POLLO. Butteolandsch Overzicht,. PETK0LBIJM-NOTEEI1INGE\ 338s!6 Staats-loterij. Oantiilaar Schalkwijk, te Rotterdam wyl het in den laaUten tyd van zijn leven uitsluitend aan hot plantenrijk toebehoort. Het is de rusp van een insect, dat Hipolis virescens genaamd wordt. Zij kan een lengto bereiken van 3 tot 4 Engelsche duim en leeft uitsluitend op een boom, dien de inboor lingen Rata noemen, een soort mirt met roode bloemen. In den eersten tijd van haar leven gedraagt zich deze rups zooals alle andere rupsen, maar in een zeker stadium van hare ontwikkeling kruipt zij eenige centimeters onder den grond. Op dit oogenblik vestigt zich, hoe is onbekend, een van de sporen van den paddenstoel Sphaeria Robertsii in do rups achter den kop, vat daar wortel en komt uit den grond te voorschijn als een volkomen paddenstoel van lang- werpigen vorm, eenigszins gelijkend op een klein riet. Het wortelgedeelte van den paddenstoel ontwikkelt zich gelijktijdig en vult het lichaam van de rups geheel, zonder haren vorm te veranderen terwijl de dierlijke zelfstandigheid geheel door plantaar igo wordt vervangen. Is de omzetting voltooid, dan sterven rups en champignonzij worden droog en hard, doch zonder te verschrompelen. l)e levende Acoeto is groen en de Maoris eten haar, zoolang zij zacht iszij heeft den smaak en de consisteutie van merg. Is zij droog dan maken zy poeder er van, waaruit zij een kleurstof trekken, waarmede zij zich tatoeëe rt». Rups en paddestoel zijn als het ware voor elkan der geschapen. Men vindt nooit de een zouder dec ander. Het is het merkwaardigste bekeude geval van symbiose." Frans Netacher schrijft in het Weekblad de Am sterdammer een artikel over het tooneel, waaraan wij het volgende ontleenen: Over de tooneelspeelkunst nis „beroep" wilde ik rondweg iets zeggen, en een feit van de laatste we ken, op een Rotterdainsch tooneel voorgevallen, geeft mij daartoe de naaste aanleiding. Ik bedoel het uitkomen van Van Zuylen's dochter in het beroep van haar vader. Wij hebben het meisje eenige malen gezien in „De Kinderen van hare Ex cellentie" ec in Antonio, vader en zoon". Maar zoo iets onbeschaamd leelijks en zoo heelemaal „niets" hebben wij nog nooit achter het voetlicht van een theater gehoord. Over den „aanleg" en het „talent" van deze actrice kunnen wij nog niet spreken dit zijn woorden, die in betrekking tot hetgeen zij moest doen, niet gebruikt mogen worden. Maar zij miste zelfs de techniek van het vak, die een geheel ge woon werkman op zijn minst moet verstaan, om het «enigszins dragelijk uit te oefenen. Het is zoo gegaanzij is bet kind van een too- neelspeler; zij bereikt een zekeren leeftijd, wat moest zij worden? ook maar naar het tooneel, papa kan haar door zijn naam en invloed wel een baantje aan het theater bezorgen, maar niet in handel of indus trie; vooruit dus maar, de rol geleerd, door papa overhoord en ingepompt en de planken opEn er is weer een nieuwe comediant gevormd! Zulke verschijnselen brengen de toekomst van ons tooneel in gevaar, want het is ernstiger dan men wel denkt. Het geldt hier geen alleenstaand feit, geen verblindiug van één vader voor één kind. Maar er heerscht tegenwoordig in de kringen, die met de theaters annex zyn, eene neiging om alle kinderen, groen en rijp, op de planken te sturen, en zonder aan de eischen van de kuast te denken, geheele families in het vak der ouders te pousseeren. Om mij alleen tot Rotterdam te bepalen, wil ik eens even opnoemen welke gelijkuaraigeu mit de theater geslachten aan onze schouwburgen geleverd worden. Hoor maar eensRosier Faassen, Mevr. Faassen, Alexander Faassen, Victor Faassen, Marie Faassen, Alex. Faassen Jr., Willem van Zuijlen, Wilh. van Zuylen, Willem van Zuijlen Jr., Dirk Haspels, Jaap Haspels, Rika Haspels, enz. En nu zyn wij toch gerechtigd, ernstig maar toch eenigszins boos, te vragen: zijn al die mouschen door hun geboorte, hun aanleg, hun talent, aangewozen oih „artiesten" te worden, of schuilt hun eenige aauspraak in eeo gelijkluidendheid van naamP Wij zijn de eerste om de kansberekeningen van de here diteit in aanmerking te nemenwij accepteeren zelfs blindelings de groote mogelijkheid, dat de kinderen de physische en psychische eigenschappen hunner ouders kunnen ervenen wij willen zelfs zoover gaan door aan te nemen, dat de kinderen van een acteur en eene actrice de kans loopen voor alles van hunne ouders die eigenschappen mee ter wereld te brengen en die opvoeding te genieten, welke hen, meer dan voor iets anders, voor tooneelspelers en speelsters geschikt maken; uit comedianten-familles ziju wel eens „artiesten" voortgekomen. Maar 't zou do kansberekening der herediteit wel wat ver uitstrekken zijn door aan te nemen, dat in het eenvoudig feit het kind van vooueelspelors te zijn, een zekerheid schuilde om voor de kunst te ziju aangewezen. De uitzonderingen op de zoogenaamdo wetten der herediteit ziju zoo menigvuldig, zoo over stelpend veel, dat men op deze aauwijzing dar natuur in het geheel geen rekoning mag maken. Dus dit natuur-eleraent mogen wy slechts een geringe plaats inruimen, temeer daar de ondervinding in dieh geest al uitspraak heeft gedaan. Er blyft dus nog één vaketandpunt overHet is immers zeer wel mogelijk, dat een acteur zijne kinderen het „vak" leert, er hun een goede opvoe ding in geeft, en er voor de toekomst goede vak- menschen van maaktdaarentegen is by een prak tische levensbeschouwing uit een practisch oogpunt heel weinig in te brengen, maar nu vind ik 't juist een bedenkelijk verschijnsel, dat in den laatsten tijd de acteursfamilles aan hunne kinderen zelfs die vak- op vooding onthouden. Men moge ov.er de Tooneel- school als Kunst-instituut denken hoe men wil, aan baar is toch de verdienste niet te ontzeggen, dat de jongelui haar verlaten toet een dragelijke hoeveelheid vakkennis en hen in staat steït dragelijke handwerks lieden in de tooneelspeelkunst te worden. Terwijl nu van de zijde der kritiek en van een deel van het ubliek in 't algemeen de eisohen, die men aan de unst durft te stellen, wel wat booger zijn geworden ziet men pan den anderen kant, dat de acteurs-fa milies bezig zijn deze eischen zeer laag te schatten, en hunnen kinderen die de ouders moeten opvolgen, het onderwys op die ambachtsschool onthouden. Ik kan hier de namen noéinon van mevr. Albregt, mevr. de Vries, en de heereu Van Zuylen, Faassen en Haspels, die in een zeer kort tydsbestek, hunne dochters of zonen, of beiden, op de planken hebben gebracht, zonder hun de daartoe noodzakelijke op leiding te geven. En dat dit treurige gevolgen kan hebben, bewijst hot optreden van uiej. Van Zuylen, hetwelk beneden het middelmatige bleef en pijnlijk was om aan te zien. In Japan zijn er duizenden, die in booten geboren worden en sterven, zonder ooit aan wal te komen. Dat leven in booten en jonken, die men bij honder den in elke baai langs do kust ziet, is een der merk waardigste eigenaardigheden van het Japanscho leven. De plompe jonken behooren altijd aan de leden van éeue familie, en gewoonlijk woont elk lid van de familie, oud eu jong aan boord. De kleinero zeil- booten ziju zeer smal en het zeil (zij hebben er nooit meer dan éen) is dicht bij den achtersteven en strekt zich aan weerszijden van den mast even ver uit. In die booten leven en sterven mannen en vrou wen, zonder ooit eene blijvende woonplaats aan wal te hebben. Zij dragen maar weinig kleoren, behalve als het regentdan hangen zij een stroomat om. 's Nachts, of in eene haven, spannen zij houten bogea 1 van de eene zijde der boot naar de andere, leggen die mattan er overheen en gaan slapen als eeu troep varkens. Een kind van drie jaar kan zwemmen als een visch, en dikwijls worden kinderen, die uit eigen be weging geen zwemmen willen leeren, overboord ge worpen, totdat zij geoefende zwemmers worden. In de haven vallen gedurig MUeren overboord, maar de moeders halen hen bedaara uit het water, goven hen een paar klappen en gaan weer met haar werk voort, 't Is werkelijk verbazend om te zieu hoe spoedig die jougens en meisjes leeren roeien. Een boot van twin tig vqet lengte behendig te zien sturen door drie kinderen, allen onder de zeven jaar, is niets onge woons. Niettegenstaande zij zoo geoefend in het zwemmen zijn, verdrinkt er menigeen, want de eene boot komt de andere niet te hulp, en als een roeier verdrinkt, zal geen van de andoren ook eene hand uitsteken om hem te redden, want het is zijn lot, zeggen zij, eo wie zich tegen het noodlot verzet, zal op de eene of andere wijze zwaar gestraft „De beleefde dief", uit ons vorig nr. die Mme. B. to Parijs tweemaal bestal en baar zulke tergende briefjes schreef, „lost zich op" in vier huurkoetsiers die achtereenvolgens gevat zijn, grootendeels nog in het bezit van het gestolen geld. Mme. B. viel flauw van blydschap toen zij het vernam. Naar men verneemt, heeft het „Comité der Ne- derlandsche Bedevaarten" besloten, den 9den Mei van het volgend jaar eene bedevaart naar Lourdes te organiseeren. Verdere inlichtingen zullen later door middel van circuluires bekend worden gemaakt. Telkens komen nog nieuwe berichten van onge lukken, door den storm der laatste dagen in ver schillende landen aangericht. Te Boulogne werdén bijna alle huizen beschadigd de top van de St. Nicolaaskerk stortte neder. Een groot gedeelte van de visschersvloot was gedurende den storm in zee. Zooals men reeds weet, maakte men zich te Duinkerken ongerust ober een met dynamiet geladen schip, dat door do bemanning ver laten was. Thans weet men echter dat het vaartuig gezonken is. Een treurig bericht van schipbreuk is nog mt Liverpool ontvangen. De Haioarden Castle verging Woensdagavond op do kust by Southport. Men zag aan het strand de bemanning in het want met de handen wuiven doch kon geen hulp brengen. De na als voor de misdaad in het struikgewas zyn blij ven hangen. Hetzelfde geldt voor den voetstap.... Maar wij mogen niet over het hoofd zien, dat dit zeer onwaarschijnlijk is. De plaats, waar beide gevonden werden, ligt van den grootea weg af; het is niet aan te nemen, dat graaf Iioheuhausen zich een weg door het dichte struikgewas zou gebaand hebben, zonder daarbij iets bijzonders op het oog te hebben gehad. Ik leg de zaak geheel anders uit, vervolgde de inspecteur, zonder op het gelaat van den ambtenaar te letten, wien deze zaak klaarblij kelijk ver van aangenaam was. De een of andere behendige avonturiei' heeft aan gene zijde van den oceaan graaf Hobenhausen leeren kennen, en ,zulk een nauwen vriendschapsband met hem gesloten, dat hij al diens geheimen en wederwaardigheden uitge hoord heeft. De echte Hohenhausen is toen gestor ven, wellicht een natuurlijken dood, misschien ook wel vermoord geworden, wie weetDe avonturier heeft toen de oproeping van gravin Von Hohenhau sen gelezen en het besluit genomen, de rol van den graaf te spelen. h En gelooft ge, dat die rol roor een fortuin zoeker zoo gemakkelijk is? Voor een vagobond van alledaagse» kaliber zeker niet; maar er bestaan ook verloopen aristocra ten, die wel in staat zijn, zulk een rol op zich te nemen. Maar nu heeft de matroos het bedrog ver nomen, hoe dat doet niets ter zake hij heeft den valschen graaf opgezocht om hem te dreigen, en doze oordeelde het toen raadzaam, den gevaarlij ken man onschadelijk le maken. Ik kan voor die geschiedenis nog niet eens den lof over hebben, dat zij goed bedacht is, zeide de ambtenaar sarcastisch. Gij stapt daarbij over allo bewijzen, die tegen Reimaun getuigen, heen. Ik neem aan, dat de mededeeliugen van Rei- mann op waarheid berusten. Hij geeft voor» de brieventasch en het mes aan het meer te hebben gevonden. Kan de moordenaar ze niet daar hebben neer gelegd, om de misdaad op een ander te laden En nemen wij aan, dat hij ait doel gebad heeft, is het hem dan niet boven verwachting gelukt Do onderstelling vind ik zeer gewaagd. Schijnbaar is zij het, maar als mijn vermoeden op waarheid berust, dan is ook deze onderstelling gerechtvaardigd. Als men in het meer een onder zoek instelde en daar het horloge met den geldbuidel vond, wat zou u dan zeggen Zijn zy gevonden vroeg de officier schielijk. Neen. Maar moet het niet in het oog loopen, dat allo nasporingen naar die voorwerpen vruchte loos zijn gebleven Neemt men het eene aan, dan moet men ook het andore aannemen, en het aan stonds in het oog loopend verschil der beide hand schriften ondersteunt den door mij geopperden twijfel. Wanneer u nu de goedheid wilde hebben, aan deze zaak eenige aandacht te schenkendan zou dit voor mijn verdere navorschingeu een wezenlijke steun zyn. Ik vraag u nogmaals, wat moet ik doen Laat den graaf gadeslaan, zonder dat hij een vermoeden daarvan kan hebben. Trscht zijn ver leden in Amerika uit te vorschen. Langs dien weg zoudt gij niets bereiken, zeide de officier van justitie; we weten immers niet eens, welk spoor wo daar zouden moeten volgen. Dan zult gij beter doen, de personen uit te vorschen, die den graaf gekend hebben, toen hij nog met zyn vader in goede verstandhouding leefde. Breng hem met die personen in gezelschapdan zal het immers bewezen worden, of uw vermoeden door den een ot ander gedeeld wordt. Achttien jaren is een lange tijddestijds droeg de graaf nog geen baard. Zie, hoe gjj klaar komt; ik kan uw wensch nu nog niet vervullen. Maar zoodra ge mij betere bewijzen brengt, kunt gij op mij rekenen. Daarmede was het onderhoud ten einde. De in specteur wist nu, dat hij niet meer bereiken kon. Hij moest dus alleen werkei. XXIII. De inspecteur stond op het punt, zijn woning binnen te gaan, toen uit de schaduw der huizen een gestalte hem den weg versperde, waarin hij oogen- blikkelijk Bob herkende. Wordt vervolgd kapitein en de drie matrozen vonden een graf in de golven. De Lahn van de Norddeutsclio Lloyd had eeu felleu strijd met de elementen te voeren, doch bracht het er golukkig af. Over een afstand van slechts 23 mijlen deed de boot meer dan vijf uur. Ook de Prinses Marie van de maatschappij „Ne derland" ondervond te Southampton eenig oponthoud, doch zette spoedig weder de reis voort. In den zomer van 1795 was Bonaporte bij de regeering in ongenade gevallen. Hij dacht er over den dienst in Frankrijk te verlaten. Hy wist, dat Turkije zich ten oorlog uitruste tegen Oostenrijk, en in zijn verdriot was hij voornemens naar Turkije te gaan, om het zijne diensten aan te bieden. Toen berichtte Fröro hem, dat het hem gelukt was hem eeue aanstelling als generaal in de Bataafsche Repu bliek te verschaffen. Daarvoor ha'l hij een paar nieuwe laarzen uoodig. Deze bestelde hij bij een schoenmaker, dio zijn winkel tegenover het Paleis van Justitie'had. De schoenmaker maakte ze, en een dag voor het vertrek bracht hij zemaar Napo leon had evenmin geld als laarzen. Hy biedt eene aanwijzing op het Miuisterio van Oorlog aan. I)e schoenmaker wil echter contante betaling en levert de laarzen niet af. Napoleon za»; zich dus genood zaakt een paar andere laarzen bij een anderen schoen maker te bestellen. Derhalve stelde hij zijn vertrek eenige dagen uit. In dien tusschentijd kreeg hy den 9den Venderaiaire een brief van 3arr«s, waarin deze hem bezwoer zijn vertrek nog eenige dagen langer uit te stellen, omdat er eene revolutie op handen was. Bonaparte volgde dien raad. De 17de Ven- demiaire bracht hom een stap nader tot de macht. Den schoenmaker, die de eerste laarzen niet afge leverd had, berouwde het natuurlijk, dat hij den lateren Keizer geen crediet had willen verleenen. Zondagsblad Gisterenavond gaf cle bovengenoemde Zangver- eeniging haar gewone November-uitvoering, met een programma dat vaD moed en zelfvertrouwen getuigt. Wij juichen het dan ook toe, dat Apollo ditmaal ons op een paar „zware" nummers vergastte n. 1. Loreleyvan Mendelssohn Bartboldy en Erlkönigs Tochter" van Gade. Een regelmatig verslag van het belangrijke en fraai uitgevoerde programma, weu3chen wij niet te geven. Er ligt iets eentonigs in, om bij een verslag van eene muziek-uitvoering het programma op den voet te volgen. In de eerste plaats weuschen we te spreken over de solistenen hoewel misschien minder galant zullen we niet met de dames beginnen. De heer de W. (bariton), uie voor een zeer groot deel de uitvoering te „dragen" had, maar zooals de voor zitter ons in den aanvang had meegedeeld helaas door lichte ongesteldheid niet goed gedisponeerd was, kon daardoor niet voldoende over zyne schoone stem middelen beschikken. Zijn voordracht viel voor een dilettant zeer te roemen jammer dat hij ons oor enkele malen kwetste door een minder zuivere uitspraak. Van de dames-solisten wil ik in de eerste plaats Mej. B. noemen. Zoo dikwijls wij haar hooren, zoo dikwijls genieten wij van haar schoon sopraan-geluid. Als we Mej. B. een raad mogen geven, dan zou het deze zijnGeef U wat meer, leg wat meer warmte en gloed in uw voordracht en vooral een duidelijker uitspraak, dan waren o. a. „Wehel Betrogen en „Hohlauf denn" meer uitgekomen. Wat de alt-solist, Mej. v. E. betreft, het heldere orgaan van deze zangeres verschafte ons een waar genot. Mej. v. E. stelle zich niet tevreden met hetgeen zij reeds bezit, maar streve naar verdere volmaking van haar fraai alt-geluid. O. i. hebben de dames B. en v. E. dan ook ten- volle de bloemruikers verdiend, die hun voor den aanvang van het 2e nummer door het bestuur aan geboden werden. De verdienstelijke Directeur, de heer Arentz, gaf een romance van Kes en een Fantasie Faust van D. Alard ten beste, waarvan het laatste zoo toege juicht werd, dat de heer A. *het fraaiC „Friihlings- erwachenvan Bach als toegift gaf. Ten slotte een woord van lof aan Mej. S, en vooral aan den heer de G. voor hnn fraai accoüfr pagnement. Een woord van dank moet ods van het hart, aan t adres van het gezamenlijke xoor, voor den zoo fraai, werkelijk met entrain gezongen „Morgenzang" uit de derde afdeeling van „Erlkönigs Tochter Ondanks enkele door ons gemaakte aanmerkingen, moet erkend Worden, dat de uitvoering door veel schoons gekenmerkt werdwy hebben dan ook een interessanten avond doorgebracht. Apollo mag de gisterenavond gehouden uitvoe ring als uitstekend geslaagd beschouwen. l)e avond werd besloten met eenige voordrachten, welke zeker moesten dienen als equivalent voor het ontbrekende bal. In België leggen de voorstanders van grondwets herziening, d e nog niet door alle chicanes en talrae- rijen het vertrouwen hebben verloren, voldoening aan den (lag over de goede voorteekens, waaronder de zitting der kamers is geopend. In de kamer ver klaarde de voorzitter, de heer De Lantsheere, dat deze zitting die der herziening moest zijn en in den senaat, waar tot heden nauwelijks het woord „her ziening" was uitgebroken, sprak de voorzitter, de heer Mérode Westerloo over „de herziening der grond wet, zoo nauw verbondeu aan de toekomst van het vaderland." Men veronderstelde, dat noch de pre sident der kamer noch die van den senaat zulke woorden zou hebben gesproken, zonder voorafgaaud overleg met de regeering, zoodat men een nadere demonstratie van de regeering verwachtte. Deze hoop is niet. bedrogen. De minister-president Beernaert deed gisteren het voorstel dadelijk na het reces in Januari a. s. met het debat over de grondwetsher ziening een begin te maken, waarmede de kamer zich vereenigde. liet is te hopen voor onze Zuidelijke naburen, dat zij nu verder geen teleurstellingen meer in deze ervaren, maar wij vreezen, dat de herziening uog langer op zich zal doen wachten dan zij vermoeden. Wat toch ziet men gebeuren? Na het lijvig rapport der centrale sectie over de herzieningsvoorstellen met 1 een nota van de minderheid en een antwoord van den heer De Smet de Nayer op die nota, is deze week nog zoo zeer lijvig wederwoord van den hoer Frère Orban op het antwoord vau den heer De Sinet verschenen, terwijl deze laatste gisteren in de kamer, tot ontsteltenis vau vele afgevaardigden, zyn voornemen aankondigde om op zijn beurt te ant woorden op de contra-nota vun den liberalen leider. Hoe lang zal dit belachelijk spel nog voortduren? Hoe lang zullen nog de voorstanders van het alge meen stemrecht de heeren De Smet de Nayer, Frère Orban c. s. huu spitsvondigo betoogon, waarin nie mand dan zij zeiven alleen belangstellen, rustig laten voortzetten Gelooven zij inderdaad dat het geduld hunner landgenooten onuitputtelijk is? Het helpt den progessisten weinig tegenover deze remmers hun en avant te roepen. Eén zaak echter schijnt al dit geschrijf en wedergeschrijf van rap porteur cu minderheid uit te werken: op dit oogen bij k gelooft zeker niemand meer in België ernstig aan de mogelijkheid van de voorafgaande overeen stemming. Zelfs de regeering, welke haar stelde als condito sine qua non voor de grondwetsherziening, moet ten volle overtuigd zyn van het onzinnige van haar eisch, want noch de clericalen onderling, noch de liberalen 'onder elkander denkeu eenstemming over het kiesrecht, dat het land moet gegeven wor den. Hoe kan men nu uj^en gelooven aan gemeen overleg. De Russiche bladen verklaren dat de nieuwe aanvallen der Fransche radicalen op het ministerie groote ongerustheid ec ontevredenheid wekken in de rogeeringskringeu. Wat heeft men aan oen bondgenoot? wordt ge vraagd, van wiens beginselen en plannen men nooit een dag zeker kan zijn. Het laatste nieuws zal die ongerustheid niet ver hinderen. Met een meerderheid van slechts 35 stemmen is de minister Rouvier ontkomen aan een nederlaag, welke hy plechtig verzekerd had dat hem zou ge dwongen hebben af te treden. De beer Camille Pelletan was de aanvaller. Hij koos de leening voor hot bouwen van schoollokalen als doel van zijn aanval op het ministerie. „Waarom leent gij uiet zelf, wat ge voor 31 6 pCt. kunt doen," vroeg hij „in plaats van de gemeente te laten leenen en daarbij te waarborgen dat de Staat den interest van 4*/6 pCt. zal betalen Wie heeft belang by deze verkwisting?" Toen kwamen insinuaties en toorn van den minis ter hierover. De heer Pelletan bleef op zijn stuk staan, en eischte een vermindering in het budget van minstens een half milUoen. Door bij de Caisse des Consignations aan te kloppen kou de minister dit It^sparan. De V^amer gaf 240 stemmon aan PelleMn en 275 aau den qjjnister, ofschoon by verklaaya had te zullen gftreden indien hij in hetyangelyk werd g6steld. Er is storïn in dC Inffi'i de Fransche Kamer. De commissie,iJ!foor óe» 1i»itenlandsche aangelegen heden der Hong^rsfelie delegatie kwam.Zaterdag byoen. De talrijke vragert" der verschillende gedelegeerden worden door de minister-president, graaf Kalnoky, be antwoord met het geven van een uitvoerig overzicht aangaande den tegen woord igen toestand. In zyne, ondanks zeker voorbehoud, vredelievende redevoeriug, zeide de Minister in hoofdzaak het volgende „De algemeene toestand boezemt mij voor het oogenblik geen ernstige vrees ie. Het beste bewijs voor mijne verklaring dat ik geen verwikkelingen duchf, is gelegeu in de geringe vermeerdering der militaire crcdieten, welke ik vraag. Indien ik den vrede bedreigd achtte, zou ik een veel hoogere oor- logsbegrooting hebbon aangeboden. De toestand is gelijk aan dien van het vorige jaar, hij blyft onzeker, maar toch wordt do vrede niet bedreigd." De spreker zeide in dit opzicht het gevoelen te doelen van ftden Italiaanschen minister-president Di Rudini en van lord Salisbury. Hij voorziot geen ver andering in don toestand. Oostenrijk zal eene ver standige en voorzichtige staatkunde blijven volgen het zal in voreeniging met zijue bondgeuooten trach ten den vrede te handhaven en te bevestigen. De verklaringen vai: graaf Kalkoky werden toe gejuicht. Graaf Apponyi hield daarop een lange redevoering. Hij laakte de van weinig geestkracht getuigeude po litiek jegens Rusland, tegen welke hij in zeer heftige bewoordingen opkwam. Uit berichten van Brazilië, nog steeds verward on tegenstrijdig, moet men wel opmaken, dat 't met de fraaie republiek, die de ware vrijheid zou brengen, op een eind loopt. President Fonseca krijgt van alle kanten tegenstanders. Verschillende garnizoenen in de provinciën hebbon zijn zijde vorlaien efi men verwacht dat San Paulo, Mina9 Geraes eu Las Ca- taliais 2ich ook tegen hot (iictatoraat zullen verzeilen. Uit Santiago wordt gemold, dat de dictator ernstig ziek is en uit New-York, dat de Re^eerlug van Uru guay troepen naar de grenzen heeft gezonden, daar zij zich over de ongeregeldheden in Brazilië onge rust maakt. van de Makelaars De markt was hoden vast. Loco Tankfust 7.60. Geïmporteerd fust f 7.70. Januari-levering 7.45. Februari-lovering 7.30. Maart-levering 7.25. April- Mei- Juni- en Juli— levering f 7.20. September- en October-levering 1892 f 7.35. November- eu December- levering 1891 7.55. Ie Klasse. Trokking ran Maandag 16 November. No. 13789 4t>0. No. 11792, 18688 200. No. 4290, 8794, 9517, '4473, 20862 ƒ100. Prijzen ran 20 85 2381 5562 7808 10903 14112 16248 18622 209 2450 5667 7947 10934 14178 16258 18627 241 2475 5730 8914 10997 14201 16265 18633 247 2489 5739 8102 11020 14227 16313 18660 274 2503 5740 8106 11045 14323 16421 18662 306 2511 6749 8233 11097 14328 16457 18704 313 2661 6301 6251 11144 14341 16627 18713 328 2635 5903 8266 11151 14367 16663 18766 346 2668 5915 8307 11163 14409 16754 18767 399 2679 E926 8325 11363 14435 16786 18780 423 2747 5954 8401 11667 14448 16857 18801 439 2762 5963 8466 11688 14524 16864 18900 485 2802 6972 8494 11713 14697 16965 18918 503 2816 6043 8563 11746 14664 16980 18993 537 2864 6096 8574 11781 14729 17001 18984 566 2866 6165 8636 11869 14781 17122 19006 613 2908 6169 8662 11933 14785 17146 19024 642 2921 6201 8684 11945 14814 17153 19077 668 3218 6221 86 9 12159 14830 17198 19105 673 3246 6283 8703 12264 14857 17235 19117 686 3255 6285 8735 12302 14927 17266 19131 715 3337 6291 8751 12303 14960 17371 19522 789 33,0 6316 8795 12339 14989 17363 19449 776 3464 6351 8818 12398 14990 17364 19453 778 3581 6390 8928 12402 15008 17408 19503 853 3615 6471 8993 12409 15062 17451 19511 893 3618 6433 9138 12477 15079 17609 19587 943 8620 6520 9179 12482 15093 17633 19588 962 3635^ 6M6 9263 12607 15168 17638 19624 994 3643 668>\ 9354 12611 15297 17877 19661 995 3662 6731 \9366 12621 15324 17688 19665 1047 3731 6732 9406 12711 15326 17718 19766 1054 3755 6736 9433 12721 15356 17773 19862 1091 3759 6751 d437 12774 15422 17805 19974 1132 3834 6168- -9512 12884 15437 17867 19989 1137 3878 8809 9671 12848 15452 17878 20055 1168 3915 683d 9691 12879 15494 17905 20104 1199 3946 6846 9601 12891 15527 17929 20107 1408 4004 6861 9617 12949 15529 17930 20154 1468 4148 6909 9704 13146 15580 17933 20199

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2