UIS, i de Wyd- let Boven- i Zolder is Beneden- 1892 aan per week, junstig ge 18, N9 4617. -ping BINNENLAND. ONTMASKERD. 1S91. Zaterdag 29 Ailgnstus. en Nieuws- en Advertentieblad. Voor Gouda en Omstreken. De Inzending van advertentlén kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. FEUILLETON. LIS woning Wijk c. 1 gelegen *1. *'Ai ▼oor 4. den beer C. Berghui)» De off. (Uit het Duitec/i.) IV. BOU s Zoon. ikel, 5 Ka- nakken. pan gen aam >1, des mor- Hakmonib» en Notaris 2 VER, i de Poort ■s en keu- het bo- i en Zolder De uitgave dezer Conrant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. i ERVEN Haven te lo. 212 is No. 213 i Vrornre- verhnurd m Zak *te rd bij de den Ro- e Gouda, reek voor F in de l. No. 86. maar u Aan den voor den dienst in Oost-Indië bestemden gez. 2o kl. 1’. Costerman Boodt is, tot voort- Omtraat den graaf veroorloof ik eon zetting zjji naar Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschjjnt. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Ie Boom- No. 85. ERVEN No. 199, elk voor i ERVEN Wjjk N. reek voor goüdsche courant. in de gemeente Haastrecht heeft de collecte tot vorming van een ondersteuningsfonds voor behoeftigen, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis en de Citadel Medaille, opgebraclit 23.50. ;erleiding ste werk- van des 3D en op iren. a nadere itore van voor- jner studiën, vijf maanden verlof verleend Heidelberg. De Scheveningsche Wielerbaan tal na het volgend jaar voor een ander doel worden bestemd. Gisterenmiddag werd ten behoeve van de Stede lijke Gasfabriek aanbesteed de levering der benoo- digde steenkolen. Er waren 5 inschrijvers en wel de hh. Gofton Young te New-Ca»tle, Mickley en Burnhope 74.2 ct. B. Hagendoorn en Zoon te Amsterdam, Holm- side voor 73.14 ct., Mickley voor 74.40 ct. 3 heer B. J. Swaan, pred. te Haarlem, herdacht gisteren den dag, waarop hij voor 25 jaren te Eem- nes-Buiten het predikambt in de hervormde kerk aanvaardde. .Gij wilt een masker toonen, Flora, zeide hij ernstig maar ik hoop, dat ge aan mijn blik zooveel helderheid zult toekennen, dat ik mij daardoor niet op een dwaalspoor laat brengen. Er gebeuren in ons huis verscheiden zaken, die pij lang niet be vallen ik zou het gaarne,, willen voorkomen, zooveel in mijn vermogen is, maar ik kan het nietpapa hoort niet naar mijn waarschuwingen bij ['volgt zijn eigen hoofd. Maar dit zeg ik je, Flora het kan eens tot eene vreoselijke uitbarsting komen daarom is het dubbel raadzaam, dat wij ons niet boven onzen stand verheffen. Flora scheen in het eerste oogenblik verbaasd te zijn; maar deze verbazing duurde niet lang; spoedig zweefde weder de minachtende glimlach op hare lippen. Welk gevaar kon dan dit huis bedreigen? Welke storm kon losbarsten boven deze pracht, dien overvloed, dien rijkdom Ge ziet spoken, of ge wilt mijne stemming jj- iv— openhartig, zeide Flora bits maar is beleedigend. iATS, aan No. 218. er niet aan, je stouten droom te ver- GOUDA, 28 Augustus 1891. Tot Predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds. T. J. Heineman, predikant te Alblas- serdam. van het geslacht Hohenhausen denk, H. M. de Koningin-Regentea zal de Vergadering van de Staten-Generaal op 15 September in persoon openen en wordt daartoe eenige dagen te voren met de Koningin in de residentie verwacht. Wanneer het weder dit eenigfins gedoogt, is men te Zevenhuizen druk bezig met het binnenhalen van de gerst. Over het geheel zijn de graangewassen zwaar, zoodat wanneer het weder niet te nat blijft, waardoor het goed droog binnengehaald kan worden, de oogst niet tegen zal vallen. De bieten blijven over het algemeen te klein van stuk. Het Kantongerecht te Bergen-op-Zoom heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen Charles Devonport, oud 31 jaren, agent van de Sequah-maatschappij te Londen, en hem veroordeeld tot 200 boete, sube. 60 dagen hechtenis, Wegens het onbevoegd uitoefe nen der geneeskunst, en tot 150 boete, subs. 40 dagen hechtenis, wegens bet onbevoegd verkoopen en afleveren van geneesmiddelen. Aanstaanden Vrydag, 4 September, des avonds te 8 uren, zal in de zaal ^Kunstmin” der Sociëteit //Ons Genoegen” eene openbare vergadering worden gehouden, waarin door den heer D. de Klercq, uit Haarlem, als referent ffde eischen van het spoorweg personeel” zal worden besproken en daarna gelegen heid tot debat worden gegeven. Van Nievelt en Co. te Rotterdam' Alma voor 72.8 ct. per waggon 99?/Jö. Hoos cn Zoon te Rotterdam, Mickley voor 74.98 ct., Holmside 73.82 ct. 5. C. Berghuijs te Amsterdam, Unser Fritz voor 72.4 ct. of 95 per waggon. De levering is gegund aan te Amsterdam. gravenkroon zeide Flora. Papa heeft zich daarover zeer duidelijk uit gelaten. Ge zult mij veroorlooven, dat ik in deze aan gelegenheden mijne eigen meening volg. De jongeling bleef staanzijn blik, die onaf gewend op het hoog blozende gelaat gericht was, scheen de gedachten van zijn zuster te willen door gronden. .Gij wilt 1. 73»/, ct. 2. Volgons een bericht uit Den Haag aan een Duitsch blad gezonden, zou onze regeering voornemens zijn een leening van ten minste 50 millioeu gulden te sluiten. Het is niet zeer waarschijnlijk, dat onze regeering a's daarmede althans het nieuwe ministerie bedoeld is reeds tot het indienen van zulk een voorstel heeft bosloten. Bij het opmaken van de staatsbe- grooting cn de Indische begrooting, waaraan zij thans hare krachten in de eerste plaats heeft te wijden, zal zij echter zeker de vraag hebben te beantwoor den of de tekorten door een uitbreiding van geves tigde schuld moeten worden gedekt. De nu afgetreden minister van financiën, was reeds bij de aanbieding der staatsbegrooting voor 1891 van oordeel, dat in den loop van dat dienstjaar een leeningsontwerp moest worden voorgedragen. Hij becijferde de ongedekte tekorten van 1885-90 op 361/, millioeu, grootendeels veroorzaakt door den aankoop van de bezittingen der Ned. Rijnspoorweg maatschappij. Bovendien zouden de hier te lande aanwezige saldo’s der Indische kas in den loop van 1891 zijn uitgeput. Ook voor Indische behoeften zal dus wel moeten geleend worden. Tot dusver is zulk een voordracht echter niet ingodiend. De minister heeft alleen eenige malen a. s. zal hot zestig jaren geleden 17) De breuk met Fanny Vogel heeft je tegen papa verbitterd, antwoordde Flora, in wier schoone oogeM toorn glinsterde; ge schijnt dat maar niet te kunnen vergeten. Was het niet een onrecht, dat ik gedwongen werd te begaan? zeide Theodoor harlstochtelijk. Was het niet een'verraad, aan het levensgeluk van twee menschenharten gepleegd? En word ik niet aan houdend aan dit verraad herinnerd? Wanneer papa aan Von Hohenhausen den raad geeft,- de overeen komsten met de broeders van Fanny te vernietigen wanneer hij deze in alle opzichten vertrouwbare mannen van omkooperij beschuldigt, moet ik daarin niet zijn haat zien tegen hen, die hij mij dwong ongelukkig te maken? Je gaat te ver! Ik bewijs mijne beschuldiging, als ge mijne bewijzen dus wilt noemen, met feite», en die feiten zijn waarlijk niet van dien aard, om mij dien tijd te doen vergeten. Ik had toen meer vastheid van Geslaagd voor acte Fransch 1. o. de heer J. Th. de Bruin te Kapelle a/d. IJsel. Op de voordracht voor de betrekking van Onder wijzer aan de school No. 1 te Zevenhuizen, komen voorI. H. Steggerda te Sneek, D. Groenendijk te Haastrecht en J. Terlouw te Krimpen a/d. Lek. karakter moeten toonen mijn woord had mij meer moeten beteokenen, dan de toorn van mijn vader. Het was eene zwakheid, dat ik toegafik heb er bitter berouw over gehad. En laat het nu genoeg zijn I zoide Flora. Ge dane zaken nemen geen keer. Ge moogt er lichtvaardig over heen stappen, ik kan het niet, antwoordde Theodoor. Ja, wanneer men aan Fanny slechts het minste verwijt kon doen. Het is immers al te bespottelijk, wanneer men als verontschuldiging wil aanvoeren, dat zij in de hoogere kringen niet was geïntroduceerd. Het streven naar hooger heeft menigeen ten val gebracht. God be hoede ons, dat wij het niet in onze familie zouden beleven I Wat wilt ge daarmede zeggen? zeide Flora. Ik wil u waarschuwen. Gij droomt van Qen gravenkroon zet je dat uit het hoofd Von Hohen- hausen denkt wezenlijken. Ge zijt zeer die openhartigheid De waarheid kan niet altijd herberg vinden zoo gij haar van uw broeder verneemt, kan zij niet beleedigen C_l_ mij geen oordeelik kan niet beweren, dat hij gunstigen indruk op mij gemaakt heeft, mhar ik weet ook niets te zeggen, dat in zijn nadeel pleiten. Op den Sn Sept. zijn, dat het geachte Kamerlid, generaal Van der Schrieck, tot 2n luitenant bij de infanterie werd benoemd. Tevens zal hij op dien dag tien jaren den rang van luit.-generaal hebben bekleed.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1