I 4641. 1891. BINNENLAND. ING i Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Zaterdag 26 September. FEUILLETON. l eweg. srdaiu. ekten ndpijn, ont- naangename orden zeker ks gebruik SNEL, m. 1 De inzending van I I i Drogist. hel beste sreld. n a IVERIJkd scherlj Koning advertentiën kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. bh i Afzonderlijke Nonunera VIJF CENTEN. Het (Uit het Duitsch.) X. b'.jjven en id bewerkt, afgeleverd leriewinkels Bovendien worden alle Advertentiën gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk dea Maandags verschijnt. ,1 No. 73. rerven van ekenook nen, Tafel- m geperst, riles. Kan 8 Gouda bjj «O, Gouwe. I, Kleiweg, kt. .AL J. GQUDSCHE COURANT. N. C. FIJN ERDONK. EE No. 3 ADVERTENTIËN worden geplaatst vap 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Den Haag naar Rotterdam en reeds in beweging, irin dwater, ien, 1.75, »r l’OPI’ s tanden ge- Tandplom- egen eiken De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prgs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. In de jongste gemeenteraadszitting te Oudewater werd de bogrooting over 1892 aangenomen tot een bedrag van 26359.27. Bovendien werden in het belang der veiligheid eenige bepalingen ten aanzien van petroleumbergplaatsen vastgesteld. enien-zeep ansparan b epen, welke leg brengen. Bondwater tijd. -•« ten. H. M. de Koningin-Regentes ia voornemens, a. s. Zaterdag van Het Loo naar Den Haag te komen, ten einde de commissie uit de Tweede Kamer, belast met de aanbieding van het Adres van de Troonrede, te ontvangen. De trein, die Maandagmorgen te 8.45 langs den Antwoord op I Hollandschen Spoorweg van T zou vertrekken, was afgeluid De minister van binnenlandsche zaken, overwegende dat de heer S. T. Land, ingevolge art. 96 der grond wet, van rechtswege het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft verloren, en dat derhalve eené verkiezing van een lid dier Kamer moet plaats hebben in het hoofd kiesdistrict Helder, heeft goedgevonden te bepalen lo. dat de verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten- Generaal in dat hoofdkiesdistrict zal plaats hebben op Dinsdag 13 October, 2o. dat de herstemming, is die noodig, zal geschieden op Dinsdag 27 October. De 1ste luitenant N. A. do Ridder is aangewezen als commandant van het detachement dat te Woerden gedurende de maand October garnizoen houdt, ter wijl tot commandant van het detachement te Wie- rickerschans is aangewezen de sergeant Linthorst. - - I. - Hare Majesteit zal nog denzelfden dag naar Loo terugkeeren. Naar wij vernemen, wordt aan het ministerie van financiën enne nieuwe wei op de registratie bewerkt. De heer mr. C. E. Achterberg, inspecteur der registratie aan het departement, is met dozen arbeid belast. GOUDA, 25 September 1891. Bij de herstemming voor een lid der Tweede Kamer te Hoorn zijn uitgebracht 3343 stemmen. Gekozen is do heer P. B. J. Ferf met 1811 stom men. Bij de eerste stemming werden 2452 geldige stemmen uitgebracht. Daarvan verkregen de heered P. B. J. Ferf (liberaal) 968, mr. M. W. F. Treub (radicaal) 860, mr. A. F. Vos de Waal (ultramon- taan) 504 stemmen. Uit Rotterdam wordt aan het Utr. Dbl. gemeld In strijd met het bericht van het Handelblad, kan verzekerd worden dat de heer mr. Spreuger van Eyk, oud-minister van Koloniën, niet in aanmerking komt voor een benoeming tot burgemeester van Rotterdam. Aan den heer C. E. Viruly, oud-wethouder, die eerlang zijn 40jarig jubilé viert als lid van den Gemeenteraad, zal door zijn medeleden bij die gele genheid zijn in olieverf geschilderd portret worden aangeboden ter plaatsing in het Museum Boymans. Er schijnen voorts plannen te bestaan om vanwege de burgerij den aftredenden burgemeester mr. Vening Meinesz een huldeblijk aan te bieden. Deze plannen hebben echter nog geen vasten form aangenomen. Ja, ik heb het reeds eenmaal gehoord; het is onrechtvaardig. Ik kan daar geen oordeel over vellen, zeide Werner, want ik heb uw vader niet gekend. Uwe moeder was een zuster wu papa, en hare bruidschat, die zij in klinkende munt mede ton huwelijk bracht, zou 80.000 gulden bedragen hebben. Toen uw va der, stierf, was van dat geld niets meer over, en zoo schijnt het verwijt dan ook gerechtvaardigd, dat hij het geld verkwist heeft. En de verdere gevolgtrekking is, dat ik de lichtzinnigheid van mijn vader geërfd heb en dus óók een verkwister zijn moet, antwoordde Gronau misnoegd. Zulke beweringen liggen Zij hebben zeker in schynlyks, zeide Werner, sprake van. Natuurlijk alleen, omdat ik nog niets bezit. Maar word ik bemiddeld, dan zou de aangeboren lichtzinnigheid de bovenhand krijgen, en het geld van je zuster zou hetzelfde lot ondergaan, als dat van mijn moeder. Zoo luiden de beweringen van je vader. Aan een grondig onderzoek heeft men destijds niet gedachthet geld was bij don dood van mijn vader verdwenen, dus de overledene moest het verkwist hebben Bestond er een andere verklaring? Ja, Werner Dan begrijp ik niet toen een dame op het perron verscheen, die plan had met dien trein te vertrekken. Ziende, dat de trein reeds in gang was, vloog zij, zonder dat iemand het kon verhoeden, naar het achterste le en 2e klasse- rijtuig, deed naast den trein loopende, een portier open en wild# met een klein aanloopje naar binnen springen. Natuurlijk sprong zij mis, viel en werd, half binnen en half buiten de coupé liggende, een paar meters modegesleept. Door den versnellenden gang van den trein werd zij op de treeplank ge sleurd, totdat zij eensklaps door de opening, welke zich tusschen de treeplanken van twee aangekoppelde wagens bevindt, verdween. Een gil ging op van allen, die van het ongeval getuigen jvaren en niemand verwachtte iets anders dan een lijk terug te zullen vinden, dat onder de wielen van den bagagewagen en tegen den kant van het steenen perron verpletterd was. Toen de trein een eind verder was en ieder zich naar de plek haastte waar de ongelukkige dame was gevallen, vond men haar, o wonder, bijna ongedeerd op den grond liggea. Slechts een onbeduidende verwonding aan armen én boenen was haar deel ge worden en nadat haar in het station welwillend hulp was verleend, kon zij een uur later haar reis aanvaarden. (D.) voor de hand het algemeen iets waar in aar bij u is hier geen In de zitting der Arr. Rechtbank te Rotterdam werd veroordeeld M. v. d. L., werkman te Berg- A mb acht, bekl. van diefstal van gereedschap, tot 1 jaar gevangenisstraf. Te Utrecht had gisteren eene zeer belangrijke vei ling van vaste goederen plaats, nl. van Het Huis te Linschoten, met jachtgronden, bosschen, ambachts heerlijkheden, hofsteden enz., ter gezamenlijke grootte van ruim 321 H. A. Kooper werd de heer G. Loenis q. q. van Haarlem, voor do som van 499.400.. Gisteren avond tusschen 7 en 8 uur brak er te Breda een felle brand uit in een der paardenstallen bij de artillerie-kazerne. Hij ontstond op den hooi zolder. Binnen een uur was het gebouw uitgebrand. De paarden en equipementen werden gered, en door inbrengen? vroeg hij. Welke redenen zouden wij kunnen aanvoeren tegen zijn aanzoek Niet één, Koenraad I Papa heeft met mij er ook reeds over gesprokendie verbintenis was de laatste wensch van den overleden graaf, en de wensch van vader stemt daarmede overeen. En moet naar Alma’s wenschen dan niet ge vraagd worden vroeg Gronau wrevelig. Alma P antwoordde Werner. Ik weet niet waarom zij het aanzook zou afwyzen. Voor haar zou dit huwelijk, in alle opzichten, een schitterende party zyn. Maay als zij den graaf niet bemint? Ja, dan Indien ze mij bemint? Koenrtiad, of gy dat zoo vol vertrouwen moogt beweren, kan ik natuurlijk niet weten, zeide Werner ernstig; wanneer Alma u bemint en gy haar, dan zal ik dit met hart en ziel toojuichen, want ik weet, dat gij uw vrouw gelukkig zult maken. Maar hoe papa er over zou denken, weet ik niet. Gij weet het even goed als ik, antwoordde Gronau verlegen. Graaf Hohenhausen moet als schoonzoon hem meer welkom zyn dan de onbemid delde officier. Wellicht is hot dat niet, wat hem in die ver- binteais minder gewenscht voorkomt; wellicht is het iets anders. Iets anders vroeg de kapitein bevreemd. Gij kent het verwijt, dat papa uw vader doet 41) Waarom had zij zyn vragen ontwijkend beant woord? Waarom had zij de mogelijkheid, dat Ho henhausen om hare hand aanzook kon doen, ontkend? Wilde zij hem geruststellen, of geloofde zij zelve niet aan de mogelijkheid? Werner was reeds sedert jaren zijn beste vriend met hem kon en wilde hij openhartig over de zaak sprekende gezegden van zyn oom hadden een be zorgdheid in hem doen ontwaken, die niet meer was weg te cijferen Kon Werner het aanzoek van Hohenhausen al niet beletten, dan kon hij toch op het geschikte oogenblik de belangen van zijn vrieqd behartigen. Werner hoorde hem bedaard aangeen trek in zijn gelaat verried, wat er in zijn binnenste omging. Eerst toen de kapitein zweeg, zag bij hem ernstig aan, en hartelijke deelneming*spiegelde zich op zijn aangezicht af. En indien nu graaf Hohenhausen Alma tot ochtgenoote begeerde, wat konden wij daartegen

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1