Eene BOUWMANSWONING LEESBIBLIOTHEEK Openbare Verkooping WEILAND, i buitenlandse li «verzicht. Kantongerecht te Gouda. 337 ste staats-loterij. ADVERTENTIEN. tol „Nut vun 't Algemeen." JVedcrlandsch Paardenstamboek ZESEIEJ TJTKTXTTZ, te GOUDA, Uit Botterdam wordt gemeld t Er zal hier eene poging worden aangewend ora een arbeidsraad op te richten, uit patroons en werk lieden samengesteld. De zaak gaat uit van den Rot- terdamschen Bestuurdersbond, zijnde een vereeniging van bestuurders van werk lieden-vereenigingen, wier statuten b\j kon. besluit zyn goedgekeurd (met andere woorden, van niet-sociaal-democratische vereenigingen). In eene Zondag gehouden vergadering, onder leiding van den voorzitter van den Bond, Th. de Rot, werd over de wenschelykheid van zoodanige instelling van gedaohten gewisseld. Zooals men weet, is er in den Haag een arbeidsraad opgericht voor het timraer- liedenvak, en op het voorbeeld daarvan was ook eene hier gevestigde vereeniging van timmerlioden voor nemens, een college tot stand te brengen, dat in alle geschillen tusschen patroons en gezellen bij het tim mervak uitspraak zou moeteu doen. Dit was de aan leiding, dat de zaak bij den Bestuurdersbond ter sprake kwam. Met het denkbeeld, om voor elk vak afzonderlijk zulk een arbeidsraad op te richten, kon de meerder heid zich niet vereenigen. Men zou er de voorkeur aan geven, dat or van regeeringswege lichamen wer den in het leven geroepen, met officieel gezag bekleed, die bemiddelend zouden kunnen optreden bij het ontstaan van geschillen tusschen patroons en werk lieden en over loonsgeschillen zouden kunnen uitspraak doen* Nu echter de regeering zich nog onthield, achtte men het wenschelijk, door het particulier initiatief arbeidsraden tot stand te brengen, waarin alle vakken vertegenwoordigd zijn. Aan het bestuur is opgedragen, zich te dozer zake tot alle werklieden-vereenigingen te wenden, ten einde algemeene samenwerking te verkrijgen. De bedoeling is om door die vereenigingen eene commissie te doen benoemen, wier allereerste werkzaamhoid het zal zijn, zich met de patroons in verbinding te geilen, op wier medewerking men meent te mogen rekenen, omdat de arbeidsraad de belangen van patroons en werklieden beideu zal hebben te behartigen. Een Eugelschman, zekere Smyth, heeft van de Regeering het eilandje Gulland, in den Atl. pceaan, 2 mijlen van do kust van Corowallis, gekocht. Dit eiland is 250 meter lang en 60 meter breed. Smyth gaat daar met zijn jongeren broeder wonen. Hij heeft een Noorsch ,/cbalet" medegevoerd, dat zij daar zullen opzetten, en levensmiddelen voor een jaar. De zee tusschen Gulland en de kust is meestal zoo woest, dat de schepen slechts 5 of 6 maal per jaar het eilandje kunnen bereiken. Tello D'Apery, jongste journalist ter wereld, is op 't oogenblik zwaar ziek. Deze J 4-jarige jongen redi geert sedert twee jaar een maandschrift The Sunny Hourdat te New-York uitkomt. De kleine hoofd redacteur ontving op zijn verzoeken en uitnoodigingen artikels van koningen, koninginnen, prinseu en be roemde manner. en vTouwen. Carmen Sylva zond hem o. a. twee gedichten, Osman Pacha een kort artikel. Vele gekroonde hoofden zonden hem hun portret of aardige briefjes. De meeste Araerikaansche generaals zonden hem kleine artikels en de groote New-Yorksche politici noodigden hem uit op hun soiree's, waar hij dan het heldje vac den avond was. Dit laatste was niet goed voor den jongen en deels door het laat opblijven, deels door den velen arbeid dien zijn blad van hem oischte is hij ziek geworden. I niet bieden; ge sleept hem door het bosch naar het meer, en werpt hem er in. Wellicht was de matroos geheel onbekend in het oorddan kraaide geen haan naar hem zeker echter werd hij in het meer niet zoo schielijk gevonden, mogelijk niet eens ge zocht. Dat zijn feiten, en mij dankt, het moet je reeds lang zijn gebleken, dat loochenen je niets meer baten kan de bewijzen zijn meer dan over tuigend. Op den koddebeier hadden deze op den toon der overtuiging gesproken woorden geen den minsten indruk gemaakt. En hoe komt het, mijnheer de rechter, dat men ook niet het horloge en den geldbuidel van den vermoorde bij mij gevondea heeft? vroeg hij. Zijn dat je tegenbewijzen? stoof de rechter op. Het horloge kon je verraden hebben je zult het weggeworpen of hier of daar verborgen hebben. En den geldbuidel behoefde je immers ook niet meer, nadat je hem geplunderd had. Hebt ge niet den dag na de misdaad tegen den kamerdienaar van den graaf gezegd dat je genoeg geld had Hebt ge niet den jager Hackert deze brieventasch en den stok ge toond en gedreigd, ook graaf Von Hobenhauson te vermoorden En hebt ge, toen men je zocht, om je wegens het vermoorden van den matroos te verant woorden, je niet zoo goed verscholen, dat de politie je niet kon vinden En hebt gij niet bij latere inbraak bewezen, hoe weinig je aan een menschen- jeven gelegen is Het batig saldo dat het maandschrift opleverde, kwam een fonds ter verschaffing van schoenen aan arme kinderen ten goede. Strooien met bruidsuiker heeft dezer dagen te Bourbon-l'Archambault een treurig ongeluk veroor zaakt. Toen een bruidsstoet uit het raadhuis kwam, wierpou een paar heeren van het gezelschap voor de aardigheid eenige handen vol bruidsuiker en wat kopergeld onder de menigte, die stond te kijken. Kleine en groote kinderen begonnen, onder luid ge schreeuw, te grabbelen en te dringen ora iets daarvan machtig te worden. Door dat geweld verschrikt, sloegen de paarden van een der rijtuigen op hol, en dertig menschen werden omvergeworpen en gekwetst. Twee' kinderen en zeven vrouwen werden zeer ern stig gewond, vier hunner zelfs zoo, dat hun leven in gevaar is. Een cijferaar soh rij ft Op 'toogenblik is hier te lande een zoogenaamde sneeuwbal in de wandeling, als collecte ten behoeve der Russische Israëlieten, met verzoek om toezending van 60 ot. aan het hoofdadres en doorzending van 3 exemplaren aan verdere letters. Deze sneeuwbal, be ginnende met letter A, wordt verzocht te worden door gezonden tot letter Z. Als nu alles goed van stapel loopt en er in de wereld geld genoeg voorhanden is, zal de opbrengst zijn f 762,559,748,489,40. Elk verdreven Rus heeft dan kane(?) op een mil- iioen." In de Spectator leest men ,/Een vrouwelijke jongeling. ^Ofschoon dit natuurwonder reeds negen maanden oud is, wil ik u, Spectatorop haar of zijn bestaan toch even attent maken, opdat gij haar of hem een plaatsje geve in uw curiositeitenkabinet. Ik vond dit monstrum, toen ik dezer dagen mijn ex. van De Gide liet binden en zoodoende de oudere atieveringen nog eens doorbladerde, in de Januari-afl. van 1891 vond ik met schrik een artikel, getiteld „Onze letter kunde in hare jongelingsjaren". De beeldspraak is ver rassend en, wat moer zegt, zij wordt volgehouden, want ten slotte bereikt de letterkunde in de zeven tiende eeuw //de volle rijpheid vau den //manleken leeftijd*. Over den nieuwen president van de NederlatuDch* Bankmr. N. P. Van den Berg, zegt het Hbl. De nieuwe leider van onze eerste krediet-instelling heeft, evenals zijn voorganger de heer Pierson, recht op den titel van //meester" of eigenlijk van „doctor". Geen van beiden echter ia ooit advocaat geweest. Beiden zyn van htfis uit koopliedende eeretitel van doctor is hun door de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidsche Universiteit verleend ter erkenning van hun groote verdiensten op het gebied der eco nomische wetenschap. De hesr van den Berg is een aantal jaren presi dent geweest van de Jatatche Bank te Batavia en werd nu bijna twee jaren geleden kort na zijn terugkeer in het Moederland door de aandeelhou ders van de Nederlandsche Bank tot directeur ge kozen. Evenals zijn voorganger is hij een man van de practijk, die tevens door wetenschappelijke stu diën zich een grooten naam heeft verworven. Zijn I geschriften op het gebied van bank- en muntwezen Alles waar, mijnheer, zeide de koddebeier, die zijn kalmte niet verloor; en toch is de gevolgtrek king, die u daaruit wilt afleiden, verkeerd. Veroor loof mij, dat ik u nogmaals de feiten verhaal, zooals zij in waarheid hebben plaats gegrepen. Vergelijk die mededeelingen met die, welke ik in het eerste of tweede verhoor gedaan heb, en zoo gij een eukele tegenstrijdigheid vindt Dwaasheid, Reimannge hebt het sprookje van buiten geleerd, maar dat het sluw bedacht is, kan ik niet beweren, antwoordde de rechter spijtig. Wanneer ik het verzonndn had, zou ik het dus ook wel sluwer verzonnen hebben, dat is toch ook een bewijs, hoewel slechts een half, voor de waarheid mijner mededeelingen. Toen ik het tucht huis verliet, had ik wel niet veel, maar toch altijd eenige stuivers in den zak. En daarvoor kocht ge den stok, om uw fraai handwerk in eere te kunnen houden. Den stok? Dien heb ik in het voorbijgaan uit een uitdragerswinkel medegenomen, en het was misschien mijn ongeluk, dat bel juist zulk een ploer- tendooder moest zijneen ander instrument had denzelfden dienst bewezen. Dat wil zoggon, je hebt den stok gestolen Ja! Daar neemt do tegenspraak reeds een aanvang riep do rechter. In een vroeger verhoor beweerde je, hem gekocht te hebben. Dat kan ik nooit beweerd hebben, antwoordde van Nederlaudscb- en Britsch-Indië onderscheiden zich door groote helderheid en scherpzinnigheid. De tyd is voorbjj, toen ieder Nederlander gemak kelijk al de spoorweglijnon en stations in zijn va derland kon opnoemen en geon oogenblik had te zoeken naar dou koristen weg langs de ijzeren banen. Tegenwoordig heeft men daar al vrijwat plaatselijke konnis voor noodig, en voor de meeste menscheu is het zich immer uitzettend spoorboekje al evengoed een doolhof geworden als Henschel. Het was daarom een uitstekend denkbeeld, het buitenslands gebruike lijke stelsel over te nemen en zulk een reisgids te makon met oen kaartje, waarop bij de lijnen nüramers staan, die den weg wijzen in het boekje. Dit is verwezenlijkt in den //Officieelen Reisgids" der Staats spoorwegen (winterdienst), verschenen bij den heer J. van Boekhoven te Utrecht (prjjs 10 ets.), bevat tende tevens een uitvoerige aanwijzing van de bui- teulandsche aansluitingen en de mededeeling, dat men op 1 November het boekje kosteloos kan inruilen (aan egn der Staatsspoorstutions) tegen een nieuwe, bijgewerkte editie. Onder presidium van jhr. mr. O. J. A. Repelaer van Driel hield de Ned. vereeniging t. b. van Zon dagsrust gisteren te 's Hage haar lüe alg. vergade ring, welke vry talrijk was bezocht. In zijn hartelijk welkomstwoord herinnerde de voorzitter aan den dood van Koning Willem III, een warm voorstander der beginselen van de Vereeniging, zoo zelfs, dat toen de 40-jarige herdenking van zijn troonsbestijging op een Zondag viel, Z. M. zelf den wensch te keunen gaf om die gebeurtenis een dag later te herdenken. Daarna wydde hij eenige woorden aan den afge treden voorzitter, mr. N. G. Pierson. In verband met de dosbttreffendo zinsnede in de Troonrede sprak de Voorzitter het vertrouwen uit, dat het streven van de Vereeniging door de Regee ring zal wordeu ondersteund. Spr. besprak de regeling van de Zondagsrust in verschillende landen on herinnerde aan de interna tionale conferentie te Berlijn, waar de wenschelijkbeid werd erkend van 6én rustdag in de week. Hij besloot met de vraag, of herziening van de wet van I Maart 1815 moet geacht worden gewenscht te zijn. Het hoofdbestuur is iu deze niet eenstemmig, doch hij voot zich zou een wettelijke regeling toejuichen. In het verslag vau den secretaris, den heer E. J. Everwijn Lange jr., werd geconstateerd, dat in ver schillende steden vooruitgang is waar te nemen, o. a. in Rotterdam. 's-Gravenhage daarentegen heeft op het gebied van Zondagsrust een jaar van stilstand beleefd. De kas sloot op ulto. December 1890 met een batig saldo van 193.86. Aan de orde was een voorstel van 's-Gra ven hage, waarbij het hoofdbestuur door de vergadering wordt uitgenoodigdlo. uit de verslagen van de Arbcids- enquête een, liefst beredeneerd, overzicht te doen samenstellen van al de verklaringen, wolke verband houden met Zondagsrust2o. dat overzicht te doen drukken en verspreiden. Tegelijk met dit voorstel werd behandeld oen voor stel van de afd. Rotterdam, waarbij het hoofdbestuur wordt uitgenoodigd, een commissie te benoemen t0fc Reimann bedaard ik herinner mij ook niet, dat u mij ooit vraagde, van waar ik dien stok had. De rechter bladerde in de akten, die voor hem lagetide bedaarde zekerheid van den beschuldigde verhoogde slechts zijn ergernis over den onbeduiden- den uitslag van zijn verhoor. Het is waar, dat mijn eerste gedachte Von Hohsahausen gold, vervolgde Reimann. Niet don jongen, maar den ouden, wion ik al mijn ellende te wijten heb. Dat de oude graaf dood en de jonge teruggekeerd was, vernam ik eerst later. Ook niet om een aalmoes begaf ik mij op wegik wilde ratjn dood kind en rajjn eigen ellende wreken. Was dan weder het tuchthuis mijn deel, ik vroeg daar niet naar. Gy herkent dus, dat ge het doel hpdt, een moord te begaan? Ik weet niet. of ik juist aan een moord dacht ik was louter voornemens, wraak te nemen, de be- y slissing aan het oogenblik overlatende. Hoelang moest ge loopen voor ge op Hohen- hausen aankwaamt? Het was een reis vun acht dagen. En gedurende die reis is u niets bijzonders overkomen Neen. Ge overnachtte vermoedelijk onder den bloote# hemel Wordt vervolgd het nalezen der Enquête-verslagen, die zyn uitge geven en die nog bekend zullen worden, met op dracht, daaruit een rapport samen te stellen, opdat ook hierdoor blijke, of in de Vereeniging aanleiding bestaat, aan te dringen op wettelijke regeling van den Zondagsarbeid. Het voorstel-Den Haag werd kort toegelicht door den heer De Wijs. De voorzitter verklaarde, dat bet hoofdbestuur gaarne met het beginsel der beide voorstellen mede- gaat doch wat de uitvoering betreft op eenigu moeilijkheden stuit, en in overweging geeft de voor stellen tijdelijk terug te nemen. Men weet nog niet, welke gegevens in volgende bundels van de Enquête verslagen zullen voorkomen. Door den heer Ruysch werd de volgende motie voorgesteld: ude vergadering, vertrouwende dat de commissie van Enquête aau het belangrijku onder werp der Zondftgsrust bij het opmaken der versla gen de noodige aandacht zal schenken, vertrouwende dat het hoofdbestuur in deze diligent zal zijn, ver daagt de behandeling der beide» voorstel lqn tot de volgende vergadering of een vroeger tijdstip. Met algemeone stemmen werd deze motie aange nomen. De Prdcurseur meldt, dat do onderhandelingen tuss'hen België en Duitschlaud tot sluiting van een handelsverdrag, op het punt staan tot het gevvenschte einde te zullen voeren. Beide rijken zouden de rechten op verschillende artikelen verminderen. Al leen de suikerqunestie eischt nog eeuig onderzoek maar men is het loqji reeds eens over de verlaging van de premie en het aannemen van een vrijzinni ger stelsel. In den Franscho kabinetsraad is de opening van den Senaat en de Kamer van Afgevaardigden op 15 October a. s. vastgesteld. Ter gelegenheid vau de onthulling van een monu ment voor den generaal Faidharbe te Bapaume hield de Fransche minister van buitenlandsche zaken Zon dag een rede, die algemeen een goeden indruk moet makon. De heer Kibot, na herinnerd te hebben aan de militaire deugden van generaal Faidher'oe, sprak over het bezoek, door de Franjche vloot aan eenige Noordelijke havens gebracht, wat hem aanleiding gaf te wijzen op het feit, hoe een omzichtig souve- rein vredelievend gezind gelijk de Franschen zelve, openlgk zijn sympathieëu voor Frank ryk aan <lcn dag had gelogd en hoe de Russische natie in deze zich bij haar keizer had aangesloten. Men weet welken weerklank die ge^eelens in Frankrijk hebben gevon den, maar, zeide de minister zy hebben ons niet doen vergoten wat vooraf is gegaan noch wat volgde. Overal waar de Franschen zeelieden kwamen, word Frankrijks naam geëerd, zelfs door zijn vijanden. In Denemarken, in Zweden en Noorwegen werden zij met luide toejuichingen ontvangen, te Portsmouth nam de koningin zelve d^ vloot in oogenschouw. Op de geheele wereld heeft dit een onuitwischbaren indruk gemaakt. z/Een nieuwe toestand is daaruit voor ons gebo ren verklaarde de heer Ribot wat echter niet beteekent dat wij oen nieuwe staatkunde moeten volgen. Die welke wij tot heden gevolgd hebben, is voor ons te gunstig gebleken om haar te verlaten op het oogenblik, dat ieder haar waarde begrypt en dat wij er goede vruchten van plukken." De redevoering, welke graaf Apponyi voor zijn kiezers te Jaszbereny heeft gehouden, maakt in Hongarije nogal opzien, omdat de leider der gema tigde oppositie zich daarin openlijk tegen het mi- nisterie-Czapary uitsprak. Men zal zich herinneren, dat het kabinet-Czapary by de behandeling van het ontwerp tot reorganisatie der comitaten groot gevaar hoeft g loopen. De Ka mer verwierp het ontwerp en do regeering kon zich alleen reddon door zich tevreden te stellen met de aanneming van het beginsel, dat hervorming der comitaten noodig was. Na dit besluit trok graaf Czapary zyn ontwerp terug. De stelling van het ministerie-Czapary werd door dezen ongunstigen uitslag van het ondernomen her vormingswerk natuurlijk zeer verzwakt. Evenwel verklaarde graaf Apponyi toen namens de gematigde oppositie, dat deze toch het ministerie zou blijven •teunen. Nu de oppositie-leider zich echter zoo stellig tegen graaf Czapary heeft uitgelaten, zou bet kabinet wel weer eens in ernstig gevaar kunnen komen, daar Czapary's aanhangers niet tegen een aanval der vereenigde gematigde en radicale oppositie leden bestand zijn. Keizer Frans Jozef is nog te Praag. De Keizer bezocht de Czechische tentoonstelling en eenige andere merkwaardigheden der stad en werd, overal, waar hij zich in het openbaar vertoonde, zoo door Czechen als Duitschers met de grootste geestdrift toegejuicht. Vandaar dan ook, dat de keizer den burgemeester zijn groote tevredenheid betuigde over de ontvangst. Evenwel, naar een der Czechische bladen, de //Politik" mededeelt, had de keizer tevons' de hoop nitgesproken, dat anti-vaderlandslievende betoogingen, gelijk in dezen zomer bij het bezoek der Russen werden gehouden, voortaan geen plaats I meer zouden vinden. De Italiaanscbe oud premier Crispi heeft bij het afloopen van den naar hem genoemden stoomer te Palermo een redevoering gehouden, waarin hij veel sprak over do vriendschap van Engeland voor Italië, maar de binnenlandsche politiek weinig aanroerde het was een dwaasheid, sprak bij o. a. van Italië te verlangen, dat het voor anderen zou buigen, wan neer meu zag welke vorderingen het land in de laatste 30 jaren had gemaakt. De Times bevat een artikel betreffende de Britsche Oost-Afrika-Corapagnie, verklarende dat deze Maat schappij besloot haar strijdkrachten uit Oeganda terug te trekken, omdat do positie aldaar niet langer houdbaar is, sedert het Parlement onwillig bleek om don spoorwegbouw tusschen de kust en het Victoria meer overeenkomstig Salisbury's advies te subsidieereu. De Times wijst op de omvangrijke en ingrijpende gevolgen eener dergelijke terugtrekking, gelijkstaande I met een nationale ramp, door vernietiging van den Britschen invloed in midden-Afrika, de nederlaag der Britsche anti-slaverng-politiek en het prijsgeven J aan de Mohammedaansche dwepers van talrijke zen delingen, alsook van Oeganda zelf, hot eenige christengczinde negerrijk. Het blad weigort Je be langen der Maatschappij af te scheiden van de En- Éi elsche staatsbelangen, en hoopt dat er maatregelen alsnog zullen worden getroffen, om de Maatschappij te helpen en haar terugtrekking uit Oeganda te voorkomen. Uit Zanzibar verneemt de Times, dat er, na drukke conferenties met den Sultan, besloten is het geheele Regeringsstelsel des lands te reorganiseeren. Ver antwoordelijke ministers zullen de verschillende departementen besturen, terwijl de Sultau een vasto civiele lijst ontvangt. Het eenmaal vastgestelde staatsbudget raag niet veranderd worden zonder toe stemming van den Britschen consul-generaal. Zitting van Woensdag 30 September 1891. De volgeude personen werden veroordeeld wegens Het uiot voldoen aan het schriftelijk bevel van Burgemeester en Wethouders om zijn hond een muil korf te doen dragen. J. G., te Gouda tot 3 of 1 dag hechl^enU. Visscheu met een schakel pet mazen' kleiner dan 65 millimeters. B. S te Stolwijk tot 3 of 2 dagen hechtenis. 's Nachts visschen zonder vischakte^eu zonder schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar. J. van L., te Gouda tot 2 geldboeten elk van 2 of 2 dagen hechtenis voor elke boete, s Nachts visschen zonder schriftelijk bewijs van vergunning vau den eigenaar. H. H., te Gouda en C. van E., te Reeuwijk, ieder tot 5 of 3 dagen hechtenis. Visscheu zonder vischakto en zonder schriftelijk bewijs van vergunning vau den eigenaar, gepleegd door een persoon beneden 16 jaren oud, met oordeol des onderscheids. W. H., te Reeuwijk tot 2 geldboeten elk van/0.50 of 1 dag hechtenis voor elke boete. Rgden met ten kar bespannen met honden, niet voorzien van muilkorven. W. V. te Zegwaard, R. K. te Zoetermeer, W. V. te Delft, L. M. te Zegwaard en N. B. te Waddinx- veen, ieder tot 1 of 2 dagen hechtenis. Openbare dronkenschap. J. van E. te Waddinxveen, H. van V. te Waddiux- veen, D. van D. te Berkenwoude, J. P. L. te Rot terdam, R. D. te Gouda, D. H. te Gouda, A. R. zonder bekende woonplaats, A. J. van B. te Gouda en A. V. te Nieuwerkerk a/d IJssel, ieder tot/1 of 2 dagen hechtenis. A. van der P. te Gouda tot 0.50 of I dag hecht. S. van E. te Gouda lot 2 of 2 dagen hechtenis. Allen zyn tevens veroordeeld in de kosten verhaal baar bij lijfsdwang van 1 dag. oe Klasse. Trekking ran Woensdag 30 September. No. 15790 1500. No. 6284 13933 15571 1000. No. 5267 14347 400. No. 7298 8169 9183 12877 15800 200. 'No. 4739 8312 12393 en 19468 100.^ l'rijzen van 70. 218 3418 6618 223 3440 6643 308 3643 6786 333 3653 6919 584 3734 6961 8469 11829 13654 1581& 17988 9622 11846 13734 15831 18036 9722 11882 13737 15927 18176 9853 11890 13934 15933 18391 9859 11939 14013 16047 18527 585 3752 597 3810 662 3822 855 3977 1012 4020 1319 4066 1342 4142 1528 4272 1605 4650 1703 4675 1786 4714 1799 47a 1802 4767 1867 4895 1903 5355 2169 5422 2407 5544 2424 5594 2488 5613 2628 5934 2883 6088 2891 6192 3072 6257 3153 6412 3199 6431 3304 6509 3396 6552 6974 9891 7010 10121 7039 10184 7185 10207 7404 10221 7506 1H233 7512 10258 7520 10165 7521 10462 7530 10508 7697 10537 8057 10539 6064 10575 8177 10661 8119 10905 8161 11005 83 5 11054 93 1-1133 8450 11147 8636 11164 8690 11436 8880 11468 90 6 11644 6 316 11651 9187 li691 1 9436 11800 16142 16182, 16200 16206 16303 '16350 16392 16475 1648S 16576 56616 82 1671 16832 169. 0 16943 17025 17235 17354 17468 17484 17495 17507 17540 17632 17751 18553 18596 18632 18961 19159 19211 19412 19481 19617 19688 19717 19852 19869 19873 19899 19904 20021 20351 20370 20523 20670 20728 20733 20880 20919 20922 COMMISSARISSEN zntlen zitting houden tot inschrijving der Lezers in het lokaal der Werkveieeniging, op ZATERDAG den 10*»» OCTOBER e. k., des middags ten 12 unr. Slechts zij die den leeftijd van 15 jaren be reikt hebben en door een lid van het Depar tement schriftelijk worden aanbevolen, worden als lezers toegelaten. Ieder lezer is verplicht zich, tegen betaling van 5 Ct., van een Catalogus te voorzien. Namens de Commissarissen J. H. van der VOORT, Secretaris. De KEURINGEN om ingeschreven te worden in het l, zullen worden ge- October 's morgens af deeling Zuidhollatul, zullen worden ge- honden te Nieuwersluis Vrijdag 10 uur. Middelharnis Woensdag 14 11 unr. Gouda Vrjjdag 16 10 nur. de KAT van HARD1NXVELD, Voorzitter. S. C. KORTEWEG, Secretaris. ten overstaan van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER, op DONDERDAG 15 OCTOBER 1891, des middags te 12 uren, in het logement, «de Utrechtsche Dom" aan den Langen Tiende- weg, van: met HOOIBERG, SCHUUR en verdere betim mering en eenige perceelen staande en liggende aan den Platteweg in de Achterwillens te kadastraal bekend in sectie H Nrs. 392 tot 396, 418, 1415 en 1416, te samen groot 1 Hectare, 75 Aren, 38 Centiaren Te aanvaardende Woning enz. 1 MEI 1892 en het Land met Kerstmis 1891. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2