'S. 1891. Vrijdag 21 Augustus. jen. BINNENLAND. ING GNTSSASKSa». W 4610. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken» I' .1L 5 |l i. RG. riet leweg. FEUILLETON. K2 1% kend). het beste ereld. m iekten Drogist ig Visch t). Met d ƒ1.65 I De inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. I” Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. d. L. eer, aanwijzing van' voor- (Uit het Duitech.) III De UAH Sc Zoon. - De prjjs per drie maanden ie 1.25, franco per poet 1.70. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. rureerd zyn onbeproefd hij beleefd tot den koera indpyn, ont- onaangename worden zeker ijks gebruik tneriewinkela Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. «bil had erin ndwater, :hen, f 1-78, Dr. POPP’i i tanden ge- s Tandplom- tegen eiken temen-zeep, ransparant, n, eepen, welke reeg brengen. ■Mondwater tjjd. -W nen. 3 Bij de weduwe v. R., te Montfoort, werd verleden jaar een aardappel gerooid, welke den vorm had van een zittenden hond. Voor de aardigheid werd dit vreemde exemplaar van ’t voorjaar gepoot, en toen men dezer dagen de struik uitrooide, zaten er 106 aardappels aan, die alle in vorm overeenkwamen met den zonderlingen poter. - inarx. Zekere J. d. 11. H., een alles behalve bemiddeld bezitten, Volgens een door de Exploitatjp-Maatschappij in- gesteld onderzoek, heeft de machinist van den stoom tram Den Haag—Bekeven ingeu,Jqjdens het ongeval van Mevrouw T. v. B. aldaar, op 15 dezer, in alle opzichten behoorlijk zijn plicht gedaan, zoodat aan verzuim van het personeel niet te denken ^1. Voorts is gebleken, dat door de oplettendheid van deu machinist Th. Smit de goederentrein van 12 uur 55 van Rotterdam naar Amsterdam, via Harmelen, tusschen laatstgenoemd station en Amsterdam, nabij de Omvalbrug, aan een groot gevaar is ontsnapt. Door genoemden machinist werd namelijk nog tijdig een onvoldoende wisselstand ontdekt, waardoor een ontsporing werd voorkomen. T7T te Haastrecht, aan den IJsel bezig met het spoelen van linnengoed. Door een ongelukkig toeval schoot zij van de stoep en viel in de rivier. Gelukkig werd dit opgemerkt door een dicht daarbij liggendon turf- >er, die onmiddellijk te water ging en het geluk mar op het droge te brengen. Ij GOUDA, 20 Augustus 1891. .Naar men verneemt zal het nieuwe Kabinet als vólgt zijn samengesteld Buitenlandsche zaken de heer mr. G. van Tien- hoven justitie de heer mr. H. J. Smidtbinnen- landsche zaken de heer mr. J. P. R. Tak van Poort vliet; marine de heer J. C. Jansen (hoofdingenieur der marine)oorlog de luitenant-kolonel A. L. W. Beijffardt; financiën de heer mr. N. G. Pierson; waterstaat de heer mr. W. K. baron van Dedem. Poortvliet zal als minister- A DVERTENT1ÊN roerden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer lOCenten. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. vernemen. Ik heb gesproken, en wil dit van mijn zaak geheel Nu, en wat verder? zeide Thomas. Verder? zwijgen, niets dan zwijgen. Wat gij denkt, weet ik. Ge meent, dat ik den graaf om een ondersteuning wil aanspreken. Dat was een groot woord, bedaard uitgesproken. Bespaar mij dien onzin I zeide de zeeman wre velig. Wij, waterrotten, spreken zboals het hart ons ingeeft, al moge het er ook wat grof uitkomen. Zoo het mij om een ondersteuning te doen ware, had ik mij bij de heeren Vogel voor anker kunnen leggen; zij hebben mij geld aangeboden, maar verdoemd wil ik zyn, sir, wanneer ik een cent aanneem! Ik heb overal goede vrienden, die mij nieuw optakelen, wanneer ik afgebrand ben! Dan begrijp ik niet, wat gy.... Go zult het begrijpen, wanneer ik het vaartuig een anderen koers heb gegeven. En waarheen moet die andere koers het brengen Dat weet ik nog niet, zeide Thomas, over wiens door de zon gebruind aingezicbt een zonder linge glimlac|i zweefde. Afwachten, jongeheer En thee drinken! bromde de reiziger! Zulke brombeeren moeten er ook bestaan. Zijt gij in het slot bekend vroeg de matroos. Natuurlijk! Ik ken het zoo nauwkeurig als mijn zak. De oude graaf is dus dood. Hoelang? Sedert zeven of acht maanden. Heeft hij erven nagelaten? Twee graaf Kurt, die sedert achttien jaren -*—■ ingezetene van Hellevoetsluis, had zich, om herstel te zoeken voor zijne doofheid, in correspondentie gesteld met den beruchten J. H. Nicholson, Bedford Square te Londen. Om de bekende oortrommels te verkrygen, zond hij er eerst heen op 14 Juli f 2.53 en den 20en d. a. v. 27.94. Hij ontving echter niets terug. Voor hem werden toen inlichtingen gevraagd bij den consul-generaal te Londen, en deze antwoordde #dat Nicholson een poos geleden gefailleerd en thans bezig is nieuwe slachtoffers te maken. Hij werd door deh consul aan zijne verplichtingen herinnerd tegenover d. R. H., maar het zal wel niet veel baten. Het slot van dien brief is„Trouwens ik geloof niet, dat de af zender van het geld veel zou hebben aan kwakzalvers- artikelen, gelyk hij heeft besteld. Er zijn in Nederland waarlijk goede oordokters genoeg, zoodat men zich volstrekt niet tot dergelyke buitenlandsche wonder dokters behoeft te wenden.” In de vergadering van den gemeenteraad vau Stol wijk van Zaterdag 15 Aug. werd met algemeene stem men besloten, adhaesio te betuigen met de plannen voor den ontworpen lokaalspoorweg GoudaSchoon hoven. De heer Tak van president optreden. Dinsdag middag was de huisvrouw van J. met het spoelen igelukkig toeval schoot -.i.-T-k.:a Uit den Haagnchen Geuieeninraad Do Ilaagtche Courant wijst op het volgende curieuse feit uit de laatste zitting van genoemden raad. Er moest eene leerares worden benoemd aan de H.-B.-school voor meisjes, en B. en W. droegen daartoe, zooals zij uitdrukkelijk mededeelden, de eenige sollicitante voor. En nochtans kreeg deze slechts 15 van de 23 stemmen en was er 1 in blanco want de overige 7 waren uitgebracht op mejuffrouw Treub, die reeds leerares aan die school is 11 Van waar dat feit Welke is de oplossing van dat raadsel In het voorstel tot benoeming vau mejuffrouw Will (de bovenbedoelde sollicitante) was tevens eene J - 1' m het rekenonderwijs in de laagste klassen onthief echter dit voorstel zoodanjg gesteld, dat het 10) Goed gebruld, leeuw I antwoordde Paul bedaard. Maar maak u daaromtrent niet bezorgd; ik heb verschrikkelijk veel gelezen en een zeer goed geheu gen; overigens ben ik een ware sul. Wilt ge mij nu nog zeggen, wat u naar Hohenhausen voert? Heden nog piet. Het is dus een geheim? Ja jongeheer, tenminste voorloopig. Ik wil eerst het vaartuig in behouden haven brengen. Dat begrijp niet. U zult het vroeg genoeg er nog met geen mensch over ook niet doen, alvorens ik zeker ben. De handelsreiziger schudde het hoofd, en blies een rookwolk voor zich uit. Heerlijk! Wel wat zwaar—; maar het klinkt zeer wonderbaarlijk, zeide hij. Overigeus raad ik al wat gij op Hohenhausen wilt, oude zeerob graaf was immers ook op het geslrande schip ling van 5 Mark per maand. Een gedeelte der winst zal, evenals bij de socialistische bakkerijen te Gent en te Luik, afgezonderd worden voor het bevorderen van het socialisme. spoorloos verdwenen was en gisteren is teruggekeerd, en gravin Unica, do stiefzuster van Kurt. Hoe oud is de gravin? Wellicht een-en-twintig jaar. Nog niet gehuwd Neen. Ge zult immers niet het stoute nemen hebben.... Geen misplaatste grappen, jongmensch Weet gij, waarom de graaf voor achttien jaren is weg gezeild Nauwkeurig kan ik u dit niet zeggen, maar ik geloof, dat hij altijd domme streken heeft uitge haald. Men spreekt er niet gaarne van, oude vriend! Gij zult begrijpen, dat ik er bepaald niet over mag spreken het handelsbelang van ons huis sluit mij den mond. Menigmaal is het raadzaam, het ver- ledene te laten rusten het oude vergaat, de tijd verandert en nieuw leven bloeit uit de ruïnen. Niet altijd zeide de matroos. Zyt gij tevreden met uw betrekking, jongeheer Nu, veel kon beter zyn, maar mij is geleerd om te verdragen, wat het noodlot, over ons beschikt heeft Menigeen vliegen He gebraden duiven in den mond, maar ik ben niet geboren onder een gelukkig gesternte. Wanneer uw salaris toereikend is, dan kunt ge immers tevreden zijn Maar ieder wil ook gaarne eens zijn eigen huis hebben. De matroos blies met een geheimzinnigen lach De Hamburgsche sociaal-damocraten zijn voorne mens, een bierbottelarij op te richten met een ka pitaal van 1,000,000 Mark, in aandeelen van 50 Mark. Party genooten, die geen 50 Mark 30) kunnen aandeelen krijgen op afbeta- mejuffrouw regeling van de leervakken begrepen, die mej. Treub van 1 3 J en dit overdroeg aan mej. Will Ongelukkig nu f aldus luidde uhebben B. en W. daarom de den gemeenteraad voor te stellen Z/lo. mej. J. E. Treub, thans belast met" enz. En 7 van de 23 raadsleden dachten: „lo. mej. i". E. Treub, bestik neem no. 1, mej. Treub*. En zij schreven den naam van mej. Treub op hun briefje Ik zal mij niet vermoeien met een t ”_1_ de gevolgtrekkingen, waartoe dit feit aanleiding geeft. De ingezetenen kunnen er, beter dan op eenige andere wijze, uit leeren, met hoe nauwlettende zorg hun belangen door een deel der raadsleden worden nagegaan en overwogen. De heeren gaven zich de moeite niet eens om de t goudsche courant.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1