Et k N? BINNENLAND. den eUTiKASSSBB. [NG Vrijdag 11 September. 1S91. en Izt Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* FEUILLETON. De inzending van wegr. end). advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. F ti I "W Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. 39760.— III. de 23336.— IV. 1890.— V. 30001.68» VI. 2840.— VII. VIII. 61188.72* IX. de politie, de nek afge- I. 38873.80 X. belastingen en II. XI. Onvoorziene uitgaven. III. 61162.86 IV. V. Totaal ƒ387121.43 Zondagmorgen omstreeks 10 urm kwam van den nze firma OMP. (Uit W DuitKh.) VII. den Ge bet park x Zoon. y orkomen, Stadge- JERS van 6- 8EP- eennrebg 3 Woon- n der 2' Nieuwe goüdsche courant. Bovendien worden alle Advertentiën gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschynt. afnemende, meer t veroorloven ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS wordep berekend naar plaatsruimte. den koers rerkrjjgen de Stads- 27786.09 1668.— 9292.— 4407.87 I. II. J t en in- cleurtjes Uitgaven. Huishoudelijk bestuur 32696. r GOUDA, 10 September 1891. Op de Algemeer.e Tentoonstelling te Alkmaar van Hollandsobe Maatschappij van Landbouw werd aan den heer D. van der Grift te Haastrecht een le prijs toegekend voor drie stuks zoetemelksche Goüdsche kaas en aan den heer D. Koring te Gouda een 2e prijs voor eene verzameling zadelmakerswerk voor den landbouwer en veehouder geschikt. naar goeddunken, mynheer Heden worden de miliciens der lichting 1888 benevens die van het blyvend gedeelte der lichting 1890 in het genot van groot verlof gesteld. 2o. de Raam van Voor het derde gedeelte van het notarieel examen hadden zich dit jaar aangegeven 128 adspiranten. Daarvan zyn geslaagd en hebben mitsdien den graad van candidaat-notaris verworven 62 adspiranten. Daaronder komen voor de hh. R. van den Berg en H. W. van Nes, te Woerden en J. P. Mahlstede te Bergambacht. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. mijnheer! ik dank u, zeide de beambte, zyn hoed -•-“dc. Mochten wy het noodig achten, het te onderzoeken, dan zult gij ons dit immers Handel geheel o zoover het in mijn vermogen is, zal ik u bereid- De Generaal-Majoor, bevelhebber in de le Mili taire afdeeling, bezocht heden, vergezeld van zijn .Adjudant, het Garnizoen alhier tot bet houden van inspectie over de kazerne en militaire gebouwen. Totaal der uitgaven ƒ837121.43 De post: Onderhoud van straten en pleinen” is uitgetrokken op 16294. Het voornemen is te doen verleggen en gedeeltelijk vernieuwen lo. de Gouwe van de Peperstraat tot de Aaltje- Baksteeg. gekomen. Het lage hek dat dezen uitgang afsloot, stond slechts aan. Hier gaf ik hem het geld, zeide de graaf, twee biljetten. Hy legde ze in een kleine lederen brieven- tasch, gaf mij de hand en ging heen. Hij sloeg dus den weg naar dit bosch in vroeg de commissaris. Ja, langs dien weg kon hij ook naar de stad terugkeeren, en de wandeling door het bosch scheen hem aangenaam te zijn. Naar het schijnt heeft hij dit bosch niet meer verlaten, zeide de justitiebeambtewij zullen dus van daar uit onze nasporingen moeten voortzetten. Ik geloof niet, dat hem daar een ongeluk kan overkomen zijn, antwoordde de graaf. Mijns inziens ware het eenvoudiger, en waarschijnlijk ook zekerder, het geld op te sporen, dat ik den matroos gegeven heb. Zooals ik reeds gezegd heb, draagt een der beide biljetten een bijzonder kenteeken, het woord //bankroet” aan de keerzijde. U kunt overtuigd zijn, dat ook aan dien kant alles geschied is, wat geschieden kon. Wanneer ik mij niet bedrieg, ligt in dit bosch een klein meer, zeide de commissaris, met een vor- schenden blik op den graaf, die bevestigend knikte. Maar het is toch onwaarschijnlijk, dat de ma troos zich in het meer zou geworpen hebben, ant woordde baron Von Buchenau. Wanneer men vier honderd guldens op zak heeft, denkt men niet aan zelfmoord. Koeten voor werken en inrich tingen tot openbaren dienst bestemd- Kosten voor eigendommen, welke de Gemeente naar het burgerlijk recht bezit met de deswege verschuldigde lasten. - Koster, van invordering der plaatselijke belastingen of middelen Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer. - Kosten der plaatselyke gezond- heidspolitie t - Kosten voor het onderwys en ter bevordering van kunsten en wetenschappen - 107836.35 Kosten voor het armwaren, mitsgaders subsidiën en bij dragen aan onderscheidene daarmede in verband stoaede instellingen- Renten en aflossingen van geld- leeningen, mitsgaders alle verdere opeischbare schulden der Gemeente- Andere uitgaven niet onder de vorige hoofdstukken begrepen - 28) Had ik geen medelijden met den man gehad, dan zou ik van den onbeschaamden kerel geen notitie genomen hebben, en misschien was het beter ge- 1 weest, wanneer ik bevel had gegeven, hem uit het park te verwijderen. Hebt gij hem van die plaats tot den uitgang van het park vergezeld? vroeg de justitiebeambte, terwijl de politiecommissaris de omgeving der bank aan een schielijk, maar scherp onderzoek onderwierp. Ja. Hij maakte mij bekend met zijn toestand hij zeide, dat hij van zijn verwanten niets te ver wachten had, en van juffrouw Vogel geen onder steuning kon aannemen. Welken weg naamt gij? Dien waarop wij ons thans bevinden; hij leidt recht naar den uitgang. Viel u misschien ook iets in de woorden of het wezen van den man op? Neen! Zij wareu thans aan den uitgang van De gemeente-begrooting voor bet jaar 1892 be draagt, naar wij reeds mededeelden, in ontvang en uitgaaf, een som van 837121.43. Zij bevat de volgende hoofdstakken Ontvangsten. Ontvangsten wegens vroegere dieneten 25323.71 Opbrengst van heffingen 7 - 221198.77 Baten en opkomsten, spruitende uit Gemeente-eigendommen en bezittingen Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten Buitengewone ontvangsten de Lange Willemsteeg tot de Kuiperstraat. 3o. de St. Anthonie-straat. De postOnderhoud van bruggen en overzetveeren" is uitgetrokken op 8350, o. a. tot vernieuwing van de brug over de Breêraart in den weg langs de zuidzijde van de Karnemolksloot (geraamd qp 2000). Voorts wordt 800 uitgetrokken ter vervanging van den urinoir achter de Waag door een yzeren urinoir met lantaren, en 3000 voor het maken van twee gordingwerken bij de Kleiwegsbrug, welke moeten worden vernieuwd. Voor //de rioleering van zylen" is ditmaal geen post uitgetrokken, terwijl de postw Verbouwing der voor malige Gasthuiskerkn voor Memorie is uitgetrokken daar het onzeker is of de inrichting van het gebouw in het loopende jaar zal kunnen worden ten einde gebracht. willig steunen. De zaak wordt interessant, zeide de baronik zal de heeren vergezellenwellicht kan de speurneus van een jager goede diensten bewijzen. Von Hohenhausen was met zichzelven in strijd de afwisselende uitdrukking van zijn gelaat ver ried het. Ik zal toch maar méégaan, zeide hij eindelijk, met koortsige gejaagdheidook ik stel er nu belang in, zekerheid te hebben. Ge zult u zeer opwinden, waarschuwde de baron. De herinnering is nu toch eenmaal opgewekt. Het meer lag op een grooten afstandmen had het schielijk bereiktvan den hoofdweg leidde een voetpad or heen. Op dit voetpad was de politiecommissaris blyven staan, zonder dat de andere heeren het opmerkten. Hij had van die plaats uit zich in het struikgewas De heer J. de Lussannet de la Sablonnière alhier deed gisteren met gunstigen uitslag het eerste ge deelte van het notarieel examen. Hedenmorgen kreeg op de Markt een kalf de kolder in zijn kop en werd op last van den Keur meester, in bijzijn van de politie, de nek afge sneden. Kan dat meer onderzocht worden? Daaromtrent zal de rentmeester uitsluitsel kun nen geven, antwoordde de graaf. Voor mij is aan dat meer eene zoo vreeselyke herinnering verbonden, dat ik geen de minste lust gevoel, het weer te zien. Gij hebt den wensch der rechtbank verduld, Mochten wij het noodig achten, riranül'On zin*. rvi.16 n.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1