor- oenigde vergadering is do rekening van het hoogheem raadschap //Krimppnerwaard," dienstjaar 1890/91^. goedgekeurd en vastgosteld tot een t:2: ƒ59602,266 aan inkomsten on ƒ47672,96 aan uit gaven, batig slot alzoo 11929.30*. Een treurig ongeval veroorzaakte gisteren middag to Scheveningen veel beweging aan hét strand. Het visschersvaartuig Schepen Panier werd gereed ge maakt om naar zee te gaan. De schipper M. Har- tevelt maakte een touw los, toen dit door eene hooge zee tegen hem. aan werd geslagen en hij in zee viel. Ofschoon terstond alle pogingen werden aangewend De loten van de Duitsche loterij ter bestrijding der slavernij mogen in het koninkrijk Saksen niet worden uitgegeven. De regeering aldaar heeft verklaard, dat ofschoon zij indertijd ten opzichte der loten voor den Keu lachen en den Ulmer Dom eene uitzondering had gemaakt, zij thans echter uit beginsel geene geldlote rijen meer toelaat. In de Woensdag te Zwolle gehouden algemeene vergadering van den Nederl. Bond Maatschappelijk De muziek der jagers luisterde het feest op. Slechts 8 paarden waren ingeschreven, nl. Prins", van P. Van Santen, te Rotterdam, gereden door den eigenaar; -/.Koningin* van D. Floryn, te Rotterdam gereden door G. Koot; ffDibbels", van A. Schou ten Hoogendyk, te Gouderak, gereden door B. Schip pers //Wilhelmina", van D. Floryn, gereden door door den eigenaarIjsvogel", van G. J. Schrijver; te Looaduinen, gereden door H. Q. Schrijver; //Wilhelmina" van Bon, te Zaandam Tabor II" van J. Roele, te Buiksloot, gereden door A. De Ridder, en ,/Otter» van P. A. Hofstede, te Loos- duinen, gereden door den eigenaar. Om 2 uur namen de ritten een aanvang. De uitslag was prys, 250 //Tabor II» le. premie 100. (uitgeloofd door hot gemeentebestuur) //Koningin", 2e premie, 50 Wilhelmina", van Bon te Zaandam, gereden door den eigenaar. Het volgende sprekend staaltje van liefdadigheid van onze Kóningin-regentes kwam ons ter oore. Eene weduwe te Amsterdam, wier man eerst onlangs overleden is, haar'in behoeftige omstandigheden achter latende, beviel een deser dagen. Het sag er treurig uit, er was aan alles gebrek, zelfs aan voldoende hulp. Een onderwijzer, met de familie bekend en met haar lot begaan, besloot zich schriftelijk tot de Kóningin- regentes te wenden met de bede zoo mogelijk hier eenige hulp te verleenen. En ziet, een paar dagen later ontving hy een aan- getoekenden brief, waarin zich bankpapier bevond, en waarbij een schrijven was gevoegd, om hem namens H. M. de Kóningin-regentes beleefd te verzoekan, bet geld aan de bewuste arme weduwe ter hand te stellen. Dit was eene aangename opdracht voor den mensoh- lievenden onderwijzer, waarvan hij zich zoo spoedig I mogelijk kweet. (MZ. v. Ned.) beginnenden voor en nu, erken ik volgaarne, dat gij ik mijne compositie door mij die als iets geheel nieuws en Nooit heb ik haar zóó hooren voordragen. Maar ook u, lieve Felice,” zeide hij tot de kunstenares i/moet ik om vergiffenis vragen. Vergeet mij mijn dwazen toorn, waardoor ik je in verlegenheid meende te brengen.” z/Den berouwvolle zij genade geschonken ant woordde zij vroolijk. //Maar hoe kan ik u, mynheer na het souper in de glazen schuimde, vertelde Ole Buil aan het kleine gezelschap de geschiedenis van den cameliatak. Het medelijdend hart van Malibran werd door zyn verhaal zeer getroffen. Den volgenden morgen zocht zij met de Bériot en Ole Bull Marietta’s ouders op. De door Ole Buil gezonden doctor droeg zy op, eiken dag, voor hare kosten, naar de zieken te komen zienzy kocht voedingsmiddelen, huisraad en kleeding voor hen en gaf, toen zij later Florence verliet, Marietta een som geld, die later hare ouders in staat zou stellen, een betere woning in de stad te zoeken. Ole Buil volgde hot paar naar Rome en Napels, waar hij met deze begaafde menschen de kunst lievende wereld in verrukking bracht. Zyn roem was met zijn optreden te Florence gevestigd. Zyn loopbaan geleek nu een zegetochtoveral, waar hy kwam, werd hij met eerbewyzen overladen. Van al de kostbaarheden echter, die hy van zijne reizen medebracht, was niets hem zoo dierbaar, dan het kleinood, waaraan hij zijn roem te danken had, en dat hij steeds met zich voerde de thans op gedroogde cameliatak van Marietta. Bij beschikking van den minister van marine is de adelborst le klasse C. H. Julius met ingang van 16 Sept. a. s. geplaatst op do Fa» Galen. worden opgemetseld. Aan den noorderkerkmnur is men reeds eenige dagen met de restauratie bezig. Op Vrijdag 14 Augustus a. st. zal op het Gemeente huis do aanbesteding van den torenbouw plaats hebben. het hoogheem- bedrag^fan* worden tot leden van het hoofdbestuur her- benoemd de heeren J. Nienhuis te Delft, voorzitter, en H. M. Kloppers te Vlissingen, en benoemd de heer G. J. Hooyer te Arnhem, daar mr. H. Massink te Amsterdam verzocht had. niet meer in aanmerking te mogen komen. Do rekening en verantwoording werd goedgekeurd met een ontvangst van f 1644, een uitgaaf van 1124 en alzoo met een batig slot van 520. Het aantal leden was met 200 toegenomen en be draagt thans 2900. ADVERTENTIÊN worden geplaatst van 1 5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD t welk des Maandags verschijnt. Buil, mijn dank betuigen Dat wij de recette deelen. spreekt van zelfmaar wanneer ik u nog met iets als eene herinnering aan dezen dag kon vereeren, zou ik mij bijzonder gelukkig rekenen.” //Wanneer gij mij een gunst wilt bewyzen,” ant woordde Ole Bull met bevende stom*dan verzoek ik u mij den cameliatak terug te geven.” z/Den cameliatak?” riep de Bériot. Ja, don cameliatak herhaalde Malibran schalksch. //Gij moet namelijk weten, beste Charles, dat Ole Buil mij dien op mijn verzoek afstond, toen hij mij van middag bezocht en mij zijn verlangen te kennen gaf, aan ons concert te mogen deelnemen. Hij was z/Nu wordt mij alles duidelijk,” riep de Bériot. //Vergeef mij nu nogmaals lieve, Felice! Ik vraag duizendmaal excuus voor mijn blinde ijverzucht!” Hartstochtelijk greep hij hare hand en kuste'die. pUw verzoek zij u toestaan, lieve vriend. Ole Buil, hier hebt gij de bloemon. Maar waarom ver zoekt gij om dien tak?” z/Er is eene geschiedenis aan verbonden,” ant woordde hij opgeruimd, terwijl hij den cameliatak van haar aannam. z/Eene geschiedenis? Dat is interessant! Die moet gij straks bij het souper, waartoe ik u hierbij uit- noodig, ten beste geven, en ik zal u dan daardoor het geheim openbaren, hoe de cameliatak de oorzaak van uw optreden is geweest.” Toen het concert afgeloopen was on de champagne

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1