2 N° 4654. 'IMG lag SStTMASBlB®. IES TEEL BINNENLAND. Nieuws- en riet eweg. ents. ER. kei 1891. Maandag 12 October. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. ~FÉVI LLETÓnT n Zn., L. des namiddags van den dag der uitgave. advertentiön kan geschieden tot een De inzending van BIJ deze Courant behoort een Bijvoegsel. - 0.80. (Pït het Duitsch.) XIII. 54) 2. itia-Concerten te oudsher bekend Bovendien worden alle Advertentiön gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschijnt. De uitgave dezer Conrant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prflB per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Per Kilo. ƒ0.90. - 0.90. - 0.80. - 1.80. - 0.25. ƒ0.90. - 1.10. - 1.00. - 1.40. - 1.10. - 1.10. aar, HG. van me niet wilt Wij hebben er goudsche courant. - 1.00. m - 1.00. - 1.20. - 1.80. - 0.80. den benoemd de hh. H. P. Schim van der Loeff, D. G. van Vreumingen en L. P. Hoogendijk Sr. In het a. st. seizoen zullen wederom een viertal openbare vergaderingen worden gehouden, waarin voordrachten zullen worden gehouden. den strijd daartegen opnemen, zelfs wan- weet dat men het onderspit delft, niet L 22 i niet de mogelijkheid der overwinning voor oogen heeft, dan moet v‘x uv icbiitunua lc .iiuaiciuaiu auui>tc uo ucuvuuuijju beleediging in geschrift, door den heer De Ras, ge pensioneerd kapitein, thans burgemeester van Panner- den, aan kapitein Keyser, plaacselijk adjudant te Amsterdam, aangedaan, wettig en overtuigend bewezen, en veroordeelde den beklaagde oveeeenkomstig den eisch van het Openbaar Ministerie tot eene geldboete van 25. De nieuwe post wet zal tegen 1 Dec., zeker niet eerder, in werking komen. (Pad.) In de gisterenavond gehouden vergadering der Afd. Gouda van den Nederlandschen Protestanten bond werd door den Secretaris verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en door den Penningmeester rekening en verantwoording gedaan, die werd goed gekeurd. De heer H. P. Schim van der Loeff, die als Voorzitter aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen, tevens als bestuurslid der Protestantsche Zondagschool. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering wer- uur - $- onze stadgenooten op de Diligent ’s Gravenhage. Die concerten, vin wegens de buitenlandsche oelebriteiteu welke daar optreden, zullen voortaan aan zeef hooge muziekale eischen voldoen, daar in plaat» van het Haagsohe orkest, het bekende orkest van het Amsterdamsche Concertgebouw is geëngageerd. Dit orkest gaat des avonds, na afloop van het concert^ via de Staatsspoor mot een extra-trein huiswaarts, waarbij de Staatsspoor het beding hoeft gemaakt, dat ook andere reizigers medegevoerd mogen worden. Te *s Gravenhage het concert in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen bewonende, kan men dus waarschijnlijk vóór of omstreeks twaalf uren alhier terug zijn. De concerten zijn voor niet-Hagenaars, tegen entrée toegankelijk. Goedkooper is, zoo deelde men ons na ingewounen informatie mede, vóór November als lid toe te treden, in welk geval men voor de zeven a negen concerten betaalt 12.—, en voor een dame 9.Wie nadere inlichtingen verlangt, zal deze kunnen verkrijgen van den heer G. Emants te *s Gra venhage. De kantonrechter te ’s-Gravenhage deed Donder dag uitspraak in de zaken tegen eenige personen, die zich zonder plaatsbewijs hebben bevonden aan het contrólehek van het Holl. Spoorweg-station aldaar. Bij het vonnis werd aan de bepaling van het koninklijk besluit van 9 Juni 1891 fatbl. No. 100), hierop betrekking hebbende, verbindende kracht ont zegd, het ten laste gelegde feit niet strafbaar ver klaard, en werden de beklaagden van rechtsvervol ging ontslagen. Men schrijft uit Scheveningen De engelsche visschers laten weer van zich hoo- ren. Deze week vischte een van hen 40 netten van de haringschuit van den reeder D. Berckenkamp. Ongelukkig was het nacht, en kon de schipper den naam van het schip, dat hem de netten deed ver liezen, niet herkennen, zoodat het eigendom niet kon worden gereclameerd, noch tegen den schuldige geageerd. De rechtbank te Amsterdam achtte de eenvoudige Dat is een haastig oordeel, antwoordde Werner. Alma houdt rekening met de omstandighedenzij weet, dat ze zich in de vreeselijke nook zakelijk heid kan geplaatst zien, tusschen de gehoorzaamheid en een breuk met haar vader te moeten kiezen. En dat zult ge zelf niet willen, KoenraadDat zou ons allen ongelukkig maken. Maar of ik alleen ongelukkig word, daar vraagt niemand naar. Een man moet ergens afstand van kunnen doen. Voortreffelijk! spotte Gronau. Ge had kansel redenaar moeten worden 1 Wanneer ge een goeden raad aannemen Ik heb hem niet noodigwat ik doen en laten moet, weet ik zelf. En hoe ik uw woorden moet uitleggen, weet ik ook, Wernerer ligt daar iets meer in dan een goede raad. Dan vindt ge mser dan ik heb gezegd. Misschien hebt gij er niet aan gedacht, wat uw woorden kunnen verraden. Maar ik wil je niet langer storen, en je bevrijden van de vrees, dat ik tweedracht in uw huis zal brengen. Ge zijt opgewonden, Koenraad Zóó waren mijn woorden niet bedoeld. Zij waren duidelijk genoeg antwoordde Gronau verbitterd. Vaarwel Hij wendde den baron den rug toe en ging heen. Natuurlijk, graaf Von Hohenhausen was immers voor Alma een schitterende partijde arme kapitein GOUDA, 10 October 1891. Onder de nuttige instellingen te dezer stede mag voorzeker de Leesbibliotheek van on» Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen gerekend worden. Door velen, die anders van nuttige lectuur geheel verstoken zouden zijn, wordt daarvan gretig gebruik gemaakt en in menig gezin vindt men ge regeld een of ander werk daaruit in handen, dat gedurende den winter-avond veel genoegen en leering schenkt. Verleden jaar maakten 119 personen gere geld van de bibliotheek gebruik. Intusschen is de voorraad boeken niet groot, zelfs verre van voldoende en de finantiën van het Departement veroorloven niet nieuwe boeken aan te schaffen. Hoe in die behoefte te voorzien? Commissarissen meenen zich tot belangstellende ingezetenen te mogen wenden met het beleefd verzoek hun bibliotheek eens na te willen zien. Wellicht dat daar enkele werkjes voorhanden zijn, die zelden meer ter hand worden genomen en in de Nuta-bibliotheek nog zooveel nut zouden kun nen doen. Mochten de eigenaren die willen af»taan, zij zouden een goed werk doen. Populair geschre ven Tijdschriften als Eigen Haard en Kennis en Kunst zouden vooral welkom zijn, doch ook andere boeken zullen met erkentelijkheid in ontvangst worden ge nomen. Menigeen, die zijn boekenschat eens naziet, zal wel iets geschikts vinden. Maandag a.st. zullen een tweetal heeren van de Commissie zich bij die ingezetenen aanmelden, waar zij veronderstellen ge noeg belangstelling en geschikte boeken aan te treffen om niet tevergeefs te komen. Moge een rijke oogst hun deel zijn I Wij wenschen eens de aandacht te vestigen van immers reeds vroeger over gesprokenwaarom zouden wij er nu doekjes om winden? Gy verwijt mij dat ik jaloersch ben op Hohenhausen welnu, heeft de jalouzie geen reden van bestaan Ligt het niet in de bedoeling van uw vader Doe hem geen verwijtdat zou onrechtvaardig zijn I Wanneer ge Alma bemint, en de overtuiging koestert, dat je liefde wordt beantwoord, waarom hebt ge u dan niet reeds lang verklaard De rede nen, die gij voor eenige dagen daartegen inbracht, zijn niet steekhoudendintegendeel, ik geloof vast en zeker, dat vader ja zou gezegd hebben, wanneer hij de zekerheid had gehad, dat Alma’s geluk daar door verzekerd was. Wanneer je gelooft, dat.... Laat mij uitspreken, KoenraadGe hebt het goede oogenblik verzuimd; nu is het te laat. Dat na den terugkeer van Hohenhausen de gedachte aan de verbintenis van Alma met dien man bij papa ont waakte, en dat dit denkbeeld steeds dieper en dieper heeft wortel gevat, dat is zeer begrijpelijk. En wan neer ge thans om de hand van Alma aanzoek wilde doen, zoudt gij slechts tweedracht in ons buis bren gen. Het doet mij leed, dat ik je dit zeggen moet, maar ik acht het mijn plicht, er je opmerkzaam op te maken. En welk antwoord zou Alma mij geven? vroeg de kapitein. Misschien hetzelfde Wanneer je dat gelooft, dan bemint zo mij niet. Blijkens een in dit nr. voorkomende advertentie zal Woensdag 21 October e. k. Wórden aanbesteed het inrichten van de voormalige Gasthuiskerk alhier tot bewaarplaats van het Archief en de Librye. Eu neer men waar? Neen, dat is dwaasheid I Wanneer men J- -HIl-L-iJ nnnr AAninn Vl -men zich aan de macht van het noodlot onderwerpende strijd zou daar een zelfmoord zijn. Ik kan dit niet met je eens zijn, zeide de kapitein, het hoofd schuddend. Kan ik in den strijd om den hoogste» prijs, om het geluk van mijn leven, de zege niet behalen, welke waarde heeft dan het leven voor mijdan wil ik liever bezwijken. En is het niet roekeloos naar dien prijs te willen dingen, wanneer men bij zich-zelven moet zeggen dat de overwinning onmogelijk is antwoordde Werner ernstig. Laten we duidelijker spreken laten wij dien prijs aanduiden met den naam van Alma Koenraad, dat wilde ik niet Waarom niet? zeide Gronau.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1