TE KOOP. Buitenlandse!! Overzicht. PETKULK(JM-N0TKEKI.\tiF,\ ADVERTENTIEN. 40-Jarige Echtvereniging Nieuwe Kaas-Inrichting Prijstrekking 10 December. 500,000 Mark INGEZONDEN. Cantzlaar Schalkwijk, Ie Hotter dam 26 NOVEMBER 1891. ADVERTENTIEN 9,553,005 Mark KAUFMANN SIMON, dat een aanbod van een paar mannen builen Nij- megen wonende om een stuk lands ten geschenke te geven juist van pas kwam. Daarop moeat echter een huis gebouwd worden. Hoe zou het gelddaai- voor bij elkaar komen Allerlei moeilijkheden deden zich voor, maar God was het, die al die bezwaren deed overwinnen. Langzamerhand kwamen van alle kanten giften in en dank zy veler hulp kwam het huis tot stand. Van dat oogenblik af is de zaak steeds vooruitgegaan, de inrichting bestaat nu uit meer 40 gebouwen terwijl daar thans 1020 weezen verpleegd worden. Een groot aantal oud-weezen be- kleeden in binnen- en buitenland eervolle betrekkingen natuurlijk sommigen in hoogeren, anderen in lageren stand, maar verreweg de meesten kwamen uitstekend te recht. De woesinrichting te Neerbosch is een bewijs hoe veel met God's hulp kan tot stand worden, gebracht Flinke bijdragen en aanzienlijke giften komen jaar lijks in voor de instandhouding, maar ieder die be denkt wat er noodig is om ruim 1000 kinderen te voeden, te kleeden en te onderwijzen, zal begrijpen er steeds veel noodig is, zoodat een beroep op alle weidenkenden, wier hart warm voor de weezen klopt, ten behoeve der inrichting zeker niet misplaatst is Een avond als die van gisteren zal zeker krachtig medewerken om het aantal vrienden der Weosin- richting te Noerbosch te doen toenemen. Bij kon. besluit is benoemd tot notaris binnen bet arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Moordrecht, N. Treurniet, caudidaat-notaris te Bleiswijk. Uit Ouderkerk a/d. IJsel schrijft meu aan de A. Roti. Ct. dd. 23 NovemberEen talrijk publiek vulde heden avond de zaal van het «Wapen van Ouderkerk a d. IJsel", waarin de liberale kiesver- eeniging «Burgerplicht" te Krimpen a/d. Lek en omstreken eene openbare bijeenkomst hield. Te 7 V4 uur opende de voorzitter, de heer P. vau der Hoog, de vergadering met een toespraak, waarin hij wees op de groote beteekenis, die de a. s. verkiezing van een lid vau de Tweede Kamer had, niet alleen voor het district Gouda, maar ook voor de regeering en het geheele land. Het geld hier geene zaak van vóór of tegen dezen of genen candidaal te zijn, maar alleen moet elk kiezer zich de vraag stollen welke candidaat zal de tegenwoordige regeering het meest en het krachtigst steunen in hare pogingen, om in derdaad groote hervormingen tot stand te brengon. Vervolgens stelde spr. aan de vergadering voor, en gaf hij het woord aan den heer Ph. van der Breg- gen van Waddingsveen, den candidaxt der liberalen. Deze ving zyne rede aan met een schets vaa zijn leven en zijnen werkkring, waarvan de hoofdpunten reeds door dit blad zijn medegedeeld. Ten aanzien zijner beginselen was spr. kort maar duidelijk. Met regeeringszaken had hij zich tot heden niet inge laten zijn uitgebreide werkkring schonk hem tot hiertoe geene gelegenheid zich aan de politiek te wijden. Van hem kon dan ook niet worden ver wacht, dat hij zijn zou een man van initiatief. Spr. had echter eon open oog voor de bohoeften van land en volk, en een warm hart voor de liberale staat kunde, die o. m. op haar program plaatste: persoon lijke dienstplicht, leerplicht en belasting-hervorming, welke zaken in hem een krachtig voorstander zouden 1 ▼inden. Hij was vóór persoonlijken dienstplicht, maar met de «meest mogelijke faciliteiten", vóór leerplicht, als voorwaarde van ware volksontwikke ling, vóór belasting-hervorming, een dringende eisch des tijds, waar. naar evenredigheid, te veel wordt opgebracht door den minderen man, te weinig door hen die geld hebben, die rijk zijn. Afschaffing van den aocijns op zout en zeep en vermindering der mutatierechten zouden op zijnen ateun kunnou reke nen. ToejuichingenNa twintig miuuten pauze, waarin het publiek gelegenheid had den heer Van der Breggen te spreken of vragen te doen, werd het spreekgestoelte bestegen door den heer Tak uit Schiedam, die in eene krachtigo improvisatie stuk voor stuk de bekende grieven weerlegde, die tegen de liberalen werden ingebracht. Met feiten en cijfers, aan de regeerings-stukken of aan de Handelingen der Staten-Generaal en dus aan officieele bronnen ontleend, werd de onwaarheid van zoo menige aan tijging in het licht gesteld, en de laster gebrand merkt, waaraan de liberalen van de zijde hunner tegenstanders bloot stonden'. Hij vertrouwde dan ook dat de liberale kiezers in het district Gouda schouder aan schouder ter stembus zouden gaan, om te behouden wat dezen zomer door hen zoo glans rijk was veroverd. Het is waar, zei spr., de heer Havelaar is gebleken een cupabel man te zijn, een eenoog in het land der blinden", maar hy zal zich scharen aan de zijde der politieke tegenstanders, en aldus te toch reeds geringe regeerings-meerderheid verzwakken. Dit te voorkomen, moet het streven zijn aller liberalen. Krachtig gestreden dus, ondanks de macht der verbonden partijen, opdat de regeering zegeprale. Was de met groote opgewoktheid en levendig uitgesproken rede van den heer Tak tel kens onderbroken door de toejuichingen win het publiek, een algemeen applaus loonde hem aan het slot voor den ijver, waarmee hy voor de liberale zaak was opgetredon. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik ge maakt door den heer K. van Walsum Az. te Krim pen a/d IJsel, die den heer van der Breggen eenige vragen stelde op het punt van belasting-hervorming en xlen heer Tak wees op eenige vlekken, die z. i. diens rede ontsierden. In welk opzicht hij echter ook van meening mocht verschillen, rond kwam spr. er voor uit lo. dat hij zich menigmaal ge schaamd had over den inhoud van auti-revolutionaire strooibiljetten2o. dat bij de vaccine een zegen achtte voor de menschheid. Aan de even openhar tige als waardige taal van den tegenstander werd, in zijue repliek, door den heer Tak terocht hulde gebracht. Na repliek van den heer v. d. Breggen, sloot de Voorzitter de bijeenkomst met eeu woord vau dank aan sprekenden hoorders voor hunne be langstelling in de goede zaak, en met een woord van opwekking tot waakzaam- en werkzaamheid op den dag van morgen.» Is oenmaal door een staats man gezegd, dat zijue partij zou overwinnen«al ging het vaderland ook te gronde", de Voorzitter hoopte dat de liberalen zouden zegevieren, opdat het het vaderland welga In een der plaatsen van de provincie Noordbra bant werd eene nieuwe wijze van heffing ingevoord van staangeld op markten. De borekening geschiedde per vierkante meter. De nieuwbenoemde controleur kwam nu in allen ernst in een ijzerwinkel een vierkanten meter be- bestellen(N. B. C.) Staten-Generaal. Tweede Kameb. Zitting van Dinsdag 24 November 1891. De vergadering, tegen 11 uur belegd, kon eerst te I uur doorgaan, aangezien het vereisohte getal leden niet aanwezig *as. Van de kleine ontwerpen lokte alleen, dat, waarby een crediet verleend wordt tot voorbereiding der Staatsexploitatie van het Ombiliënveld, eenige dis cussie uit. Het werd echter met 74 tegou 21 stemmen aangenomen. Tegen vde andere ontwerpen was geen, verzet. In der. laten uamiddag begonnen toen de alge- meene besohouwiugen over de Staatsbegrooting. Twee liberale sprekers, de heeren Poelman en de Kanter, zetten hun standpunt uiteen; de eerste dui delijk zijn meer geavanceerde, doch tot nog toe weinig practische begrippen blootleggende, de tweede zich scharende onder de oude liberale garde. Voor de Rotterdarasohe Rechtbank stond gisteren terecht D. v. W., 38 ja%, houtdraaier te Waddings veen, welke persoon op Zondag 20 September jl. komende voorbij den woning van zekeren V. aldaar en een gouden horloge met dito ketting ziofede liggen op de tafel voor het raam, de openstaande deur inging en beide voorwerpen wegnam. Bekl. verborg die daarna in zijn eigen gr nd onder eene graszode, waar hij ze later aau den veldwachter aanwees. Hoe hij tot die daad gekomen was, kon bekl. niet opheldoren. Eisch twee maanden gevangenisstraf. Voorts stond terecht B. N. 40 jaar, bouwman te Bergambacht, die in niet te beste verstandhouding leefde met zijne buurvrouw de wed. J. K. Hy had haar het recht ontzegd, zich over zijn erf te be geven naar het daarachter gelegen, bij haar in ge bruik zynde land. Toen zij nu op den 23 Septem ber jl. weder zich over zijn erf begaf, werd N. zóó kwaad, dat hij haar moedwillig oen paar gevoelige tegen de boenen toebracht. De mishandelde beweerde van haar huisheer vergunning te hebben om over bekl.'s land te gaan, terwijl deze laatste boweerde, dat het recht aan zijne zijde was. Partijen kregen den raad, deze quaestie in dor minne to schikken of anders over het recht van uitpad de beslissing van deujmrgerlijkon rechter in te roepen. Eisch voor de mishandeling was ƒ10 boete, sub sidiair 10 dagen hechtenis Uitspraak Dinsdag e. k. Voor de rochtbank te Leeuwarden heeft terecht ge- •taau S. G. B., oud 47 jaren, landbouwor te Wiusum in zake dat hij den 19en Sept. 11. melk heeft gele verd aan de roomboterfabriek te OoSlerlittins, wetende dat die vervalscht was. De directeur der fabriek, de heer Haan, had reeds eenigen tijd argwaan en heeft zich toen mei den on- bezoldigden rijksveldwachter Brandsma in een sloots- wal bij bekl.'s land verborgen eerst in den morgen van 18 Sept. tusschen 4 en 5 uur, maar toen was de lucht te betrokken om goed te zien aarna den 19 Sept., en toon zagon zij dat bekl. eu zijn zoon water uit eeno sloot in een emmer schepten en daarin molken. Die molk werd naar de fabriek vervoerd en daar onderzocht het bleek, dat zx, bij bij 24%Cel- oius volgens den lactodensimeter een gelvksoortig ge wicht van 27 graden aanwees. De verdediger had 14 getuigen a décharge gedag vaard, waaronder de heer-n dr. J. Ariens Kappers, leeraar aan de H. B. S. te Leeuwrrden, en de heer Zij wees de invitatie om mij te vergezellen van de hand, antwoordde de graaf. Lijdt Alma dik wijls aan hoofdpijn Jij vraagt dat zoo ironisch. Dat het je onaangenaam treft Welnu, mij was het ook ver van aangenaam, dat ze reeds bij onze eerste samenkomst hoofdpijn voorwendde, om zich in hare kamer terug te trekken. Wellicht een verkoudheid, Kurt! zei Unica geruststellend. Men moet niet aanstonds het ergste vermoeden. Een verkoudheid Koud als ijs was Alma ik had een heel andere ontvangst verwacht. Vol hartelijke deelneming vestigde Unica de oogen op haar broeder en schudde het hoofd, als wilde zij zeggen, dat zij dien sarcastischen toon door niets gerechtvaardigd vond. Ge moet geduld hebben, zeide zij. Alma be mint jehare jalouzie tegen Flora Romberg heeft mij dit duidelijk bewezer. Maar zij heeft waarschijnlijk niet verwacht, dat je aanzoek zoo schielijk zou plaats vinden, en Lieve zuster, je waarnemingen hebben jé op een dwaalspoor gebracht, viel de graaf haar in de rede; het was geen jaloezie, die freule Von Buchenau er toe bracht, Flora Romberg door bijtende opmerkingen te kwenen het was overmoed of zucht tot spotternij, dan zullen wij dichter bij de waarheid zijn. Alma bemint kapitein Von Gronau, ma ar als gehoorzame dochter heeft zij zich aan den il van haar "ader onder. worpen. Als dat zoo was, dan zou ik het weteDAlma had geen geheimen voor my. Er beslaan geheimen, die mon aan zijn bes sten vriend niet mededeelt. Waar is de brief uit Amerika De brief van juffrouw Sandhaupt Wilt ge hem beantwoorden Ge kent mijn zienswijze daaromtrent; ik heb ééns aan een bedelaar een ondersteuning gegeven, en mij daardoor onaangenaamheden berokkendten tweeden male doe ik dat niet weer. Ik wil alleen den brief nog eens lezen. Hij licht op ja schrijftafel. Hebt ge hem zelf daar neergelegd? Ja, hij moet onder den brieven weger liggen. De graaf verliet het boudoir, om zich naar zijn kabinet te begeven. Maar hij zocht onder den brievenweger en onder alle papieren, die op da schrijftafel lagendoch den brief vond hij niet. Hakgstig trok hij aan de schel een oogenblik later trad Daniël binnen. Wie houdt mijn schrijftafel in orde? vroeg de graaf ruw. De kamerdienaar zag zijn meester verbaasd aan. Ik, zeide hijwijlen de graaf had het mij tot plicht gesteld geen andere hand mocht de papieren op da schrijftafel aanraken. W- En is daaraan tot heden stipt de hand ge tijden Om u te dienen. Dan heb ik je te vragen, waar de brief is ge bleven, die hier gelegen heeft, zeide de graaf, en zijne stem klonk scherp en dreigend. Daniël verbleektedeze woorden klonken als een aanklacht, en het was een onteerende aandacht. Ik weet er niots van, antwoordde hij. De gewone uitvluchtMaar mij is deze niet voldoende. De brief heeft voor eenige dagen hier gelegennu is hij verdwenenje zult wel niet willen beweren, dat hy beenen heeft gekregou en aan het wandelen is gegaan? Er zijn nog andere personen in het slot.... Stel geen anderen in een kwaad daglicht riep de graaf. Buiten u zal niemand het wagec, mijn kabinet zonder mijn toestemming te betreden het personeel weet, hoe streng ik dat verboden heb. De oude man had zijn zelfbeheersching terugge kregen hij hief het hoofd op en zag zijo meester met fonkelendon blik aau. Ik weet niets van een brief, antwoorde hij. Het was de brief van een juffrouw Sandhaupt, uit Amerika. Ik ken de dame niet. Je dacht misschien, belangrijke geheimen in dien brief te vinden. Zeg de waarheid 1 Ik heb nooit gelogen. Wordt vervolgd). dr. K. H, M. van de Zande, zuivelconsulent, die als deskundigen verklaarden, dat men uit dat resultaat met den lactodensimeter niet kan oesluiten tot verval- sching, hoogstens lot een vermoeden van vervalsohing kan komen. Verder had de verdediger den 22 Oct. een proef laten nemen door den gemeenteveldwachter od een ar beider en die verklaarden, dat het op de plaats, waar Haan en Brandsma gezeten hadden, niet was te zien. De subs. off. v. justitie, mr. H. Tb. Westenberg, houdt de beschuldiging vol en requireert do veroor deeling van bekl. tot 1 maand gevangenisstraf en aan kondiging van een extract van het vonnis in de Leeuwarder Ct. De verdediger, mr. Jan van Loon, bestrijd het be wijs 011 concludeert tot vrijspraak. De rechtbank heeft bekl. schuldig verklaard en vor- oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en bepaald dat een extract van het vonnis twee malen zal geplaatst worden in de Leeuwarder Ct. op kosten van bekl. Als een staaltje van de verliezen, welke in Deli geleden worden, meldt men van daar dat een der groote maatschappijen op eon in doorsnee tegen 67 oent hot pond verkochte partij van 9000 pakken een ton of vier heeft verloren. I)e briefschrijver voegt erbij dat wel verscheiden ondernemingen zullen moo- ten sluiten of inkrimpen, doch dat dit nog niet dade lijk gunstig op de prijzen zal kunnen werken, daar de oogst vnd dit jaar in elk geval nog zeer groot is, vermoedelyk groot* r dan die van 1890, zoodat dus de afnemers in 1892 te kust en to keur terecht kunnen en geen hoogere prijzen zullen behoeven te bieden. {Java-Bode.) De Russische minister Von Giors is thans te Ber lijn eu daar even kalm ontvangen als te Parijs. Omtrent het doel zijner reis is nog niets uitgelekt. De Franscho Regeering heeft er niet veel eer van dat zij bij nader inzien naar het advies van Clemen- ceau luisterde en een commissie benoemde om in de quaestie van do kolenwerkstakers als scheidsgericht te fungeeren. Op een algomeene vergadering van afgevaardigden van de werkstakers werd besloten met het scheidsgericht van do Regeering zich niet in to latendaarna werd na lange discussie een commissie van vijf leden benoemd voor oen scheidsgericht, zoo als de arbeiders 't wensohen. In die commissie zit ook de beruchte of de beroemde Baely, die op deze wijze weer een groot man wordt in de politiek. De commissie van vijf zal nu afwachten of do mijnei genaars ook een commissie van vijf zullen benoemen en deze bij de eerste vijf om audiëntie komt vragen. Zooals men ziet, wanneer er geen buitengewono omstandigheden zich opdoen, is men van do oplossing nog ver verwijderd. Het door de Regeering bij de Kamer ingediend wetsontwerp tot oprichting van soheidsgerichten be paalt, dut uit patroons en werklieden arbeids- en scheidsgerichtkaraers zullen worden opgericht, waar van de helft door patroons, de helft door werklieden wordt verkozen. Elk dezer Kamers bestaat uit af- deelingen, geëvenredigd naar de uitgebreidheid van de industrie in liet district. Zij beslissen over alle vragen, welke haar met botrekking tot punten van verschil of algemeene arbeidsvoorwaarden worden voorgelegd. Buitendien kunnen deze Kamers ook worden gevraagd om bemiddelend op te treden ten einde het uitbreken van werkstakingen te voorkomen; in dat geval behooreu zij verzoenend op te treden, In Rio de Janeiro is het nu met het gezag van generaul Da Fonsca gedaan. De bajonetten van den dictator bedwongen do ontevredenheid tot dusvere in de hoofdstad, doch ten laatste werd de ontevreden heid over zijn dwingelandij te machtig. Zaterdag avond begon het oproer in de buitenwijken met het opbreken der spoorstaven, do marine koos partij tegen hem en Maandag was de geheele stad in opstand. Het araenaal werd veroverd de ontevredenen bestorm den de bureaux van twee regeeringsgezinde bladen en Da Fonseca werd gedwongen het preidentsohap over te dragon aan den oud-minister van oorlog, generaal Floriano Peixaoto die daarop tot president werd uitgeroepen. De ministers namen hun ontslag en de staat van beleg werd opgeheven. De geheele beweging geschiedde met groote snelheid eu byna zonder bloedvergieten. De censuur op telegrammen is thans gedeeltelijk opgeheven, en dit Reuter-berioht klinkt over het ge heel zeer waarschijnlijk. Wellicht zal dus nu voor ©enigen tijd in Brazilië de rust terugkeeren. De groote vraag zal echter zijn of het krachtige Zuiden zich weder vereenigen wil met het tropische Noorden. Mijnheer de Redacteur In uw blad van Dinsdag wordt de houding van den heer Carrière besproken tegenover de „liberale heeren" by gelegenheid van hot optreden van den heer Gerhard op Zaterdag jl. Daar ik nu, als lid der kiesvereeniging Burgerplicht ook tot de „liberale heeron" behoor, en bij de rede van den heer Ger hard ben tegenwoordig geweest, wil ik gaarne voor mijn persoon, aan ieder die er genoeg belang in mocht stellen, zeggen, waarom ik „den moed heb gemist", zooals de heer Carrière dat vleijend uit drukte, om tegen den heer Gerhard op te treden. Om de eenvoudige reden, dat ik sprekers hoofd be wering „de grondwet is goed, maar er ontbreekt maar al te veel aan haar uitvoering" volstrekt niet anti-liberaal vind. En zouden al veel liberalen zich gedrongt-n gevoelen te opponeeren tegen sprekers verdediging van progressieve inkomstenbelasting en van algemeon kiesrecht, ik zwijg daar liefst over, omdat ik van die zaken slechts weinig studie heb gemaakt, en ik de (wellicht wat verouderde) meening beu toegedaan, dat kennis en ervaring nogal ge- wenscht zijn om iets groudig te beoorileelen en er in het publiek mee te komen. En verder wil ik wel verzekeren, dat, waar ik iets tegen een spreker had in te brengen, ik dat als vrij vruchteloos zou beschouwen in een vergadering, waar strooibiljetten werden verspreid, als dat voor de caudidatuur van den heer Gerhard. Als de heer G. zegt dat hij zijn plicht acht de menscheu over den staatkundigon toestand voor te lichten, en dat hij niet strijdt voor de arbeiders, maar voor het welzijn van het geheel, daar zal ieder wil zulk een gezindheid toejuichen. Ongelukkig is hot strooibiljet met beide denkbeelden in strijd. De spoorwegwet moge af te keuren zijn (ik kan dat niet zoo goed beoordeelen als het bestuur van den bond), zeker is, dat de meeste kiezers niet in staat zijn daarover een gegronde opinie te bezitten, en, daar de bewering niet bewezen wordt, dient ze om de kiezers te bedotten, precies als clerioalen en libe ralen vaak doen. En wat de strijd voor de alge meene belangen betreft, het biljet is daar zeer af- keerig van. Het «volk" moet opgezet tegen «on derdrukkers eu uitzuigers." Disraeli heeft een tref fend verhaal geschreven over «Twee volken", do ge goeden en ontwikkelden tegenover de misdeelden, 1 die als vreeraden tegenover elkaar staan. Nu een geest vau verbroedering (nog maar sporadisch, dat weet ik wel) gevaren is iu hen die door het lot hooger geplaatst zijn, trachten zij, die denken of handelen als de stellers van het biljet, dien geest van vervreemding uan te blazen tot een geest van vijandschap. Het doet mij van harte leed den heer Gerhard in verband te moeten brengen met dit papiertje. Nu ik er toch over spreek, kan ik cr bijvoegen, dat de bewering omtrent het weigeren van «Ons Gonoegen" niet bewezen en die omtrent den heer van der Breggen gelogen is. Deze heer kan uit stekend zijn woord doen, gelijk ieder weet die de kiesvergaderiug van Burgerplicht heeft bijgewoond, en over een «boer" zouden heeren stellers denkelijk juichen, zoo hij hun candidaat was. In dank, Mijnheer de Redacteur, voor plaatsing, heb ik de eer te zijn UEd. dw. Dr. R. STAVENISSE de BRAUW. van de Makelaars De markt was heden onveranderd. Loco Tankfust 7.60. Gnimporteord tust ƒ7.70. Januari-levering 7.45. Februari-levering 7.30. Maart-levering 7.25. April- Mei- Juni- en Juli- leverinv 7.15. Augustus-levering 7.20. Septem ber, October, November on December-levering 1891 7,55- G. A. D. J. GABRY A. H. KARREWIJ. Voor de deelneming en belangstelling bij het plotseling overlijden van onzen Broeder betuigen wij onzen dank. MARTs. J. BODMAN. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij ziekte en overlijden van Mej GRIETJE MOGEN DORFP-Trijbits, betoigt de Familie haar innigen dank. BOTERFABRIEKNieuwe LaaD te Delft. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou- vantenworden dadelijk opgezonden door het Advertentie-Bureau van A. BRINKMAN en ZOON, te Gouda. als hoofdprijs in het gelukkigst geval biedt de nieuwste groote (ieldverlotiilg, die door do Hooge Kegeering van Hamburg goedgekeurd en gewaarborgd is. De voorcieeligo inrichting van het nieuwe plan bestaat daarin, dat in den loop van slechts wei nige maanden in 7 vei lotingen van 100,000 loteil 50,200 prijzen, bedragende ter volledige beslissing zullen komen; daaronder zijn kapitale prijzen van eventueel 500,000 bij uitnemendheid echter Hark 1 prijs 1 prijs 1 prijs I prijs I prijs 1 prijs a M. 300,000 8 prijzen a M. 15000 a M. 200,000 26 prijzen a M. 10000 a M. XOOjOOO 56 prijzen a M. 5000 a M. 75,000 106 prijzen a M. 3000 a M. ^70,000 203 prijzen a M. 2000 a M. 65,000 6 prijzen a M. 1500 2 prijzen a M. 60,000 606 prijzen a M. 1000 1 prijs a M. 55,000 1060 prijzen a M. 500 1 prijs a M. 50,000 30930 prijzen a M. 148 1 prijs aM. 40,000 17188 prijzen aM 300,200 1 prijs aM. 30,000 150,127,100,94,67,40,20 De aanstaande eerste prijstrekking dezer groote door den Staat gewaarborgde [Geldverloting is ambtswege bepaald, plaats te hebben op den 10 DECEMBER e. k. en kost biervoor 1 geheel origineel lot slechts M. 6 of 3.60 1 half «3 1.80 1 kwart li/g„ 0.90 tegen toezending van bet bedrag in bankpapier of per postwissel. Alle commissies worden onmiddellijk met de grootste zorgvuldigheid uitgevoerd, en ieder spe ler ontvangt van ons de met het wapen van den Staat voorziene ülïgilieele Loten zelf in handen. Bij iedere bestelling wordt het vereischte offi cieele plan, waaruit de verdoeling der prijzen op de verschillende klassen, alsook de betreffende iuleggelden te vernemen is, gratis bijgevoegd en zenden wij aan onze Begunstigers onaango- vraagd na elke trekking de officieele lijsten. Do uitbetaling der prijzen geschiedt steeds prompt onder waarborg van den Staat en kan door directo toezending of ook naar verkiezing der Belanghebbenden in alle grootere plaatsen van Nederland bewerkstelligd worden. Ons debiet is steeds door het geluk begunstigd en onder vele andere aanzienlijke prijzen hebben wij meermalen volgens officieele bewijzen de eerste Hoofdtroffors verkregen en onze Begunsti gers zelt uitbetaald o. a. Mark 250,000,100,000, 80,000, 00,000, 40,000 enz. Het is te voorzien, dat bij deze op den hecht- sten grondslag gevestigde onderneming van alle kanten op eene zeer werkzame deelneming bepaald kan worden gerekend, men gelieve dei halve, wegens do roeds op handen zijnde trekking alle orders ten spoedigste rechtstreeksch te zenden aan Bankiers en Geldwisselaars in Hamburg. P. S. Hiermede danken wij voor het vertrouwen ons tot hiertoe geschonken, en daar wij bij het begin der nieuwe verloting ter deel neming inviteeren, zullea wij ook voor het vervolg bemoeid zijn door een stipte en reëele bediening de tevredenheid van onze geëerde Begunstigers te verwerven.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2