iZEN, geschilderde lanskerk te nis der St. ningen enz. Ijjk levens- Gebroeders belli, r I EN. IES i? BINNENLAND. TNG eer!!! ONTMASKERD. N’ 4615- ÏRT, fsingel. 1891. Donderdag 27 Augustus. riet leweg. elkolen, dt geleverd rg te huis. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De Inzending van advertentiön kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. - FEUILLETON. i nts. EN lil I n Zn., fa. Afzonderlijke Nommer. VIJF CENTEN. olie (Uit hit Duitsch.) IV. De tijd. 4KMAN. el 50 ets- I, Coiffeur. TOIJLL. sch« Cou- len doorbet IKMAN en Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. Huldeelt dagen tijd ste pijn te gevoeligste op hij deed hem later zijne zaken over, lippen 1 bankier eindelijk Met leedwezen verneemt de N. R. Ct. dat de schilder Bosboom ernstig ziek is. Zijn toestand moet zorgelijk zijn. NDON is taande par- haar binnen verdwijnen, jjk en zacht 15 cent per m. Alleen ATS en J. GOUDSCHE courant. Het extra-nommer van bet Maandblad der Ver- eeniyiwj tetjen de kwakzalverij bevat o. a. het vol gende Waaruit bestaan de wondermiddelen van Sequah Zooals bekend is, gebruikt S. twee middelen, ul. In de zitting der Rotterdamsche Arr. Rechtbank van gisteren werden veroordeeld J. S., ploegbaas te Gouda, wegens mishandeling, tol 3 boete. P. S., schippersknecht te Gouda, wegens verzet tegen de politie, tot 8 dagen gev. I! ADVERTENTIËN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDA, 26 Augustus 1891. Heden is van de werf //Kromhout” van H. van Vlaardingen alhier met goed gevolg te water gelaten het ijzeren klipperschip Thaddea, groot 250 lasten, voor rekening van de heeren A. M. H. van Elk en J. A. M. van Elk te Leeuwen en hierna onmiddelyk de kiel gelogd voor een klipperschip genaamd Her man, groot 125 lasten, voor rekening eener Rotter damsche Reederij. meerderheid van stemmen herkozen en als nieuw lid van het bestuur benoemd de heer J. F. Havokotte, te Utrecht, in plaats van den heer L. Hilman, te Amsterdam, die door zijn verleend eervol ontslag had opgehouden werkend lid van het bestuur te zyn, doch die wegens zijne verdiensten aan do Vereeniging tot eerelid van het bestuur was benoemd. De behandeling eener collectieve verzekering uit de kas der Vereeniging van al de leden, in geval van overlijden, werd, om verschillende redenen, tot de volgende algemeene vergadering in April aangehouden waarvoor Rotterdam bij stemming werd aangewezen. Nog werd door de vergadering bij meerderheid van stemmen uitgemaakt, dat het, zoowel in het be lang van het algemeen als van den deurwaardersstand in het bijzonder, wensöhelijk was, dat van do adspi- ranten voor bet deurwaardorsambt een behoorlyk staatsexamen werd af^enomen, terwijl het bestuur werd gemachtigd om ter gelegener tijd bij de regee- ring daartoe stappen te doen. Zondag had te Amsterdam de algemeene vergade ring plaats van de Vereeniging van deurwaarders bij de verschillende rechtscolleges in Nederland, die goed was bezocht, onder voorzitterschap van den heer G. C. Stoellor, te Rotterdam. Uit het jaarlijksch verslag, uitgebracht door den secretaris der Vereeniging, den heer C. B. van Baa- ren, te Schoonhoven, bleek, dat de Vereeniging steeds in bloei toeneemt, en thans 150 leden telt; dat het aantal abonnés op het maandblad, hetwelk door de Vereeniging wordt uitgegeven, vooruit gaat en de kas een aardig voordeelig saldo aanwijst, dat rentegevond is belegd. De heer W. Leepel te Amsterdam werd met groote De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. en de Prairie-bloem (Prairie spruit van het huis Von Romberg - van zijn adel, om een arm meisje te huwen. Maar dat was een onvergeoflijke domheid 1 bracht de bankier verontwaardigd in het midden. De tijden waren destijds niet als nu, zeide de baron. De adel had zooveel onheil gesticht, dat men hem deels vreesde, deels verachtte. Welke oorzaken destijds den heer Von Romberg genoopt of wapen ons brengen? Jonge vriend, deze vraag is niet zoo schielijk beantwoord, als gij schijnt te gelooven, zeide de baron ernstig. Brengt u de adel voor het oogenblik ook geen voordeel, zoo kan hij het u in de toekomst brengen. Bedenk, dat aan uwe zonen dan de weg tot de hoogste eereposten, zoowel in het leger als in het burgerlijk leven, open staan.... En zijn die wegen slechts voor edellieden toe gankelijk? vroeg Theodoor. Staan zij niet ook voor burgers open Zeker, maar de adel geniet altijd de voorkeur. Ik wenschte, dat alleen het talent een voor recht had in het leven. Gij begrijpt dat niet, zeide de bankier onge duldig. Mijnheer de baron heeft gelyk, en reeds ter wille van mijn dochter zou ik het verkieselijk achten, de rechten myher voorouders weder te aan vaarden. Flora zal de waarde dezer rechten beter op prijs weten te stellen. Mijnheer de baron, raad mij, wat moet ik doen, om de vervulling#van dien wonsch te bereiken Laten wij het beproeven met een verklaring aan Zijne Majesteit, antwoordde Adlerberg, zijn grijzen baard streelende. Beroep u in die verklaring op de kroniek in de Koninklijke bibliotheek, en verzoek onderdanigst, dat het u worde veroorloofd, den vroegeren familienaam weer te mogen aannemen. Gelooft go dat dit voldoende zal zijn Ja, maar er is veel aan gelegen, aan welke 1ACHINE- 3 prgzen. romen bg I. 4. 71. j. 40. 196. teeg N. 241. I de Sequah’s flower). Er bestaat nu in Londen eene maatschappij, die zegt de Sequah-olie te bereiden uit eene Ameri- kaansche plant, Sequah genaamd, doch inderdaad eenvoudiger te werk gaat. Zyu neemt twee deelen vette olie (b. v. sla-olie of katoenpitten-olie) en één deel terpentijn en aromatiseert dat mengsel met een beetje kajapoet- on nagel-olie ende Sequah-olie is gereed. Voor de Prairie-flower neemt zij rahbarber en peper (waarschijnlijk cayenne-peper) en trekt dit af met water, waarbij wat soda of potasch is ge voegd. Aldus leerde bet onverbiddelijk scheikundig on derzoek, door den heer apotheker H. M. J. C. Steins te Helmond op last der justitie ingesteld, terwijl tegelijkertijd door den secretaris-penning- meester onzer Vereeniging hetzelfde resultaat werd verkregen. Byzondere nieuwe geneesmiddelen heeft Sequah dus niet meêgebrachteen smeerseltje van zoete olie en terpentijn is een bekend huismiddel tegen rbeumatiek. misschien wel genoodzaakt hebben, zich van zijn adel to ontdoen, daaromtrent geeft de kroniek geen voldoende opheldering; maar wij kunnen ze gissen, wanneer wij do omstandigheden van dien tijd aan dachtig nagaan. Hier is het uwe familie betreffende uittreksel uit de kroniekde bibliothecaris was zoo vriendelijk, een teeken van het familiewapen er bij te voegen. Buitengewoon aangenaam, antwoordde de ban- kier, terwijl hij met bevende hand het document ontvouwde de kosten zijn natuurlijk voor mijn reke ning ik ben u voor die attentie zeer dankbaar. I Werkelijk een schoon wapendo ridderhelm met de wuivende vederbos; en wat moet dit beteekenen, I onder de dwarsbalken? Drie kruizen, zeide de baron; eene nauwkeu rige beschrijving van het wapen vindt gij op de DeJohef van het huis Von Homberg en Zoon be schouwde het wapen met zichtbare verbazing; op de i van Theodoor zweefde een spottend lachje. '1_ Wilt gij het ook niet eens zien? vroeg de J.,..,,, a|iU zjjn zoon. Dauk u! antwoordde Theododr kalm. Gij weet, dat ik aan dorgelijke dwaasheden niet de minste waarde hecht. Vermoedelijk omdat gij er de waarde niet van kent, merkte de baron sarcastisch op. Ik acht den man om zijn hoedanigheden, niet wegens zjjn rang en titels. Welk voordeel kan dit De wArnh. Ct.” schrijft, naar aanleiding van het bericht, dat de afgetreden minister van Marine, do schout-bij-nacht G. Kruys, weder zal optreden als chef van den marine-staf bij het departement Wij willen den heer Kruys niet met Cincinatus vergelijken, die, als dictator afgetreden, weder aan het ploegen gingmaar het is toch een loffelijk voorbeeld voor anderen om, na zelf minister geweest te zijn, zich weder onder den minister te stellen. Men was er aan gewoon, dat zij, die eenmaal aan het hoofd van een departement van algemeen bestnur hadden gestaan, zich nu voor altijd te hoog achtten om eene, als het zoo heeten mag, ondergeschikte betrekking te aanvaarden, alsof het ministerschap iemand zoo ver boven zijne medeburgers verhief, dat hij nauwelijks zich in hun midden bewegen mocht. Nochtans worden ministers uit alle rangen der samenleving genomen, en er zou dus niets in De schoenmaker van Baardwijk, beschuldigd van een liedje beleedigend voor den commissaris van politie te ’s Hortogenbosch, te hebben vervaardigd en verspreid, word gisteren door de rechtbank aldaar veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 2 maanden. Nog meer liedjes moeten door hem vervaardigd en verspreid zijn. was gesneuveld, zijne moeder gestorven, zijner voorzaten afgebrand, en hij zelf r.cg cwa. die zonder steun en hulp alleen in de wereld stond. Ren rijke koopman ontfermde zich over hem en voedde hem en de laatste deed afstand 15) En die oorzaak is? vroeg Romberg, die met koortsachtige gejaagdheid aan de lippen des edel- mans hing. Zij is zeer eenvoudig Het geslacht Von Rom berg was uitgestorven tot op ééa lid, en die eene had gedurende den oorlog alles verloren. Zijn vader het slot hij zelf nog een knaap, keerzijde.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1