SS nt! I I .rukte I I Vrijdag 30 October. 1SÖ1. 4670. BINNENLAND. lellLLETODi. OïETfiEASKEBB. f 1 1 H 32. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. f :R1891, F B De insending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. vitz. TS. door en Zn. GEN.” ling. Afzonderlijke Nommeri VIJF CENTEN. 1. (Uit het Duitwh.) XVIII. XIX. u De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgka met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags rerschjjnk. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. n smet vallen, beu een oud ’oor 10 uur goudsche courant. n. Linnen el enz. enz. n enz. voor overname van de bestaande boombeplantingen langs den spoorweg GoudaDen Haag. Het gemeentebestuur te Haastrecht, dat tot dusver geen succes gehad heeft op de pogingen om een ge- meonte-arts te krijgen, schijnt den moed nog niet op te geven. Er zal althans over een paar maanden eene derde oproeping geschieden. is moet weg us naar de Naar wy vernemen, gaat de heer Erkelens, vroeger arts te Moordrecht, zijn tegenwoordige woonplaats Papendrecht weer verlaten, daar hij tegen 15 No vember tot gemeente-arts te Wilnis is benoemd. Door de Maatschappij Een Nationaal Belang is aan de Exploitatie-Maatschappij het aanbod gedaan tot de Winter- t nabootsen FORTEN 'REN. STEL. NEEL. ■I :hin. 8 uur. sn. I Op 1 November a. st. zal te Woerden door de a r wor den geopend, op een der beste standen, midden in de stad. Met het oög op bet afgelegen station zal dit zser ten gerieve zijn, niet alleen van den handel, maar van ieder die iets naar welke plaats ook, te verzen den heeft. 70) Heeft hy dat ook gezegd? riep de oude man toornig. Duidelijk! De gravin zeide dat, als hij zulk een afkeor tegen je koesterde, hij u pensioen moest geven maar daarin wilde hij niet treden. Hij zal niet rusten, vóór hij je met schande heeft weggejaagd. Het zou niet onmogelijk zijn, dat ik hem een steen in den weg legde, waarover hij zal struikelen. In dien strijd zult ge geen overwinnaar zijn. hartelijkheid heeft Geloof je dan, dat ik op alles het zwijgen zal Dat heb ik vooruit gezien, bewaren? Het was een groot onrecht van den over- teergevoelige zuster wel kwetsen, en Het was daags na de veroordeeling van den kod debeier, en VOn Hohenhausen had juist zijn ontbijt genuttigd, toen Daniël hem een kaartje ter hand stelde, d>t den naam Meier droeg. De graaf schudde het hoofdhij kende den naam niet, en toen de inspecteur Rubens binnentred, nam hij den bejaarden heer met een onderzoekenden blik op. Het vriendelijk gelaat scheen eon gunstigen indruk op hem te maken; hij noodigdo den vreem deling uit, plaats te nemen en zette zich zelf in zijn Dan zou op u daarom toch antwoordde Daniël schertsend, man, wien een jong meisje haren goeden naam ge rust kan toevertrouwen. Niet allen denken zo«^ Nu, voor de waarschuwing dank ik u, Vroni j ik geloof dat het goed is, als wij onze oogen open houden en onze waarnemingen niet achterwege laten wij moeten onze positie verzekeren. Wilt ge mij ter zijde staan Ja, zeide Vroni, na kort beraad. Maar het zelfde verlang ik van u. Daar hebt gij het recht toe, antwoordde de oude man, het meisje de hand reikendewij zullen elkaar wederzijds helpen om onze belangen te waar borgen. Ga nu weer naar beneden en toon een vroolijk gelaat, opdat niemand argwaan krijgt. GOUDA, 29 October 1891. Gisteren bezocht de Directeur der openbare Han- delsschool te Amsterdam, de heer Dr. Hülsmann, met de hoogste klasse, bestaande uit 26 leerlingen, onze gemeenteen bracht allereerst een bezoek aan de Py pen en Aardewerkfabriek der hh. Jan Prince on Cie. Blijkbaar was genoemde Directeur en alle leerlingen zeer ingenomen met hetgeen zij daar zagen en toon den groote belangstelling vooral wat de pijpen- fabricatie betrof. Allen kregen een Koningin Wil- hel mina-pijp als souvenir ten geschenke. Daarop bezichtigde men de geschilderde glazen in de St. Janskerk, die aller bewondering wegdroegen en ver volgens werden zij in de gelegenheid gesteld de Stearine Kaarsenfabriek te zien. Van hoeveel be lang het voor hen was deze belangrijke indüstrieele onderneming, waarop Gouda zoo terecht trotsch is, te mogen in oogenschouw nemen behoeft geen be toog. Zy waren opgetogen ovor hetgeen zij zagen en verlieten hoogst voldaan deze fabriek en kort daarop onze gemeente. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad to Waddinxveen is tot lid van het burgerlijk armbestuur herbenoemd de heer C. Ver- zijden. Vastgesteld werd eon nieuw reglement voor de openbare scholenhet suppletoir kohier van den hoofdelyken omslag en do begrooting voor 1892. Deze bedraagt in ontvangst Oft uitgaafƒ28,284.941. Het verzoek van de hooftteii .rier beide openbare scholen, om weder gelden ten behoeve der school bibliotheken beschikbaar te stellen, werd gewezen van de hand. Aan den gemeente-architect werd eene gratificatie van 50 verleend voor de vele buitengewone werk zaamheden in dit jaar door hem verricht. i H Men schrijft uit Rotterdam aan de Tijd Te vergeeefs wacht men hier nog steeds op een nieuwen burgemeester. Zeker is het, dat verscheiden personen, daartoe aangezocht» voor de benoeming heb ben bedankt. Twee redenen geven hun, wien de betrek king is aangeboden, aanleiding te verzoeken, daarvoor niet in aanmerking te komen. De eerste is de toestand onzer gemeente. Rotter dam is te vergelijken bij een kind, dat boven zijn krachten is gegroeid. Om te voldoen aan de eischen van het steeds toenemend scheepvaartverkeer, heeft onze gemeente in een kort tijdsbestek, groote en kost bare havenwerken en handélsinrichtiogen gemaakt, waarvan de kosten haar krachten verre te boven gin* Dezer dagen werd door iemand uit Hazerswoude in het N. v. d. D. een stel koetstuigen geadverteerd, waarop hij spoedig een brief ontving om inlichtin gen en prijsbepaling, van iemand uit de omstreken van Den Haag, gevolgd door een tweeden brief, ver meldende, dat de prijs naar genoegen was, doch aangezien mijnheer noch zyn koetsier kon komen, om de tuigen in oogenschouw te nemen, verzocht hij, deze voor zijn rekening per Staats- en HolL Spoor toe te zenden, waarna bij accoordbevin ding direct betaling zou volgen. Voorgelicht door een op dat gebied ervaren en verstandig in gezetene, besloot bedoelde persoon zelf eons met genoemden heer te gaan spreken, eer hy iets afzond. Aan het bedoelde adres gekomen wisten de naaste buren hem niet terecht te brengen en waar schuwden hem voor bedriegery waarop hij by het aangegeven huisnummer aanbelde en den bedoelden heer of zijn koetsier niet thuis treffende (sic merkte hij uit de omgeving (een bovenkamer) opperbest, dat de wouldbe-rijke man het vooralsnog wel buiten eene equipage en buiten fijne koetstuigen zou kun nen stellen. zij u ook pensioen, dan wordt daardoor toch de schande van een ontslag niet weggenomen. Zeker niet, antwoordde de kamerdienaar. Do gedachte alleen aan zulk een ontslag kan mij gek maken Wij staan allen op eon wankelenden bodem, VroniDe graaf heeft gezegd, dat hij ons allen zou ontslaan, zoodra hij andere lieden had gevonden ik hoorde dit uit goede bron, en je mededeelingen bevestigen het. Mij kan hij niet ontslaan, zeide Vroni. Wat zou hem dit beletten De gravin heeft mij aangenomen. Gelooft gij, dat hij daar veel naar vragen zal? Wanneer hij je ontslaan wil, dan doet hij hethij zet zijn wil door; hij was altijd energiek, en daar ginds in Amerika is hij nog erger geworden. Tusschen hem en de gravin is ook al verkoe ling ontstaan, zeide Vroni nadenkendde vroegere een stoot gekregen. Hij moet zijn hun zienswijzen Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den heer J. M., te Hekendorp, een pereboom geplukt werd, waar tegelijkertijd ook bloesem aan was. het zal nog tot een breuk komen Dat geloof ik niet. Gravin Unica praat met u waarschijnlijk nooit over haar broeder Neen, en als ik het gesprek op hem breng, dan krijg ik een gevoelige terechtwijzing. Maar wij staan hier in het duister en pratenals iemand ons hoorde Het bestelkantoor van de firma van Gend Loos, sedert jaren op de Kleiweg gevestigd, zal binnen kort worden verplaatst naar de Markt, naast den ingang der stalling van het ^Herthuïs." vp xiuvuiuucr a. bl. zaï t« noemen uoi 1 firma van Gend Loos een expeditie-kantoor Geloof je dan, dat ik op alles het zwijgen zal bewaren? Het was een groot onrecht van den over- teergevoelige zuster wel kwetsen, leden graaf, dat hij in zijn testament niet zijn ge- kunnen niet in alle deelen overeenstemmen. Let op, trouwen dienaar bedacht heeftwij hadden allen een legaat verdiend.... De gravin zeide mij daags na de teraardebestel ling, dat al had haar zalige vader mij geen legaat vermaakt, zij mij daarom toch niet zou vergeten zij zou voor mij zorgen en mij schenken wat de overledene mij verschuldigd was. Zij zal woord houden, DaniëlMaar al geefj.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1