2EN, sschilderde inskerk te is der St. ingen enz. jk levens- lebroeders h 1MH. N° 4653. WTiSEASKgai». BINNENLAND. Zaterdag 10 October. Nieuws- en FEUILLETON. h j Advertentieblad voor Gouda en Omstreken» spoor. lÜ lts. Ctll, enkolen inig walm, na. De inzending van advertentiën. kan geschieden tot eön uur des namiddags van den dag der uitgave. Afzonderlijke Nommere VIJF CENTEN. f 'I (Uit het Duitech.) XIII. de lippen van Alma N Zoon. KMAN. HL./0.85 -1.10 -0.95 Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. d. Velde. (Stó.) ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. goudsche courant. er korting De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is f 1.25, franco per post 1.70. 1 Aan acht en negentig stations der hoofdlijnen en veertien stations der locaalspoorwegen van den Hol- landschen Ujseren Spoorweg worden achtereenvolgens, naar gelang zij gereed komen, verzonden de nieuwe verbandkisten met bijbehoorende instructie ter be handeling daarvan. Behal re die verbandkist, die evenals de waterflesch van 10 liter inhoud, geplom beerd is met het zegel van den rijksopziener-genees- kundige, ontvangen de stations een klein verband- pakje, waarmede hetzij verwondingen van personeel of reizigers zijn te behandelen, ten einde het openen GOUDA, 9 October 1891. Heden nacht is er brand uitgebroken in het huis, Gouwe C. 252, tijdeljk gebruikt tot verkoop van witte goederen. De brand is met behulp van emmers water gobluscht. De schade aan de goederen toegebracht is nogal belangrijk, terwijl het huis van binnen eveneens nogal beschadigd is. De lijdelijke bewoner kon door de vlam en den rook niet meer van de trap afkomen, zoodat hij boven uit het raam de vlucht heeft moeten nemen, waar men hem spoedig uit zijne netelige positie verloste. In de zitting der Rotterdamsche Arrondissements- Rechtbank van gisteren stond terecht G. K., 46 jaar, schrijnwerker, zonder vaste woonplaats, die bekende op twee verschillende dagen in Augustus van twee eigenaars ieder een handwagen te hebben gehuurd, doch in plaats van ze volgens belofte spoedig terug te brengen, den eenen naar Gouda, den anderen naar Haastrecht te hebben vervoeid, waar hij ze in bewaring heeft gegeven. Van één wagen had bekl. de merken weggemaakt door er verf over te doen. Het O. M. wees er op, dat bekl. van dergelijke misdrijven in den laatsten tijd zijn werk schijnt te maken, daar er bij deze zaak nog vier ad informant dum aanwezig zijn. Het O. M vorderde twee jaar gevangenisstraf. Mr. D. van Houweninge was van oordeel dat van één wagen de toeëigening niet bewezen was, waarom daarvoor vrijspraak zal moeten volgen, terwijl hij zich voor het overige refereerde aan het oordeel der rechtbank. Uitspraak Donderdag e. k. In deze zitting werd o. a. veroordeeld M. L. D., pijpenmaker te Gouda, wegens mishandeling, tot 2 maanden gevangenisstraf. en in zekeren zin zich met alle mogelijkheden ver trouwd heeft gemaakt, dan niet onverstandig, met scherpe aanmerkingen een veldtocht tegen juffrouw Romberg te openen Moet het je, zooals de zaken nu staan, niet aangenaam zijn, wanneer zij den graaf boeit en naar den kroon der familie Hohenhausen streeft Dit doel zal zij niet bereiken. Hare schoon heid verblindt den graaf; maar die betoovering zal niet .lang duren en zulke coquelterie wekt myn weer zin. Wanneer het bepaald is, dat do graaf mijn echtgenoot zal worden, dan verlang ik voor mij ook zijn achting, en ik zou die verliezen, wanneer hij zich zoo vergeten kon Alma, ge oordeelt te streng, waarschuwde Wernerhetzelfde verwijt, dat Unica je gedaan heeft, moet ik je ook maken. Juffrouw Romberg kan trouwens den graaf ook op den duur boeienzij is een belangwekkende schoonheid, lief en zeer rijk, en wanneer dit geschiedde, dan strookte het immers met uwe belangen. Het zal niet geschieden! In de toekomst kan niemand zien, Alma 1 Moet ik met Koenraad spreken Wilt ge mij compromitteeren Alweer zoo scherp En wanneer hij nu vraagt, wat moet ik hem dan antwoorden De waarheid Dat wil zeggen Zeg hem, dat zijn aanzoek om myne hand De antirevolutionaire kamerleden hebben zich op nieuw tot eene club geconstitueerd, en gekozen tot voorzitter A. baron Van Dedam, tot 2en voorzitter den heer H. Seret, tot secretaris mr. T. P. baron Mackay en tot 2en secretaris inr. H. A. De arr.-rechtbank te Breda, uitspraak doende in de zaak van Charles Davenport, ook wel genaamd Sequah, heeft beklaagde schuldig verklaard aan de beide hem ten laste gelegde* feiten en het vonnis van het kantongerecht te Bpr^en-op-Zoom slechts gewijzigd in zooverre de opgelegde geldboeten betreft. Hij is thans veroordeelï^tot 'het betalen van twee geldboeten, ieder van f 75, bü wanbetaling te ver vangen door eene maand hechtenis voor iedere boete. X Het voorgenomen bezoek van H. M. de Koningin aan de Rijks Munt te Utrecjbt is voorloopig uitge steld. Van het aanmunten van tienguldenstukken, met de beeltenis der Koningin, beeft men voorloopig moeten afzien negens de hoqge goudprijzen; op elk tientje zou ongeveer 14 oentschade moéten..Ji&rden geleden. De beeltenis, die gereed is en reeds als proef op eenige koperen stukken is geslagen geweest, is zeer gelijkend. een keus voor hun kinderen deden. Moet ik den vloek van vader op mij laden, en daarmede het ouderlijke huis verlaten? Dat zou verschrikkelijk zijn Misschien niet, indien ik het verlaten kon aan de hand van een liefhebbenden en beminden man. Maar kan ik op Koenraad zoo vast vertrouwen Weet ik wel, of hij mij bemint? En al wist ik het, mag ik als gevloekte dochter hem aan mij kluisteren en ons beiden ongelukkig doen worden? Ik gevoel niet de kracht en den moed, dat te dragen. Zoudt ge u dus onderwerpen en aan Hohen hausen je hand reiken vroeg Werner ontroerd. Zeg zelf, of mij iets anders overblijft. Het is waar, ik bemin den graaf niet; maar ik acht hem, en een huwelijk, op wederzijdsche achting gegrond, kan ook nog een gelukkig huwelijk zijn. Zeker, al ontbreekt het zoete geluk, dat slechts in liefde te vinden is. Koenraad kan er mij geen verwjjt van maken hij moet met de omstandigheden rekening houden, zooals ik het ook moet, en zijn eigen eer zal hem dan zeggen, dat ook hem niets anders overblijft, dan zijn vroegere wenschen grafwaarts te dragen. Werner knikte toestemmend. Het zou hard zijn voor u beiden, zeide hij, maar ik zie ook geen anderen weg. Koenraad had zich vroeger moeten verklaren nu kan hij niet meer. Maar was het van mijn anders zoo verstandige zus ter, wanneer zij dit alles, zooals ik vermoed wist van de kisten op de stations zoo min mogelijk noodig te maken. In de postrytuigen of postafdeelingen van per sonenrijtuigen zullen doelmatige inrichtingen worden gemaakt tot het plaatsen van verbandkistjes. Zoo lang die inrichtingen niet gereed zijn, en in treinen, waarin geen postrytuigen of afdeelingen zyn, worden de verbandkistjes door den hoofdconducteur mede gevoerd in den bagagewagen. De verbandkistjes moeten geplaatst worden in alle treinen voor reizigersvervoer, die op de hoofdljjnen loopen, dus niet in die der locaalspoorwegen. Deze kistjes worden op aangewezen stations door de conducteurs vóór den aan vang van hunnen dienst in ontvangst genomen en des avonds na afloop wederom daar afgegeven. Ook de treinkistjos zijn met het zegel van den ry ksopziener-geneeskundige gepl om beerd Tal van voorschriften omtrent de behandeling en bewaring der hulpmiddelen worden nog aan het personeel gegeven. Om het half jaar worden de kisten door den rijks- opziener-geneeskundige geïnspecteerd en worden die ten deze behoeve op zijn verlangen naar een der stations Amsterdam, Apeldoorn of Geldermalsen ge zonden. De inspectie der treinkistjes geschiedt in Den Haag. Daarbij wordt natuurlijk met het aantal gelijktijdig ter inspectie te zenden kisten door den rijksopziener rekening gehouden met de wenschelijkheid, dat de stations zoo kort mogelijk van de verbandskisten verstoken blijven. Achtereenvolgens worden de oud-model trein- en stationsverbandkisten bij gedeelten uit den dienst genomen en naar het nieuw vastgestelde model tot stationskist gewijzigd. De nieuwe maatregel is den 7en dezer maand in werking getreden. 53) Papa verwijt hem, dat zijn vader een verkwister is geweest. Of en hoever dit verwijt gegrond is, weet ik niet, maar al was het ook het geval, men kan dat toch niet op den zoon verhalen. Aan dit verwijt heeft papa vermoedelijk eerst gedacht, sedert graaf Hohenhausen is teruggekeerd, zeide Alma. Ik geloof dat ookten minste, hij heeft er zich vroeger nooit over uitgelaten. Het was de wensch van den overledene, dan zijn zoon je hand zou vragen, en ik geloof, dat de wensch van papa daarmede overeenstemt. Wanneer nu Hohenhausen dien laatsten wensch van zijn vader wil vervullen, wat zult ge dan doen? Een zucht ontsnapte aan de lippen van Alma smeekend vestigde haar blik zich op haar broeder, als wilde zij bij hem hulp zoeken. Wat moet ik doen? antwoordde zij. Kan en wag ik mij tegen den wil van papa verzetten? Het was steeds in onze familie het gebruik, dat de ouders

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1