WAARDELOOS VUIL, BEMNDKHIilIVG. petroleüm-noteeringen AD^RTEKfïtiNi Afgesloten is. Bultenlandsch Overzicht. INGEZONDEN. Afloop vau Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. SCIIOUW. SCHOUW. burgerlijke Stand. Moordrecht üi"- t: Cantzlaar Schalkwük, te Rotterdam 7, 8 en 9 September dochter iru spoedig gered, maar de moeder wilde met geweld den dood zoeken en eerst na teel moeite slaagde men er ook in, de arme vrouw die bewuste loos was, te redden. Het eindcyfer der Amsterdamsche gemeentebegroo- ting nadert de 13 millioen (12,773,600). De heffing der inkomstenbelasting moet 8!/j pCt. worden en de opcenten 85. Er zullen in het aanstaande jaar 130 openbare scholen moeten zyn, d. i. 13 meer dan verleden jaar werd begroot. In Amerika herleeft algemeen de goede oude ge woonte, om aardappelen in de schil voor te dienen, waardoor het beste gedeelte vau do vrucht, dat bij het schillen verloren gaat, behouden blyft. De aard appelen in de schil worden in houten bakjes voorge- diend, met houten schoteltjes voor de schillen er bij. Er is in Zwitserland in de laatste dagen heel wat te doen geweest over een vergissing, waarvan een Engelsche dame te Montreux het slachtoffer is ge weest. Mevrouw Burke, echtgeuoote van den gewezen Britschen Consul te Algiers, thans Portugeesch con sul aldaar, kwam te Montreux in het Hotel de la Gare den 7 O-jarigen heer Bates, Britsch consul te Suez, een vriend van haar man, bezoeken. De heer Bates was uitgegaan zij wilde wachten tot by terugkwam en ging naar zyn kamer, omdat er geen wachtkamer was in het logement. De hotelhouder en zijn vrouw verzochten haar, heen te gaan. Zy hielden haar blijkbaar voor een vrouw van slechte zeden. Toen mevrouw Burke dat bemerkte werd zij zeer verstoord. Zij weigerde, het hotel te verlaten. Men riep toen de politie, dio haar met geweld verwijderde en haar, in het bureau, opsloot in een donker hok, vol ongedierte en ratten, waar zij eenige uren bleef, totdat de Heer Bates haar bevrijdde. Volgeus een verklaring van een geneesheer is haar zenuwgestel zeer geschokt door de onderronden behandeling, en haar advocaat eischt f 4000 schadever goeding. Volgens een andere lezing, door het Journal de Genè- we gegeven, zou Mevr. Burke zich in het hotel zon derling gedragen hebben en o. a. ook in verscheidene kamers van logeergasten gekeken hebben, zoodat een handelsreiziger zich over haar beklagen kwam. De hotelhouder zou haar eerst beleefd verzocht hebben, heen te gaan, maar Mevr. B. werd terstond zeer boos, en toen zijn vrouw kwam, kreeg deze van haar een slag in 't gezicht, evenals later een politieagent. De Britsche Gezant heeft zich tot den Bondsraad gewend, die het kantonmaal bestuur van Waadland een onderzoek van de zaak bevolen heeft. Meermalen gebeurt het, dat personen zich verschui len aan boord van schepen die weldra een verre reis zullen doen, om op die wijze een vrijen overtocht te krijgen. Onlangs hebben dit weer twee broeders White gedaan op het stoomschip Colina dat van Glasgow naar Quebec voer. Na twee dagen varens werd een der twee ontdekt en aan het werk gezet. Na eena reis van twaalf dagen werd bij het lossen van het schip pas de ander gevonden. Hij was niet veel meer dan een geraamte dat tusschen de balen hooi lag, het eeuig voedsel dat de ongelukkige zijn rol in zijn geheugen te prenten en het hart der jonge dame te veroveren. Zijn rang en titel waren daarbij machtige bondgenootenbovendien kon hy ook van den indruk, dien zijn uiterlijk zou teweeg brengen, het beste hopen. Gedachtig aan den raad, dien zijn vader hem ge geven had, was zijn optreden in het huis van juffrouw Goldschmidt vast en krachtig. De aan tafel tot hem gerichte vragen beantwoordde hij tamelijk afgemeten, maar niet onvriendelijk; hij liot doorschemeren, dat hij een zoon van goeden huize was en een fijne opvoeding had genoten. De gasten van juffrouw Goldschmidt, die meereodeels uit beambten en kan toorbedienden bestonden, imponeerde die voorname teruggetrokkenheid; zelfs Paul gevoelde zich in de nabijheid van hot jonge mensch, uit wien hij nog altijd niet wijs kon worden, eenigszins ongerust. De vraag, of hij nu een dagelijksche gast aan den disch zou zijn, ontkende hij met een glimlach, die duidelijk te kennen gaf, dat zulk een tafel hem niet kon bevredigen, daar hij het beter gewoon was; en deze glimlach joeg den aanstaanden schoonzoon, die het bemerkte, toch het bloed naar het voorhoofd bij nam zich voor, hem na tafel duidelijk zijn moe- ning te zeggen. De tafel was nauwelijks afgeloopen, toen Adalbert den reiniger nadorde en hem om een onderhoud verzocht. Daarmede voorkwam hij den wensch van Paul. Ik ben ter beschikking vap mijnheer, ant- man in die twaalf dagen had kunnen nuttigen. Hy kon niet meer spreken en men vreest dat hy zyn ver stand voor goed kwijt is. De heer Bryan 8adler, van Snitterfield by Stratford, heeft eeue oude eiken spinde ontdekt met eene inscrip tie die te kennen geeft, dat Shakespeare de kast ge maakt heeft: de jaartallen 1585, 1586 en de datum van Shakespeare's geboorte, 23 April 1564. De spinde is in de tegenwoordige familie geweest langer dan eene eeuw, maar de inscriptie was tot voor kor ten tyd door verf overdekt. De spinde wordt gezegd indertijd uit een oud huis to zyn gekomen, dat niet meer beslaat en volgens overlevering door Shakes peare's familie werd bewoond. De inscriptie in kope ren spijkertjes luidt aldus»Ik kocht het, ik zaagde het, ik spy leerde het, ik sneed het. William Shakespeare." Intusschen wordt zooals te verwachten was de echtheid van de oude en, zegt de Daily Telegraph //zoogenaamde cupboard" betwist. Het is eeue kast die ongeveer twee voet diep is, en de insoriptie is van do vorige eeuw." Daar nu eeue kast die tot berging van borden, schotels, enz. en het overgescho ten eten dient, in Engeland //Cupboard" genaamd, bij ons te lande «/spinde" gehoeten, gewoonlijk maar één voet diep is en niet twee, schijnt het blad daaruit te besluiten, dat het bedoelde voorwerp in geen geval een //cupboard" kan genoemd worden. In het geneeskundig weekblad van Miinchen maakt de Ober-Medizinalrath prof. dr. von Pettenkofer eeno vergelijking tusschen den invloed, die gaslicht, eiectrisch licht en petroleum op de gezondheid van den mensch uitoefenen. Ten opzichte van het daglicht wordt de duidelyk- heid van zien by gaslicht (ongeveer 0,1) kleiner, bij eiectrisch licht, vooral tor beoordeeliug van kleu ren, grooter. Het sterk op den voorgrond treden van do violette kleur by eiectrisch licht kan door een gelen bril, het gele cn roode gaslicht door een blauwen bril worden gecorrigeerd. De ontwikkelde warmte is bij eiectrisch licht veel minder dan bij gaslicht, en staat ongeveer als 1 tot 20 (46 tot 908.) Bij eene dienaangaande genomen proef in den ledigen schouwburg te München steeg bij gasver lichting de temperatuur in een uur van 16o R. tot 27» R.bij eiectrisch licht van 160 R. slechts tot lG,8o R. Gedurende eene voorstelliug met gaslicht bedroeg de temperlluur op do galerij 22,8o K., bij eene volgende voorstelling met eiectrisch licht 17,6o R. In een uur worden afgegeven: door een volwas sen mensch 92, door een gasvlam van 17 kaarsen lichtsterkte 795, door petroleum en eiectrisch licht van deze sterkte respectievelijk 634 en 46 warmte- een heden. Wat den invloed van genoemde lichtbronnen op de omgevende lucht betreft, wordt daaromtrent het volgende medegedeeldHet eiectrisch licht oefent goen nadeeligen invloed uit op de in te ademen lucht het gaslicht wel, en zelfs in zeer hoogu mate. Zoo wordt o. a. vermeld, dat volgens von Voit de mensch in een uur ongeveer 88 gram zuurstof verbruikt, terwijl een stearine-kaars ongeveer 30 gr. en een gasvlam vau 17 kaarsen lichtsterkte in denzelfdeu tijd 214 gram zuurstof aan de lucht onttrekken. De mensch ademt in een uur uit 44 gram kool- woordde de reiziger, zijn gramschap bedwingende; willen wij naar mijn kamer gaan? Met het grootste geuoegen. Eenige oogenblikken later bevonden zij zich in de kamer van Paul. Adalbert nam plaats op de sofa, waarop hy den nacht had doorgebracht. Gij gaaft zooeven te kennen, dat ge niet meer hier zoudt eten, zoo begon Paul het gesprekde jeugd heeft schielijk haar woord gegeven, maar een overeenkomst heeft blijvende waarde. En van dit contract wenschto ik gaarne door uwe vriendelijke tusschenkomst, om welke ik u juist wilde verzoeken, ontslagen te worden, antwoordde Adalbert bedaard. Juffrouw Goldschmidt zal daar niets op tegen hebben, wanneer ik haar alles uitleg. Hm, die denkt als een zeepzieder Mijnheer, geen beleedigingstoof het jonge mensch op. Uit uw mond zou het mij dubbel leed doen, omdat ik de niet ongegronde hoop koester, in u een vriend te hebben gevonden. Daar zat dus de knoop? vroeg Paul, met een half spottenden, half gespannen blik op zijn gast. Gij komt aan het goede kantoor Doch waarom wilt gij de overeenkomst verbreken Omdat ik bij mijn oom ga wonen. Bij uw oom Hebt ge u dan met uw vader verzoend Met mijn vader vroeg Adalbert, schijnbaar verbaasd. Ik heb nooit twist met hem gehad. Maar ge zeido toch vannacht.... zuur, een gastvlam 150 gram en een petroleumvlam, van gelijke lichtsterkte 289 gram. In de operatie-kamers van hospitalen heeft men de onderviudiug opgedaan, dat door de verliohting met gas, en by ruim gebruik van chloroform, de opera- teuren en adsistenten voortdurend moesten hoesten» en neiging tot braken kregen, zoodat de oporatie soms zelfs moest worden gestaakt. Bij onderzoek bleek, dat die verschijnselen moeten worden toege schreven aan eene ontleding van de chloroform in chloot en watorstofzuur, onder den invloed der opeu vlam, waarbij onderspatteu vau deze laatste eene ver meerderde afscheiding van koolstof plaats heeft. Ook wegens ontploffingen en vergiftiging door lekken blijft het gobruik van gas, zoo lang men nog geen goedkoop middel gevonden heeft om het kool- oxyde daaruit te verwyderen, een gevaarlyk verlich- tingsmiddel. In elk geval is het weuschelyk, dat by het gebruik vun gaslicht steeds voor goede Veuti- latie en ruimen aanvoer van versche lucht gezorgd worde. Uit een hygiënisch oogpunt zou derhalve het ge bruik van eiectrisch licht vooral binnenshuis het doelmatigst zijn. Hot eiectrisch licht heeft echter, sooals de ondervinding leert, ook zijne bezwaren en gevaren, want door aanraking der geleiddraden kwamen reeds vele ernstige ongelukken voor. Blijkt het mogelijk, zich btf hot gebruik van eiectrisch licht alleeu tot ouderaursche (gedekte) geleidingen te bepalen, dan wordt het gevaar van ongelukkeu na- tuurlyk zooveel mogelijk beperkt. Neemt men op dit oogenblik alles te zamen, en laat men ook de kosten niet buiten rekening, dan is bij gelijke lichtsterkte eene petroleum-lamp van goede constructie binnenshuis nog hot doelmatigste verhchtingsmiddel daar gaslicht tweemaal, electrisch- licht driemaal, raapolie zevenmaal en stearine-kaarsen zeven en twintigmaal zoo duur zijn als petroleum» Te Parijs hoeft men den geboortedag der tegen woordige republiek herdacht en zich tevens herinnerd dat het nieuwe Duitsche rijk op denzelfden dag het levenslicht aanschouwde. Bij een vergelijking van hetgeen die een en twintig jaren voor beide rijkeu brachten komt de //justice" tot een zeer bevredigend resultaat voor de republiek. Zy wil niet vergelijken beider militaire krachtenzij wenscht zelfs niet het oogonblik, waarop men in staat zal zyn deze verge lijking te maken en vindt de geestdrift onverstandig vau hen, die de grootheid eeuer natie afmeten djit haar strijdkrachten. De geluksgeven, door de eska ders op reis ontvaugen, zijn een teekeu, waarmede men rekening moet houden, doch niets meer dan een teeken. Maar hoevele andere vergelijkingen bioden zich aan. «De vrijheid is het werktuig geweest waarmede wij ons in de wereld hebben gereleveerd. //Indien het Duitsche keizerrijk eens nauwkeurig met haar geweten te rade ging, zou zij u misschien zeggen dat de overwinning, de militaire glorie, het geweld en ziju verschrikkelijk autoriteitsregime uau- welyks voldoende z.jn geweest om het gedurende twintig jaren, de vreugde van haar overwinning te schonken, nog gemengd met ongerustheid." Het gezond verstand der Franschen is gelukkig nog niet zoo zoek geraakt als hun vyanden het wil len doen gelooven en Déroulède's dwaze patriotten Wat, als ik u vragen magP Dat er iets bij n te huis gaande was, en ge bij uw vader niet met de deur in 't huis kondt vallen Heb ik dat werkelijk gezegd, of hebt ge mij wellicht verkeerd begrepen Indien ik het gezegd heb, dan moet ik waarschijnlijk voornomens ziju ge weest, u iets wijs te maken. Paul keek verbaasd op. Dat wordt steeds interessanterriep hy. Mij echter komt dit alles zoo vreemd voor, dat ik er geen touw meer aan vast weet te nikken. Ja, gij hebt het gezegd, mijn waardeik kan het met een eed bevestigen. Dan heb ik mij een scherts veroorloofd, waar voor ik u vergeving vraag, antwoordde Adalbert. Mijn vader woont niet hier, wel mijn oom, baron Von Adlerberg. De broeders bekommerden zich niet veel om elkanderzij waren, ik weet zelf niet om welke reden, met elkander gebrouilleerd. Daarom wilde ik te voren poolshoogte nemen, alvorens ik mijn oom opzocht. Ik had dit niet be hoeven te doen de oude heer ontving my met groots hartelijkheid, en gij zult begrijpen, dat ik nu zyn uitnoodiging niet van de hand raag wijzen. Dus zoo staan de zaken vroeg Peul, klaar blijkelijk verrast. Hmeen volmaakte tegenspraak blijft geheiraziunigzoowel voor verstandigen als voor dwazen Wordt vervolgd.). bet zouden doen vermoeden, wanneer men ziet welke juiste oonclusiën het voor zich uit de geschiedenis trekt. Bjjna meer nog dan de monaroheusamenkomet te Schwarzenau en zeker meer dan de verjaardag der Fransche republiek trekt de verandering van regee ring in Turkije de aandacht. Do groote vraag, waarmee de geheele Europeesche pers zioh bezig houdt, is, in hoever de val van den Turkschen groot-vizier Kinrail Pacha moet beschouwd worden als van internationaal gewicht. Is Kiainil- Pacha alleen gevallen als slachtoffer van een der ge wone paleis-intriges, gelijk te Konstantinupel zoo dikwijls voorkomen, of is ziju val de voorbode van een andere richting der Turksche buitenlandsche staatkunde De Eugelschen vertrouwen het spel niet. Kiamil- Pacha was groot-vizier sedert 1885 en, gold, be houdens zyn optreden gedurende de laatste maanden by het Dardanellen-geschil, voor een vriecd van geland. Vandaar dat men te Londen het optreden van een nieuwen groot-vizier beschouwt als het bewijs, dat de wind aan den Bosporus op het oogenblik gunstig is voor do Russen. Zelfs de half officieuze Mormng-poHt bespreekt de zaak in dezen geest en ziet in Kiamits val het bewijs, dat er weer geheime werking komt in Turkye's buitonlandsebe politiek waarvan de uitslag moet worden afgewacht. Tot dusver ontbreken nog uitvoerige en vertrouw bare mededeelingen over hetgeen aanleiding heeft gegeven tot de ministerieele crisis. Dat alle ministers aftreden en men dus niet te doen heeft met een Ge deeltelijke ministerieele crisis, bevestigt wel het ver moeden, dat de politiek in het spel is geweest, maar tevens komen ook allerlei geruchten over samenzwe ringen. Zelfs Ghazi-Osman-Pacba, de held van Plevna die eerst kort geledon tot minister van oorlog was benoemd, is ook van zyn ambt ontheven. Osmau- Pacha ging door voor oen vriend van Rusland, zoo dat zyn aftreden niet strookt met de opvattin", dat het ministerio ie govallen om plaats te maken voor een meer Russischgezind kabinet. Meer licht dan over deze plotselinge crisis komt er in de Dardanellen-quaestio. De Russische gezant en de t orte hebben een overeenkomst gesloten, waarbij oen eind wordt gemaakt aan een misverstand, hetwelk telkens aanleiding gaf tot moeilijkheden. Meermalen moesten booten van de Russische vrii- willigorsmarine, welke den handelsdienst verrichten tusschen Odessa on Vladivostok, de Dardanellen doorvoren. Dit was oP zich zelve geen bezwaar maar soms hadden deze booten veroordeelden aan boord, die door soldaten werden begeleid, of reoruten dio naar de Russische garnizoensplaatsen in het verre Oosten moesten vervoerd worden. Deze reoruten keerden dan, als zy hun diensttijd hadden volbracht langs denzelfden wog terug. Een dezer booten werd onlangs door den Turk- schon commandant der Dardanellen-forten tegeuge- houden, op grond, vat geen oorlogsvaartuigen mogen worden toegelaten. Toen kwam de zaak te Koustanti- uopel ter sprake en het einde dor besprekingen was de overeenkomst. Voortaan zal, telkens wanneer veroordeelden of reoruten met deze booten uit een der Kwarto-Zeehavens worden verzonden, de Russische gezant dat vooraf aan de Porte mededoelen en de Forto zal dan den commandant dor forten last geven de booten der vrywilligersmarine toe te laten. De vraag is nu, of dezo overeenkomst inbreuk maakt op het tractaat van l'arys. Te Berlijn zijn, nu de inhoud bekend is, terstond de bezwaren ge weken. Zoo o. a. zegt do National Zeitungi «Wij zoeken geen twist met Ruslandhoewel wy dien niet vreezen, maar de belangen van Oostenrijk in het Oosten, die ook voor Duitschland van gewicht zijn, kunnen evengoed behartigd worden, ook al wordt de ardanellen-quaestie naar Ruslands zin geregeld." De Duitsche bladen erkennen, dat Engelauds belang op het spel staat, wegens het verband tusschen deze aangelegenheid en de ontruiming van Egypte, maar zien geen reden om de Russisch-Turksche overeen komst als een overtreding van het Parijsche tractaat tot een zaak van internationaal belang to maken. Het keizerlyk besluit in Duitschland tot intrek- king van het verbod op den invoer van Amori- kaansche varkeus, spek en worst, waarvan per tele graaf met een enkel woord melding is gemaakt luirttials volgt: „Hot besluit, betreffende het ver bod op mvoer van varkens, varkensvleesch en worst 'au Amerikaanschen oorsprong, van 6 Maart 1883, wordt buiten werking gesteld ten opzichte van levende varkens, alsook ten opzichte van zulke voort brengselen die zijn voorzien van een officieel bewijs a bet vleesch in hit land van oorsprong overeen komstig de aldaar goldoude voorschriften is onder zocht en vrij bevonden van voor de gezondheid na- ,ee eigenschappon." Bij dit besluit wordt tevens o rijkskanselier gemachtigd, zoodanige bevelen te geven als hij noodig zal achten „ten behoeve van ezicht op de gesteldheid van hot uit Amerika in gevoerde varkensvleesch». Gelijk reeds is gemeld, is dit besluit bij de afkondiging in werking ge- treden. a 6 Het besluit schynt algemeen een zeer gunstigen indruk te hebben gemaakt, omdat het in alle geval strekt om den prijs van eene belangrijk voedings- middel te doeu dalen. Mijnheer de Redacteur! Vriendelyk verzoeken wy oen plaatsje in uw veel gelezen blad voor het volgende De Zondag is voor vele menschen een ware rust dag. Maar wat, M. de R, hebbon degenen aan dien dag, die 's morgens en 's avonds met melk moeten loopen Het antwoord op deze vraa" is natuurlijk„niets. Daar nu de melkverkoopers ook gaarne eenige uren vrij hebben, wilden zij ver leden jaar besluiten 's Zondags-avonds met geen melk meer te loopen. Doch wat bij zoo'n besluit onmis baar is de eendracht n.l. ontbrak. E n- kelen wilden het niet doen, want, zeiden zij: „Mijn vader en grootvader hebben a 11 ij d melk geloopen, waarom zou ik het dan ook niet kunnen doen." Blijkt hieruit geene eohte Friescho stijfhoof digheid Zult gy dan a 11 y d afkeerig blijven van alle nieuwigheden Wy hopen van neen. Ouder do tegenstanders was er één, die er wel toe wilde overgaanmits men 's Zondagsmiddags de winkol zou sluiten. Hiervan wilden de overi<*en nitt qooren, en terecht. Nu meent hy, dut, wanneer men niet tot de boven genoemde voorwaarden wil overgaan, hij er eenig nadeel door zal ljjden. Wij willen dit niet ontkennen, doch wij meenen, dat men om eenig nadeel het ge luk van zoovele monschen niet mag opofferen. Daar enboven, het nadeel dat men er door lijdt en dit zal betrekkelijk gering ziju wordt dubbel terugbetaald door hot genot en de rust, die men er door smaakt. Als ieder melkboor dit alles wel overdenkt zal hij naar wij hopen, zich niet laten afschrikken door het weinige dat hij erby verliest, maar zich vereonigen met dit schooue doel. Wij verzoeken u, burgers van Gouda, weigert uwen machtigen steun niet. 3 u r g e r s, wilt gij een waar blijk van naastenliefde geven, gij doet dit door dit edele plan te ondersteunen. Na dankzegging voor de opname, Eenipe Melkverkoopees. VEILING 7 SEPTEMBER 1891. Huis en Erf, Gouwe 0. No. 247, 6300.k. H. Houtman. TT V™2*11 en Erf<m' Lan8e Dwarsstraat H. No. 126 en 126a, 1820.—, k. G. Scbuilen- burg. Huis en Erf, Korte Raam O. 95 f 620 k H J. Vonk. Idem, Korte Raam O. 96, 740—, k. If. J. Vonk. Idem, Jonkershof O 440, 80—, k. P. van Vliet. Idem, Jonkershof, O. 436, .220.k J v d Burg. Idem, Jonkershof, O. 424, f 150— k W Ver- kaik. Idem, in een poort aan de Raam, O. 292 f 230, k. A. Reparon. Idem, Boomgaardstraut RR. 38, 600.k. H. Dekkinga. Idem, Boomgaardstraat RR. 72, 650.k. T. de Hoog. Idem, Boomgaardstraat RR. 73, 460.k. S. Lindere. Idem, Boomgaardstraat RR. 74, f 570.k. T. de Hoog. Idem, Boomguardstraat RR. 75, 500.k. S, Linders. Idem, Boomgaardstraat RR. 56, 580.k. H. Dekkinga. No. 16 en 17 zijn opgehouden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gelet op art. 1 der Verordeuing op het zuiver houden enz. van Wateringen, Slooten en andere Wateren, die aan bijzondere personen toebehooren. Brengen ter kennis van de eigenaren der slooten langs de Lange en Korte Korte Akkerende Heeren kade, de Jan PhiUpskacle en de Bleekerskade, dat op Maandag don 14den Septomber aanstaande over die watoren zal worden gedreven eene SCHOUW, ten einde te onderzoeken of ze behoorlijk gezuiverd zyn van drijvend vuil en andere stoffen, die de door strooming van het water kunnen belemnn ren of stank of schndelyko uitdampingen veroorzaken en welke zuivering door en ton koste van gezegde eigenaren behoort te geschieden. S"»gue eigenaren GOUDA, den 6n September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. f WETHOUDERS van Gouda. Gilet op art. I der Verordening op het zuiver houden enz. van Wateringen, Slooten en andere Wate ren, die aan bijzondere personen toebehooren, Brengen ter kennis van de eigenaren der slooten gelegen lang, de le, 2e, 3e en 4e Kade bij de Karne- melksloot, die langs en achter de Boelekade, en die tus schen den Kattemmgel en de Wetering tan af de Spoor wegstraat tot aan de Crabethstmat, dat op Dinsdag den 15den September aanstaande over die wateren zal wor den gedreven eene SCHOUW, ten iln.le te onder zooken of ze behoorlijk gezuiverd ziju van drijvend vuil en andera stoffen, die do doorstroomiug van het water kunnen belemmeren of stank of schadelijke uit- damprngen veroorzaken en welke zuivering door «5, ton koste van gezegde eigenaren behoort te gesehie- GOUDA, 5 September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZENDOÓSN. De Secretaris, BROUWER. LbÜaI.'^'V J«°bvS' °lli"'s L' Vcrh»eff en M. Slobbe. Lei miert, ouders M. 1 erstoep en C. J. Oudijk. Nicol... oudeas F. K. „n Tilburg en E. Verboom. - Maria A id!' van de Makelaars De markt was hoden flauw. Loco Tankfust 7.40. Geïmporteerd fust/7.50 Januari- Februari-, Maart-, levering. 740. Sen- Tl 4o" n'"1! n-3,5' f 7'30' 0ctob"- levering ring 7 6IJ0TeDaber-' 'eTerlD3 7-45. December-, leve- V Heden overleed na een langdurig lijden onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdva- der MAARTEN JAKOB SPAANDERMAN Jz. in den ouderdom van 81 jaren, in leven Vi- siteur. Uit aller naam, Wed. 0. SPAANDERMAN- VAN OUDENALLEN. Gouda7 September 1891. Aan da ASCH- en VUILNISSTAAL te }8-Gravenhage KOSTELOOS te verkrjjgeu, geschikt voor dempen, ophoogen enz.; en MEST van huis- en straatvnil tegen zeer geringen prijs. Ingevolge machtiging van Gedeputeerde Sta ten, Provincie Zuid-Holland, maakt het Be stuur van de Middelburgsche Polder bekend, dat de brug van den Middelburgsche weg, ge- meen te Reeuwijk op den a. s. voor het verkeer van Rij- en Voertuigen en van Vee Namens het Bestuur, C. BULK, Voorzitter. J. W. van GROOS, Secretarie.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2