JLP jz EVEN, 1S91. N9 4616. BINNENLAND. OG. Vrijdag 28 Augustas. FEUILLETON. ng Co., hicagOy n blikken, oorbanden, ite. ieuzeu Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, De inzending van advertentlön kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. L. Afzonderlgke Nommers VIJF CENTEN. ïjke prjjzen Ierland (Uit het Duitech.} 'IV. 4.— per af 2.50 3.25 Gisterenavond ten ongeveer 7 uur is op de Naaier- straat een begin van brand uitgebroken bij den uit drager D. de Jong, welke met behulp der buren met énkele emmers water is gebluscht, zonder veel schade te hebben aangericht. spoedig uit te komen en den schrik af. door de zwarte merrie Koningin, eigenaar D. Florijn, te Rotterdam, berijder G. Koot. Er waren acht deelnemers. R.NHEM. Binnenweg. - 3.50 - 3.60 - 3.90 - 2.00 - 4.- - 1.80 - 1.30 - 1.— - 1.90 teerd. En adeau,door n een paar [OOP nog lik van het tranken- Postwissel I’s Specia- miterdam. ?d. en LAAR- i t w e eds houden, en Ie, soliede s Naar gemeld wordt heeft de Nederlandsche regee- ring terstond na het spoorwegongeluk bij Mönchen- stein door een daartoe afgevaardigd ingenieur een onderzoek doen instellen naar de oorzaken van het bezwijken der brug, aldaar. Onafhankelijk echter van het door dien afgevaardigde uitgebracht rapport heeft men met loflijken ijver reeds terstond de brug gen nader onderzocht om mogelijke gebreken, zoo die gevonden werden, onmiddellijk te verhelpen. Zoo werden aan het ijzerwerk der spoorwegbrug te Zutfen Heden nacht is een begin van brand ontdekt in de pottenbakkerij van den heer Sparnaaij op de Raam gelagen. Een paar balken nabij den oven zijn verbrand. Het werd gebluscht met emmers water door den meesterknecht met ecnige ter hulp geroe pen mannen. goüdsche courant. Bij de harddraverij, ter gelegenheid der Woerden- sche landbouwtentoonstelling, werd de prijs behaald door de bruine merrie Marie, eigenaar A. Rotteveel, te Leiden, berijder Van den Akker. De eerste premie door de bruine ruin Prins, eigenaar P. van Santen, te Rotterdam, berijder de eigenaar. De tweede premie in op zicht ADVERTENTIÈN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDA, 27 Augustus 1891. Een geacht stadgenoot, de heer A. C. C., maakte gisteren ten 8 ure zijn gewone morgen-wandeling, toen hij in de oude Gouwe over de rails van de tram struikelde en in het water viel. Hij wist er en kwam er met een nat pak Het nieuw gekozen lid van de Tweede Kamer voor het kiesdistrict Kampen, de heer Noordtzij, docent aan de theologische schoolheeft op de Synode te Leeuwarden medegedeeld, dat hij heeft besloten docent te blijven en voor het Kamerlid maatschap te bedanken. een geweldig leger niet minder dan 6000 klinknagels onvoldoende be- vonden en vernieuwd. De opmerking wordt echter gemaakt, dat het te wenschen ware, dat van spoorwegbruggen ook niet meer dan noodig is werd gevergd, en dus het kruisen van treinen op spoorwegbruggen met groote spanning, gelijk nu en dan zelfs met goederentreinen geschiedt, werd verboden. (Haart. Ct.) Omtrent de verrichtingen van den te ’s Hage op- gerichten en onlangs in werking getreden Arbeids raad kan het volgende worden medegedeeld Bij den Raad zijn ernstige klachten ingekomen van werklieden omtrent het uitbetalen van loon in kroegen. Uit de rapporten die ingekomen waren is gebleken, dat de patroons die bet loon hunner werklieden ver hoogd hebben, daarvan het resultaat ondervonden dat zij zich al of niet voorgesteld hadden. Zooals bekend, is het doel van den Arbeidsraad om in oprechten zin de ambachtslieden aan een beter lot te helpen. Gekant tegen hen, die de sociale orde willen verstoren en ontevredenheid onder de arbeiders trachten te stichten, is de Arbeidsraad even sterk tegen hen, die het werkvolk exploiteeren willen door te laten werken zonder redelijk loon. Gisteren waren op de Turfmarkt een paar jonge lui aan het varen in een kano, die slechts voor één persoon bestemd was, zoodat hij spoedig kan telde en beiden in het water vielen. Gelukkig kon den zij zwommen, zoodat zij spoedig op het droge waren. Bovendien worden alle Advertentiën gratii opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschijnt. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelpks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. 16) En mijns inziens heeft bet daarbij geen slechte zaken gemaakt. In geen geval, mijnbeer de graaf. Hoe komt het, dat dit huis steeds de voor keur had? Het verheugde zich in de gunst van den graaf, antwoordde de bankier met een veelbefeekenend gebaar. Zouden andere firma’s niet even vertrouw baar zijn? O, zeker! De vertegenwoordiger van Gebroeders Vogel sprak van omkooperijen en intrigues, die andere firma’s beproefd hadden; wat dunkt u daarvan? Oprecht gesproken, niets! Wanneer andere firma’s omkooperij beproefd hadden, dan bleven Ge- broeders Vogel in dit opzicht niet achter; het betrof, hoofdzakelijk, den juisten weg te vinden. De kamer- dienaar heeft zeer dik “ij-- grccicrcr. -c rentmeester; den laatste bejegent men doorgaans met verzoek over, dat ge bij cenig wantrouwen. Wie zicfy de gunst van De stoomtram, die te 71/j ure gisteren avond van Schiedam vertrok, is even voorbij het roode hek ontspoord. De locomotief lag zwaar beschadigd ter zij van den wegde tweede klasse wagen werd dwars op de rails gezet en schoof tot voorbij de locomotief; van de eerste en tweede klasse wagen zijn een paar ruiten verbrijzeld en een paneel ingedrukt. Verschillende passagiers bekwamen verwondingen slechts één van ernstigen aard, nl. de heer B. in de Keizerstraat te Rotterdam. Op het balkon van den tweede klassewagen staande, werd hij door den schok op den weg geworpen, waarbij hij een been zoodanig brak, dat de beensplinters op drie punten door de huid heendrongen. Door de heeren dr. De Bruyn en Van der Sman op de plaats van het ongeval verbonden, werd hij onder politiegeleide naar zijne woning vervoerd. De machinist wijt de ontsporing aan een steen, die op de rails was gelegd. Daar de weg uit vig- nolarails bestaat, schijnt dat beweren minder aan nemelijk. De wijze waarop de wagens door elkaar geworpen en de verbindingsstangen afgebroken zijn, doen vermoeden dat te hard gereden is. De heer B. zou volgens gerucht hebben verklaard, dat de tram en een rijtuig, dat den dijk passeerde, om het hardst hebben gereden. De politie doet onderzoek. Te 10 uur 10 min. was de weg weder vrij. München is bestormd door zelschap aangename uren deorgebracht, die ik niet weder vergeten zal; ik heb hair ook beloofd, haar mijne opwachting te maken, en mijne zuster Unica mede te brengenmaar heden is het mij niet mo gelijk, deze beloften te vervullen. Bij de schipbreuk heb ik alles verloren; mijne eerste zorg betreft nu eene nieuwe uitrusting, en ik kon toch niet van mijne zuster vergen, dat zij van den eenen winkel mij in den anderen bracht. Maar ik zal de eer hebben, eerstdaags mijne opwachting te maken, en hoop, dat de beide jonge dames innige vriendschap zullen sluiten. Dat zou ook mij zeer aangenaam zijn, ant woordde Romberg met eene diepe buiging, en tkeder straalde het roode gezicht van don kleinen man van innerlijke vreugde. En ik hoop weldra ook u, mijneheeren, in mijn slot te zien. Gij zult mij steeds welkom zijn. Kent gij baron Von Adlerberg van naderbij, mijnheer Romberg? Sedert een jaar, mijnheer de graaf. Woont hij in de stad? J a. Hij heeft dus geen grondbezit? Dat kar. ik werkelijk niet zeggen. Omtrent zijne geldelijke aangelegenheden heeft l^ij mij geen inlichtingen verschaft, en het ware onkiesch, eene vraag daaromtrent tot hem te richten. De graaf knikte toestemmend ea nam zijn hoed, en de bankier liet zich de eer niet ontzeggen, hem kamerdienaar weet te verwerven, die heeft steeds, zooals men het noemt, een streepje voor. De graaf knikte. Ik geloof, dat gij gelijk hebt, zeide hij; voor mij zijn dio wegen echter gehaat. Zoudt gij mij raden, weder met de firma verbinding aan te knoopen Wie wil u beletten ^agnet een ander huis in or.derhandeling te treden? En welk huis kunt gij mij aanbevelen? Besteed de oogst in de dagbladen uit en wacht de aanbiedingen af. Zoo gij het wenscht, wil ik gaarne als tusschenpersoon optredenik verkoop slechts tot den hoogsten prijs. Dit ware mij het aangenaamst, zeide de graaf. Ik zal mijn rentmeester last geven, u eene nauw keurige aanwijzing van de gewassen ter hand te stellen. Intusschen zult gij wol zoo vriendelijk willen zijn, den heeren Vogel uit mijn naam de mededeeling te verstrekken, dat, daar ik tot mijn spijt do vroegere overeenkomst niet kan hernieuwen, het hun echter vrijstaat, een bod op den oogst te doen., vader een bestraftenden blik toe; maar de bankier zag dien blik niet, wiens be- teekenis hij zonder twijfel zou begrepen hebben; hij wijdde den graaf zijn geheele aandacht. dikwijls grooteren invloed dan de j Vou Hohenhausen, en mij blijft cenig wantrouwen. den zult willen verontschuldigen. Ik zal daar terstond werk van maken. Theodoor wierp zijn t_,- L - teekenis hij zonder twijfel Zoo is dus deze aangelegenheid vereffend, zerde 1 thans nog alleen het uwe dochter mij voor heden Ik heb in haar ge-

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1