SEN •ING 'EN, EN, hilderde skerk te der St. ^en enz. E, 1 G WTSSASKBB». BINNENLAND. -- II I 1891. Maandag 14 September. N? 4630. FEUILLETON. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De Inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. vin. F r - 1 ij. gebracht Afzonderlijke Nommere VIJF CENTEN. B(j deze Courant behoort een Bijvoegsel. SR, ITÜIJN Zoon. elgracht tot en •d; Nrs. 51 voor n Raam, de week »nts en ikdagen 4 uren uren te Dinadag-avond is te Vliet na een zeer smartelijk lijden overleden de heer J. T. Kaatelijn, die sedert 2 September 1879 de betrekking van gemeente-ont- vanger aldaar heeft waargenomen. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 1 5 regels a 50 Centeniedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. ;ave der jn, even men ten ITU1JN leelen, 16 8EP- uren, in Harkt te Wjjk R. de week (Uit het Dvitech.) VII. levens- oroeders lil, ts. JAN. 191, des i <Hab- van den GOUDA, 12 September 1891. De heer T. J. Heineman, predikant te Alblas- serdam heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. arme hare handweet ge nog, welk antwoord ge mij .“1 hebt? Anna wilde je niet. Op de Alg. Tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Alkmaar is de Heogsten-vereeniging Zevenhuizen de 2e prijs toege kend voor zware dekhengsten (van vreemd ras), ge boren in 1887 of vroeger, voor koetspaarden. ach aan 1 burger G., van op een ris gelet i Boek- s Alfen. Bovendien worden alle Advertentiëu gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschijnt. Woensdagmiddag liet de knecht ran den brood bakker D. in Rozendaal te Haastrecht even het paard alleen staan om brood by een landbouwer te brengen. Het paard maakte van dat oogenbllkje gebruik om eenig gras aan den dijk te eten. Het dier schijnt zeker te ver gegaan te zyn, want bij de terugkomst van den knecht lag paard, wagen en brood aan den kant der sloot. Alleen de wagen was een weinig beschadigd. GOUDSCHE COURANT. De jager Hackert scheen de opmerking, dat hij zijn meester aan het meer zou aantroffen, als een bevel te beschouwen om zich daarheen te begeven; want hij stapte door den tuin naar het parkzijn sombere gelaatstrekken, het beven zyner lippen en de vlammende blik zyner oogen deden vermoeden, dat het bevel hem groote ergernis veroorzaakte. Hij was een rijzige gestalte, en enkele grijze haren in den baard bewezen, dat de mannelijke leeftijd tot het verledene behoorde. Hy zou ondanks zyn grijze haren nog altyd een knappe versohyning in de oog sluitende, groene uniform zijn geweest, wanneer niet het sombere gezicht zooveel weerzin bad verwekt. In het park aangekomen, week hij van den hoofd weg af, om op een zijpad het doel van zyn tocht schielyker te bereiken, en hij kon ongeveer het mid den van hot park bereikt hebben, toen eensklaps van achter een reusachtigen beuk oen gestalte te voor- schyn trad, die den jager ontsteld deed terugdeinzen. Hackert! zeide de vagebond bedaard. Da jager trad naderbij; zijn blik rustte een poos doordringend op de in lompen gehulde gestalte. Ja, gij zijl bet, Reimann I antwoordde hy. Reeds voor eenige dagen zag ik je en herkende je terstondmaar later twijfelde ik toch weerik kan mij niet voorstellen, dat en waarom je teruggekeerd zoudt zyn. - - - Is een ander ook niet teruggekeerd? vroeg' het wel eens geworden. Later was het te laat, Blijkens achterstaande advertentie heeft Zondag 20 September de jaarlyksohe Schietwetstrijd plaats van leden der Weerbaarheids-vereeniging rBurgerpligt.' Werd vroegere jaren twee dagen aan den wed strijd besteed, dit jaar zal deze slechts één dag duren. Het voornemen bestaat om het volgend jaar, wan neer genoemde Vereeniging haar 25-jarig bestaan viert, eene grooteren wedstrijd te doen plaats hebben. Tevens herinneren wij beu die nog lid van ge noemde vereeniging wenschee te worden, met bet oog op het 25-jarig bestaan, dat in oene vergade ring der leden besloten is, dat zy, die zich na 1 Januari 1892 aanmelden eene entree van 2.50 moeten betalen. Met machtiging van H. M. de Koningin-Regentes zijn o. a. de volgende wetsontwerpen ingetrokken de legerwet en de daarmede in verband staande ontwerpenbepalingen ter uitvoering van art. 187 der grondwet (staat van oorlog en beleg); wijzigin gen in de wet op de rechterlijke organisatiebepa lingen tot waarborging van de vrye beschikking door werklieden over verdiend loonregeling van het faillissement en de surséance van betaling; herziening der algemeene regels ten aanzien van de plaatselijke belastingen. Werd dezer dagen als eene zeldzaamheid gemeld, dat een 82-jarig man de afdeeling Delft vertegen woordigde op den kolfwedstryd te Haarlem, te Ze venhuizen kan men geregeld elke week een oud strijder, drager van het metalen kruis, oud 88 jaren, zien kolven. De uitgave dezer Courant jjeschieut dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Gisterenavond zijn ten nadeele van de Stearine- Kaarsenfabriek alhier ontvreemd2 vaten en één zak met duigen. De dieven D. J. 8., kuiper aan opgemelde fabriek en H. B., schipper eveneens va rende voor die fabriek zyn op heeterdaad betrapt geworden. De ontvreemde voorwerpen zijn bereids dpor de - politie in beslag genomen terwijl proces verbaal wordt opgemaakt. Bij den Provincialen Schietwedstrijd te Botterdam tusschen Weerbaarheids- of Scherpschutters-Vereeni- gingen en Korpsen is heden in den Korpswedstrijd de 2e Prijs, zijnde een zilveren medaille met diploma, behaald door de Goudsche Weerbaarheids-Vereeniging „Burgerpligt”. De vereeniging Oranje-Nassau te ’sGravenhage behaalde den In prijs, verguld zilveren medaille, de weerbaarheids-vereeniging te Vlaardingen den Sn prijs, bronzen medaille. Heimann honend. Dus om hem zyt ge hier? Meent ge, dat ik myn arm kind vergeten heb Herinner mij niet aan Anna! zeide de jager barsch; aan het geheele' ongeluk draagt gij alleen de schuld. - Werkelijk? Ik alleen? De graaf was natuur lijk in zijn recht; het meisje was immers maar de dochter vaa een armen koddebeier, van een slaaf, die bij alles zwijgen moest. En omdat de koddebeier niet gezwegen heeft, omdat hij zijp wilde handhaven, wordt de geheele schuld c geworpen. Zoo staan do zaken niet, antwoordde de; ge legt ze verkeerd uit. Ik beminde Anna en döt naar gegeven Omdat de graaf tusschen mij en haar stond. Was dat mijn schuld? Ja, Reimann het was uw schuld. Gij zeide mij in het gezicht, dat ze te goed was voor een armen jager. Wil je daarmede beweren, dat ik op den graaf gerekend had Neenmaar wel beweer ik, dat je het ongeluk door je kinderachtigen hoogmoed veroorzaakt hebt, zeide de jager. Je kon tegen mij niets hebbenje I hadt mij het meisje gegevenmet den graaf was ik G. van Leeuwen en de heeren D. Bos Sz., D. Bos Jz. en A. Heemsbergen. 30) Op het gelaat van den jongeling zweefde een ▼roolijke glimlach. Ik dank u, antwoordde hy de schoonste droom van myn leven heeft zich nu verwezenlijkt. Laat mij een oogenblik het schoone paard beschouwenik heb zelden zulk een prachtig dier gezien. De baron was blykbaar gestreeld, terwyl de graaf het paard beschouwde, dat een rijknecht eenige malen heen en weer leidde. Eenige woorden over het rss en de afkomst van het dier werden gewisselddaarna viel de blik van den graaf als toevallig op den jager van den baron. Wacht gij op uw meester? vroeg hij. In het «lot is hij niet meer; ge zult hem aan het meer ▼inden. Dank u, zeide Hackert, kort aangebonden. Waarschijnlijk had de graaf de woorden nauwelijks gehoordhij legde zijn arm in dien van den baron en trad met hem het slot binnen. Bij de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Amsterdam zyn uitgebracht 6090 geldige stemmen. Gekozen is de heer W. K. M. Vrolik (liberaal) met 3322 stemmen. De heer P. Strater (ultramontaan) had er 1020, de heer mr. Th. Heemskerk (antirevol.) 977, en de heer H. Tindal (radicaal) 745. In hot kiesdistrict Hoorn werden 2464 stemmen uitgebracht; geldige 2452. Daarvan verkregen de heeren P. B. J. Ferf (liberaal) 968, mr. M. W. F. Treub (radicaal) 860, mr. A. F. Vos de Wael (ultra montaan.) 504, enz. Er moet dus eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren Ferf en Treub. In het kiesdistrict Emmen werden 1024 geldige stemmen uitgebracht. Gekozen de heer dr. Roeaaingh Donderdagochtend had te Zevenhuizen eene ring- rijderij plaats op tweewielige rytuigen. Vijf en twintig paartjes namen aan den wedstryd deel. De pryzen bestonden voor de dames uit: een bouilloir, een olie- en azijnstel en een suikerstrooier en voor de heeren uit een stel rijtuiglantarens, eene paarde- deken en eene zweep. De prijzen werden gewonnen door de damesD. PaulBos, J. van Zolderen en 1 .13

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1