u I ping- BINNENLAND. rukte 18. JIS, de Wgd- let Boven. en FEUILLETON. lecht. ïht en Zn. 1891. Donderdag 13 Aagustos. N? 4603. flieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. ndelljk JE. mi; H ORST, i - II door I i De inzending van advertentiön Kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. gelegen Aftoaderljjke Nommen VIJF CENTEN. {Uit het Duitoch.) i. ln Zoon. 1, des mor- Iaiimonii» sn Notaris [VER, Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschijnt. i ERVEN Wflk N. week voor i de Bootn- No. 85. GOUDSCHE COURANT. ■terleiding tste werk- g van des ren en op uren. omen ten DROOG- 3 en TUIN Wjjk P. 1891. kei, 5 Ka- nakken. i ERVEN Haven te io. 212 is n No. 213 en Zak te ird bjj de Aan de des 13 pareu GOUDA, 12 Augustus 1891. Gisterenavond ten ongeveer half zeven uur heeft een 15-jarige jongen, werkzaam bij de heer V. op de Turfmarkt zijn hand onder de machine geduwd, waardoor hij een vinger en een top is kwijtgeraakt. De heer J. Bouwma te Waddingsveen is benoemd tot onderwijzer aan de bijz. school te Hoogeveen. r Zolder is Beneden- 1892 aan per week. ;unstig ge- ’Hf;, K dien ik slechts eenmaal vluchtig gezien? heb. -* En u r/ -“1“ “:“x J“ uwer oudere? Ik heb één broeder. (AW.) De heer Schreve, arts, schryft aan de 2V. R. Ct. het volgende In de strooibiljetten, waar Sequah zijn Indisch geneesmiddel «de Prairiebloem” aanbeveelt, is onder de «voorschriften voor het gebruik” o. a. te lezen «Voor Bronchitis, verkoudheid.” Neem een thee lepel Z 60 druppels Prairiebloem op bedtijd. Wrijf den hals en de borst zoo flink als de omstandigheden veroorloven met Sequah’s olie on bedekt ze daarna met gewarmd flanel, ’s ochtends en ’s avond1*. Verder in gevallen van «Asthma en Bronchitis” moet de olie goed in de borst en keel ingewreven en de Prairiebloem volgens voorschrift gebruikt worden, als :an vlugge verlossing verkregen wordt.” Menig borstlijder zal door die «vlugge verlossing” verlokt worden. Zoo ook de lijder, bij wien ik voor eenige dagen ijlings ’s avonds werd geroepen. Patient, met een borstlijden behept, had gedurende den dag zijne gewone bezigheden verricht en was, gelijk voorheen, ook dien bewusten avond te zeven uur naar bed gegaan. Bijzondere schadelijke invloeden hadden dien dag niet op hem ingewerkt. Ongeveer negen uur nam hij voorzichtigheidshalve in1 plaats van een theelepel Z 60 druppels, zooals aangegeven, siechts 15 druppels der Prairiebloem in en wreef keel en borst met de olie. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Is er ook heden nog geen oplossing van de crisis gekomen, met grond kan worden verzekerd, dat de kansen voor eene spoedige oplossing zeer gunstig staan. Wat het meest belemmerend heeft gewerkt, is eenvoudig het feit, dat met het zomerzeizoen vele personen, met wie moest gesproken en geconfereerd worden, afwe zig en soms moeilijk te vinden waren. Van de zijde der Kroon zijn niet, zooals van sommige zijden be weerd is, belemmerende voorwaarden gesteld, althans niet van bet oogenblik af, dat aan den heer Van Tienhoven de opdracht tot kabinets-formatie is gege ven en deze door hem is aanvaard, wat later dan vrij algemeen werd aangenomen in de laatste dagen van Juli is geschied. De opdracht is niet De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prgs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. hebben wij geen soirées meer gegeven; maar den volgenden wintor zullen wij onze salons wel weer openen, en ik hoop, dat Unica zich dan hare oude vrienden zal herinneren. De graaf maakte eene buiging. Ik zal het mij tot een eer rekenen, u weder met uwe vrienden in kennis te brengen, zoo ge het veroorlooft, zeide hij, terwijl hy hare fijne hand, die zij hem lachend toestak, vatte en zacht aan zijne lippen drukte. Een purperen gloed overtoog de wangen van Flora haastig onttrok zij hem hare hand, en het gelaat afwendend, liet zij haren blik over het zonnige land- schap zweven. G Unica heeft in hare naaste nabuurschap eene zeer intieme vriendin gevonden, met wie zij veel verkeert, zoo brak zij eindelijk weder het zwijgen. Baron Von Buchenau zal u niet onbekend zijnhij was een vriend van uw vader. Ik herinner mg, zeide de graaf. De dochter van den baron, Alma, is de boe zemvriendin van Unica. Alma Von Buchenau, herhaalde de graaf, als wilde hij dien naam in zyn geheugen prenten. I zij het eenige kind van den baron? Hij heeft buiten haar nog een zoon, Werner, lichte schaduw, zijt immers ook niet de eenige spruit Donderdag arriveerde te Beek (’s-Prinsenhage) een majoor der artillerie van het Belgische leger, die met zijn paard uit het kamp bij Brasschaet over land, heggen en slooten linea recta naar hier was gereden. De man was doodmoe, zijn kleeding wa ren gehavend en de pantalon- gescheurd. Een zijner spoien had hij verloren. Zijn paard was ook afge mat en bestoven. Met den trein keerde de majoor uit Breda naar België terug. Vermoedelijk had men hier te doen zegt de N. Bredasche Courant met het slachtoffer van een dwaze, zoogenaamd chevaleresque weddenschap. verstrekt aan de heeren van Tiephoven en Tak ge- 1 zvmenlijk, maar eerstgenoemde hééft zich dadelijk tot den heer tak gewend, die naiuuliyk alleen onder be paalde voorwaarden er in kon toestemmen zich in eene evnntueele combinatie te laten opnemen. Zijne toetreding kan niet anders betaekenen dan dat zijne voorwaarden door den heer Van Tienhoven zijn aan vaard en een program in den geest van dat der libe rale Dnie, met kiesrechthervorming op den voorgrond regeeringsprogram zal worden. K-J— Na een half uur tijds begon hij aich zeer onwel te gevoelen, ging klagen over branding in de maag streek en erge pijn op de borst. Kort daarop kreeg hij eene hevige bloedspuwing, zoodat ik, bij deu patiënt aangekomen, hem in na genoeg stervenden toestand bevond. Zijn lijden duurde nog enkele dagen, waarna hij bezweek- In verdere beschouwingen omtrent dit geval en de Sequah’s geneesmiddelen, die «de proef des Tyds, die alles beproefd, triomfant weerstaan hebben,” zal ik hier niet treden, alleen ten zeerste waar schuwen togen het inwendig gebruik van een middel, waarvan de samenstelling als «volkomen onbekend” op den voorgrond mag worden gesteld. De steun der bankierszaak, niet waar? schertste de graaf. Theodoor is mijn vader een steunhij moest maar een weinig meer wereldman zijn, wat meer een vertoon maken en iets beter zijn stand ophouden. Hij is te ernstig, te bedaard, hoe moet ik het zeggen te nuchter. Ware hij als verkwister u aangenamer? O, neenzou er dan tussohen beide geen middelweg zijn Zeker, maar het is zeer moeilyk de grens te bepalen, antwoordde de graaf. Baron Von Adlerberg bezoekt ons dikwijls, vervolgde Flora, reeds een oude heer, een vriend van papa ik weet niet of u hem kent. Neen, ik herinner mij niet, zijn naam te heb ben hooren noemen. Hij heeft Theodoor herhaalde malen in zijne kringen geïntroduceerdmaar myn broeder voelt zich daar niet te huis, en sedert vermydt hij iedere toenadering tot den baron. Misschien ligt hier een andere oorzaak ana ten ns grondslag, zeide de graaf op vroolgken toon, eene Ia ongelukkige liefde bijvoorbeeld. Over het schoone gezicht van Flora gloed een Het is waar, deze hoeft eenmaal zijn leven eenigsiiM vergald, antwoordde zijmaar de jonge dame is voor twee jaren naar Amerika gegaan, om zich daar met de betrekking van gouvernante te Gisteren werd te Oudewater eene harddraverij ge houden van paarden onder den man, die niet meer dan één prijs hebben gewonnen. Prijs 150, werd behaald door de bruine merrie Marie, van den heer A. Rotteveel, te Leiden. Ie premie,/40, door Snijboon, bruine ruin van J. van Rossutn, te Zevenhoven en de 2e premie, 20, door de bruine ruin Noorderruin, van N. Komijn te Zeven huizen. IngaclirereB waren 19 paarden, voormiddags gehouden ringrijderij namen deel. Blijkens mededreling van den geneeskundigen amb- i tenaar te Riga, is daar te lande weer op duidelijke wijze de gunstige invloed van de inenting bevestigd. Op de 180.000 inwoners komen te Riga 6500 ortho doxe Russen voor, die om verschillende redenen weigeren zich te laten inenten en afgezonderd leven in een zelfde stadswijk. Van 18821887 kwamen in die wijk gemiddeld 108 sterfgevallen van pokken voor. Van December 1886 tot einde Maart 1887 telde men daar 155 sterfgevallen. Van deze 155 gevallen kwamen er 71 voor by de 3) Flora schudde het schooae hoofdje, en zag den graaf verwonderd aan; zij kon dit niet begrypen, en daarom werd die man, wiens verleden haar een zoo levendig belang inboezemde, in hare oogen nog belangwekkender. Zij had gaarne eene beschrijving van die schip breuk van hem vernomen, maar waagde het niet, hem dit te verzoeken; hij had immers duidelijk ge zegd, dat de herinnering hem onaangenaam was. En van zijne wederwaardigheden in Amerika scheen hy ook niet gaarne te spreken; hij ontweek blijk baar hare vragen. Ik hoop, dat uw papa de goedheid zal hebben, ook myn minister van financiën te worden, zeide hij schertsend; mijn vader stond reeds destijds, toen ik mijne woonplaats verliet, met hem in relatie. De heeren waren met elkander bevriend, ant woordde Flora, en in den to®p, dien zij thans aan sloeg, lag een niet te miskennen trotsde graat kwam vaate in oaa buis. Sed-rt mijne mams dood is,

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1