s, ida. .an. BINNENLAND VS WTiKASKSB®. NIG. r in fla il geele, an roode Cent die sien zijn ekemerk N° 4G73* I 1S91. Dinsdag 3 November. EIT. er. tl! 3EK Hoest, FEUILLETON. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 1 AM De insending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. I ;z. 1 t» E Afzonderlijke Nommer» VIJF CENTEN. a o 't ST (Uit het Dvitech.) XIX. i nekamp. harde "proef :s. r. al geduurd had weten wy [aandagmiddag, het op vrij vaar en jaren bjj m GOUDSCHE COURANT. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschjjnt. In den Am«terdamschon gemeenteraad is door den heer Pijnappel gewezen, op de slordige geheel onvol doende wijze waarop do straat gewoonlijk weer ge maakt wordt nadat zij door particulieren of door een der water- of lichtmaatsohappijen gedeeltelijk is opengebroken. Dit is dus precies utoutcommechee nmu.” Gewoonljjk moet hier ook een week of wat later, het gemaakte gedeelte voor ,de 2e maal worden op gebroken meestal met het gevolg, dat ten slotte N ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels k 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. voor 0.539 en Kruisman te Hoorn voor 0.588. Voor steenkolen door J. do Koster voor 0.89 en D. van Stavel voor 0.82. Voor turf door J. de Koster voor 0.69 en D. van Stavel voor 0.30 de lichte en 1.de Friesche. Gij waart in het slot, antwoordde Gronau on geduldig. Hebt gy iets tot stand gebracht? Ja, veel heb ik ontdekt. Maar het kan veel, en hel kan ook in *t geheel niets zijndeze ontdek kingen geven ons nog geen reobt, om veel hoop te koesteren. - Het zijn dan tooh ontdekkingen 'Wanneer men mijn resultaten zoo noemen wil, ja 1 Ik heb bijvoorbeeld ontdekt, dat de kamerdie naar misnoegd is op zijn meester, omdat hij van hem ondank, verwacht. Wij zouden dien man tot bondgenoot kunnen makenzoodra het geschikte oogpnblik is gekomen.- Vertrouw hem niet te veel, waarschuwde de kapitein; de oude Dauiël was altijd een gluipert; ik vrees, dat men zich op zyn trouw niet verlaten kan. Wanneer ik hem eenmaal heb, dan houd ik hem zoo vast, dat hij mij biet ontgaan kan, zeide de inspecteur bedaard; hoe men zulke lieden behan delen moet, weet ik uit ervaring. Maar ik heb nog andere ontdekkingen gedaan, die mijn geheim blijven. Dat de lust tot reizen solns vroegtijdig ontwaakt, bleek dezer dagen in een nobrdbrabantsch dorp. Het driejarig zoontje van een mandenmaker had onge merkt plaats genomen in een spoorwegcoupé, met het gevolg, dat men hom eerst te Zwaluwe ontdekte. Niet in staat zijn identiteit te bewyzen, zond men draadbericht naar Vlijmen, zyn woonplaats, zoodat de ouders, die hun kind reeds verloren waanden, spoedig wisten waarheen hij was verzeild geraakt. t Het spreek vanzelf, dat hij als „ylgoed* werd terug gezonden. Over het rooken in groot tenue schrijft het Militair Blad; Daar is zeker weinig, dat zoo verderfelijk werkt op de krijgstucht, als het uitvaardigen van een verbod dat niet gehandhaafd wordt. Is het rooken in gröot tenue verboden Dat is soms een punt van quaestie. Ih het Hoofdstuk van den Inwendigen Dienst, dat over de tenue handelt, wordt er niet over gesproken. Er bestaat een oude doch geenszins ingetrokken aanschrijving, die het ter loops aanroert, en boven dien komt het verbod achter in het „zakboekje* voor. Maar van fwee dingen éénóf men moet het ver bod mot gestrengheid handhaven, en hoewel dat moei lijk en onaangenaam is, is het toch zeer goed moge lijk bf wel, wat nog beter is, schaf het verbod af, laat den map dep eenigen vrijen dag in de week ook werkelyk yrq zijn; door de week is er voor hgm. geen tijd om sigaartjes te rooken. Zooals hot nu is, is het bepaald al te dwaas blijkt, het nog niet deugt en wordt dan maar de geheele straat onder handen genomen. Zoo hebben de bewoners van de hooge Gouwe het genoegen thans voor de 3e maal met een zandboel kennis te makenen hebben sommigen daar ook al voet- schrappers voor de deur liggen. De Spieringstraat tusschen Oudemannenhuis en Weeshuis, eenige weken geleden vcrstraat, is nu reeds tot de bedenkolijke diepte van een half «oet, op de meeste plaatsen verzakt. Gelukkig biedt de hooge stoep van hot Oudemannenhuis, voor de voetgangers by regenbuien eene welkome toevlucht. wordt gesteld. En wanneer Hohonhausen om de hand van myn nicht aanzoek doet? Dan zal freule Voh Buchenau, naar ik hoop, hem een blauwtje laten loopen. Zij zou het doen, als de beslissing van haren vrijen wil afhing, maar haar vader zal het aanzoek vereerend vinden, en aan zijn bevel moet zij zich onderwerpen. Dan kan ik er piets aan veranderen, zeide de oude man. 4’— We moeten Von Buchenau op onze achterdocht opmerkzaam maken. Dat volstrekt niet 1 Wilt gij alles bederven Wanneer gij u maar één woord laat ontglippen, ka pitein bemoei ik mij met niets meeren ik zeg u nogmaals: het geheele weefsel van intriges moet in myn handen blijven. Men moet mij niet vragen, of en wat ik ontdekt heb, en wat ik voornemens ben te doenik zal Opreken, wanneer het tijd is, niet eer. Heb ik uw bijstand noodig, dan zal ik het u mededeelen. En mija geluk zal daarbij misschien te gronde gaan, zeide de,kapitein. Wanneer Alma zijn oebt- genoote "wordt....* Verloving is nog geen bruiloft. In dien tus- schentijd kan'de beslissing van stapel loopen. En wanneer dit niet geschiedt?' Dan zal ik er voor zorgen, dat de bruiloft zoolang verdaagd wordt, tot ik zekerheid heb. Gij GOUDA, 2 November 1891. Tot onr leedwezen zyn alle pogingen in het werk gesteld om den heer Boogaerdt, onzen afgevaardigde in de Tweede Kamer, te bewegen vooralsnog zijn mandaat niet neder te loggen, te vergeefs geweest en heeft hij aan zijn voornemen gevolg gegeven. Alzoo is een nieuwe verkiezing in ons district noodzakplyk. Deze zal waarschynlyk plaats hebben Dinsdag 24 November a. s. Bij Kon. besluit is het bij Kon. besluiten van 5 i 'Dec. 1851 (Stbl. no. 149) on van 30 Dec. 1866 (Stbl. no. 944) ingestelde eereteeken tot belooning van eervollen langdurigon werkelyken dienst bij de Schutterijen toegokend aan W. F. Schaap, adj. on- doroff. H. F. C. Gerritsen, 8. Kraneveld, A. de i Jong, de drie laatsten muziekant en C. Kolster, tam boer, allen bij de dd. Schutlery te Gouda. t Bij de Rijkspostspaarbank aan het postkantoor 1 overtollige water uit te slaan, Terwijl het op eenigen Gouda en de daaronder ressorteerende hulpkantoren -*-*-1 1--- u~* werd gedurende de maand October 1891 ingelcgd 4982.14, terugbetaald f 8000.68. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2850. 73) En nu het derde punt. De herder heeft op mij den indruk van een omgekochte^ getuige ge maakt, zooals gisteren beweerd werd. Reimann be weert met zooveel zekerheid, dat hij met dien man gesproker, had... Hieraan hecht ik geen de minste waarde, viel de oude man hem in de rede. De ontmoeting kah plakte gevonden hebben, maar daags te vorenvan daar de zekerheid der bewering. Misnoegd schudde Gronau' het hoofd. Rubens was voor hem blijven staan. Ik heb intusschen omtrent alles rfauwkeurige - --7 inlichtingen icwwo.nen, zeide hij, en ik weet nu,-, Heb maar geduld; ik hoop nu schielijk te weten dat jalouzie uw blik benevelt en u leidt tot een of mijn achterdocht al dan met gegrond is. Ik he oordeel, dat, minst genomen, zeer gewaagd is. Maar ,mijn doel op een geheel ander puut gericht, waaraa ik wil gaarne toegeven, dat ik al uw aanmerkingen misschien nog niemand gedacht heelt. ver van ongegrond vind, hoewel het 'mij nog lang 1 En hoe lang zal mijn ge u nog op e^pr niet in den zin komt, den rechter van achteloosheid, worden gestald? te beschuldigen. Wy mogen niet vergeten, dat de Een bepaald antwoord kan ik u daar niet op bewijzen tegen den koddebeier verpletterend zijn. gevenhet is mogelijk, dat ge op een heid. 1 het stoomgemaal druk afstand verderop, door stroomen er in liep. Hoe lang dat Vrydag niet, maar wel dat nu Mi verren afstand reods hoorbaar, nog steeds (door het nu al grootere lek), naar binnen stroomt. Heden morgen werd op het Bureel van den Garni- zoens-Commandant aanbesteed de levering van bot onderstaande voor de troepen van het garnizoen alhier. Voor vleesch en vet werd ingeschreven door de Wed. J. Dongelmans voor 0.63, W. de Jeu voor 0.55*/! en G. C. Bruynel voor 0.55. Voor spek werd ingeschreven door de Wed. J. Dongelmans voor 0 61, Bannenburg te Amsterdam Meermalen is er al op gewmen, hoe ongelukkig het dijkje aan de Kleikade onderhouden wordt en hoeveel ongemak de wandelaars daarvan ook onder vinden; gewoonlijk wordt de herstelling gedaan met een hoop bagger, kroos, riet of biezen en wat bak- steenen. Het spreekwoord dat zegt „de zuinigheid bedriegt de wysheid” wordt hier dan ook schitterend bewaar- Zoo was Vrydag het schouwspel te zien, dat -aan het werk was om het een lek in hot dijkje met

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1