BINNENLAND. Openbaar Onderwijs. ADVERTENTIËN. Inschrijving van Leerlingen te GOUDA. Dl W. JULIUS. Toelating van Leerlingen op de Avond- of Herhalingsschool en op de Kostelooie- en Bewaarscholen. J. H. VAN DER VOORT. t oexem der vergadering. Bier ter stede daar entegen worden de namen der candidaten staande de vergadering door de aanwezigen opgegeven. Niemand weet dué vooruit, hoe de lyst er zal uitzien, ook het bestuur niet. Uitnoodigingen kunnen niet worden gedaan en zoo ,ze toch gedaan werden, dan zou een verstandig man er feestelijk voor bedanken. Onderstel, een aftredend lid komt ter meeting, bereid om zijn meening over allerlei quaestiën te zeggen en den kiezers inlichting te geven, maar nie mand der aanwezigen noemt zijn naam: hij komt dus niet in aanmerking. Welk figuur zal hij dan maken Inderdaad, daaraan waagt vzich geen man, die eenig gevoel van eigen waarde heeft. Dat is het groote verschil tus- schen den toestand te Amsterdam en hier. Hierbij komt nog, dat in onze meeting elk kiezer toegang heeft; naar eenig beginsel wordt niet gevraagd. Liberalen, ultramontanen, anti revolutionairen kunnen er broederlijk bijeen zitten. Dé mogelijkheid bestaat dus, dat de een of andere geestdrijver van de eene rich ting op grond zijuer beginselen een aftredend lid der andere partij te lijf gaat, zoodat er geen stuk van heel blijft. Nu heeft niet ieder lust om op dergelijke partijdige voorstellingen te antwo,ordenhet is onbegonnen werk en louter tijdverspilling. Dit tweede bezwaar weegt bjj ons echter minder dan het eerste. Zoolang niet ons tegenwoordig comité ge schoeid wordt op de leest der Amsterdamsche vereenigingen, zal aan den overigens zeer be- grijpelijken wensch van den heer Grootendorst niet voldaan kunnen worden. De quaestie zelve, die den heer Grooten dorst tot aanloop diende bij het uiten van zijn wensch, heeft hij niet duidelijk aangewezen blijkens het stilzwijgen, dat de aanwezige raadsleden er over bewaarden, schijnt ook hun de zaak niet volkomen duidelijk geweest te zijn of althans niet van dat gewicht, dat het noodig was er op te antwoorden. Voor zoover wjj den spreker begrepen, was er sprake van een raadslid, die instemming betuigd had met zeker adres, vóór dat het was verzonden, doch die gezwegen bad toen het afwijzend rapport van B. en W. aan de orde kwam. Ons dunkt, ée verklaring ligt voor de hand. Bedoelde hee,r is door het rapport van B. en W. zeker overtuigd van de ongegrondheid der in het request opgesomde grieven. Hij heeft daar- 1 door getoond eene in een raadslid zeer te "waardeeren hoedanigheid te bezitten, namelijk, dat bij voor re'de vatbaar is. GOUDA, 15 Augustus 1891. Teneinde op nieuw het plan van een locaal-spoor Schoonhoven—Gouda aanhangig te maken en om tot eenig resultaat te komen, heeft het college van Burgemeester en Wethouders van Schoonhoven, de colleges van de gemeenten Ammerstol, Berg-Am- bacht, Stolwyk, Haastrecht en Lopik tot eene ver gadering opgeroepen. In die gehouden vergadering op Woensdag j.l., waarin op eene enkele na al de» uitgenoodigde gemeenten tegenwoordig waren, werd door den voorzitter, Schoonhoven's Burgemeester, den heer M. J. Chevallier, hulde gebracht aan de nage dachtenis van den heer Noordendorp, die zooveel gearbeid heeft in het belang eener spoorwegverbin ding. Algemeen werd de noodzakelijkheid erkend van een versneld middel van verkoor, eh voor zoo ver men zich kon verklaren, werd een ijverig pogen zeer wenschelijk geacht. Het bestaande comité werd uit gebreid tot zeven leden, terwijl besloten werd dat dit comité zou voorbereiden alles wat strekken kan om het beoogde doei te bereiken, waartoe in de eerste plaats noodig was het vormen van eene maat schappij tot oprichting van een locaal-spoor weg, ge naamd #K.rimponer\vaard." Het comité bestaat uit de heeren M. J. Cheval lier, burgemeester en P. Greup, wethouder van Schoonhoven; Jhr. A. H. P. C. Van SuchtelenVan de Haare, burgemeester en J. P. Mahbtede, wet houder van Berg-AmbachtD. A. üupper, burge meester van Haastrecht; F. C. H. Royaards, bur gemeester van Ammerstol, terwyl het zevende lid waarschijnlijk voor de gemeente Stolwijk nader zal worden aangevuld. Schoonht Heden om 3l/t uur bezochten de Generaal-majoor van Teijlingen, bevelhebber dor le militaire afdeeling en de Majoor, aangewez&n Commandant van het in oorlogstijd op te richten Depot v/h. 8e Reg. Inf. dit garnizoen, tot het opnemen der localiteiten in de kazerne en militaire gebouwen. Woensdag zijn te Vlist door den jachtopziener twee jongelieden bekeurd wegens overtreding der jachtwet. Te Berg-Ambacht worden pogingen aangewend tot stichting eener gemeente van de Nederd. Geref. kerk (doleerende). Naar men verneemt, zal de eerste afdeeling der staatscommissie van arbeids-enquête weldra een on derzoek instellen naar de onderstandsfondsen, meer bijzonder wat de zieken- en begrafenisfondsen betreft. Waarschijnlijk zal daartoe eerst het Nutsrapport over die fondsen worden afgewacht. De commissie zou haar onderzoek in de provincie Friesland beginnen. Tot wethouder der gemeente Berg-Ambacht is, in plaats van wijlen den heer P. van Wijngaarden Az., benoemd de heer D. Oskam. De gemeenteraad heeft afwijzend beschikt op het adres van den kerkeraad, verzoekende afschaffing der kermis. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten, de kermis, als vroeger, te doen plaats hebben van Maandag tot en met Vrijdag. Indien de heer Voning Meinesz tot burgemeester van Amsterdam wordt benoemd, dan zal hij zoo gelooft men te Rotterdam als burgemeester van- Rotterdam worden opgevolgd door den heer rar Van Gennep, lid van de Eerste' Kamer. Door een verhuurder van rijwielen te Arnhem werd Dinsdag 11. aafl een heer en dame een tandem in huur gegeven. Toen deze des avonds niet terug was ge bracht, maakte de verhuurder zich natuurlijk onge rust. Hij won narichten in en vernam, dat een heer en dame Westrrvoort op een tandem waren doorge reden en daar gevraagd hadden hoever zij nog van Emmerik verwijderd waren. Na van den commissaris van politie een schrijden aan deh burgemeester van Emmerik te hebbfh ontvangen, begaf hy zich roet den spoortrein naar die stad en had het geluk hier den hoer met zijne dame nog aan te treffen, vóór zij geslaagd waren in de aangevangen onderhandeling tot verkoop van den tandem. De politie werd inge roepen, en hij keerde met het voertuig naar Arnhem terug, "terwijl de personen, die er zich van hadden bediend, in arrest werden gehouden. AC.) Hedenmiddag werd in de Tuinbouwschool te Am sterdam eene eigenaardigehujde gebracht Een aantal Zweden, hier te lande gekomen ter gele genheid van de Wereldconferentie der Chr. Jongelings- vereenigingen, wildon eer bewijzen aan de nagedach tenis van hun grooten landgenoot Linmteus, dien zij den koning der bloemen noemen. Daartoe werd door eeu jong meisje, met name Anna Linnea Oil man, een afstammelinge in de rechte lyn van den beroemden plantkundige, een tuiltje van de Linnaea borealis, een zeer zeldzame bloem uit het hooge Noorden, neergelegd by de buste van Linnaeus. Het koor van de christelijke studenten aan de Hoogeachool te Upsala zongen daarbij vaderlandslievende liederen waarby een toepasselijke rede werd gehouden in het Zweedsch, door Dr. Sellden, en o. a. ook een gedicht voorgelezen door Prof. Holmfrau. Dr. Alfred Stelzner te Wiesbaden heeft een nieuw strijkinstrument uitgevondon, het midden houdende tusschen alt en cello, dat hij violotta noemt. Zaterdagavond werd het instrument beproefd id strijkquartet met viool, alt en cello. Dr. Stelzner had eenige quartetsatzo gecomponeerd. Joachim, die de proefnoming bijwoonde, was zeer ingenomen mét het nieuw instrument. Hij nam een gedeelte van de violotta partij over en bestelde den uitvinder oogon- blikkelijk een exemplaar, dat hij zelf bespelen wil. Over den Dinsdag-nacht gepleegden brutalen dief stal met inbraak in den horlogowinkel Utrechtscho- straat 47 te Amsterdam verneemt de Am*t. Ct. nader: Te ruim één uur hoorde de vrouw des huizes eenig gerucht aan de straat, waarop zij echter nanvaukolijk weinig acht sloeg. Toen dit gerucht aanhield, maakte zij zich gereed om op te staan eu te zien wat er gaande was. Plotseling hoorde zij een hevig gekraak en het vallen van glasscherven. In den winkel ge komen, begreep zij spoedig wat er gebeurd was. Het luik was van het winkelraam genomen, de groote glasruit verbrijzeld, en uit de winkelkast waren een tiental horloges, 9 dames-horloges, waarby een gou den savonnet, e,n een heerenhorloge, verdwenen. Vin de dieven geen spopr meer. Een heer en een damo, die van het Froderiksplein kwamen, verklaar-' den aan de familie, dat zij drie jongens ontmoet had den, onder welke een lang opgoschotene, blijkbaar Het blauwe kabinet was mama's woonkamer, zeide zij, en hier is het arbeidskabinet van onzen dierbaren vader. Door deze portière komt men in de bibliotheek en uit deze in de waponzaal. Kurt had den luchter op de tafel gezetmet een somberen blik zag hij om zich heen in het met pas senden eenvoud versierde vertrek. Het was hier, dat ik den slag van zijne hand ontving, zeide hij met doffe stem, den slag, die ons voor altijd scheidde. Het» was het zwaarste uur mijns levens Hij bedekte de oogen met de hand en loosde een diepen zuc^t. Diep bewogen sloeg Unica haren arm om zijn hals. Ge moogt daar niet meer aan denken, antwoordde zij zacht; vhet is geschied in eene opwelling van drift, en papa heeft het zelf bitter berouwd, dat hij door zijn toorn zich zop liet medeslepen. Hij heeft een brief aaik u nagelaten, ik zal hem u straks geven, alsmede zijn testament, dat ik- na zijn dood in zijn schrijftafel fond,. Ot wilt ge ze reeyls nu hebben P De graaf was weder kalm gewordenhij kuste Unica op het voorhoofd. Waart gij niet hier, ik zou vermoedelyk den drempel van dit slot nooit weder overschreden heb ben, zeide hijik wiLjrachten, de oude herinneringen te verdringen en te vergeten. Het ip hier bijna alles nog zoo als het destijds was. Slechts het portret van mama hoeft men hier opgehangen, antwoordde Unica, op eene schiMerij wijzende, die bovéc de breedo schrijftafel hing; zoo ge het toestaat, laat ik het morgen in mijn boudoir Ge neemt mij dë woorden uit den mond, Unica op uw mama gelijkt ge slechts in het uiterlijk voor komen had zij uw edelhart, uw toeder gemoed gphad, vele zaken zouded hier oen anderen keer genomen hebben. Maar waar is het portret mijner dierbare moeder? Het hangt naast^dat van papa in de groote zaal. Laton wij verder gaan, zeide de graaf; ge moet mij geleiden, Unicaik heb in dat lange tijd perk toch veel vergeten. O, ja, hier is de bibliotheek, waarin zoo vele rijke schatten zijn weggesloten. Hier las ik voor het eerst de heldenfeiten van den edelen ridder Don Quichot, de avonturen van Gil Bias en de voornaamste werken van Homerus. Hier werd ik ingewijd in de scheppingen van onzen grapten dichter en denker, en dit alles ligt nu als een droom achter mijden man boezemt dat geen belang meer in, wat het hart des jongelings warm deed kloppen. En hier in deze wapenzaal heb ik menig uur ge staan en gedroomd van de strijden en veldslagen, Yol bewbndering beschouwde Unica haren broeder; hoe verheugd!» 2ij zich, dat bij deze herinneringen zijn gelaat zich meer 6n meer opvroolykte. Wellicht had Alma iets van het zielroerende eens tooneelspelers ontdekt in den toon, dien Kort thans aansloeg. Unica vond daarin slechts de onverholen vreugde ovor half vergeten herinneringen, die dec broeder in geestdrift brachten. Zij gingen verder door de pfac^tige ridderzaal, wqarin Kurt voor de portretten zijner'ouders gerui- men tijd zwijgend staan bleef; door eene rij pronk vertrekken, die mét verkwistende pracht waren uit gedost dqor bekoorlijke boudoirs en vriendelijke slaapkamers, en kwamen eindelijk weder in het arbeidskabinet van den overleden graaf. Unica opende eene lade vaii de- schrijftafel en haaldef* er twee dokumenten uit, welke zij haren broeder tiff hand stelde, die op den divan nad plaat? geqomen. Dit is het testament van onzen vader, zeide zij met ontroerde stemhij heeft daarin elk moge lijk geval voorzien. In dit geschrift worm mij tot plicht gesteld, alles in het werk te stellen, om waarin deze zwaarden, hellebaarden, lansen en strijd-|uw verblijf uit te vorschenvijf jaren achtereen, bylen door krachtige vuisten gehanteerd werden, j wekelijks, in alle Duitsche, Engelsche en Ameri- aar is nog de ridderhèlm met den verbleekten kaansche hoofdcouranten «en oproeping tot u te vederbos, daar de wapenrusting, hier het schild mej. richtendaarbij echter ook den Duitschen gezant te de onverbiddelijke leus, - zij allen zijn oude be- New-York tot onvermoeide navorsching aan te sporen, kenden, waarmede de jongeling, wanneer ik zoo spreken mag, innige vriendschap, gesloten had. (Wordt vervolgd.) allen diamant slijpers die zich haastig hadden ver wijderd, na onder een lantaarn een en ander te heb ben bekeken. Evenmin ais van de daders, was van de politie een spoor te vindendeze moest worden ontboden, om kennis van het voorgevallene te nemen. De vrouw des huizes verklaarde dat de dieven van kwart over éénen tot twee uur moeten bezig geweest zijn. Om de aandacht der voorbijgangers af te leiden, hebben zij eerst het luik om den hoek op de Hee- rengraoht gebracht en daarna de ruit, waarschijnlijk met behulp van een koevoet, doen springen. Het luik werd teruggevonden op do Heerengracht, eenige etuis en een doosje in de Utreehtscbestraat. Het onderzoek der politie bracht tot nu toe niets aan het lieht. Uit Pretoria schrijft men aan dé N. R. Ct. Wat eenigen tijd geleden in Johannesburg, en nu sinds de laatste week te Pretoria, zeer de aandacht trekt is het optreden van de S e q u a h C y., eene Amerikaansche maatschappij dio meteen viertal wagens de wereld bereist om geneesmiddelen te vorkoopen. Hoe die Mij. elders optreedt, weet ik niet, doch hier is de wijze uiterst eigenaardig. De «doctor" reist rond op een vierwieligen wagen, waarvan de bok ge flankeerd is door twee vergulde beelden, die Indianen voorstellen. Op den wagen, die op zijde netjes af gezet is mot spiegels, gevat iu vergulde lijsten, waarop «Sequah s oil te lezen staat, is eene groote rustbank met leer bekleed, terwijl van weerszijden men gemakkelijk op en af kan stijgen. Bovendien zijn er tal van kastjes iu den wagen, waarin de ge neesmiddelen zich bevinden. Onwillekeurig denkt men aan de Amerikaansche circussen van Pinder en Sanger. Over dag om 8 uur en 's avonds om half acht houdt, de „doctor" of agent der Mij. publieke oefeningen en voordrachten. Bjj avond is dit verre weg het eigenaardigst. Onder een govaarte, te ver gelijken met eene groote galg, branden van weers zijden twee flink lichtgevende lampen (Bell's systeem), waartusschen de wagen mét 4 paarden bespannon komt ingereden, zoodanig dat de „doctor" met zijne bank in het volle licht komt te staan. Na eenige toebereidselen zet hjj zich een kokervormigo electri- sche lamp op het voorhoofd, waarmede hij een patient goed in den mond kan zien, en vertelt dan dat de gelegenheid voor eeu ieder open staat om kosteloos slechte kiezen en tanden te laton trekken. Hiervan wordt ruim gebruik gemaakt. eene zÜ(le klimt 'la patient op, onmid- dellyk yWMt hij op de bank gedrukt, als hij niet uit eigen bewoging gauw gaat zitten, tegelijk wordt hem de hoed van het hoofd afgenomen, even kijkt de „doctor in den mond; één greep naar zijn tang, één ruk, en de patient is klaar. Gauw wordt dezen de kies of tand in de hand gedrukt, en de patient tevens aan de andere zijde van den wagen afgelaten, terwijl in dien tusschentijd een nieuwe opklimt. In nog geen kwartier zag ik er 15 persone.i behandelen, waaronder kinderen en dames. Óm het schreeuwen van de patiënten voor het publiek onhoorbaar te maken, wordt achter de bank op den bok een vaisch Orgel gedraaid, evenals indertijd op onze oorlogsbo dems alle pijpen geblazen en trommen geroerd "wer den, als er een Janmaat getracteerd werd op een dracht slagen. Men moet, alvorens op de bank te klimmen, er maar niet aan denken, dat de tang uit den eenen mond in den anderen gaat, en do vingers van den docter even aan een doek worden afgeveegd, wat hij dik wjj Is nog vergeet als het wat druk loopt Zqn er geen patiënten meer, dan zet de „docter" de electrische lamp van zijn voorhoofd en begint eene speech, waarin hjj zijne middelen aanprijst, na tuurlijk onder plechtige verzekering dat hij geen kwakzalver is. 4 In Kaapstad kwam hij het eerst in Z.-A. aan, en de eerste week werkte hij alleen kosteloos, omdat hij wilde hebben dat men alleen van hem zoude koopen als de bewijzen van genezing aanwezig waren. Na eene week, toen naar zijn zeggen de bewijzen overvloedig daar waren, is hij begonnen met te ver- koopen, en dit met den besten uitslag. Te Kimberley, te Johannesburg en nu te Pretoria is de roep' hem vooruitgegaan, en van den eersten dag af heeft hij daar ben groot debiet gehad. Voor de adviezen vraagt hij niets, maar ieder fleschje of potje kost 6 d. (f 7.50). Gedurende een half uur zag ik bem verkoopen voor ten minste 30 a 35, zoo dat ik gaarne gelooven wil, dat de „Sequah-Cy." pver 1890 70 pet. heeft uitgekeerd! ten lang en onbevlekt verleden had do beklaagde die Donderdag als appellant voor het Hof te 's Hage verschoon, achter zioh, een verleden waarin hjj ook aan de wetenschap groote diensten bewezen had. Hij had. nameljjk in zijne jeugd deel uitgemaakt van eene expeditie op Madagascar, die ten doel had dieren, planten en delfstoffen van dat eiland te onderzoeken.Toen die expeditie door onvoorziene omstandigheden werd afgebroken, was hij achterge bleven, had alleen het onderzoek voortgezet, en had verschillende huiden en delfstoffen bijeenverzameld, waarvan hij een gedeelte door schipbreuk verloor! namelyk de opbrengst van 8 maanden werk, doch waarvan hij het grootste gedeelte, namelijk de op brengst van vroegere jachten en onderzoekingen veilig naar Europa bracht. Vele van de kostbare mineralen en gesteenten die hij aanbracht vonden eene plaats in het mineralogisch kabinet te Leiden, waarbij hij als amanuensis werd aangesteld. Eenigen tijd geleden meende de directeur dat eene hoeveelheid stofgoud, een stuk zilver en eene klomp gouderts werden vermist. Een onderzoek werd ingesteld, waarvan het resultaat was dat de amanuensis voor de rechtbank aldaar verscheen, onder beschuldiging die vermiste voorwerpen te hebben gestolen. De rechtband ochter was niet overtuigd, dat bekl. het zilver en liet stofgoud zou hebben gestolen, sprak hem deswege vrij, doch veroordeelde hem tot eene gevangenisstraf van één jaar wegers diefstal van het gouderts. Zoowel het O. M. als bekf. ging in appel. In de Donderdag gehouden zitting van het ge rechtshof betoogde rar. J. Gelinde van Blom, die als verdediger aan Iraki, was toegevoegd: 1. dat niet vaststond dat het stuk gouderts door bekl. verkocht aan een goudsmid hetzelfde was als dat men be weerde uit het kabinet te vermissen; 2°. dat bekl's verklaring als zoude hij, het door hem verkochte stuk gouderts uit Madagascar hebben medegebracht niet alleen zeer goed als juist kan worden erkend, maar bovendien die verklaring steun vindt in ver schillende aanwijzingen. PI. concludeerde dus tot vrijspraak. Het O. M. daarentegen, het gewezen vonnis, ook waar het de vrijspraak betrof, #s juist erkennende, meende dat de diefstal van goudorts volkomen bewezen was en requireerde, ook wat de veroordeeling aanging, bevestiging van het vonnis a quo. Uitspraak 26 Augustus. Door het ministerie van waterstaat, handel en nij verheid is uitgegeven de statistiek der spheepvaart- beweging op de rivieren en kanalen in Nederland i» 1890. Daaruit blijkt, dat die beweging levendiger was dan in 1889, wat moet worden toegeschreven aan de, over het algemeen, ganstige svaterstanden. Het getal on de gemiddelde inhoud in Ms van de stoomschepen, die van den Rotterdamschon Waterweg en het Noor zeekanaal gebruik maken, neemt steeds toe. Voor den Rotterdamschen Waterweg wis het getal 8425, mot een netto inhoud van 15,941,745 tegen 8403 en 15,185,539 in 1888. De vermeerdering van den in houd is het gevolg van het- steeds toenemend charter der schepen; do gemiddelde inhoud steeg tot 1893 Ms. Voor het Noordzee kanaal was het getal zeesohe- pen als volgtOranjesluizen 20 met een inhoud van 4577 MJ; Noordzeesluizen 7752 met een inhoud van 9,428,112 Ms, tegen 6794 en 8,891,011 in 1889. De vermeerdering is het gevolg van het grooter getal visschersvaartuigen. De opheffing der kanaalrechten in 1890 heeft nog geen toeneming der vaart tenge volge gehad. Van de zeilschepen, die den Rottorda"m- schen Waterweg passeerden, nam het getal toe, doek verminderde de gemiddelde inhoud, 1212 schepen met eeu netto inhoud van 1,126,262 M» tegen 1140 en 1,098,187 in 1889. De berichton omtrent de binnenscheepvaart luiden over het algemeen niet zoo gunstig als die van 1889. De oorzaak daarvan moet hoofdzakelijk worden gezocht in de langdurige stremming door do vorst in December. Achter het werkje is eeno graphische voorstelling' gegeven betreffende de scheopvaartbeweging, over een tijdvak van tien jaren, op eenige der belangrijkste pun ten van waarneming. Eenige maanden geleden werd door do Vereeniging tot Verbetering van den Volkszang te Amsterdam uitgegeven een gewijzigd „Wien Neerlandsch bloed" en een nieuw Wilhelmuslied, beiden van de hand van den heer J. W. van Dalfsen. Ret Bestuur der Vereeniging heeft zich veel moeite gegeven, om deze liederen in korten tjjd een groote bekendheid te doen verkrijgen en is ia die poging uitmuntend geslaagd. In bijna alle dag- en weekbladen van allerlei richting, welke in ons^pnd verschijnen, zijn deze liederen op genomen, lerwijl in wflfhige dagen meer dan twee duizend aanvragen om-toezending van afdrukken der liederen bjj den secretaris inkwamen, waaraan voldaan werd. Van het verlof lot nadrukken werd door enkelen gebruik gemaakt; 'door sommige drukkers, particulieren en vereenigingen zjjn duizenden exem plaren verspreid en in enkele nieuw verschenen lieder bundels werden de beide volksliederen opgenomen. Het doel van het Bestuur is dus voorloopig bereikt en het gewijzigd „Wien Neerlandsch bloed» van de vereeniging tot verbetering van den volkszang heeft alreeds een groote bekendheid in den lande verkregen. Met^ het oog op den aanstaanden jaardag der jeugdige Koningin wenscht het bestuur thans weder de aan dacht op deze liedoren te vestigen. Voor wie er tot nu toe geen kennis mede maakte, bestaat de gelegen, heid, gratis een afdruk te ontvangen, op franco aan vrage bij den 1. secretaris, den heer K. van der Veen (irederik Hendrik plantsoen 7 te Amsterdam.) Voor t ontvangen van grootere getallen wende men zich tot gebr. Tumzing, drukkers te Rotterdam, welke de bedaren tegen billijken prijs verkrijgbaar 'stellen. Het bestuur dier vereeniging hoopt door die maat regelen een algemeene bekendheid aan deze beide liederen te geven en aldus het doel, de verbetering van het volksgezang, ook door het bevorderen der eenheid in de keuze van volksliederen, een schrede nader te komen. Getrouwd I. G. van' NIFTRIK, van Vlieringen, gs en |gj J. M. NORTIEK. 1 Gouda, 14 Augustus 1891. Bevallen van een Zoon, H. H. LUNENBURG— v. d. Stolpe. Goes, 14 Aug. '91. V Voorspoedig bevallen van een Dochter, C. P. GOEDEWAAGEN— de Bruin. Gouda, 15 Augustus 1891, V De Heer en Mevrouw van NIFTRIK— Nortier betuigen bij deze, ook namens weder- zijdsche familie hun bartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. De laatste INSCHRIJVING voor het School jaar 1891-1892 heeft plaats op ZATERDAG 5 SEPTEMBER e. k., des namiddags 3—4 uren in het Schoolgebouw. Het tweede TGELATINGS-EXAMEN en de HEREXAMENS worden 7 SEPT. ten 9 uur 's morgens afgenomen. De Directeur Gouda, 14 Aug. 1891. De COMMISSIE van TOEZICHT''cte het LAGER ONDERWIJS alhier maakt hekend, dat de wier plaatsing men met den l»ten October 1891 op een der bovengenoemde scholen verlangt, geschieden zal in de schoollokalen op DINS DAG 25 AUGUSTUS 1891, des namiddags ten vjjf nur. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de aanplakbiljetten. Namens de Commissie, De Secretaris Gouda 13 Augustus 1891

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2