8t ssssoiss. EENI8 DEPOT W THEE. scïïepfeu ljeerlinocEn: CHOCOLADEWERKEN Dankbetuiging Mej. IT. JTAJAARSTOFFEIT. Pianino 135.- Pianino. Gemeubileerde Kamers Bultenlaiulscli Overzicht. Prima Grove Ruhr Kachelkolcn ADVERTENTXEN K tXWISGElIXd, Modes Modes ARBEIDSWET. ONTVANGENde r"~ DEMI-SAISON- en J. hoogenboom. bij L. VAN WANKOM, J. de KOSTER. Burgerlijke Stand. (Men wordt verzocht op 't MERK te Ietten) M. RAVENSWAAY ZONEN, Nadat de keer de Gleroq den heer Derokien be antwoord had, j>etoogde eerstgenoemde nogkortelyk hoe wenschelyk het was dat de spoorwegen door den Staat werden overgenomen. De spoorwegmaatschap pijen begrepen, volgens spr., hun eigen belang niet, im mers rij zouden anders niet de vrachtprijzen zóó hoog houden dat iedere trein met vele ledige plaatsen moest rijden, die zonder veel meerdere kosten even goed bezet konden worden. Het zonen-tarief ver diende alleszins aanbeveling. In plaats van die legio kaartjes, die nu op ieder bureau voorhanden zijn met de omslachtigo administratie daaraan verbonden, waren dan slechts drie soort kaartjes noodig en.pu bliek en ambtenaren zouden daarmede gebaat zijn. Het allerbeste was eu éénmaal zou het daartoe komen één vrachtprys voor hot heele land. Evengoed of beter nog als een brief het heele land door voor één prijs werd verzonden, kon dat met een persoou geschieden. Ook met de brieven was dat vroeger niet het geval en nadat het port gelijk was gesteld onverschillig van den afstand, was het vervoer toegenomenook met het personen-verkeer zou dat het geval zijn. On vermogenden dienden voorts koste loos te reizen. Nadat bovengenoemde motie was aangenomen, werd de vergadering gesloten, nadat de voorzitter, do heer W. F. Carrière, den spreker had dank gezegd voor lijn voordracht. De gemeenten in onze provincie, die voor bet hoogste verbruik van sterken drank bekend staan zijn Veur 18.48 Brielle 15.29 Leiden 15.02 Rotterdam 14.56; Delft«J4.39 '8 Gravenhage 14.03 Gorinchem 13.97 Gouda 13.68; Oudewater 12.72; Maassluis 12.45; Ylaardingen 11.81 Woerden 10.67. Ter voorbereiding van de herziening der kieswet sijn door den minister van binnenlandsche zaken, door tusschenkomst van de Gedep. Staten der pro vinciën, van de gemeentebesturen en van de besturen der instellingen van weldadigheid opgaven gevraagd van het getal mannelijke personen, Nederlanders, niet beneden 23 jaar, die in 1890 onderstand heb ben genoten van een gemeentebestuur of van eene instelling van weldadigheid, alsmede van het getal der daaronder begrepen hoofden van huisgezinnen eu alleenloopende personen. Naar aanleiding van het bericht van de Standaard dat de poging dor handelsreizigers, om verbetering te krijgen in de nieuwe, voor hen zoo hoogst on gunstige regeling der abonnementstarieven bij do •taatsspoorwegen, op weg is om tot eene goede op lossing te komen, zegt het U. D., dat do mededee- ling, die het, omtrent den liitslag van het onderhoud met den heer Cluysenaer ontving, minder stellig was; de directeur-generaal zou do zaak nader overwegen. Door den hagelslag werden Donderdag avond som mige hazen en bondërden vogels te Deventer en om streken gedood. Te Wilp vond men er onder een boom honderden, en onder een boom tegenover de steenfabriek ,De Vlietberg", bij Deventer, vond men er 445. Do heer J. Boomgaard, rustend scheepskapitein te Groningen, zal 21 September den leeftijd van 103 jaren bereikt hebben. De oude man is uog bijzonder kras, langzaam heen en weer. Wat moet ik nu met je beginnen zoo verbrak hij eindelijk het stilzwijgen. Ja, dat weet ik zelf niet, 'antwoordde het jonge mensch. Ik ben tot alles bereid; indien gij er op staat/ wil ik mij zelfs in den militairen "dienst begeven. Dat kan nu niet meer geschiedenje moest als soldaat beginnen en daartoe ben je nu te oud geworden. Daar kan dus niets van komen. De stand van koopman moet ook wel een eervol beroep zijn, maar ik kan het niet zonder bekwaamheden.... Weder niets, zeide de baron. Je hadt do reis moeten voortzetten, Adalbertdaar ginds kon je do hand aan den ploeg slaanje adellijke naam zou je daar niet gehinderd hebben. Je badt daar in geval van nood straatveger kunnen worden, zonder een spottende opmerking te moeten vreezen; hier echter bindt je naam je de handen. Je hebt mij door dien on verwachten terugkeer in groote verlegenheid ge bracht. Dat ik een zoon heb, weet, hier niemand wat moet ik tegen de menschen zeggen, wanneer je hier zoo plotseling opduikt? Myn geldelijke aange legenheden ken je ookik moet me^ moeite in mijn onderhoud voorzien. Misschien kan ik een steun voor u worden! Ik zou niet weten, hoe. Laten wij er over nadenken. De baron schudde het hoofd. en heeft geen ander ouderdomsgebrek dan hardhoo- righeid. Eergisterenavond heerschte er boven Arnhem een zeer zwaar-onweder, dat uren lang aanhield en ver gezeld ging van zulke zware regens, dat vele straten blank stonden en verscheidene kolders zijn onderge- ioopen. Gisteren ochtend zag men op vele plaatsen pompen, on* het water te verwyderen. In de lage gedeelten van Klarondal heeft het met groot geweld van den Mutscbenberg stroomende water veel schade aangebracht. Eer. kwartier lang hagelde het Donder dag avond stukken ijs, zoo groot als flinke knikkers en kleiue duiveneieren. Deze ijskogels waren moe- rendeels veelhoekig en hadden eené witte kern. Daar er weinig wind was, vielen ze gelukkig recht naar beneden, anders ware er zeker geen ruit op het westen heel gebleven. Vermelding verdient nog, dat reeds vóór zeven uur het onweder begon te half negen, na eerst boven Nijmegen te hebben gewoed de vele eenden in de Lauwersgracht een verbazend gekwaak aanhie ven zy waren bijzonder onrustig, vlogen van den eenen kant dor gracht naar den andoren, richten zich in het water opin het kort, gevoelden blijkbaar, dat er iets zeer abnormaals in de lucht was. Een eigenaardig voorval heeft zich bydegemoen- teraads-verkiezing te Ottoland voorgedaan. Bij de eerste verkiezing behaalden de drie caudidaten der doleerenden de overwiuning op hunne liberale tegen standers m,et 37 tegen 36 stemmen. De gekozenen verzuimden echter, ingevolge de bepaling van art. 13 der gemeentewet, binnen acht dagen na ontvangst van het proces-verbaal der stemopneming, aan B. en \V. kenuis te geven van de aanneming hunner be noeming, zoodat zij geacht werden die niet aan te nemen. Eene nieuwe verkiezing word daarop uit geschreven, waarvan do uitslag was, dat de drie libe ralen werden gekozen met 37 tegen 36 stemmen op de doleerenden uitgebracht. Het is nu bijna twee matndeu geleden dat te Weenen een geheimzinnige moord gepleegd werd, welke wegens de omstandigheden waaronder do mis daad plaats had, groote sensatie wekte. Een bedaagd echtpaar, Emeder genaamd, werd 's nachts in den slaap vermoord den man werden niet minder dan 16 en der vrouw 22 wouden toegebracht. In die zelfde kamer sliepen drie arbeiders, omdat het plan gevormd was dat men gezamenlijk 's morgens vroeg voor oen daagje naa» buiten zou gaan. In het holste van den nacht werden die arbeiders door jammer kreten gewekt en zagen zij bij de flauwe flikkering van op hen geloste pistoolschoten een man met een grijzen flambard. Tegelijk voelden twee van de arbeiders dat ze gewond waren, terwijl de derde uit schrik onder het bed kroop. Geen hunner durfde zich bewegen, allen misten den moed om licht aan te steken, zoodat zij niets zagen van wat om hen heen voorviel, terwijl de jammerkreten, welke uit de richting kwamen waar de Emoder's sliepen, lang aanhielden doch eindelijk ook verstomden. Kort daarop hoorden zij hef gedruisch van schreden die zich verwijderden, gevolgd door het toeslaan van eene deur. Toen de aanhoudende stilte hun bewees, dat de moordenaars weg waren, waagden de drie jonge arbeiders eerst eene kaars aan te steken, en met huivering zagen zij de op beestachtige wijze De eeuige mogelijkheid is een rijk huwelijk zeide hij. Ik ben daartoe gaarne beroid. Ja, jij! Maar waar de bruid te vinden? Hdt, daar heb ik het! vervolgde de oude heer, en de sombere wolk verdween van zijn voorhoofd. Als dat plan gelukte, waren wij beiden geholpen. Hij hervatte zijn wandeling en hulde zich in dichte rookwolkenhet was een avontuurlijk plan, dat zijn gedachten bezig hield. Ik sta sedert een jaar met den bankier Rom berg in verbinding, vervolgde hij na eene pauze, een zeer rijk man, die minstens oen millioen bezit. Romberg is geen parvenu; reeds zijn vader was rijk, maar hij deelt mot den parvenu de zucht van het streven naa* hooger. Hij reikhalst naar een titel; hij wenscht in den adelstand te worden verhe ven, en geen offer is hem te groot, dat hem de vervulling van die eergierige wenschen kan doen ver wezenlij kon. Romberg heeft slechts twee kinde ren, een zoon en eene mooie dochter. De zoon is eene alledaagsche sul, dio alleen aan verdiensten denktmaar men moet tegenover hem zeer voor zichtig zijn, opdat hij geen argwaan koesterthy heeft een scherpen blik, en zijn waarschuwingen konden alles in duigen werpen. En de dochter? vroeg Adalbert. Zij heeft een levendig aandeel in de eergierige wenschen van haar vader, en hot zal niet moeilijk zijn hare gunst te veroveren. Zij is eenigszins co- mishandelde lyken van Emeder en zyne vrouw. Aan stonds wekteu zij de overige bewoners van het huis, en werd de politie gewaarschuwd. Na een streng onderzoek, hetwelk echter niet tot de ontdekking van de moordenaars leidde, werden do drie jonge arbeiders en een neef van Emeder, niettegenstaande dezo zijn //alibi" in dien noodlotti- gen nacht overtuigend bewijzen kon, in hechtenis genomen. De politie koesterde het vermoeden, dat dezo neef als eenige erfgenaam der vermoorden met de werklui een komplot had gesmeed om zijn oom er. tante om hals te brongen en gezamenlijk den buit te doelen. De wouden vau de twee werklieden had den zij zichzolven toegebracht, ten einde de politie op een dwaalspoor te brengen. Toch vond in de publieke opinie dit vermoeden weinig geloof, wel daarentegen dat de politie uit ergernis, dat in de laatste jaren nu reeds zooveel misdaden onopgehel derd gobleven zijn, in deze vier personen //coute que coute" do Schuldigen wildo zien. De bewijzen daarvoor heoft zij ovenwol niet kunnen vinden, want na 7 weken hechtenis en 'orscheideno verhooren en confrontatiën heeft de rechter van instructie een bevel tot invrijheidsstelling moeten uitvaardigen. Deze afloop maakt de vier onschuldig verdachten thans tot de helden van den dag. Naar zij verhalen, zijn zij in de gevangenis uiterst slreng behandeld, terwijl vooral de voortdurende eenzaamheid der cel onduld baar was, en zy verklaarden den rechter dan ook, dat die pijnigende eenzaamheid hen tot de bekentenis zou kunnen brengen van eene misdaad die zy niet bedreven hebben. De openbare meening dringt r.u aan op eene schadevergoeding voor deze vier onschul- digen, die in hun cel allen ruim 5 kilo aan gewicht verloren hebben en zooveel hebben moeten lijden. Trouwens, het publiek is hierin met een goed voor beeld voorgegaan door woldadigheidsfeoston voor hen te organiseereu. Terwijl de politie dus nog steeds naar de moor denaars vau het echtpaar Emeder zoekt, is zij met de inhechtenisneming van zekeren Schneider en zijne vrouw gelukkiger geweest. Deze personeti maakten er een handwerk van, onder voorspiegeling van een voordeeligen dienst, dienstmeisjes naar een afgelegen bosch te lokken, ze aldaar te vermoorden en van haar beetje geld te berooven. Om die vrouwelijke dienst boden in do val te lokken, wachtte Schneider of zijne vrouw aan de verschillende bureaux voor dienst aanbiedingen meisjes op, die hij aansprak en een voordeoligen dienst aanbood bij eene ziekelijke adel lijke damedie op oen kasteel bij Neulengbach woonde. Behalve hoog loon en uitstekende behan deling werd ook nog do kans op een legaat voor gespiegeld, en liepen de slachtoffers er in, dan zou Schneider hen naar bedoeld kasteel te brengen. In het bosch vermoordde en beroofde hij ze dan. Een dienstmeisje, die lont rook, deed aangifte van Schnei ders vreemde handelwijze bij de politie, die, zondor veel gewicht aan du zaak te hechten, niettemin een ondorzoek instelde hetwelk de vreeselijke waarheid aan het licht bracht. Schneider en zijne vrouw werden in hechtenis genomendeze laatste, voor- ziendo wat haar te wachten staat, deod eene ernstige poging tot zelfmoord, door zich uit een raam der derde verdieping te laten vallen ten gevolge waar van zij nog zwaar ziek ligt. Hoewel slechts van twee dienstmeisjes de lyken in het bosch van Neulengbach gevonden zijn, ver moedt de politie en de geprikkelde volksphautasie quetzij weet dat ze mooi is maar als jo slechts een weinig tooneelspelerstalent bezit, dan zal je go- makkelijk spel met haar hebben. Met den vader belast ik myhij steunt op de beloften, die ik hem gedaan heb. Tot dasver hechtte ik geen waarde aan die beloftenmaar ik wil mij er nu ernstig mede bezighoudon, om hem den titel van handels- raad te verschaffen. Het adelsdiploma zal wel te vergeefs op zich doen wachten, maar men kan altijd een geloofwaardig beletsel voorgeven, waarop die wensch heeft schipbreuk geleden. Voorloopig heeft hij een teekening van zijn wapen laat hy daar ge bruik van maken en zich overigens met geduld wapenen. Maar ik kan je niet als myn zoon voor stellen; dit zou aanleiding geven tot uitweidingen over je verleden, die om gegronde redenen vermeden moeten worden. Bestaat er geen uitweg? Het eenige zou zijn, dat ik je als den zoon van mijn broeder voorstelde. De waarheid zal nie mand betwijfelenover de positie van je vader be waren wij hot zwijgen, tot de zaak zoover is gevor derd, dat de familie Romberg niet meer terug kan, zonder voor een openlijk schandaal bevreesd te raooten zijn. Dan kunnen wij de waarheid onthullenzij wordt immers altijd nog verzoet door de omstandig heid, dat juffrouw Romberg door dp verbintenis den titel van barones ontvangt. Wordt vervolgd!) (Ut Schneider veel meer slachtoffers gemaakt heeft. Het bosch is door de gendarmerie, houtvesters en jagers, bij' wie de bewoners dor omliggende dorpen zioh hebben aangesloten, nauwkeurig onderzocht, en na veel zoeken heeft men een derde Igk in een put gevonden, waarvan de identiteit, wegens den verge vorderden staat van ontbinding, evouwel niet meer geconstateerd kan worden. Schneider blijft op alle hem gostelde vragen hardnekkig zwijgen, zoodat men hem nog niets heeft kunnen ontlokken, terwijl de toestand zjjner vrouw nog van dien aard is, dat zij met aan een regelmatig verhoor kan worden onder worpen, Voor 6 jaren heeft een ingenieur Schenk met zijn medeplichtige voor soortgelijke misdaden het met de doodstraf moeten boeten, eu in de Fransche lijfstraffelijke gosohiedeuis heeft Dumollard door de zelfde misdaden zich berucht gemaakt en ia hij des wege geguillotineerd. Ook Schneider wacht natuurlijk geen ander lot dan de dood aan de galg. He leiders der Chileensohe Congrespartij, kapitein ter zee Jorje Montt en generaal Del Canto hebben hun intocht gedaan in de hoofdstad Santiago en wer den daar door de bevolking zeer goed ontvangen. Goheei Chili is nu in de macht der Congresman- nen' Oóquimbo, de laatste haven, die nog in bezit was van Balmaceda's aaiihangers, heeft gecapituleerd en ook de twee eenige oorlogschepen welke den ge wezen president nog getrouw waren geblevon, de «Almirante Condell» en de „Imperiale" hebben zioh overgegeven Er ontbreekt nu noch slechts aan, dat do Congres-Junta door de audere Staten als de wet tige regeenng dos lands wordt erkend. Zoodra de orde overal hersteld is. zal do Junta beginnen met hot uitschrijven van verkiozingen voor het Congres, want het schijn-congres, hetwelk Baima ceda hoeft laten kiezen, wordt natuurlijk terstond ontbonden. Het eerste werk van het nieuwe Congres zat wezen een president der republiek te kiezen. Tot dat dit geschied zal zijn, blijft generaal Baquedano aan wion Baimaceda zijn ambt heeft overgedragen voorloopig president, Do ontevredenheid der Congrespartjj over de hou ding der Noordiimerikaanscko regeeriug is nog toege nomen, nu admiraal Browne, met den Duitschen admi- raai, heelt geweigerd Balmaceda's ministers en amb- tenaren uit to leveren. De Congros-raaunen, dio hen zeker onmiddellijk gofusilleerd zouden hebben, wilden hun politiekon tegenstander geen gowoon proces toe staan en toen hebben de admiraals alle aanhangers van Baimaceda, die op hun schepen een schuilplaats hadden gezocht, naar Peru gebracht. Natuurlijk zal do Congres-Junta wel haar invloed beproeven op de zwakke Peruaansche regeoring, teu einde van hnar do uitlevering te krijgen. Van Baimaceda is nog niets met zekerheid verno men. Het is nu echter zeker, dat de gewezen pre sident in oostelijke richting over de Anders is ve rlucht. De geruchten, dat de vluchteling onderweg zou vermoord zijn, vereischon nog nadore bevestiging evenzeer als het gerucht, dat Baimaceda behouden op Argentijnsch grondgebied zou zijn aangekomen Voor ruim twee en eon half jaar werd onder het hramche mmisterie-Ploquet, waarin de heer Loc- kroy zitting had als minister van onderwijs, besloten een onderzoek in te stellen naar do werking der wet betreffende de verwereldlijking der openbare geeste lijke scholen, waarin o. a. bepaald word, dat de jon gensscholen onder bestuur van geestelijken uiterlijk 1 October 1891 verwereldlijkt zullen ziju. Het onder- zoek word opgedragen aan eene commissie voor de statistiek, die een beredeneerd rapport had op te maken. Dit rapport nu, het work van den heer Ccvasseur, en loopende ovor tien jaren, van 1879 tot 1889, is oulangs verscheneu. Het geeft antwoord op de vragen Hoeveel geestelijke scholen zijn er in de tien jaren verwereldlijkt, dat is onzijdig gemaakt Hoeveel leerlingen teldon zij vóór de verwereldlijking Hoeveel leerlingen waren or in diezelfde scholen nadat zij verwereldlijkt waren Hoeveel bijzondere congrc- ganistische scholen zijn er voor in de plaats gekomen en hoeveel leerlingen tellen deze? Het blijkt nu, dat er in de tien jaren 5083 scholen verwereldlijkt zijn. Ter mededinging van dezen zijn er 2839 byzondere goesteiijkc scholen opgericht; 00 wsfden de openbare congreganistiseho scholen ivoor 4/7 door bijzondere vervangen. Vdo'r de ver- BiQ ao. .nff 'eldeu 50,13 congreganislische scholen '®ar'ingen. Na de verwereldlijking is het Isan vo/ï!nndör<' 1195,963. De nieuw opgerichte bijzondere congreganistische scholen telden arerzyds slodhts 354,473 leerlingen, zoodat de wet ol i y.®r4r®ro^y'"n£ der openbare scholen ond<r Kn s elyk bestuur het aantal leerlingon, die geestelijk ncierncht ontvingen, met omstreeks 190,000 hoeft doen verminderen. liJermald.zij verder no2 uit het rappor', dat in de l«; ^ron e' san'al schoolgaande kinderen in beider- 'cholen met 31 pet. is vermeerderd. Hierbij moet evenwel in aanmerking worden genomen, dat hot verplicht onderwijs middelerwijl ij ingevoerd. Ook rekent men dat de statistiek ten opzichte van het oijfer van 31 pet. niet geheel zuiver is, daar er wol gemeenten zullen zjjn, die niet de juiste cijfers hebben opgegeven, en het ook voorkomt, dat kinderen dubbel gerekend zijn, doordien zij gedurende het schooljaar van de e'éne school naar de andere zijn verhuisd. Nochtans is het cijfer der vermeerdering aanzienlijk genoeg, om er zich innig over to kunnen verheugen. De Sultan van Turkije heeft plotseling zijn groot vizier en presideLt-minister, Kiamil-pacha, wegge zonden en in zijn plaats den gouverneur van Kreta Djevat-pacha met do leiding dor regeering belast. Dat deze onverwachte verandering de redering in verband staat met de Dardauellen-quaestierligt voor de hana. Kiamil stond in den laatsteu tijd op zeer goeden voet met Rusland eu blqkbaar is den Sultan de angst om het hart geslagen, toen hij hoorde welk een beweging do oplossing van het geschil in Europa had veroorzaakt. Vandaar dat Kiamil, die de zaak met Rusland had geregeld, terstond bij den eersten storm van het kussen werd geblazen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda brengen ter algemeene keunis, dat de Gemeenteraad ïu zijne vergadering van den lsten dezer maand heeft benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijke Stand den Heer H. JAGER; tot Leden der Commissie belast met het herzien der Plaatselijke V?rordeningen tegen wier overtreding straf u bedreigd en waarvan de Burgemeester Voorzitter is de HoerenW. J. FORTUIJN DROOGLEEVER.' Dr. F. H. G. VAN ITERSON O. C. 11. PRINCE, en Dr. H. IJSSEI, DE SCHEPPER. GOUDA, 4 September 1891. r Burgemeoster en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN De Secretarie BROUWER. ,;VW de Tele bewjjzen van belangstel- hargteiökenU^n0kderT°nden' J. W. P. v. EDE v. d. PALS. A. M. P. v. EDE v. d. PALS— Khamer. Het bestuur der School voor C. N O in de Lange Groenendaal betuigt bij dezen zijn oprechten dank voor de milde bijdragen, ge schonken in de onlangs gehouden collecte lij vrienden en voorstanders, ten behoeve van bovengenoemde school. Het totaal der Collecte was 188.— Namens het Bestuur, G. VAN DER ZWALM, Secretaris. De BURGEMEESTER van GOUDA, Gelezen eone Circulaire van den Heer Commissa ris der Koningin iu do Provincie Zuid-Holland, dd. 13 Augustus jl. A, No. 1574 (lo Afd.) Brengt ter kenuis van nolanghebbenden, (1st bij Koninklijk Besluit van 15 Juli 11. (Staatsbladno. 147) r/o<w'l?0DJn,? "!nn 4 der Arbeidswet van 5 Mei 1889 {Staatsblad no. 48) verbodsbepalingen zijn vast gesteld betrekking hebbende op het doon verrichten van bepaalde soorten van arbeid door personen bene- den den leeftijd van zestien jaren en in fabrieken en workplantsen door vrouwen. Vestigt do aandacht van hoofden of bestuurders V°n.ï!Jven of ondernemingen op bedoeld Ko ninklijk Besluit van 15 Juli 11. (Staatsblad no. 147), waarvan de kennisneming noodig kan zijn met het oog op de inrichting vau hunne fabrieken of werk plaatsen of de daar verricht wordende werkzaam- heden. GOUDA, den 4n September 1891. Do Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. t int'eltn 1Q het aaus'aaad seizoen u k®' MAKEN Tan MANTELS, aller hande Elegante Modellen. Ook kunnen er nog GEPLAATST wordenden ook die eigenhandig g^g.jlced'ng willen maken. Zie de rijke ETALAGE van fijne - Lange Tiendeweg. 85 Cents per Hectoliter, vrij aan huis. BOGEN 117/118. GEBOREN 2 Sept. Petrosella Hilhelmina, ouders C. ongejana en H. J. Hoegee. 3 Adrianu9 Johannes, ouders A. Grendel co I. M. van Leeuwen. OVEULhDBN: 2 Sept. G. Bosman, 3 w. 3. T P M. Wahhie, 7 w. - 4. C. F. Weil, 2 w. Bevallen van een Zoon, A. M. LAMBERT— Gohingen. 5 Sept. 1891. Heden overleed in het St. Elisabeths- gesticht te Breda na herhaaldelijk voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten, onze geliefde oudste Dochter, de Eerw. Zuster MARIA ROSA (in leven MARIA FRANCISOA JüR- GENS), in den ouderdom van ruim 22 jaren. v J. G. JüRGENS E. F. JilRGENSWeck. Oouda, 3 Sept. 1891. Eenige en algemeene kennisgeving.) TE KOOP aangeboden eene PIANINO fransch fabrikaat, netjes onderhonden I Te bevragen aan het Postkantoor te Haas- trecht. i16' midden der stad voor iemand Lijk verkeer.' de3Terkieze*de Kostenhui- Franco brieyen onder No. 2135, aan het Bureau dezer Courant. uit het Magazijn van GORINCHEM. Deze THEEËN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijf. twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nommer en Prijs, voorzien van nevenstaand Merk volgens de Wet gedepo neerd. r Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende J- BREEBAAUT LZ. Botermarkt te Gouda EENIG DEPOT der Haagsche Sit van den Heer J. K. SOMMER.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2