:ng Maandag 24 Augustos. let BINNENLAND. weg. mische Gouda N* 4613. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, eHTMASKBan. 1S91. on. FEUILLETON. IEA, De inzending van advertentiën kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. us. Afzonderlijke Nommere VIJF CENTEN. Hij deze Courant behoort een Bijvoegsel. ril P* M. de exploitatie van de Gasfa- >ente Stolwijk zitting zal nemen den ontworpen locaalspoorweg afloop oppennin- imde No- (üït het Ihiitech.) Ill Prjjzen. ln Zoon. de verkdigen 2—4 uw b! 1 echter lags) mite een voorstel tot het houden ringen, het houden zoodat de vergadering goudsche courant. sn ERF, .raat wjjk No. 3186 per week. IZEN en otngaard- ida, kad. ot 54, 52, or 1.40 Eene familie, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, kwam Zondagavond in een hotel te Delft aan. Na een goed leven te hebben genoten, zyn zij gisteren met de noorderzon verdwenen, achterlatende eene hooge onbetaalde rekening en twee ledige koffers. en ERF e A. No. ik. k en ERF ,e Gouda, io. 1208, per week, et 15 zgn De Staat*- Courant van heden bevat de benoeming van bet nieuwe Ministerie. Een minuut later nam hij zijn hoed; hij had er oogenschijnlijk behoefte aan, frissche lucht te scheppen. Aan de trap ontmoette hem Unica. Met een glimlach op de lippen zag zij hem vragend aan. Waarheen zoo ijlings? vroeg zij. Ik moet een oogenblik in de buitenlucht, zeide hijde vele cijfers hebben my eenigszins in verwar ring gebracht; ik ben een slecht rekenaar. Zoo gij het wenscht, zal ik u helpen. Hoe, ka:i ik u dat toevertrouwen? Ik heb papa ook altijd geholpen. Heden niet, Unica! antwoordde de graaf vrien delijk voor heden heb ik genoeg. Dan zal ik u vergezellen. Wacht slechts een oogenblik; ik haal mijn tuinhoed. Ik verzoek u, mij alleen te laten, zeide de graaf, ik kan dan beter mijne gedachten verzamelen. En denkt gij er ook aan, dat wij heden bij de familie Von Buchenau een bezoek wilden afleggen? vroeg Unica. Wanneer wij nog lang wachten, zullen wij heden ons voornemen bezwaarlijk ten uitvoer kunnen brengen. Maar wij wilden immers tegen den avond daar heen rijden, omdat baron Von Buchenau bepaald op jacht is. En is het niet bijna avond? Nu, wij zullen zien, zeide de graaf. Is het niet heden, dan komt immers morgen weer een dag zooveel haast heeft het niet. Zoo ge er heden van wilt afzien, dan konden De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. stelling en Vergadering "in 1892 alhier te houden. Tot Afgevaardigden werden benoemd de hh. J. Breebaart Lz. en A. van Veen, tot hunne Plaats vervangers de hh. D. Ruijter en J. M. Noothoven van Goor. Tot Bestuursleden voor de periodieke aftreding met 1 Januari, werden herkozen de hh. P. Hooft- man Jz. en J. Brouwer de Koning, en in de vaca ture ontstaan door hot overlijden van den heer W. T. Blom, werd gekozen de heer L. J. van Eijk. Ten slotte ging men over tot de gewone verloting, waarna de vergadering werd gesloten. GOUDA, 22 Augustus 1891. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Dinsdag den 25 Augustus 1891 des namiddags ten eén ‘ure. Aan de orde De Rekening van de dienstdoende Schutterij, over het jaar 1890. De Rekening van de Gemeente, dienst 1890. De Begrooting voor de exploitatie van de Gasfa briek, dienst 1892. Het voorstel betreffende de uitbreiding van do 2de Openbare Bewaarschool op de Nieuwe Haven. Het adres van C. G. van der Garden, betreffende het stuk grond aan het Nieuwe Veerstal, waarop het kantoor zijner Stoombootdienst is gebouwd. De adressen van H. A. Diestelhorst en F. Hor man Fz. betreffende de huur van gerioleerden grond tusschen den Kleiweg en de Vrouwensteeg. De benoeming van eenen Leeraai voor de He- breeuwsche taal aan het Gymnasium. Heden morgen is uit de rivier den IJsel nabij de watertoren opgehaald het lijk van den 75-jarigen J. van H. Men vermoedt dat hij door de gladheid er in is geraakt, dat door niemand is opgemerkt. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschynt Gisterenavond werd door de Holl. Maatschappij van Landbouw, afdeeling Gouda on Omstreken, de gewone Jaarlijksche Vergadering in de Sociëteit „Ons Genoegen” gehouden, ter bespreking der punten van Beschrijving voor de algemeene vergadering, te houden 14 September a. s. te Alkmaar. Na eenige discussie werd besloten de Afgevaardigden te mach tigen na omstandigheden aldaar te handelen, en zooveel mogelijk werkzaam te zijn om de Tentoon- Mevrouw W. G. Valois-Sablairolles, de eenmaal zoo gevierde tooneelspeelster van den Haagschen Schouwburg, is op 73-jarigen leeftijd te Rotterdam overleden. Een visscher te Berg-Ambacht vond bij het lichten eener zeeltfuik daarin een’ egel, terwijl een bunsing door hem in eene aalfuik gevonden werd. Van wege de Afd. Gouda van het Ned.-Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht is eene huis houdelijke vergadering belegd tegen morgen (Zondag) des morgens te 10 uren, in het bovenlokaal van den heer A. Dam, welke zeker door vele leden zal worden bijgewoond, daar op de agenda is geplaatst van openbare vergade- van cursusvergaderingen, enz., zeer belangrijk belooft te zijn. Wie voor de gemeente Stolwijk zitting zal in het comité van f t GoudaSchoonhoven, is nog niet beslist. Is echter wat sommigen beweren het vroegere comité verleden week door aanvulling slechts vernieuwd, dan is de heer N. .Dogterom, wethouder te Stolwijk de aangewezen persoon, daar deze vroeger reeds zitting had, en dus geheel op de hoogte is der plannen van den heer Krieger. (Schoonh. Ct.) Donderdag avond zijn er te Rotterdam na afloop eener zitting van Sequah ernstige ongeregeldheden voorgevallen. Sequah moet zich zeer ongunstig hebben uitgelaten over den heer Schreve, arts aldaar, naar aanleiding van diens ingezonden stuk in de N. R. Ct. over de geneesmiddelen van Sequah. 12) Stom van verbazing zag Daniël zijn meester aan hij begreep die plotselinge verandering niet. 'Laat hem, vervolgde de graafte vreezen hebben wij niets van hemmen moet hem met rust latenwellicht ontmoet ik bem later in hot park, dan kan hij mij zeggen, wat hij verlangt. Do kamerdienaar verwijderde zich hoofdschuddend. Von Hohenhausen bleef nog lang aan bet venster staan, en zijne blikken werden steeds somberder. Hij nam den blauwen bril af, en zijn gloeiende blik boorde diep in het struikgewas van het park, waarin de zeeman verdwenen was. Welke gedachten mochten in dit oogenblik zijn ziel bezighouden, welke beel den aan zijn scherp oog voorbijtrekken? Dacht hij aan den dank, dien hij, zooals hij den bediende gezegd had, dien matroos verschuldigd wasof had hij soms een roden om den zeeman te vreezen? Hy trad aan de schrijftafel terug en wilde zijn arbeid voortzetten, maar zijn hand beefde, toen hij pen opnam; hij moest haar weder nederleggen. De heer Adriaan Kok, te Ammerstol is, na ge houden aanbesteding, aannemer geworden van den herbouw van toren en brandspuithuiste Berg- Ambacht, voor f 8699.De hoogste der 12 inschrijvingen bedroeg 11743. wij een wandeling maken, antwoordde Unica. Wij gaan door het park, in het woud. Gij kent immers het meerhet eerste voetpad voert er binnen wei nige minuten heen het is daar verrukkelyk schoon. Von Hohenhausen schudde het hoofd. Aan dit meer is voor mij eene verschrikkelijke herinnering verbonden! zeide hij met doffe stem. Vergeef mij, smeekte Unica, ik dacht daar niet aan. De graaf bleef het antwoord schuldig; hij klom de trap af. Unica zag hem na, tot dat hij uit het gezicht was; toen ging zij in het kabinet, waarin hij gewerkt had. Op de schrijftafel lag een portefeuille; het moest vermoedelijk de brieventasch haars broeders zijn; zij had ze den morgen van dien dag in zijn handen gezien. Waarom zou zij er geen blik in mogen werpen? Kurt had imrders voor haar geen geheimen En zij vond ook geen geheimen in deze aanteeke- ningen en papieren; zij ontdekte daarin niets anders, dan dat Kurt een zeer bewogen leven had geleid. Oude, verbleekte brieven van vrienden, reispasson op zijn naam, rekeningen en eenige schuldbrieven, waarop hij niet noemenswaardige sommen had ge leend, een scheepskaart voor den overtocht en een menigte aanteekeniugen, die voor haar geen de minste waarde hadden. Alleen vond zij het vreemd, dat in deze aanteeke- ningen de naam van een Duitscher zoo herhaaldel ijk Met 1 October worden voor den tijd van 4 maan den gedetacheerd bij het le reg. vest.-art. te Utrecht de 2e luits. W. J. Prins, van het 4e reg. inf. te Gouda, en L. H. C. Beijens, van het 8e reg. inf. te Arnhem. Deze officieren behooren tot de vesting - bataljons der regimenten infanterie en zullen zich bij hunne detacheering hebben toe te leggen op de be handeling van het vesting*geschut en de daarop be trekking hebbende wetenschap.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1