I 2 Sept' 1891' Buitenlandse!) Overzicht. 337" Staats-loterij. ADVERTENTIËN H EX JMSGEPIJXG. in zit, dan wanneer dit wel het geval was. De roomschen kunnen by geen mogelijkheid een kabinet beheerschen waar zy buiten zijn. Dus wanneer dit kabinet iels zou doen dat den r.-katholiekeu aange naam ware, het gewone verwijt ware niet te vreezen, dat men voor roomschen invloed zwichtte. De daad ware alleen toe le schrijven aan de overtuiging der regeeriug, dat recht en billijkheid zulks eischte. Zietdaar waarom hot beter isgeen roomsch- katholiek in het kabinet te hebben. Éen natuurlijke voorspraak, die niet durft kikken, doet meer kwaad dan goed. Dit begrijpt een kind. Ën toch donkt de Standaard, dat de «fractie Bahlraann" (zoo noemt dr. Kuyper de dissidenten) treurt, dat er geen ka tholiek in het nieuwe ministerie zit. Hoe onnoozel! Ten opzichte van de artisten, die by het spoorweg ongeluk van het Circus Carré gewond werden, deelt de Utrechtsche Courant het volgende mede: Frl. Martha Krüger, de jeugdige danseres, die pas bij Carré geëngageerd, bij de botsing zoo zwaar ver wond werd, dat te Hannover in het ziekenhuis ter stond hasir voet tot op de helft der kuit werd afgezet, is hersteld en vertrok dezer dagen naar haar familie te Berlijn. Zy draagt een kunstbeen, dat haar het gaan zonder stok zeor wel mogelyk maakt. Toch klaagt zij nog over hevige pijn. Dat zij echter de laatste verpleegde zou zijn, is, jammer genoeg, niet waar.* Op het oogenblik liggen nog in het ziekenhuis de school rijdster miss Mary Grothe, de parforce-rijdster miss Ëlise Adams en Frau Persina, de echtgenoot van den manoeuvre- en quadrille-rijder van dieu naam. Zij liggen op één zaal nog voortdurend te bed. Frau Persina, van wie een der dijen op vier plaatsen j gebroken was, moet nog steeds aan haar voet het gewicht dragen van een zak zand. Miss Grothe, wier linkervoet wel nimmer zoo gced genezen zal, dat zij weder zal kunuen schoolrijden, is voor het overige goed gezond. Maar met Frl. Adame het 't minst gunstig gesteld. De verwondingen in het gelaat en do kaakbreuk zijn genezen. Het aange zicht, dal niet meer verbonden is, heeft weinig ge leden. Alleen'us aan de kin een lidteekeu zichtbaar. Zij is echter nog uiterst zwak ep de beenbreuk is nog niet geheeld. Zij spreekt zeor zacht, langzaam, schor. Miss Grothe zal waarschijnlijk spoedig het zieken huis kunnen verlaten en is voornemens dan Daar Italië naar hare familie te gaan. Degenen, die reeds langer geleden het gasthuis verlieten, zijn echter nog niet geheel hersteld. De Carpini's, de 5 acrobaten met hun familie, be vinden zich in het badplaatsje Oeynhausen bij Löhne, niet ver van Kirchlengern, tot volkomen herstel van krachten. Vooral de «Cnterraann", de oudste der acrobaten, die alle and^reD droeg, heeft sterk in zijn gezondheid geleden. Jj^ar bevindt zich ook Frl. Martina, de «Steben- reiterir.*. Zoo wonen ook in Herrenhausen, op een half uurtje gaans v^n Hannover, in het schoone lustoord der voormalige koningen van Hannover, vier der veron gelukten van de spoorwegramp, in bet Hotel Schloss- garten, om in volkomen rost en gezonde lucht geheel te herstellen. Het zijn namelijk Frau Wolff met haar dochtertje en het echtpaar Pohlmann. Frau Wolff, manoeuvre- en quadrillenrijdster en danseres, lijdt nog al^jd pijnen in de borst ten ge- Ik heb mijn vermoeden reeds te kennen ge geven, antwoordde de graafde raatroos zal de lee- ning gewenscht hebben, om> er eenige dagen ven door te kunnen gaan. Ën wat raakt mij trouwens de geheele zaak? Men moet mij er voortaan buiten laten. Dat is ook mijn opinie, zeide Unica. Gij kunt er immers geen uitsluitsel over geven, waar die man gebleven is. Hoe is je de familie Von Buchenau bevallen? Kleine schelm, zoudt ge zoo graag Alma hier als gravin Von Hohenhausen begroeten antwoordde de graaf glimlachend. Wanneer Alma je bevallen heeft, dan zal je verloving mij groot genoegen verschaffen, zeide Unica, haTen broeder met een opgeruimd gelaat aanziende. Zij kan zeer overmoedig en uitgelaten zijn, maar dat ligt nu eenmaal in haar aard; haar hart en ge moed zijn onberispelijk. Welnu, oprecht beleden, Unica, een schoonheid is zij niet, antwoordde de graaf, van wiens lippen de glimlach verdwenen was; naast de dochter van den bankier Romberg verdwijnt zij.... Maar ge zult er toch niet in ernst aan denken, Flora Romberg tot uwe echtgenoote te kiezen? En zoo ik er nu eens aan dacht? Unica schudde roet een bedenkelijk gebaar het hoofd. Ge moet dit zelf weten, zeide zij, en op haar voorhoofd vertoonde zich eenige rimpels; ik kan je volge van haar zware verwonding, en de kleine Amalia, haar dochtertje, dat in het waterballet by het spelen met haar pop zoo veel bjjval verwierf, is geheel hersteld van haar zware hoofdwonden. Het kind viel by het omslaan van den wagen door de ruit en bekwam in het gezicht ep op het hoofd zeer hevige kwotsureu. Breede lidteekens op dat lief gezichtje doen zien, hoe uiterst govaarlijk die ver wondingen geweest zijn, daar zij liggen vlak om het rechteroog, dat tbüns ook niet meer geheel kan worden gesloten. Hot is echter volkomen gespaard gebleven. De heer Otto Pohlmann, de bekende springclown, lijdt nog aau zijn beeukwetsuur, doch de brandwon den, waarmee hij overdekt was door don stoonS, welke ontsnapte uit de locomotief, waaronder hij kwam te liggen, zyn allo genezen, zonder op het gelaat eenig sppor achter te laten. Frau Pohlmann, als parforce-rydster bekend on der deii naam Frl. Zerline, gevoelt zich uiterst zwak. De gasten van Oeynhausen en Herrenhausen zul len, zoo zij al geheel genezen, zeker toch niet spoe dig weer kunnen arbeiden, en dan zyn natuurlijk huu contracten met Carré, die zich alle nieuwe krachten verschatte, niet meer geldig. Yau de drie dames, die nog in het ziekenhuis liggen, vreost men, dat zij nooit meer zullen kunnen werken als voorheen. De eenige echter van wie dit thans reeds zeer zeker is, is Frl. Krüger, de eenige, bij wie eon amputatie geschiedde. Vanzelf rijst bier de vraag der schadeloosstelling, die door de spoorwegmaatschappij, hier de «König- flche Preussische", zal mooteu worden betaald. Hierhmtrent is tot nu toe nog niets beslist. De Hannoversche «Rechtaanwalt' dr. Atelier, die, met rnr. Van de Breggen van Amsterdam de zaalc van allen, ieder afzonderlijk voert, stuit overal op de vacantiën, op afwezigheid van de autoriteiten door reizen, enz. De voorlopige geldelijke tqeatand is echter niet ongunstig voor de verongelukten. Hun volle gage, zooveel als zij bij Carré verdien den, wordt hun door de spoorwegmij. uitbetaald. Bo vendien betaalt deze voor heu het verblijf iu het gast huis n in de bad- en herstellingsoorden. Voor het paard van de familie Pohlmann, dat in de' «Tattersall" te Hanover staat, betaalt zij ook stal ling en kost eu zelfs bediening door eeu knecht, omdat volgens contract de circus-directeur ook voor de op passing van dit. paard zorgde. Miss Grothe heeft haar drie paarden, waaronder de bekende Roland, in de «Tattersall" staan. Daarvoor betaalt do maatschappij kost en stalling. Zy beeft echter, evenals bij Carré, haar eigen «Kutscher". Dit alles is zoo geregeld in afwachting van vol komen herstel dezer zieken. Waar dit niet meer mogelijk is, schijnt de Mij. de voorkeur te geven aan het uitbetalen van een hoofdsom in eens als schadevergoeding boven een jaarlijksche of maaodelijksche uitkeering. Omdat hot spoorwegongeluk te Kirchlengern bij zonder de aandacht heeft getrokken en bezighield, omdat voornamelijk de ongelukkigen als één corps te beschouwen zijn, dat algemeen bekend was ook vóór de ramp, daarom heeft meu veel hoop, dat de Mij. mild zijn zal met bet oog op baar goeden naam. Als Carré niet tevreden is, weten zoo velen dit, en zijn zoo velen meë ontevreden. De schadeloosstelling aan den heer Carré zelf, natuurlijk geen hindernis in den weg leggenmaar ik zou dien stap om uwentwil betreuren. Niet uit vooroordeel tegen een verbintenis, die men in onze kringen een mésalliance zou noemen, maar uit liefde tot u; ik meen dat de goede eigenschappen *an het hart bij zulk een stap, die voor een geheel men- schenleven beslissend iszwaarder wegen dan schoonheid. Alma heeft in u een warme voorspraak ge vonden En zij is het waard, dat ik haar in bescher ming neem! Ei, ei, zoudt gij baron Werner Von Buchenau ook zoo warm verdedigen? Unica sloeg blozend de oogen neer. Tegen een onverdiend verwijt, zeker! autwoordde zij, den blik van haar broeder ontwijkend. En daartoe zonden nog andere gronden dan het onrecht u nopen, lieve zuster, zeide de graaf met de warmste hartelijkheid. Gij bemint den baron, en uwe liefde wordt beantwoord. Zoo kan dus de vermaagschapping der beide farailiëcdie papa wenschte, ook zonder mij gesloten wordeii. Maar laten wij. daarvan afzienUnicakapitein Von Gronau staat, als ik mij niet bedriegtusschen Alma eu mij. Zijt ge reeds jaloersch Geenszinsik heb slechts mijne waarnemingen gedaan. Mij bevalt de ernstige, stille man niet, die alles berispt en de leuze «Nil admirari" schijnt te voor het verlies van zijn echtgenoote, is, naast de andere, een geheel eigenaardig geval. «The Daily Chronikle" meldt het volgende vreese- lyke tooneel, dat in de omstreken van Wilua heeft plaats gehad. Enige dagen geledon kwam een groote tamme beer, die van de bedienden van een iu de buurt woneod-landedelman votkv (brandewijn) had leeron drinken, een dorpsherberg binnen en doodde den herbergier en drie leden van bet gezin in een vlaag van dronkenschap. De beer had zich van een vaatje brandewyn meester weten te maken, had het met zijn pooteti ingedeukt, eu toeu de herbergier het dier den drank wilde ontnomen, had het hiervan reeds pboveel gebruikt, dat bet woedend op den herbergier aanviel en dezen dooddrukte. Toen kwamen diens beide zoons en zyn dochter aan de beurt, die van den woedenden beer hetzelfde lot ondergingen. Eenige boeren kwuuien kort daarna de herborg binnen en vonden den boer slapende op don vloer iu een pUs van bloed en brandewijn. Het dier werd dadelijk doodgeschoten. Een verwijt, dat aan de Berlijner samenleving in alle klassen gemaakt wordt, is de heerschende zucht boveu zyn stand te willen leven en meer te willen schijnen, dan men inderdaad is. In dit kwaad, dat tot bijna allen doorgedrongen is, moet de kiem gezocht worden der vele ongeluk keu, welke over talloozo families zijn losgebroken beursspeculatien on maatschappelijke ondergang, slechte opvoeding der kinderen en huwelijksontrouw, van dit alles moot vaak do eerste oorzaak in het verlangen om te groot te leven, gezocht worden. Het is volstrekt geen ongewoon verschijnsel, dat eon familie (een ambtenaar bijvoorbeeld inet een tal rijk gezin,) om met hanr uitgaven toe te komen en toch aau de steeds hooger wordende eischen van heL leven io de wereld te kunnen voldoen, op hun kwar-' tier, dat uit-rijf kamers bestaat, slecht» een daarvan, tot slaapkamer hebben ingericht, welke bij de ouders iu gebruik i». De andore vertrokken dragen den naadi salon, huiskamer, bibliotheek en eetzaal, maar worden des nachts, met behulp van in kasten opgeborgen patent meubelen, in slaapkamers veranderd. Het is ook deze zucht tot groot leven, die een tak der Berlijner industrie, die der verhuurders van meubelen en kleereu, tot grooten bloei gobracht heeft. Dat de arme candidaat bij het atleggen van zijn examen, in een gehuurden rok verschijnt, zal niemand verwonderen evenmin als het een aanmerking zal uit lokken wanneer eon onbemiddeld commies, die eens por jaar de uitnoodiging ontvangt tot het bijwonen van een bal by zijn chef, in geleende plunje zich daartoe aanmeldt, maar mag men een medelijdend glimlachen voor deze dwaasheden over hebben, zij zijn niets bij een ongehoord, bij oen meer dan erger lijk misbruik, dat allengs bij de lagere standen der hoofdstad is ingeslopen en daar al meer en meer vasten voet begint te krijgen. Sedert eenigon tyd treft men in de verschillende bladen aankondigingen aan, welke veel op elkaar ge lijken en daardoor het vermoeden wettigen, dat zij uit dezelfde bron afkomstig zijn. Soms in vier of vijf bladen worden op denzelfden dag huwelijkskie ren te huur aangeboden «tegen de billykste voorwaar den'. Deze advertentiën worden geplaatst door een firma, die in maskerade- en carnavalcostumeu handelt. huldigen. Bij zijn oom, den ouden baron, heeft hij veel invloed, en Alma schijnt ook op een zeer ver- trouwelijken voet met hem te staan. Daarom zal baron Von Buchenau don onbe- middelden neef de hand zijner dochter n»et geven, zeide Unica op eon toon van overtuigingvooral dan niet, wanneer gij u met de barones in verbin ding stelt. Leg den ouden heer den brief van papa voor, dan zult ge bemerken, dat ik gelijk hebmaar ge moet er niet te lang mede dralen, opdat ook de- kapitein ,weet, waaraan hij zich te houden heett y hem blijft dan eene onaangename teleurstelling be spaard. De graaf streek met de hand over het voorhoofd. Ik wil uw raad in overweging nemen, ant woordde hijzoo groote haast bèeft de zaak immers niet, en mijn beslissing hangt ook veel daarvan af, hoe Alma zich tegenover mij gedraagt. En nu, goeden nacht, Unicadenk aan Werner Von Bu chenau, dan zal een zoete droom uw slaap veraan genamen. Glimlachend reikte hij haar de hand en trok aan de schel, waarop Daniël* en Vroni verschenen, om beiden naar hun slaapkamers te begeleiden. VI. Het was reeds 2 uur na middernacht, toen Paul van Hohenhausen terugkeerde. Wordt vervolgd.) Moeilijk kan men zich iets foorstellen, dat vin grooter lichtzinnigheid getuigt, dan een bruid, die in gehuurde kleederen zich naar den Burgelyken Stand en naar het altaar begeeft. Maar twee uitleggingen zijn hier denkbaar. Of wel bruid en bruidegom zijn te zamen niet bij machte zich van het allernoodzakelijkste te voorzien al willen zij hun eischen ook nog zoo boscheiden stellen op dezen dag, voor de vrouw de gewichtig ste van haar geheelen leven en dan wee hen, de ellende en de rampen, welke beidon wachten zijn niet te overzien of wel, zonder zich rekenschap te geven van do verantwoordelijkheid, welke op hen rusten gaat, zonder den ernst te beseffen van den stap dien jzij gaan ondernemen, wilen zij op den dag van hun huwelijk meer schijnen, dan zij inderdaad zijn, en ook dan zijn zij te beklagen, want deze daad is beslissend voor hun geheelen echt en zal niet nala ten zijn indruk da&rop voor altijd achter te laten. Het denkbeeld alleen eener bruid, die haar huwe lijksgewaad in de maskaradekraam gehuurd heeft, is zoo on-Duitsch mogelijk eu volkomen in strijd met de goede en degelijke zeden, die in Duitschland God lof! nog in eere zijn. Het feit ephter, dat deze advertenties herhaaldelijk in de bladen voorkomen, doet den twijfel verdwijnen dat meu hier met een mystificatie te doen heeft en bewijst tevuns, dat de firma goede zaken schijnt te maken en dat dit wangebruik dus moer en meer in zwang komt, want anders zou aan het adverteoren niet zooveel geld besteed worden. Wanneer men zelfs in tijden, dat er van een crisis of van gedruktheid geeu sprake is, zooveel hoort over de ellende, waaronder talrijke gezinnen van den minderen stand gebukt gaan, en men naar do oor zaken daarvan vraagt, dan vindt men in het boven aangehaalde voor een zeer groot doel het antwoord. Daar gaat hot jonge paar den echt in, als gold het een comedievertooniug, uitgedost in een pronk- kleed, dat den volgenden dag moet teruggogeven worden. De eerste schrede op den nieuweq levensweg wordt gekenmerkt door een vertoon van geleende grootheid eu door verkwisting. Nagenoeg mot zekerheid kan men aannemen dat de helft der vrouwen, wier namen men later op de' lijst der wegens kwaadwilligverlating gescheideuen aantreft, in kleederen uit een maskera- dekraarn gehuurd, gehuwd zyn. Maar al te spoedig is meestal cie klucht voor hen in een treurspel verkeerd 1 Wegens herhaaldelijk Czechische demonstraties op de Boheeinsche tentoonstelling heeft keizor Frans Jozef lang geaarzeld om de tentoonstelling te Praag het beloofde bezoek te brengen. Te Weenen ontstemt men niet gaarne den machtigen bontgenoot te Berlijn en past dus wel op geen officieel blyk van aanmoedi ging of wat daar op zou kunnen gelijken te geven aan de nationale betoogingen des Czechen, die vau zelve een anti-Duitscho beteekenis in zich sluiten. Eindelijk is tot de Boheemsche reis van den keizer besloten, maar het dool is niet alleen de Czechisoh gezinde hoofdstad, ook het Duitsch-Boheemsche Rei- chenberg zal den keizer ontvangen. Toneinde den Czechen, wien het niettemin kon invallen het kei zerlijk bezoek in het voordeel der nationale zaak uit te leggen, allen grond voor deze voorstelling te be nemen, hebben de regeeringsorganen ten overvloede de opdracht ontvangen nauwkeurig het doel van de reis uiteen te zetten. Van deze taak kwjjt zich het officieuse Weener Fremdenhlatt door te verklaren, dat do keizer op de prager tentoonstelling den vlijtigen arbeid van bet Czechische volk belichamelijk zal zien, dat hij den Duitschen arbeid in Bohomun echter in Reichenberg, het centrum van den Dnitsch-Boheem- schen arbeid, zal bewonderen. Hiermede wordt elke mogelijkheid om het keizerlijk bezoek een uitsluitend nationale beteekenis toe te kennen buitengesloten. Met zyn reis naar Bohemen bedoelt de monarch niets anders dan het bewijs te leveren van zijn gelijkmati ge liefde voor alle zijne volkeren, terwijl zij tevens de uitdrukking is van do politiek, door den tegen- woordigen minister president, graaf Taaffe, ton allen tijd toegepast. De Chiloensche Congres-troopen hebben Zondag bun intocht gehouden in de hoofdstad Santiago. De zetel der regeering is dus ook in handen overgegaan tvan de Congrespartij, welke de rogeering terstond heeft aanvaard. Terstond na de bezetting van Valparaiso liep de Congres-vloot do haven binnen. Aan boord der vloot bevond zich ook de heer Jorje Montt, de voor zitter der Congres-Junta. De heer Montt aanvaardde terstond het voorloopig beheer en ooderteekende de capitulatie, waarbij alle officieren en manschappen van Balmaceda's leger zich als krijgsgevangenen over gaven. Terstond zijn ook de andere leden der Juuta die tot dusver te Iquique haar zetel had, naar Val paraiso Ontboden» Zoodra allo leden zijn aangeko men, zal een voorloopig bestuur worden ingesteld. De houding der Congres-troepen na de overwin ning liet uiets te wenschen. Het gelukte hun de orde te handhaven, hoewel zich in de stad een tal rijke menigte onruststokers bevond, vluchtelingen en leegloopers, die naar bet slachtveld gingen en zich daar van wapeus voorzagen. Toch werden door hèt gepeupel eenige huizen in brand gostoken maar de Congres-soldaten bedwongen deze plunderaars spoe dig. Ook te Santiago nam het volk wraak op Bal- maceda en zijn aanhangers, door hun huizen in brand te steken. Ook hier werd echter na de aan komst der Congrestroepen de orde niet meer ge stoord. Waar Balmaceda zich bevindt, nog niet bekend. Volgens de «New-York Herald' is de gewezen pre sident, na zijn ambt te hebben» nedorgelegd, naar Talcahuano gevlucht. Iu deze gaven lag het trans portschip «Imperiale', hetwelk \mor den beslissende slag troepen bad overgebracht, die van daar naar de hoofdstad zou vervoerd worden. Naar men zegt heeft Balmaceda zich begeven aan boord van dit schip, dat hem naar Montevideo zal brengen. Anderen zeggen dat de gewezen president/ oostwaarts gevlucht is en zal pogen over een der Andes-passen naar de Argen- tijnsche republiek te komen. Hot eerste werk der Congres-regeering zal wezen orde en rust in het land te herstellen en alle havens weer voor het verkeer to openen. De val van den dictator Balmaceda en het optreden der Congres-Junta wordt door de geheele Europeesche pers met sym pathie begroet, niet het minst in Engeland, waar de handel zeer veel last en nadeel van den burger oorlog heeft ondervonden. Vermoedelijk zal nu spoedig het gewone hundelsverkeer hersteld worden. Engeland heeft nog geen minister van posterijen in plaats van den heer Raikes. Men spreekt er van dat de afgevaardigde Hennicker Heaton, die het den heer Raikes zoo lastig maakte met zijn hervormings plannen, als zijn opvolger in aanmerking komen doch tevens worden ook sir John Gorst en baron H. de Worms genoemd. Een beslissing is echter nog niet genomen. De BURGEMEESTER vaa Gouda, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door deu Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen enz. te Rotterdam op den 28 Augustus jl. is executoir verklaardhet Kohier No. 5 der belasting op het Personeel, le kwartaal dienst 1891/92. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van den Heor Ontvanger, dat ieder die daarop voorkomt verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en (lat heden ingaat de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welken de reclames behooren te worden ingediend. 9 GOUDA, den 1 September 1891. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. 4e Klasse. Trekking van Woensdag 2 September. No. 16688 26000. No. 4397 2000. No. 20903 1500. No. 6723 en 15835 1000. No. 13227 f 200. No. 7394, 9601, 14129, 18962, 19810 100. Prijzen van 65. 29 1927 4470 7519 10206 12578 15364 17846 37 2019 4576 7577 10271 12608 16365 17883 60 2084 4631 7668 10295 12613 15493 17986 131 2142 4638 7693 10309 12633 15517 18023 163 2198 4670 7706 10342 12639 15566 18026 234 2203 4697 7734 16371 12651 16604 18067 245 2312 4719 7749 14012 12666 15789 18128 285 2313 4781 7761 10422 12698 15821 18180 306 2318 4782 7856 10441 12784 15866 18230 341 2336 4864 7902 10515 12738 15884 18270 344 2400 4887 7931 10516 12788 16987 18274 346 2454 5095 7933 10519 12903 15993 18311 373 2521 5119 7957 10586 12914 16000 18444 413 2590 5161 7958 10600 12949 16085 18445 455 2614 6163 7986 10626 12981 16120 18456 466 2738 5178 8152 10765 13164 16271 18524 467 2753 5210 8160 10784 13206 16366 18567 468 2774 5257 8175 10807 13215 16389 18690 499 2783 5307 8217 10831 13216 16394 18643 549 2804 5866 8223 10855 13231 16420 18661f 566 2835 5515 8249 10932 13247 16480 1869ÏK' 567 2841 5560 8286 10948 13379 16482 18905 606 2879 5586 8306 11012 13881 16512 18937 634 3014 5717 8326 11041 13416 16592 18960 698 3087 5721 8351 11051 13539 16595 18965 708 8124 5732 8404 11095 13543 16609 18983 735 3160 5766 8423 11198 13666 16652 19067 775 3185 5768 8539 11206 18750 16661 19084 795 3228 5819 8578 11222 18751 16673 19098 830 3251 5873 8626 11317 13757 16702 19101 850 3274 5931 8682 11323 13838 16768 19120 870 3291 5999 8745 11358 18928 16775 19190 887 3299 6033 8894 11386 13966 16792 19266 892 3328 6198 8922 11427 13991 16883 19321 918 3889 6211 8957 11466 13999 16843 19365 974 8392 6222 9085 11472 14009 16864 19424 187 3402 6387 9117 11486 14119 16941 19467 1060 3415 6477 9175 11558 14191 16992 19513 1115 3461 6542 9179 11596 14280 17069 19535 1155 3580 6609 9257 11669 14292 17071 19585 1168 3531 6631 9294 11677 14354 17073 19588 1176 3592 6689 9322 11751 14419 17104 19595 1339 3602 6721 9345 11763 14458 17144 19604 1358 3617 6761 9358 11809 14460 17146 19621 1373 3629 6779 9448 11831 14492 17147 19650 1375 3732 6787 9452 11925 14569 17167 19654 1443 S759 6903 9169 11961 14600 17228 19726 1445 3791 6911 9470 11985 14642 17341 19764 1486 3820 6915 9511 12158 14724 17349 19801 1493 3825 6951 9581 12272 14779 17446 19803 1517 3931 7023 9645 12278 14844 17454 20015 1525 3940 7130 9653 12331 14861 17469 20097 1550 4055 7132 9682 12342 14863 17497 20328 1561 4095 7349 9712 12352 14871 17 943 17603 20377 1592 4153 7354 9783 12375 14890 20451 1621 4180 7360 9887 12389 15002 17636 20492 1783 4221 7368 9930 12391 15104 17715 20633 1790 4232 7418 10056 12432 15230 17743 20758 1834 4251 7470 10066 12436 15244 17761 20780 1908 4451 7481 10110 12502 15356 17779 20936 1914 4466 7487 10153 12550 15359 17820 20998 1917 Vorige lijst No. 901 m. z. 7901. No. 1214 m. z. 1514. No. 11634 m. z. 11635. V Getrouwd J. de KOK en M. M. KWINKELENBERG, die ook namens wederzijdsche familiebetrek kingen bunnen hartelykea dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Hu- Wï$jjk ondervonden. Harteljk dank aan allen, die den 26«" Augustus mij blyken vau belangstelling gaven. I B. J. SWAAN, Predikant. Haarlem1 Sept. Bij akte den eereten September 1891 ten overstaan van den Notaris GERARDUS CA- THARINÜS FORTUIJN DBOOGLEEVER te Gouda verleden, is door de ondergeteekenden JAN WILLEM BIEZENAAR en JACOBUS BALDÜINUS BIEZENAAR Adeianus Johin- neszoon, Manufacturiers, belden wonende te Gouda, eene Vennootschap aangegaan onder de firma tGebroetlers BIEZENAAH>, betrekkelijk het dry ven van handel in manu facturen en aanverwante artikelen, het dry ven van winkel in die artikelen en hetgeen verder met gemeenschappelyk overleg zal worden goed gevonden. Welke Vennootschap gevestigd zal zijn te Rotterdam, is ingegaan den eersten Sep tember 1891 en is aangegaan voor eenen onbe- paalden tijd. Zullende ieder der Vennooten het recht hebben de Vennootschap met den laatsten December van ieder jaar te doen eindigen, mits den anderen Vennoot daarvan minstens zes maanden te voren kennis gevende. De Vennooten zyn beiden tot de teekening der firma, in zaken hunnen handel betreffende gerechtigd, doch zul len voor de Vennootschap geene geldleeningen mogen doen, noch zich als borg mogen ver binden, tot welke handelingen de bizondere haudteekening van de beide Vennooten wordt vereischt.1 J. W. BIEZENAAR. J. B. BIEZENAAR AJzn.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2