.ZEN, eschilderde anskerk te ais der St. tiingen enz. lijk levens- Gebroeders belli, BINNENLAND. nt! IES GüïTMASKERÖ'. Vrijdag 13 November. 4682- 1891. Nieuws- en ma- i 5 Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. F De Inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. FEUILLETON Ksa 1 n Zn., a. ilen Mzoaderljjke Nommern VIJF CENTEN. 4 aan wal gebracht. ritz. Het gaat met de onderhandelingen over de schade- {Uit het Duitsch.) XXL Je zoudt je E De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjka met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prgs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. de Kunsten recteur der trecht nts. IKMAN. Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschijnt. ring P. 1 ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. toon zij hem ge- eon zegenvierend van de boterwet blijft bij Waterstaat. GOUDSCHE COURANT. over de fabriek van den GOUDA, 12 November 1891. De heer Ph. van dor Breggen te Waddinxveen, gisterenavond, blijkens achterstaand verslag, door de Kiesvereeniging «Burgerplicht" ctfndidaat gestold, is hedenmiddag tot definitief candidaat voor de Tweede Kamer verkozen in het district Gouda. paal omgevallen gekomen was. en het waren vergoedingen, die door de Duitsche spoorweg-maat- schappijen uitgekeerd moeten worden naar aanleiding van het spoorwegongeluk-Carré, niet vlot. De dames Grothe en Adams bevinden zich voor rekening van het betrokken spoorwegbestuur in de «Königliche Klinik" te Berlijn, en mevrouw Persina in een der gelijke inrichting te Augsburg. Mejuffrouw Martha Krüger is als genezen ontslagen uit het ziekenhuis te Hannover, en haar gedeelte in de schadevergoeding zou geregeld kunnen worden, indien het spoor weg bestuur niet een som aanbood, die ver blijft beneden de schadevergoeding, door haar aangevraagd. Toch ontvangen deze artisten den In en 15n van elke maand van het spoorweg-bestuur het salaris, dat zij vóór het ongeluk ontvingen. {Hbl.) Do reizigers in den trein, welke te halfvijf uit Den Haag naar Rotterdam vertrekt, werden gisteren namiddag hevig verschrikt door een ongeval op de lyn even vóór het station Delft. Er woei een erge wind, het was bijna een stormen terwijl sommigen in de gesprekjes die den rit moesten korten, er el kander op wezen dat het nu op nbe zeker verschrik kelijk zoude zijn, dacht een enkele, dat het in het open landschap, waardoor de trein heenstoof, ook niet pluis was. Huizen en naderdemen Bij de Vrijdag te Berg-ambacht gehouden verkie- -j van een heemraad, in plaats van wijlen den beer van Wijngaarden Az., werden uitgebracht 1047 stemmen. Gekozen werd de heer Jan Potuijt, met 590 stemmen. Op den heer Arie de Groot werden 302, op den heer Klaas den Besten 155 stemmen uitgebracht. Gisteren namiddag circa 4U2 ure is te Kralingsche Veer aan den mond van den IJssel een met steen kolen beladen bovenlandsche aak, bestemd voor Alfen a/d Ryn, op eene zandbank gevaren en onmiddeUb'k gezonken, doordien het zwaar lek stortte. De op varenden, zijnde de schipper met vrouw en 3 kinde ren, benevens de knecht, werden terstond met eené roeiboot door de werklieden der Gehr. Kalkmanen Zonen, scheepsbouwmeesters te Kapelle a/d IJssel, aangenaam ze haar ook waren. Wellicht had het verkeer met dien Sandhaupt, door zijn eigen vrouw een 'avonturier genoemd, zulk een rampzaligen invloed op hem uitgeoefend; maar de arme vrouw moest dit niet ontgelden. Unica schreef lang, adresseerde den brief aan juf frouw Sandhaupt, schelde en gaf Vroni den brief. Deze brief moet nog heden naar het postkan toor gebracht worden, zeide zijmaar de graaf mag er niets van weten. Ik stel je voor de bezorging verantwoordelijk, Vroni 1 Het meisje zag verbaasd hare meesteres aan en wierp daarna een blik op het adres, waarna ze met een veelbeteekenend glimlachje zeide Ik zal er zorg voor dragen. Vermoedt ge al weer geheimen? vroeg Unica, wie de glimlach niet ontgaan was. Je zoudt je daarin zeer bedriegen. Een wenk met de hand was een teeken voor het meisje om zich te verwijderen. Sedert de graaf uit Amerika was teruggekeerd, bijwij- was Unica vaak in een geprikkelde stemming, en 1 Het kon dus het weder zijn ernstig streven, niemand verwonderen, dat Vroni de schuld daarvan bijna gelooven op deu graaf wierpJ - ondoordacht den ouden kamerdienaar steeds getrouwer gestand bleef. Zij zocht Daniël ook nu op, en vonden had, vertoonde zij met gelaat den brief. signalen duidden aan, dat men Delft was het Agnetapark voorbij, toen men plotseling boven den waggon een spattend gekraak deed hooren, een scherp geluid als van een lang aanhoudend bersten. Angstig vraagde men elkander, wat het zijn kon, men dacht aan het springen der gasleiding of der Westinghouse en verwachtte eene ontploffingeen paar reizigers kropen vol angst weg tegen de banken, een ander trachtte het altoos zoo zware portier te openen, waardoor hij eerst in staat zou zijn aan het noodsignaal te trekken toen de trein stilhield. Het bleek nu, dat, juist - Tot de zaken van landbouw, welke van het depar tement van waterstaat naar het ministerie van bin- nenl. zaken zullen worden overgebracht, behooren de landbouwproefstations, de subsidiën voor verbe tering der paardenrassen en de bedragen voor proef velden. De uitvoering 82) Zij had dit nu dikwerf ondervonden en hem er ook nu cn dan een verwijt van gemaaktmaar hij stapte er licht over heen, en zijn verklaring, dat men aan gene zijde van den Oceaan door de om standigheden gedwongen wordt, in de eerste plaats aan zich-zelven te denken, kon in hare oogen wel zijn zelfzucht verontschuldigen, maar haar niet nopen, zich daarmede te vereenigon. Ook vele andere zaken droegen geenszins hare goedkeuring weghij was niet meer zoo vriendelyk, zoo beminnelijk en voorkomend, als in de eerste dagen na zijn terugkeerintegendeel, bij was I len voor alles onverschillig, zelfs ruw, en weinige dan was zij over alles ontevreden, oogenbiikken later was ‘o .1 den schijn te bewaren, zoodat men bijna gelooven op deu graaf wierp en dat zij het verbond met kon dat het hom verdroot, in een c—- oogenblik zijne ware trekken te hebben vertoond. Aan dit alles dacht Unica, terwijl zij woorden van troost en deelneming tot de ongelukkige vrouw richttezij kou die gedachten niet afweren, hoe on- Wat beduidt dit? vroeg de oude man. Een brief van de gravin voor Amerika, waar van onze genadige heer niets weten mag, antwoordde Vroni geheimzinnig. Vermoedt gij iets? Nog niet. De gravin zal ginds poolshoogte willen nemen. Let op, er kan wat uit ontstaan. Dwaasheid! Weet gij iets nadere? Nog niet, iuaar ik vermoed, dat ik eerstdaags veel zal vernemen. Heden is er een brief voor den graaf uit Ame rika gekomenzou dit het antwoord daarop zijn Dan zou hij het wel zelf geschreven hebben. Dat is waar; maar de brief is aan een vrouw gericht, en den naam lieve Hemel, waar heb ik - dien meer gelezen? Juist, in het zakboekje. Gelooft gij nu aan mijn vermoeden vroeg Vroni. Nog niet geheel en al. Konden we maar eens in den brief zien. Dat doe ik niet. Wij kunnen wachten, tot het antwoord komtwanneer het er is, zal ik er wel voor zorgen, dat het ook in mijn handen komt. De bel riep Daniël in het kabinet van den graaf; het gesprek moest gestaakt worden. Vroni stak den brief in haar zak en spoedde zich heen. XXII. De nalatenschap der oude tante was aanzienljjker, dan Paul vermoed had. heer Van Marken, een niet gestutte telegraaf- en tusschen de wagens van den trein Het dradennet lag ook op den trein de hevig getrokken draden, die in alle wagens dat sterk snerpende geluid hadden doen ontstaan. Dat er geene ongelukken hebben plaats gehad, is werkelijk een wonderhet ongeval had de aanleiding kunnen zijn tot een déraillement of tot andere, hoogst ernstige onheilen. De onsteltenis was natuurlijk groot, te meer, daar men alras begon te vreezen, dat de sneltrein van vjjf uur uit den Haag niet gewaarschuwd zoude zijn. Menigeen trachtte uit den trein te stappen, doch dit werd verhinderd. Het was een algemeene herrie achter en in de portieren,[een geroep en geschreeuw dat, zelfs bij de groote duisternis buiten en het noodweder, een komischen kant had. In den trein bevonden zich' de artisten der opera in Den Haag, die te Rotterdam Mignon" moesten spelen en deze dames en heeren hadden het begrijpelijkerwijze bij zonder druk. Eene zeer welgedane juffrouw, die uit het gesprek der Franschen begreep, dat de sneltrein haar achterop kwam, win den rug," gelijk de Fran- sche uitdrukking luidt, kreeg het bijna op haar zenuwen. Een Engelschman verloochende zyn land aard niet, door zoodra men eenigszins wist wat er te doen was, te vragen hoe laat is het nu? Na een half uur wachtens, vernamen de reizigers uit het achterste deel van den trein, dat zij moesten uitstappen. In den regen, langs het glanzig zwarte water dat den spoorweg begrenst, liep en sprong men door het kiezelzand, telkens verward in de telegraafdraden. Men werd nu in ledige, niet ver lichte wagens derde klasse gestopt en onder vele guitigheden van de Fransche artisten, die de toepas selijke strophe uit de Dahin-opera ten beste gaven, reed men langzaam naar Rotterdam, verheugd dat de vernieling van de Aeolusharp der telegraaf voor

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1