mm mes Winterstoffen Zeer Hotte Gesteendrukte Ew'Lr firma A. van VEEN firma A. vanVEKN ADVERTENTIEN A. BRINKMAN en Zn. voor GOEDEREN op MAAT. Kleedings' tukken Winterpalitoos van af 11 Gulden. G- PU1JE, Turfmarkt, DROP uit de blikken Trommel, eeu groot'nu,tig g°- MI. A. van VEEN. A. de RAADT. worden GELEVERD door Opnieuw Ontvang-en soc.-democraten samen te werken. Ook deze apr. werd met aplaua begroet. De heer van Vliet antwoordt daarop nog kortelijk en verdedigt zijne argumenten en dankt Hels- diogeu voor zijn flink debat van een tegenstan der. Nadat burger Helsdingbn nog iets ten gunste vau bet stemrecht voor de vrouwen in het midden had gebracht, wordt de vergadering, ouder dankzeg ging voor de verleende aanducht en met een dank gebed door den heer van Vliet gesloten. Woensdag avond werd te Woerden door den heer V. J. J. van Hins&ergh, rijksveearts, de cursus voor „landbouwouderwys" geopend, waarvoor onlangs de afdeeling der Holl. Maatschappij v. landbouw aldaar eeu crediet heeft toegestaan. Den aanstaandon win ter zal hiermede eene proef worden genomen, om to zien of deze nuttige zaak levensvatbaarheid bozit. Een negental leerlingen, benevens eenige belangstel lenden woonden de eerste les bij. Het is nu te hopen, dat niet alleen de eerste leerlingen trouw den cursus zullen bijwonen, maar ook door meerderen zullen gevolgd worden. Al» vermeedalijke daders van de vermelde poging om een sneltreiu bij Eastbourne, in Engeland te doen ontsporen, zijn twee jongens, een vau 11 en een van 12 jaren, in hechtenis genomen. Zij badden de yze- ren voorwerpen op de regels gelegd om eens te zien hoe mooi de trein er zou afvliegen, en stonden ook op eenige afstand te kyken. Een merkwaardig geval van een slaapwandeling in Pretoria is ons ter oore gekomen. Een jonge dame die gewoon is om 's avonds op een order-boekje de vleeschbestelling voor den volgenden dag te schrij- von, had Zondagavond vergeten zulks te doen. Haar zuster, die in dezelfde kamer sliep, merkte 's nachts dat zij opstond, de kaars aanstak en naar beneden ging en niet laug daarna weer terug kwam,' de kaars uitblies en ging slapen. Den volgenden morgen stond deze jonge dame vroeg op om de bestelling in het slachtersboekje te schrijven, doch wat was zij ver baasd toeu zij merkte, dat de bestelling alreeds juist in haar handschrift in het boekje stond. Haar ver bazing steeg ten top toen haar zuster haar alles verteld. Zij Wist daar niets van. Volksstem De concurrentie tusschen de slagors te Zevenaar is in den laatsten tijd zóó toegenomen, dut uitmuntend rundvléesch thans voor BO cent per kilo mot been en 60 cent per kilo zonder been wordt verkocht. Tengevolge van deze lage prijzen geeft men de bees ten lager aan voor den accijns, maar daarmed neemt de fiscus geen vrede. Alleen deze week zyn dno beesten door de ambtenaren benaderd, waarvan twee werden geslacht. Het vleesch dezer dieren werd nog voor lagere prijzen verkocht. Door het'kantongerecht te Apeldoorn is Jannetje dtruijk (de voormalige „millioeoen-juffrouw"), thans U Apeldoorn wonende, wegens het toedienen van sterken drankn in het klein in eeu voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor geen vergunning is verleend, veroordeeld tot een geldboete van 20, ubs. 14 dagen hechtenis. De veroordeelde heeft van dit vonnis appèl aauge- teekend. Belangrijke verliezen zijn te Scheveningen door enkelo reeders aan vischwant door de laatste stormen geleden een hunner leed over zijn verschillende vaar- tuigeu eene schade vau 15.000, uitsluitend aan netten en toebehooren. Het Gerechtshof te 's-Graveuhage heeft de zaak behandeld tegen een provisor in eene apotheek te Waalwijk, beschuldigd van vergiftiging vau zijne vrouw door middel van strychnine. Hij was door de Rechtbank te Breda veroordeeld tot zes jaren ge vangenisstraf, welk vonnis voor het hof te' 's-Herto- genbosch werd vernietigd. Laatstgenoemd vonnis werd door den Hoogen Raad gecasseerd en de zaak naar het Hof te 's-Gravouhage verwezeu. De advocaat-generaal Mr. A. Teldera gaf eeu uit voerig requisitoir eu eischte twaalf jaren gevange nisstraf wegens „mishandeling met doodelijk gevolg." De verdediger Mr. A. J. Loeft' concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 12 November- Bij de grooton brand te Meiringen zijn in het geheel 174 huizen vernield, waar ouder 10 hotels, 6 bakkerijen, 40 winkels, de Engelsche kerd en de drukkerij van twee plaatselijke bladen. Hondrd-vijf- en-zestig gezinnen (784 personen) zijn zonder onder komen. De brand ontstond ic een keuken, waar men boter liet smelten. Er liep een gerucht, dat Italiaansche arbeiders bij ongeluk den brand veroorzaakt hadden. Dat wekte groote verbittering tegen de Italianen en slechts met moeite kon men ongeregeldheden voorkomen. Een oud man werd geheel vërkoeld onder de puinboopen van een huis gevonden. Van de brandweer en andere helpers bij het blusschingswerk werdeu velen gewond. Er heerscht groote ellende, maar van alle kanten neemt men maatregelen om den nood te leuigen. De twee Engelsche lords, die dezen herfst ovenals vorige jaren met jacht op de Friesche Wadden ver toefden om eenden, talingen en ander waterwild te schieten, zijn, daar het gevogelte te wild was of te schaarscb, van daar vertrokken om hun geluk te be proeven, naar het heet op Zeeuwsche banken. Hoe vereerend nu een dergelijk bezoek raag zijn, zullen kustbewoners ongaarne zien, dat zij gevolg geven aan hunne* talofie om binnen kort terug te keeren. Eene ware verwoesting toch wordt doir hen onder het waterwild aangericht. Met een klein kanon, geladen met groven hagel, wordt uit de verte in de troepen wild geschoten. De geaueu velde wordon ver zameld, de aangeschoten vogel» mot geweer verder afgemaakt. Of ze zoo nu en dan gedurende de jacht zelfs den vasten wal betreden en dientengevolge ouder de Nederlaudsche jachtwet vallen, daarover hebben de jagers gewoonlijk weinig zorg. Voor den kooiboer op Atneiaud en de kustbewoners, die met hunne netten menig vogeltje verschalken, is hun vertrek eeue ware verlossing. De bekende moordenaar Wetzel is eindelijk te Leipzich gevat- Naar men thans verneemt hield hij zich in den laatsten tijd te Dresden op. Van hier uit ging hij naar Görlitz, en Liegnitz. doch spoedig keerde hij naar Dresden terug, ora daarna eenigent tijd te Chemnitz te logeeren. Den 1 Oden dozer maand heeft men hem daar gezien. Evenals later in Leipzig noemde hij zich Westerman, doch het staat vast, dat hij vroeger ook brieven, geadresseerd aan Swin en andoren, in ontvangst heeft genomen, Sedert den lilden dezer was hij te Leipzig. Meu is hem op do volgende wijzo op het spoor gekomen In Chemnitz werd bij1 een bankier een coupon ter waarde van 60 mark ingewisseld, doch, nadat het geld was gegeven, bleek de coupon te be lmoren tot de papieren van waarde, die bij den gruwelijken raourd in Spandau waren ontvreemd. Dadelijk deelde de bankier zijne ontdokking aan de politie mede. Het signalement van den man, die de coupon had gewisseld, kwam volkomee overeen met dat van een gast van het hotel Rcichshallendie plotseling wa» vertrokken. Een politionaar onderzocht verder en vond, dat op het vorhuisbiljet do naam Wetzel was uitgekrabd en dat hiervoor de naam Weiturmanu in de plaats was gezet. Toen nu een kellnerin vertelde, dat zij een brief van Westerraann alias Wetzel had ontvangen uit Leipzich, reisde de politiebeambte terstond naar deze plaats, waar hij den moordenaar vond in het hótel „Sachsicher Hof". De dienaar van het gerecht, van een Ander verge zeld, vroeg Wetzel om eon onderhoud in een der vertrekken, waar hij spoedig werd goarresteerd en geboeid. Do misdadiger werd doodsbleek en zakte daarna ineen, doch spoedig kwam hij weer bij en smeokte met bovendo stem of men hem met zoo weinig mogelijk drukte naar het politiebureau wilde overbrengen. De moordonaar droeg o. a. een gouden armband dien hij had laten vervaardigen van een horlogeketting van zijn slachtoffer. Met don roover-moordenaar werd een jonge Hol lander gevat, de vertegenwoordiger van een Rotter- damsohe rywielen-fabriek. Dit jonge mensch had reeds in Chemnitz vriendschap gesloten mét Wetzel, waar deze eon gebruikten rover van hem had gekocht voor 250 mark. Wetzel betaalde Jacob Stokvis, zoo heet de Hollander, met een wissel van 1000 mark, dien deze den Bankier Bernh. Breslaaer ter inwis seling aanbood. Daar hij hier echter te lang moest wachten, ging iiij met Wetzel naar oen andere firma. De moordenaar bleef echter buiten staan en toen Stokvis met het zilvergeld uit het kantoor kwam, was zijn nieuwbakken vriend verdwenen. H(j vond hem echter terug in het hötel, waar Wetzel zich veront schuldigde en waar de zaken verder werden afgehan deld. Stokvis werd kort na de inhechtenisneming gevisiteerd, maar terstond daarop vr gelaten, daar hij geheel onschuldig bleek te zijn. Ongetwijfeld heeft Weizei twee vliegen in ééa klap- willen slaan. Hij heeft een rijwiel gekocht om zicli uit de voeten te maken en 8tokvis papieren van waarde laten wisselen om zoo baar geld te krijgen. Was Stokvis daarbij gearresteerd, dan had de mis dadiger tijd geuoeg om te vluchten. De meeste ge stolen papieren bevonden zich nog in de koffer van Wetzel. Uit Parijs schrijft men aan het Handelsblad Vandaag zal het eens een keukenpraatje zijn en ik hoop, dat do lezers daarvoor den neus niet zullen optrekken. Al kunnen we soms ook nog zoo onver schillig over tafelgenot spreken en zeggen, dat wij de matroos geld te leen wilde vragen. Hy liet hem afwijzen en hem eenige goudstukken aanbiedende matroos wierp den kamerdienaar het goud voor de voeten en zeide, dat hy den graaf in het park sou wachten. En wat doet nu de graaf P In plaats van zijn bedienden in het park te sturen om den ombe- schaamden bedelaar er uit te laten zetten, gaat hij er heen, om te onderhandelen. Uit dankbaarheid en medelijden. Dat beweert hij, en met die bewering neemt iedereen genoegen, rechter van instructie, officier van justitie en rechters Omdat de bewijzen tegen Reimann overtuigend waren. Ik meou dat gij nog op andere punten be zwaar hebt. Ik vraag waar is het horloge van het slacht offer, waar de lederen buidel met de Mex'caansche goudstukken gebleven Hm verbrast wie kan het weten 1 Goed, lawn wij dit aannemen. Mexicaansche goudstukken ziet men hier niet iederon dag, en naar mijue bescheiden meening zalbehalve bankier», kooplieden en wisselaars, niemand ze aannemen. Die goudstukken zouden bepaald weer te voorschijn zijn gekomen, of zou men het niet der moeiteiÉlaard geacht hebben, ze te laten opsporen? Misschien heeft men dat gedaan en zijn de navorschingen vruchteloos gebleven. Wellicht heeft de bezitter gevreesd, als getuige gedagvaard te wordon. Wordt vervolgd.) En dit geval maakt uw belangstelling zeker ttfrendiger dau ooit Ik ontken dit niet. Is u werkelijk nog iets duister, wat door de ritting van gistereu niet werd opgehelderd? Nu niet moerzeide de rentmeester be daard de schuld van den veroordeelde is duidelyk bekrozen. De graaf bracht de hand aan zyn hoedde rent- «eeeter beantwoordde den groet en ging heen. Toen hy in xyn woning aankwam, vond hij kapitein Vou "OfWiao, die hem sedert een half uur wachtte. ïk .dacht dat gij als man van de klok om- «treéks liet middaguur zoudt terugkomen zeide Gro&aü, op vroolijken toondaarom gaf ik er de VÖOrkbur aan, hier te wachteu. En zooals ge ziet, heeft uw vermoeden u niet bodrogen, autwoordde de inspecteur. Mq is dit zooveel te aangenamer, omdat ik de bewuste zaak u iets ter hand heb te stellen. Hackert was straks bij mij. Heeft hij u don knoop gebracht? Wist gij reeds, dat hij in zijn bezit was? Neen, maar ik vermoodde hetwant aan het buis van don graaf ontbraken h|eden twee knoopen. Waart gij bij hem? vroeg de kapitein verrast. Ja, antwoordde de oude man. Wees zoo goed mij den knoop te geven. Gronau willigde dit verzoek inde inspecteur opende zijn secretaire, nam er de vroeger ontvangen knoop uit eu vergeleek beide met elkander. Er is geen twyfel meer aan, zeide hijhet merk vau den fabrikant is op beide knoopen hetzelfde. En naar allen scbyu zijn het dure knoopen, antwoordde de kapitein. Ja. Maar wat bewijst de gevonden knoop? In het geheel niets, zoolang er niet andere bewyzen bijkomen. Wanneer on by welke gelegenheid de knoop verloren werd, weten wy niet, en het zal wellicht onmogelyk zijn, zekerheid te erlangen. Wij mogen niet rusten, vóór wy die zekerheid hebben Welken indruk heeft het proces van gisteren tegen den koddebeier op u gemaakt, kapitéin? Wanneer ik de zaak oppervlakkig had be schouwd, zou ik aan de schuld van den veroordeelde niet twijfelen; maar mij dunkt, dat het onderzoek omtrent sommige punten veel te lichtvaardig was. Wilt ge mij deze punten noemen Ten eerste is de vraag duister gebleven, waarom de matroos den graaf heeft opgezocht. Uit de ge zegden van Vetter en van juffrouw Vogel blijkt alleen, dat tusschen den matroos en den edelman eeu ge heim bestond, welks opheldering mij zeer gewenscht voorkwam. De rechter schijnt aangaande dit punt beter onderricht te zijn. Dat geloof ik nietdo stukken geven daar omtrent geen uitsluitsel. Hoheuhausen beweert, dat daar niet om geven, niemand vindt bet onaangenaam, wanneer bij voor een goed diner zit Loop maar eens door onze museums en ge zult eens zien, wat een groote plaats de maag innam in ons volksbestaan. En toch waren wij cu zijn de hedeudaagsche men- 8chen op bet punt van de art culinaire maar arme stakkers, vergeleken bij de Grieken en Romeinen vau vroeger, die een lesje hadden genomen bij de Perzen. Zijn onze magen kleiner geworden of is de vraatzncht ééa der zeven hoofdzonden ver minderd Dat is de vraag. Zeker is het, dat de geweldige feestgelagen van weleer niet meer wordon herhaald en dat de meest verfijnde lekkerbek er niot aan zal denken, een schotel te coraponeereu (zooals de technische term luidt) bestaande uit negen-eu- zeventig ingrediënten en waarvan ge het recept kuut vinden in do eerste de beste Grieksche dictionnairo, wanneer ge het woord lepado opslaat. Hier in Frankrijk is de konkon steeds in groot aanzien geweest. De Fransehe menu's, die men zelfs aan het hof van Berlijn niet kan verdringen, zijn er een bewys voor. Frans I liet zyn koks uit I Italië komen, te gelijk met zijn sohilders en beeld- houwer». Lodewijk XIV schroef statuten expres I voor het koukenpersonoel. Zijn opvolger had «en zeer fijne tong en maarschalk de Richelieu vond j.1- i zelf verscheidene sausen uit, die hij met zijn naam doopte. In die dagen kon het»er nog op door, -- .v"" iw.-vi uvg up uuor, wanneer man elkaar zijn huiskapelaan of zijn liefje ontfutselde, maar eens anders kok om le koopen, werd beschouwd als de meest laaghartige daad I Cela ne so faisait pas I Wat zijn de tijden veranderd! 'tls waar, er wordt nog wel lekkor gegeten, maar het aantal schotels is zeer beperkt en de „chic" van een groot diner is, dat hot binnen de drie kwartier afloopt, t Zou me dan ook niet verwonderen, zoo do koks ran heden aan hartkwalen stierven bij net zien hunner kunstgewrochten, die zoo in een ommezientje verdwijnen, zonder dat er met aandacht, met onder scheid, met stille overpeinzing wordt geproefd. Maar diners door koks toebereid, hoe talrijk ook, maken toch de mindorheid uit van het groote aao- tal maaltijden. De eigenlijke kok is do keukenmeid of de vrouw des huizes.' En nu schijnt het, dat die er hier dan ai bitter weinig van al welen, vooral de laatsten. Dat verwondert me niot. Heel veel moisjes gaan hier op een kostschool of in een kloos ter, totdat er een man voor baar is gevonden en dan trouwen ze, zondor dat ze van toeten of blazen weten. Hebben ze een goedo keukenmeid, dan is alles in orde, maar is dat niet bet geval, dan loopt de boel in 't honderd. De 4ianden staan mevrouw glad en al verkeerd, wanneer ze haar keukenprinses te hulp wil komen het diner valt slecht uit, mijn heer begint te pruttelen en de eerstq kleine vos komt de echtelijke gaardo binnensluipen, zonder dat de jonggetrouwden ooit van mevrouw Beecher Stowe hebben gehoord. Men moest bier een voorbeeld nemen aan het Hollandsohe meisje, dat, daaraan twijfel ik niet, zonder uitzondering eene uitstekende huishoudster is,' of aan het Duitsehe, dat een jaar of een paar jaar bij eene eenvoudige domineesfamilie op het platte land in den kost gaat, om de huishouding te leeren. De toestand is hier, naar het gerucht luidt, treurig dieptreurig. Men eet slecht en erg duur. Maar als do nood het hoogst is, is de redding nabij. Een liohtatraa! glipt door de donkere wolkeu. Een bekwaam en belangeloos man, eene uitzon dering in deze dagen en in deze stad is er op gestaan en hoeft aangeboden eene omkeering tot stand to brengen. Voortaan zal men in de Frausche huishoudingen woer goedkoop en lekker kunm-n eten en oeiibataire, als uw briefschrijver, krijgen weor moed en beginnen weer eens aan huwelijks plannen te denken. Dia bekwame en belangelooze man heeft een nog bekwamer en even belangeloos man gevonden, om voor zjjne ideeën baan te breken. No. 1 heet Drieesens, no. 2 Francisqne 8arcey. De eerste «as kok, heeft een aardig spaarduitje over gelegd, maar daar hij „roeping* had voorzgn werk kring, kan h|j daarvan geen afstand doen. Hg is kok in hart en nieren. De tweede is de meest bevoegde der Fransehe tooneelcritici van onze dagen de man, wiens stem in de Fransehe dagbladliteratuur het verst draagt en die zijn noam tot een synoniem heeft gemaakt der woordengetond verstand. Driessens is naar Sarcey gegaan en heeft hem gesegd (of ongeveer gezegd, want ik was er niet by:) «Hoor eens, mgnheer Sarcey, ik hen Driessens. Eerst ben ik kok geweest bij eene rijke famillie en toen in eene restauratie. Ik heb nu mijn schaapjes op het droge en ik ben nog jong. Wst zal ik met n»jn tgd aanvangen? Ik ben hartstoohteiyk inge nomen met mijn vak. Ik woon to Saint-Denis en aar ben ik met mgn eigen geld een kookeursus oegonnen voor vrouwen en jonge meisjes. Geen theoretische alleen, neen! De hoofdzaak was de prac yk. Ik heb zelfs fornuizen, pannen on kotels getocht en daar, voor de oogen van het publiek, verschillende huishoudelijke schotels klaar gemaakt Terwgl die op het vuur stonden, gaf ik de noodige uiUggingen en wanneer ze klaar waren, liet ik ze door mijne toehoorderessen proeven en opeten ,,'t Is zonde, meneer Sarcey, zooveel ais de 'vrou wen uit de lage klassen uitgeven voor een slecht middage en. Dat komt, omdat ze niet weten welke spijzen het voedzaamst zijn hoe men ze moet toe bereiden, om er het meeste voordeel van te trekken eu welke het best bij elkander passen. Neem bij voorbeeld eens eene werkmansvrouw. 7m weet dat haar man krachtig gevoed moet worden, om 'door te kunnen gaan met zijn vermoeieuden arbeid. Daarom koopt ze voor hem eene cötelotie voor veertisr cen- Tbo'onen" kU"l"m e'CÜ aar'laPPel8 „Welnu, met vijf eenten meer zon ze een ossen- hart kunnen koopen en als ze maar wist dat klaar te maken, zou ze een schotel hebben, waar vijf of zes personen aan konden smullen. Maar zoo iets moet meu weten; dat raadt men maar zoo in eens kunst rostailtJ08 klaf nlak«> dat is ook een heele kunst, meneer, en die kunst moet men leeren, even goel als al de andere. Maar daar zit het hem nu juist. Dat wordt norgoni geleerd, 't Is treurig zoo Sarcey luisterde als eeu vink en- vond, dat de man zeer verstandig sprak. M„„r hij begreep wel, dat Driessens niet voor niets hij hem was gekomen. Toen deze hem vertelde, dat hij te Saint-üenis hondard-en-vgftig vrouwelijke leerlingen had, die zelf op hare beurt de hand aan het ineol legdon en aan wie hy aan het eind van het jaar prijzen uit- deelde, vroeg hg hem r J „Dus dat zaakje gaat zoo goed als het maar kan. Driessens?' "n l'iB"8t zij°' B,«nhe*r Toen kwam het uit, dat Driessens op het ver dragende woord van Sarcey had gerekend, om een Hij wensohte, dat de minister van openbaar onder wijs hem toestond in de lagere normaalscholen van jonge meisjes te Parijs gratis eon cursus te geven in de kookkunst. Hgzelf zou alle onkosten dragen, het behoefde den Staat geeu cent te kosten. uitgesproken had, had hij Sarcey al ge wonnen. Met zijue gewone jovialiteit, sou robuste bon sens, pakt deze laatste de gedachte van Dries sens aan. Wis en zeker, roept hij uit, moeten wij onze meisjes die eo unaal „huiehoudsters zullen zijn, in staat stellen het koken te loeren. Het is ouge- rgrad, dat eeu vrouw in het huwelijk trede, zonder daar het minste begrip van te hebben. Zelfs zou het met vreemd zgn, zoo men op de examens van van 77 a""'"Uton «uu'gu practische kennis van de kookkunst eischte. Gjj glimlacht Gij kunt die da Zfli'f mat «<">d ooretellen, em, ir^ i i"™1"™*1 T 'J« wijze waarop een spekpannekoek wordt toeboroid? Maar de heer Driessens zeide mg met volle recht „Men moest mg toestaan, aan de leerlingen, die mgn cursus volgen, een diploma uit te reiken of een certificaat betreffende hunne vorderingen. Zoo aan f ?eu getui^aeUrift eenige waarde wordt geschon ken hg den uitslag van het examen, zult ge eens zien, dat maar weinig candidate,, er niet om zullen vragen. Welnu, dat ia nog zoo dom niet bedacht!" En zoo krijgen we dus misschien i„ Paros gratis kookcursussen, betere huishoudsters, minder echtelijk krakeel, kraohtiger gestellen, voller beurzen en een Kleiner aantal oude vrijers. Hartelijk dank aan aljen, ook namens onze kinderen, voor de vele bljjken van be langstelling, die wij zoo ruimschoots bjj ons feest van 11 October 1.1. hebben mogen onder vinden. H. TIJSTERMAN C. N TIJSTERMAN— y- d. Plank. GOUDA, October 1891. Ondergeteekende heeft bij deze de eer U kennis te geven dat hij met 1 NOVEMBER a' 8 ZÜU zaak heeft overgedaan aan den Heer A. de RAADT alhier, die dezelve onder de zal voortzetten. Dankzeggende voor het genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger ten zeerste in CEd. gunst aan. Hoogachtend, Uw dw. dienaar Onder referte aan bovenstaande annonce heb ik de eer U bij deze kennis te geven dat ik de zaak in Koloniale waren en Comes tibles van den Heer A. van VEEN met 1 NOVEMBER a. s. heb overgenomen en onder de zal voortzetten. Mij in UEd. gunst ten zeerste aanbevelende, Hoogachtend, Uw dw. dienaar Burgerlijke Stand. GEbOSEN 87 Oct. Gerrit, oude» G. Schollen to A. 29 T' firn J' C- Sibbe* P' Jong. mus »n if'"' 8tlooJe H' y*n J*"*" Bold,eg so Mwrtjp, oudtw L. B,„. ea M. Froe.t. - Hrilljt ouder» J. de Jong eu D. J. den Hollander. 81 Teuna Helena, oudera H Wout en M. tan der Starre. OVERLEDEN 28 Oct. W. Umpe, 50j. 11 m. H. M. van der Leest, 5 vr. A. roenewoud, 1 m, 29 M W Pnnaenberg, 18 j. - J. T. Vonk. 2 j. 2 m. - 80 L. g' Brouwer, 8. m. ONDERTROUWD: W. H. Streefland, 22 j. en C. H M van Lierop, 24 j. - J. F. F. Vaigoed, 80 j. en M. Korawa- gen, 21 j, A. Spee, 18 j. en G. P. de Whal, 23 j. H. J. ran Balen, 85 j. en N. van der Starre, 87 j. EEN ftüIME KEUZE Alsmede in voorraad een groote sorteering EIGEN GEMAAKTE NETTE en SOLIEDE DEMI-SAISONS van af 10 Gld. En een groote sorteering mooie Donkere WINTER BROEKEN van af 5 Gld. Wettig gedeponeerd uitmuntend middel tegen hoest, scheiknndig onderzocht door verschelden doctoren, en in denhandel gebracht m nette blikken Trommeltjes voor 25 cent, door n/kaTER Lo., (rromngen WAARSHUWING! Men gelieve er op te letten dat elk stnkje Drop de vorm heeft van een zittende Kat. Verkrijgbaar b$: H. W. M. STEEVENS, Gouda. U, ER KELENS, Boskoop. C. ROELEVEN, Zoetermeer. M. ZIJDERLAAN, Stolwijk. Handelsmerk.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2