JEN, schilderde nskerk te s der St. ngen enz. k levens- ebroeders etb 1891. 'ES opste INS. Zn. CUïMASREBB. BINNENLAND. -ft-- N° 4669. Ing. tizen, rd. rdam. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Donderdag 29 October. ote IECILLETO i\. VERU therij Coning b I De inzending ven advertentiën kan geschieden tot eön uur des namiddags van den dag der uitgave. i Zn., i I Ifzonderlgke Nommer. VIJF CENTEN. I 1 No. 73. Welke reden {Uit het Duitech.) XVIII. A LtS. £MAN. 'uideelt, lagen tijd te pjjn te evoeligate blijven en I bewerkt, ifgeleverd Qronau. En ik beklaag uog mee tot na het huwelijk ontslag vermoed olijk niet 50 ets. Coiffeur. TOIJLL. erven van kenook len, Tafel- 1 geperst, les, Kan- GOUDSCHE COURANT. Gedurende de maand November zal het Commando over het detachement Woerden, worden gevoerd door den 2e Luitenant ran Straaten en dat over het de tachement te Wierickerschani door den Sergeant Frölich. - in werking na te ’s-Gra- Dat dit een dwaasheid is, moet nadenken inzien. Dat beweer ik niet juffrouw Romberg heeft altijd een zeker recht, om die hoop te koesteren. w - bij den bankier. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. ze bij eenig De taptoequaestie te Amsterdam werd in de gis teren gehouden raadszitting openbaar behandeld en tot een einde gebracht. Na meer dan drie uur debatteerens, werd met 21 tegen 16 stemmen aan genomen eeue motie van mr. Treub, waarbij de Raad zijn vertrouwen uitspreekt //dat de burgemeester als hoofd der politie de noodige maatregelen zal nemen om in den toestand der politie verbetering te brengen.” De le Luitenant Overduyn wordt gedetacheerd te ’s Hage, en werkzaam gesteld bij den Chef van den Generalen Staf. De le luit. P. P. H. Tielens, van het 3e reg. huzaren te ’s-Hage, is belast met het geven van onderwijs in het paardrijden aan de officieren van de onbereden wapens van hel garnizoen der residentie en van dat uit Gouda. Bij Kon. besluit is vastgesteld een //Reglement voor de Hoogere Krijgsschool", houdende bepalingen tot uitvoering van de Wet op het militair Onderwijs, voor zoover daarbij de opleiding en de hoogere vor ming van den officier zijn betrokken. Volgens dat reglement, dat 1 Nov. a. s. zal treden, zullen tot die krijgsschool, -- - - -- eene zeer kleine gevangeniratfaf, kan het zijn met eene boete, te straffen. Bij verstek werd behandeld?de zaak tegen J. G. 8., wonende te Schoonhoven, die, na eerst zekeren W. met diens vrouw en dochter vergund te hebben den nacht van 9 op 10 September in zijne woning door te brengen, in den avond van den 9en te 10 uren te huis komende, bun de gastvrijheid weder weigerde en daarbij den man met geweld buiten zijne woning sleepte en daarna sloeg en trapte. Het O. M. vorderde eene maand gevangenisstraf. Uitspraak Dinsdag a. st. ADVERTENT1ÊN worden geplaatst van 1 5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën grati» opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschjjnt. Is tot die verloving onherroepelijk besloten? Zoover mij bekend is, ja. Dan beklaag ik de treule en kaptein Von o w een andere dame, ant woordde Daniël. Juffrouw "Romberg hoopt nog altijd, dat de graaf haar zal vragen. Gisteren stond voor de Riötterdamsche Rechtbank terechte D. J. 8., 31 jaar, die bekende op den 11 Sep tember tydens hij als kuiper in dienst was, van de etearine-kaarsenfabriek //Gouda” te Gouda twee vaten en eenige brokken van duigen te hebben weggeno men. Toen hij een en ander wilde vervoeren, werd hij aangehouden. Bokl. had hot voornemen de beide vaten aan een paar kennissen ten geschenke te geven, die hij een waterton had beloofd. Hot O. Mz vor derde voor bekl., die zeer gunstig bij zijne supe rieuren stond aangeschreven en die reeds wegens verwijdering uit den dienst en gemis van oen hem toekomend kapitaaltje, voortspruitende uit een door de fabriek opgericht fonds, zeer zwaar is gestraft, eene maand gevangenisstraf. Mr. M. Smit, voor bekl. het woord voerende, pleitte verzachtende omstandigheden en verzocht de rechtbank, bekl. die nu weer aan het werk is, met venhage of te Batavia afgelegde toelatings-examens, worden toegelaten officieren van het leger hier te lande en van dat in Oost-Indië. Aan die officieren wordt in elk studiejaar onderwijs gegeven van 1 Nov. tot 30 April, terwyl het tijdperk van 1 Mei tot 30 Sept, voor hen, mede in elk studiejaar, bestemd is voor detacheeringen by anderejwapens en voor in het belang van hunne practische vorming te ver richten dienst- en oefeningsreizen. De officieren, die de studiën van den intendance- dienst volgen, zullen in het 2e en 3e studejaar tijde lijk worden gedetacheerd by de Ryks Landbouw school te Wageningen, die van het Indische leger in het 3e studiejaar bovendien van 16 Juli tot 31 Aug. aan het Rijks centraal-magaziju van militaire Wee ding, uitrusting, enz., te Amsterdam, met het doel eenige practische geschiktheid te verkrijgen in het kennen van grondstoffen en van verschillende arti kelen van militaire kleeding en uitrusting. GOUDA, 28 October 1891. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Vry’dag den 30 October 1891, des middags ten 12 ure, ten einde te behandelen Een voorstel betreffende de gunning van het werk der herstelling en vertimmering van het gebouw der voormalige Gasthuiskerk. De Gemoente-begrooting voor het dienstjaar 1892. Welnu, mij zegt een voorgevoel, dat wij bin nen niet al te verren tijd iets zullen beleven, waar aan we nu nog niet denken. Daar hebben wij geen voorgevoel voor noodig, zeide de oude man spottend. Herinner u mijn, woorden, wanneer het ge beurde daar is, antwoordde Hackert ernstig. De kamerdienaar schudde ongeloovig het hoofd en sloeg de laan in naar het kanteel. Hackert volgde hemde gelegenheid was gunstighij wilde haar zich ten nutte maken, en volgde hem ook in het slot, onder voorwendsel, Zijn pijp te willen aan steken, maar vergat dit weder, toen hij in de dienstbodenkamer was, waar het personeel terstond den ouden man met vragen over de terechtzitting bestormde. Daniël gevoelde zich door de inspanning van don dag en den verren loop vermoeidhij zette zich op een stoel neer on gaf een zoo getrouw mogelijk verslag. Dit oogenblik scheen den jager het meest geschikt -van 2jjn voornemen. Hij kende de inrichting van het slot nauwkeurig en had voor verscheiden dagen reeds opgemerkt, dat boven in den corridor een kleerenstandaard Wie stondwaaraan de kleedingstukken hiugondie i de graaf in huis placht te dragenonder deze moest zich ook het jachtvest met den dierenkuoop bevinden. Niemand sloeg er acht op, dat Hackert de kamer 69) Waarschuwen? vroeg de kamerdienaar, op wien deze woorden blykbaar indruk hadden gemaakt. Waarom? Was het niet gisteren? Ja, juist, graaf Hohen- hausen bevond zich bij ons; de heer en zaten in de rookkamer; ik moest hun wijn brengen. Daar hoorde ik, hoe de graaf zeide, dat hij heel het dienstperso neel zou ontsiaanr zoodra hij andere vertrouwbare lieden had gevonden. Gij schertst, Hackert! Daartoe heb ik geen reden. En hoorde je verder niets? Neen, zoodra de graaf mij bemerkte, zweeg hij. De oude staarde somber voor zich. De avond I was reeds aangebroken, maar zijn schaduwen waien nog niet zoo dicht, dat Hackert niet de neiging van 1— VU.UV..VU «V „wk.w- kamerdienaar. Als hij dat deed, zou het hem waarschijnlijk berouwen, zoo brak Daniël eindelijk het stilzwijgen af. Waarom wil hij ons ontslaan? kan hij daarvoor hebben? Indien gij daarover uitsluitsel wilt hebben, moet ge het hem zelf vragen, antwoordde de jager. Misschien wacht hij er-u'** van gravin Unica, die uw zal billijken. Ik hoor dat de bruiloft spoedig ge vierd zal worden. De verloving van den graaf met freule Von Buchenau zou voorafgaan. Omtrent den geheimzinnigen moord te Meliskerke worden van daar nog de volgende bijzonderheden medegedeeld aan de Midd. Ct. Er moet Zaterdagavond herhaaldelijk op de vensters van het huis der wed. Moens geklopt zijn en gevraagd of de meid eens buiten wilde komen. Zoodra de meid buiten kwam hoorde de oude vrouw veel beweging en dadelijk er op een harden sohreeuw. De weduwe, die reeds te bed Ug, stond op, luisterde aan de deur en vluchtte, toen zij verontrustende be weging hoorde, door de voordeur naar de hofstede van haren schoonzoon, op twee minuten afstand van hare woning. Deze snelde direct naar de hofstede en vond daar, ongeveer 2J/4 meter van de achterdeur, de kennelijk daarheen ge sleepte dienstbode, badende in haar bloed. Zij gaf nog teekenen van leven doch was niet in staat iets meer te zeggen. Spoedig bezweek zij. Vermelding verdient het nog, dat Woensdag 21 dezer ongeveer te half tien ook aan het huis ge- altijd een zeker recht, om die I Van avond soupeert de graaf weer bij den bankier, tot uitvoering I Alleen? 1 I Gravin Unica en baron Werner Von Buchenau zijn ook genoodigd. oo j In ’s Hemels naam l spotte Hackert. haat had kunnen ontdekken in de trekken van den I weet welke afloop oen en ander zal hebben. Wat wil je daarmede zeggen Gelooft gij aan voorgevoelens Onder zekere omstandigheden, ja

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1