Buitenlandsch Overzicht. K E MJX1SG EP ING. PETROLEUM-NOTEERINGEN fy CanUlaar Schalkwijk, te Rotterdam zaal met veel studeerkamertjes, die uitstekend inge richt en verlicht zyn voor de bacteriologische stu diën. Het parterre dient voor woningen van be ambten, de eerste verdieping is voor studievertrek ken der doctoren ingericht, de tweede verdieping ▼oor bibliotheek, photografische ateliers, enz. Alle vertrekken hebben gladde muren in olieverf. Het gebouw is electrisch verlicht, maar ook van gasleiding voorzien. Op de wereldtentoonstelling te Chicago zal een monsterconcert op 400 piano's worden uitgevoerd, dat door de New-York Automaton Piano-Company wordt georganiseerd. Door middel van eene elec- trische inrichting zullen deze instrumenten alle te gelijk door één persoon kunnen worden bespeeld zrVoordeelen van 't proces." Kort geleden werd in den staat Newyersey (Noord-Amerika) uitspraak gedaan in een proces naar aanleiding van eene erf lating, dat zes jaar geduurd had en eene nalaten schap van 12000 dollars bedroeg. De winnende partij kreeg 296 dollars, de andere 318, maar moest alle kosten van 't proces betalen. Al het overige geld, 11,386 dollars, was aan kosten voor de advo caten heengegaan L'homme-colli Hermann Zeitung is Dinsdagmorgen door de Rijkspolitie naar de Duitsche grenzen gebracht. De wet tot regeling der toelating en uitzetting van vreemdelingen schrijft het volgende voor ,/Alle vreemdelingen die voldoende middelen van bestaan hebben of door werkzaamheid kunnen ver krijgen, wordeu in Nederland toegelaten op den voet bij de volgende artikelen omschreven lo. De toelating heeft plaats op een regelmatig buitenlandsch paspoort. 2o. Ook het bezit van andere geleibrieven kan de toelating wettigen, mits daaruit büjke wie de houder is en vanwaar en met welk doel hij herwaarts komt. 8o. Zelfs kunnen vreemdelingen worden toegela ten op bloote aanmelding van hun personen, en van waar en met welk doel zij komen. In dit geval kan gevorderd worden een bewijs van bekendheid, door twee of meer bij de politie bekende personen geteekend. 4o. De toelating geschiedt door het hoofd der politie der gemeente aan de grenzen of ter plaatse van eerste aankomst, met uitreiking van een reis- en verblijfpas. 5o. Niet toegelaten vreemdelingen, die geen reis- en verblijfpas kunnen bekomen, binnen 's lands ge vonden wordende, moeten over de grenzen worden gezet." i Prof. Buys, in zijn werk Be Grondwet over deze wet sprekeude, zegt dan ook//Indien vreemde lingen over het algemeen niet te klagen hebben over onze gastvrijheid, welke hun hier bewezen wordt dan mogen zij dit danken aan de humaniteit van onze autoriteiten, piet aan hun welgewaarborgd recht." Daar nu Zeitung in niet eenig opzicht voldeed aan de bepalingen der vreemdelingenwet, daar hij bovendien verklaarde niet Zeitung te heetea en wel licht de politie onder de gegeven omstandigheden beter oordeelde om den man naar zijn Heimath te zenden, is hier van geen willekeur sprake. De pro cureur-generaal, die in dezen als hoofd der Rijks politie handelde, zal wel gegronde redenen voor zijn besluit gehad hebben. De Keizer van China is een te heilig porsoon, om door gewone stervelingen te worden aanschouwd. Dit was voor de Europeanen, die zyne audiëntie aan buitenlandsehe gezanten bijwoonden, eene reden om het uiterlijk van den *Zoon des Hemels" met bijzon dere belangstelling te bestudeeren. Zij beschrijven den souverein als iemand, die er jonger uitziet dan hy is, en wel niet ouder dan zestien of zeventien jaren. Hoewel zeer sterk uitkomend Chinoesoh of liever Mantsjoesch van gelaatstrekken, hebben deze toch eene eigenaardige uitdrukking van voornaumheid. Vrij bleek en donker van haren, met een fraai ge vormd voorhoofd, lange zwarte, gebogen wenkbrauwen groote, droefgeestige, donkere oogon, een zenuwach- tigen mond en een buitengewoon lange kin, geeft het gelaat van den jongen heerscher een indruk van zachtmoedigheid en schranderheid, doch ook van zekere droefgeestigheid, waarscbynschijnlijk wel het natuurlijk gevolg van het gemis van bijna alle ge noegens, aan zyn leeftijd passend, het gebonden leven en de zware en ingewikkelde verplichtingen, die op hem rusten. De Keizer was bij do audiëntie gekleed in een licht purperkleurig gewaad, met draken er op geborduurd, oen grooto vilten muts van het gewone officieele model, met een enkelen knoop vatf roode zijde er op. Hy zat met gekruiste beenen achter eene tafel op een verheven troonaan zijue rechter zijde brandde wierook en links van hem stond een standaard, waarin een houten zwaard, met draak vor- mig gevest. De diefstallen op de Italiaansche spoorwegen, zyn, zooals we reeds berichtten, in den laatsteu tijd weder zeer toegenomen, zoodat men grond heeft aan eene goed georganiseerde geheime dievoubende te denken. Verschillende firma's, die de dupe zijn geworden der diefstallen, hebben zich daarom met klem tot de Re geering gewend. Zoo b. v. een bankier uit Florence, die in een behoorlyk verzegelden brief 30.000 fr. naar Triest zond, welke brief bij aankomst te Venetië nog het juiste gewicht aanwees, te üdina merkbaar lichter bevonden werd, eu bij opening door den ge adresseerde to Triest ran 10,000 fr. beroofd bleek. Aan een ander pakket ontbrak 3800 fr., terwijl een brief, geadresseerd aan een Kamerlid, 2000 fr. te weinig bevatte. Wat vooral opmerking verdient is, dat niet de minste beschadiging aan de Zegels was te ontdekken, zoodit de dieven in het bezit schijnen te zyn van een middel, om de zegels voorzichtig af te lichten. De betrokken firma's hebben eene premie uitgeloofd, waardoor zij hopen op het spoor der dievenbende te komen. Op den grooten St. Bernard waar sedert twee jaar in de nabijheid' van het hospitaal van dien naam, opgravingen worden gedaan ten einde de overblijfse len te vinden van een ouden tempel uit den tijd der Romeinen, aan Jupiter Poeninus gewijd, heeft men dit jaar het geluk gehad een prachtig bronzen beeldje te vinden Mercurius voorstellende. Het beeldje is 40 cM. hoog, van zeldzame antieke schoonheid en uitstekend bewadrd gebleven. Voorts werden nog een aantal kleinere voorwerpen gevonden als geld stukken, gespen en eenige tabletjes of leitjes met ver zoenende opschriften, waarmede de onde legeraan- voeders en Romeinsche centuriërs, welke dien pas doortrokken, beloften aflegden aan dien uJupiter opti- mus maximus Poeninus" die den stormachtigen pas beheerschte en aan wien de Penninische Alpen hunnen naam hebben ontleend. Al de gevonden voorwerpen worden in 't hospitaal bewaard. Vorledèn week zijn te Amsterdam de eerste proe ven met sohoolbaden genomen en wel op de z. g. //Armensoholen" in de Valkenburger- en Van Swin- denstraat. De Amsterdammer geeft daarvan de volgende be schrijving Wanneer men School No. 42 binnen komt heeft men aan zijn linkerhand eer» deur, die leidt naar de badinrichting. Gaat men deze deur door, dan komt men in een vierkant vertrekde kleedkamer. In het midden staan eenige bankon en tegen de muren hangeu achttien genummerde kap stokken. De kleedkamer vormt één geheel met de eigenlijke badkamer. Hier vindt men tegen den muur 18 steenon badcellen, elk van een nummer voorzien. In bet raidden van elk dier cellen hangt 'een toestel dat den gewonen waterstraal in een regen stortbad moet veranderen. Tegen den wand van elke badcel hangt een bakje met zeep. De vloer van de badkamer is samengesteld uit talrijke, een eindje van elkander geplaatste latten, waardoor het gebruikte water wegvloeit. In het midden van dit vertrek bevindt zich een rek, waaraan 18 handdoeken kunnen worden opge hangen. Daar dit badvertrek niet hoog genoeg is, zijn de waterreservoirs op de eerste verdieping aangebracht. Het veohtwater stroomt door drie geysers, wordt hierin verwarmd en kcrr.t in een grooten zinkon bak, die met de verschillende badcellen in verbinding staat. Uit een tweede liooger gelegen reservoir, wordt het koude water aangevoord. In dezen bak drijft een bol, die, bevestigd aan een hefboom, de vecht waterkraan opent of sluit, naarmate de vergaarbak leeg of vol is. Door deze inrichting kan de bak nooit overloopen. Geregeld eiken Maandag en Dinsdag kunnen de schoolkinderen, b. h. die van de twee laagste klassen, een bad nemen. Achttien kinderen tegelyk begeven zich naar de kleedkamer, waar zy zic|i tot op het hemd ontkleeden. Hun goed hangen zij op een vast nummer, dat ook op hun badcel staat. In de bad kamer gaan ook de hemden uit en nu plaatsen de kinderen zich onder de douche. De onderwqzer of onderwijzeres, die met het toe zicht is belast, draait even aan een knop en terstond komt het warme water uit alle douches tegelijk. Als dit een paar minuten geduurd heeft, sluit de meester de kraan weer en het rogenbad houdt op. Nu moeten de kinderen zich met zeep wasschen, waarna de ouderwqzer de koud-waterkraan openzet, waardoor de zeep van het lichaam wordt weggespoeld. Dan drogen allen zich met een ruige badhanddoek flink at, de kleeren gaan weer aan en veel verfrischt, met scbooue handen en blozende wangen komen de jon gens of meisjes in het schoollokaal terug, waar de les wordt hervat. 's Winters worden bad- en kleedkamer verwarmd, zoodat alle govaar voor koude vatten verdwenen is. De kinderen vinden, aooals men zich kan voorstel len het baden zeer prettig en de hoofden der scholen hebben slechts zeer weinig bezwaren van ouders aan te hooren. Gelukken de proeven goed, dan zullen op meerdere soholen de kinderen baden kunnen nemen, hetgeen zeker veel tot de volksgezondheid zal bijdragen. mislukken, dan zou ik waarachtig niet van de party zijn geweest. En wilt ge nog altijd geen uitsluitsel geven omtrent dien compagnon? vroeg de rechter. - Ik heb nog nooit iemand verraden Het kan voor je eigen zaak van groot belang zijn, bedenk dat wel. Wat deert mij een jaar meer of minderzeide de koddebeier schouderophalend. Op vryspraak mag ik toch niet hopen niemand zal mij dus kunnen ▼erwq'ten, dat ik hem verraden heb. De rechter bladerde weder in de akten. De schuld van den beklaagde was ontwijfelbaar maar in zijne mededeelingen was toch veel, wat onder andere omstandigheden twijfel kon doen ont staan, d. w. z. wanneer de beschuldigde een tot dusver onberispelijk man ware geweest. Dien compagnon leerde je vermoedelijk in het tuchthuis kennen vroeg hij na een poos. Ik zal ook deze vraag öiet beantwoorden. Dat is een bevestiging. Reimann zweeg. Ge beweerde eerst, Vrijdags op Hohenhausen te zijn aaugekomenaan de zaak zelve zou dit niets veranderen, wanneer niet bewezen was, dat de ma troos al Vrijdagmorgen was verdwenen. Kunt go het bewijs leveren, dat ge Donderdagavond elders zijt geweest? Ik heb op mijn tocht steeds eenzame paden gekozen wanneer men uit het tuchthuis komt, ver- mijdt men gaarne de ontmoeting met een veld wachter. Hebt ge niet in de eene of andere herberg uw intrek genomen P Dien dag niet. Ik was Donderdag tegen den avond nog zes uren van Hohenhausen afden laat- sten nacht bracht ik door in het bosch de dage raad begon juist te krieken, toen ik myn marsch voortzette, en kort vóór den middag was ik in bet |»rk van Hohenhausen, nadat ik vooraf aan het meer was geweest, r Donderdag? Neen, Vrijdag. En hebt gy daags te voren met niemand ge sproken Ja, met een schaapherder, wien ik naar den naasten weg vroeg. Hebt ge u met dien man lang onderhouden? Neenhij was een ruwe venthet scheen hem lastig te zijn, mij antwoord te gevenmisschien beviel hem ook mijn uiterlijk niet. Gelooft ge, dat hij je zou herkennen? Dat kan ik niet weten. De rechter had niets meer te vragen. Hebt ge aan de mededeelingen niets meer toe te voegen7 vroog hij, nadat de griffier het proces verbaal voorgelezen had. Neen, mynheer de rechterMen gelooft mij toch niet, al zou ik ook honderdmaal verzekeren, dat ik den^moord niet bedreven heb. En toch kon men mij geloof schenken, omdat ÏC al het andere zoo openlijk bekend heb. Ge hebt slechts bekend, wat ge niet loochenen kunt, de daad, waarop men je betrapteeen beken tenis kan ik dit niet noemen. De koddebeier onderteekende het procee-verbaa! en volgde de beambten, die hem naar zijn cel terug* brachten. Een geruimen tijd bleef de rechter in gepeins ver zonken daarna schreef hij ijlings eenige regelen op een blad papier. De herder moet opgezocht en onverwijld als getuige gedagvaard worden, zeide hij, terwijl hij het briefje den griffier toeschoof; neem de vereischte maatregelenik wil ook dien man een verhoor doen ondergaan, hoewel ik niet geloof, dat zijn mede deelingen de aanklacht zullen ontzenuwen. De griffier knikte. Het valt in het minst niet te betwijfe len, dat Reimann den moord begaan heeft, ant woordde hij. Zijt ge daarvan dus overtuigd? Onwrikbaar Hoe kon het ook anderswanneer wij nu ook maar den ander, dien zoogonaamden compagnon, achter slot en grendel hadden Ik vermoed dat Rei mann hem het horloge en den geldbuidel van des matroos geschonken of verkocht heeftmaar die kerel zal zijn' handlanger niet verraden. Wordt vervolgd.) Het Hand. roemt het als een gelukkig verschijnsel, dat sedert 1882 de opbrengst van het vergunnings recht op den verkoop van sterken drank in het kloin slechts 35.000 (van 866,900 tot 902,300) of ruim 4 pet. gestegen is, terwyl de bevolking intusschen ruim tweemaal zooveel, jal. 10 pet., is toegenomen. Dat gunstig verschijnsel wordt ook bevestigd door de opbrengst van den accijns. De opbrengst de statistiek in de Staats-Ct. zegt het ons was in 1882 f 22,107,000, in 1890 24,100.000, "waarbij echter valt op te merken, dat de accyns sedert 1874 is verhoogd van 57 tot 60 per hectoliter. Naar den maatstaf van f0ff 57 zou de opbrengst in 1890 5 pet. minder zijn geweest, dus ongeveer 22,900,000. De vermeer dering is derhalve omstreeks 8 ton geweest of nog geen 4 pet., terwijl de bevolking met ongeveer 10 pet. toenam. Dat is zeker oen verblijdende statis tiek, al blijft een som van 24 millioen aan sterken drank allpen voor accijns r besteed (iu plaats van voor voedsel of tot verzorging van den ouden dag te zijn aangewend) een schrikbarend hoog cijfer voor een volk van 4'/g millioen inwoners. Het Hand. concludeert, dat men dus over de wer king onzer slappe drankwet wel tevreden mag zijn. Zij heeft reeds vele gelogen heden tof misbruik doen verdwijnen, en daar de gelegenheid niet alleen den dief, maar ook den dronkaard maakt, stellig reeds tot vermindering van deze ergerlijke volkszonde krachtig medegewerkt. De Haagsche correspondent van de ZuiphOrt. schrijft //Het spreekt wel vanzelf dat do toestand der schatkist niet gedoogt zwaar drukkende belastingen at te schaffen zonder tevens een equivalent a in te wijzen, maar de groote vraag is en blijft: waarin zal dat equivalent bestaan? In politieke kringen verze kert men stellig, dat de Regeering niet van voornemen Is te komen met een inkomstenbelasting, maar met een kapitaals- of vermogensbelasting. In beide ge vallen zal aan het privilege van het roerend kapitaal een einde worden gemaakt, en dat zal dus een groote stap vooruit zyn, maar moest men in de Tweede Kamer een stemming houden over de vraag: waar aan geeft men de voorkeur: aan een inkomsten- of een vermogensbelasting, dan mag men, afgaande op antecedenten, wel aannemen, dat bijna de geheelo linkerzijde zich voor een inkomstenbelasting zou ver klaren. Niet het minst wordt de invoering van een Rijksinkomstenbelasting ook gewensebt in de ge meenten, die sukkelen met de gemeentelijke hoofde lijke omslagen. Opmerkelijk is in dit opzicht de Memorie, de vorige week in het licht gegeven door burgemeester en wethouders van Rotterdam, over de vraag of het wenschelijk is in de tweede koopstad des Rijks thans over te gaan tot de invoering van een zuivere inkomstenbelasting. In dat stuk wordt de invoering ontraden, voornamelijk op grond, dat men thans een Ryksiukomstenbelastiug als zeer aan staande mag verwachten en eerst dan ook voor de gemeentebelastingen een goede basis zal voorhanden zyn. Door niet in die richting te werken, zou zeker' de Minister van Financiën velen in den laude teleur stellen, en toch wordt in de millioenenspeech niet alleen geen inkomstenbelasting aangekondigd, maar wordt zelfs een vervorming van een patentbelasting in uitzicht gesteld, wat met het begrip van een algemeene inkomstenbelasting wel eenigermate in strijd is. pe internationale tentoonstelling van photogra- phieen en alles wat daarop betrekking heeft is gis teren te Amsterdam geopend. Zy werd voorbereid door een regelingscommissie, bestaande uit do heeren H. Van der Masch Spakler, voorzitter, Michel-Ameschot en A. Scheltema Beduin, commissarissen, Chr. J. Sohuver, secretaris, en A. D. Loman Jr., secretaris. De jury bestaat uit* de heeren Fritz Eilander Keulen, dr. J. van Geuns en dr. Wertheim Sa- Iora8on8, allen te Amsterdam, Charles W. Hastings, van Londen, en Joseph Israëls, van 's-Gravenhage. By afwezigheid van den voortittor voerde het eerit 't woord de heer Schuver, die in korte woor den de bedoeling dezer expositie aangaf, om te doen uitkomen hoe ver men het thans in de photogra phic heeft gebracht en wat zij vermag te leveren. Dr. Van Geuns noemde de photographic een machtig hulpmiddel voor de beoefening van kunst en wetenschap, en hy staafde dit door bewijzen. Van kostbare handschriften verschafte de photograph ie goedkoope afdrukken; de medische on vooral de natuurwetenschappen, inzonderheid de sterrenkunde, hadden aan de photographie de grootste verplichtin gen, en voor de geheele wetenschap is de photogra- phische wetenschap-zelve van het grootste belang. Haar worden dan ooit*thans hooge eischen gesteld. Evenwel was het toppunt ongetwijfeld nog niet be- *Cikt, en hij hoopte daarom dat deze expositie er toe mocht bijdragen om amateurs en professionals aan te sporen op den ingeslagen weg voort te gaan, ten einde het toppunt te bereiken. In de afdeeliug A, vak-photografen, treft men 37 beroemde binnen- en buitenlandsche pbotografeu aan, alsuit Weenen, Genève, Londen, Dresden enz., terwijl in afdeeling B een vijftigtal amateur-photo- grafen de beste voortbrengselen van hun ateliers ten toon stellen. In afdeeling C zijn de voorwerpen te zien, die op de kunst betrekking hebben, en de hulpmiddelen, waafmede de kunst wordt beoefend. De expositie behelst veel belangrijke zaken on is waard druk bezocht te worden. Verschillende Brusselsche correspondenten seinen, dat generaal Boulanger zich op het kerkhof van Ixelles van het leven heeft beroofd. Door een Reuter- telegram wordt deze tijding bevostigd. Naar men zich zal herinneren, werd op dat kerk hof voor eenige maanden zijne vriendin mevrouw de Bounemain ter aarde Jeze dame, die zeer bemiddeld was, overleed, naar men zegt, zonder aan Boulanger een beduidend gedeelte van haar fortuin vermaakt te hebben. Boulanger zelf had geen ver- i mogen en zijn pensioen verviel, toen hq uitFrankryk i verbannen en van al zijn rechten vervallou werd verklaard. Sedert hot ineenstorten der Boulangis- tiscbe partij hielden natuurlijk ook de bijdragon op, welke door de steunpilaren der Boulaugistische be weging de hertogin van Uzès, de graaf var. Parijs en anderen werden gegeven. Kortom men be weerde, dat Boulanger, die gewoon was op grooten voet te leven, zich sedert don dood van mevrouw De Bonnemain zeer moest behelpen. Wellicht heeft ook deze omstandigheid er toe bij gedragen den avontuurlijken generaal tot dezen wan- hopigen stap te doen besluiten. Aan de politieke redevoeringen wil maar geen einde komen. Nu weer heeft de heer Jules Ferry ;aan een feestmaal te Saint-Dié het woord gevoerd en zijn meaning over den politieken toestand uiteen gezet. De heer Ferry is wel geen minister, gelijk kanselier Caprivi of de heer Ribot, maar toch is hij een invloedrijke staatsman ouder de gematigde repu blikeinen in Frankrijk, die, vooral nu hij lid van den Senaat is geworden, wel meer op den voorgrond zal treden. Natuurlqk was de gunstige toestand, waarin Frank rijk op bet oogenblik verkeert, ook de hoofdschotel van deze rede. De heer Fèrry herinnerde aan de woorden van oen bekend monarchist, die voorspeld had, dat het zeer lang zou duren, voordat het repu- blikeiusohe Frankrijk zich eet* vaste plaats zou kun nen veroveren onder de Europeesche monarchieën. z/Maar nu" zei Ferry r «zijn wij eorst onder het tweede presidentsohap der voorgoed gevestigde republiek, en reeds heeft Frankrijk het doel bereikt. Nu reads richt een vorst, onbeperkt heerscher over 100,000,000 mensohen, over de hoofden der ver bonden midden-Europeesche vorsten hoen, aan de Fransche republiek de hand." Uitvoerig weidde de heer Ferry uit over de merk waardige verandering, welke in dit jaar in den poli tieken toestand gekomen was. Dat Frankryk nu sterk is, heeft het alleen te danken aan de vrede lievende staatkunde, die het steeds heeft gevolgd en van welke de heer Ferry was er vast van over tuigd ook voortaan niet zal worden afgeweken. //Het lot van Frankrijk" met deze woorden eindigde de heer Ferry zijn rede //ligt in deze drie woordenvoorzichtigheid, arbeid en geduld." De Fransche bladen zyn zeer tevreden over de rede, door deu Duitschon kanselier Caprivi te Osna- brück gehouden. De Temps wijst op het toeval, dat te gelijker tijd de Duitsche kanselier en de Fransche minister van buitenlandsche zaken Ribot een vrede lievende redevoering hielden, maar eigenlyk zegt het blad is het geen toeval, want de algemeene toestand is zoo vredelievend, dat de ministers niet anders konden spreken. In den laatsten tijd hoorde met betrekking tot de houding, die de Italiaansche regeering tegenover de onthulling van het Garibaldi-monument te Nïzza zou aannemen, allerlei beschouwingen. Zou zij zich offi cieel bij deze plechtigheid doen vertegenwoordigen of zou zy het aan de linkerzqde en de Frauschen overlaten den nationalen vrijheidsheld te huldigen Ook voor de Fransche regeering bood de feeste lijkheid eenige moeilijkheden. Men begrijpt zeer goed dat hot by die gelegenheid niet aan Fransch-Itali- aansche demonstraties zal ontbreken, wat de repu- blikeinsche regeering, met het oog op de niet zeer 1 vriendschappelijke betrekkingen tusschen Frankrijk en het officieele Italië allicht in moeilijkbeden zou kunnen brengen, indien zij zelve te veel op den voorgrond trad. Aanvankelijk wilde men, om ner gens aanstoot te geven, de stad Nizza, die het feest organiseert, de uituoodigingen laten rondzenden, doch ook dit bood zwarigheden, Ten slotte heeft men den knoop doorgehakt door in de plaats van de stad Nizza het comité van de republikeinsche pers van Parijs te doen treden, dat zich verscheidene invloedrijke persoonlijkheden als eereleden heeft toe gevoegd, o. a. Jules Ferry, Challemel-Lacour, Ranc, Jules Simon en Clemenceau. Door dit comité zyn de uitnoodigingen aan de Italiaansche afgevaardigden en senatoren en aan de vertegenwoordigers der pers gezonden, maar tevens heeft de Fransche regoering door tusschenkomst van haar gezant te Rome de Italiaansche regeering een uitnoodigiug voor de plech tige feestelijkheid doen toekomen, Wanneer zich uu bevestigt dat het Italiaansch gouvernement zi^h door den minister Nicotera, een der vurigste kampioenen uit de Italiaansche onafhan kelijkheidsoorlogen, zal laten vertegenwoordigen, zou dit ongetwijfeld een goeden indruk in Frankrijk maken) en het bewijs leveren, dat het tegenwoordige officieele Italië niet de voetstappon van den hoer Crispi volgt maar er prijs op stelt tusschen beide landen weder betere betrekkingen in het lfcven te roepen. Ook voor den algemeenen toestand in Eu ropa zou dit niet anders dan gunstig kannen werken. De Italiaanscho premier Rudini zal 8 Nov. te Milaan, en niet te Rome, zooals men hem gevraagd had, zijn groote politieke reden houden 12 Nov. vertrekt Rudini met den koning naar Palermo, ter wijl den 15 d. a. v. de Kamers gullen worden ge opend. De Engelsche bladen deelen mede, dat thans by de Britsche admiraliteit het officieel verslag omtrent het Sigri-incident is ontvangen. Volgens het rapport werden de destijds verspreide geruchten in het leven geroepen door do gewone jaarlijksche manoeuvres van het eskader der Middellandsche Zee, ditmaal met toestemming va a de Turksche autoriteiten op en nabij het oiland Sigri gehoudon. Op Kreta is onder het bestuur van den nieuwen gouverneur Mahmoed Djollaleddin de rust nog niet teruggekeerd. De bevolking wantrouwt hem en houdt zich voor een groot deel in de berglanden verscholen. Te Petra worden weder drie soldaten door de chris tenen vei moord, terwijl benden dieven het land afloo- pen. Het gerucht doet de ronde, dat de Kissamos ongeveer 72 gewapende manschappen geland zyn daarenboven op een andere plaats aan de kust nog veertig. De Turksche schepen begaven zich naar Kissamos, maar kwamen te laat om de landing te voorkomen. Algemeen verwacht men weer nieuwe ongeregeldheden. Een rondschrijven, waarin om de tuB8cheukomst der vreemde Mogendheden wordt ver zocht, ligt gereed om verzouden te worden. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OE HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Goud» Gelet op art. 6 en 7 der Wat van dan 2n Juni 1875, Staatsblad no. 95.) Brengen ter algemeene konnis, dat op de Secretarie ter visie is gelegd een vorzoek, met bijlagen ran J. de Jong om vergunniog tot het oprichten eener slagerij in het perceel gelegen aan den Vogelenzang Wijk M. No. 114, Kadaster Sectie C. Nos. 999 en 1000. Dat op Woensdag, den 14 October 1891, des na middags ten 1 uie op het Raadhuis, gelogenheid is om bezwaren tegen de gerraagde vergunning in te brengen, en dat gedurende drie dagen vóót dien dag op de Secretarie der Gemeente van de ter zake ingekomen Sohrifturen kan worden kennis genomen. GOUDA, 30 September 1891, Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. van de Makelaars De markt was heden onveranderd. Loco Tankfust 7.35. Geïmporteerd fust ƒ7.45. Januari-, Februari-levering 7.40. November en Deoemher-ievering 7.35. MARKTBERICHTEN. Gouda, 1 Octobq* 1891. Granen heden met ruimer aanvoer. De verkoop ging langzaam. Prijzen flauw onveranderd. 1 Tarwe Jarige Zeeuwsohe 9te-, a 10.50. Nieuwe dito/9.75 a 10.40. Minlfere dito 8.50 a 9.25. Afwijkend» 6.50 a 7.25. Nieuwe Polder 7.50 a 8.75. Rogge: Zreuwsche 7.50 a f 8- Polder f 6.50 a IK 7.25. Buitenland sche por 70 kilo 7.50 a fWt—- Gerst: Win ter f 5.a 5.50. zomer ƒ4.60 a 5.10. Che-

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2