Buitenlandse!) Overzicht. Kantongerecht te Gouda. 338"° Staats-loterij] van tan alle Kamerleden, zelfs fan zijn politieke tegen standers. De zitting van gisteren, die eerst half twee een aanvang nam, begon met de beëediging Tan den heer Havelaar. Na deze plechtigheid werd de nieuwe afgevaardigde van Gouda door leden van alle partijen hartelijk verwelkomdzelfs door den heer Goeman Borgesius; óók door zyn opvolger aan het Departement van Waterstaat, den Minister Lely, en door de heeren Tak on van Tienhoven. De heer Havelaar nam plaats naast den heer Van Ve'.zen, in de bank vóór de heeren Beelaerts en De Geer. Staten-G eneraalTweede Kamer. Zitting van Woensdag 2 December 1891. De heer Schreifiemacher was wel niet de hold van den dag, maar nam toch een groot deel van den be schikbaren tijd in beslag. Zijne interpellatie gold de garnizoeii8verraiudering te Maastricht. Hij trachtte dat vertrek van óén bataillon infanterie op te blazen tot een feit, waarvan de bloei van Limburgs hoofd stad afhankelijk was. 't Garnizoen is de kurk, waarop Maastricht drijft (volgens dr. Schreinemacher); de kleinhandel is in zak en asch de burgerij, die op zoo goeden voet staat met de militairen, is in diepen rouw gedompeld. In één woord, 't was droevig. Jamirer dat de spreker alleen het oog hield op het bijzonder belang van Maastricht en zich niet tot het algemeen landsbelang kon verheffen; trouwens hij sprak .alleen voor zijn kiezers, daar hij bij voorbaat vertuigd kon zijn dat de minister van oorlog onverbiddelijk moest zijn. Zulks bleek ook uit het ant woord van den heer Seyffardthet is slechts de uitvoering van het sedert 10 jaar beraamde dislo catie-plan, dat in 's lands belang is vastgesteld Maastricht heeft er sedert jaren op kunnen rekenen. Van den minister is geen voorstel tot int-ekking van het gewraakte besluit te wachten. By Buitenlandsche Zaken (hoofdstuk III) kra men hoofdzakelijk twee quaestiën ter sprakehet herstel eener missie bij den Paus en de Fransche tarieven in verband met de tractaten. De heeren Michiels vau VerduiDen en Van Nunen drongen op een gezantschap bij deu H. Stoel aan en wel met het oog op het staatsbelang. De heer Vau Knrnebeek had geen moeite aan te toonen dat inderdaad, al mocht het herstel der missie den Ka tholieken aangenaam zijn, geen staatsbelang, ja zelfs geen Katholiek belang dat herstel eischte, dat hij om het demonstratieve karakter vooral zou afkeuren. Ten opzichte der handelstractaten werd der Be geering voorzichtigheid nangeraden tegenover Frank rijk, nu een modus viveudi, van die zijdo voorge steld, de eerstë stap zal zijn op den te volgen weg der tariefwetgeving. Men weet, dat Frankrijk bij wijze van voorloopige regeling zijn minimum-tarief wil toekennen aan die landen, die Frankrijk als de meestbeguustigde natie behandelen. Niet ten ou- rechte wees de heer Sanders er op, dat, het een zonderlinge wijze om een status quo te handhaven mag heeten. als men behoud van voordeden van den kant der andere Mogendheden vraagt en tegelijk tegenover die Mogendheden het conventioneel tariof zoo belangrijk verhoogt, als deze spreker met treffende voorbeelden aantoonde. Zoowel hij als de heer Van Karnebeek rieden aan niet te snel toe te happen. Oppervlakkig zou men wel zeggen, dat het mini mum-tarief toch altijd nog beter is dan het maxi mum-tarief. Maar het verschil is uiterst gering en in het te spoedig toegeven aan een voorgeslagen l schikking steekt gevaar. Het schijnt geraden de kat uit den boom te kijken, en inmiddels geeD wapeu uit handen te geven, naar de heer Van Karnebeek waarschuwde. De beraadslagingen beloven zulk een omvang aan te nemen, dat reeds een dreigemeut met een avond zitting kwam. Dinsdagavond werd door de politie te Delft aan gehouden en gisteren naar het huis var. bewaring te 's-Hage overgebracht Th. J. P., oud 25 jaar, ge- gageerd fuselier van het O.-Ind. leger, die zich uitgaf voor jhr. Taets van Amerongen, le luit.-kwar- tiermeester van het O.-I. leger, met verlof, onder diens naam een kamer bad gehuurd, bij een winke lier een phaotasiehoed, een paar da«sen, eeuige fronts en manchetten zich had aangeschaft en van een der boekdrukkers 100 visitekaarten had gekocht met zyn jonkheers-titel. Hij had zelf de brutaliteit zich op een bal te laten introduceeren on van een heer geld te leenen, voorgevende dat hij slechts in het bezit was van Oost-Indisch geld. Ook heeft hij getracht een kleermaker voor een pak kleeren op te lichten, doch deze was zoo verstandig, alvorens tot de levering over te gaan, de politie om raad te vragen. Het schijnt, dat er onder de beien, hoe goed ge regeerd zy ook schijnen te worden, toch georguuiseerdo misdadigersklassen zijn dieven en roovers. Som mige van die roofzieko bijen gaan iu sterko benden eene bijenkorf bestormen en plunderen. Na de slach ting, die zij hebben aaugericht, nemea zij al den voorraad mede. Er zijn bijenkolunies, die nooit werken, maar alleen van roof en moord leveu. Ook zijn er dieven, die ongemerkt in vreemde bijenkorven kruipen, om honig te stelen. Als het hun gelukt, komen zy Tater bij zwermen terug, breken de bewaarplaatsen van don honig open en maken deu inhoud buit. Maar het merkwaardigste is, dat die bijen, volgens Buchner, kunstmatig voortgebracht kunnen worden, door de larven te voeden met honig vet mengd met brandewijn. Om de woorden van den natuuronderzoeker zeiven te bezigen «Evenals de menscheu, worden bijen de slachtoffers van hunne zucht naar sterken drank, die op hen donzelfden uadeeligen invloed heeft als op ons; zij worden opgewondeu dronken eu wjrkeuniet meer. Als zij gebrek lijden, vervallen zij, evenals de menschen, van de eene ondeugd in de andere, en eindelijk geven zij zich over aan rooverij, plundering en geweld." Algemeen wordt melding gemaakt van de «influenza" die iu veel landen weer onrustwekkend optreedt Prof. Leyden en dr. Guttm^nn, te Berlijn, verzoeken dringend heeren medici, mededeeling te doen aan deu «Verein fiir innere Mediciu" aldaar van de plaat sen, waar de ziokte optreedt, en het karakter, dat zij vertoont, ten einde tot nauwkeurige vergelijking met de gedane .waarnemingen van twee jaar geleden te geraken. Vooral in Frankrijk neemt zij geducht toe. Vrijdagavond voerde het tooneelgezoischap der heeren Van Lier te Apeldoorn «Oom Brasig" op. Nauw was het vierde tafereel ten einde, toen de artisteu het bevel van het hoofd der gemeentepolite ontvingen, zoo meldt de N. Ap. Ct., dat de voor stelling 11 uur raoesi zijn geëindigd. Het gevolg l hiervan was, dat het publiek slechts een klein gedeelte van de twee laatste tafereelen te hooren kreeg, welke aanmerkelijk bekort met groote baast werden afge speeld. Thans is verschenen het eerste nummer van Be Nederlandsche Visscherij, orgaan voor de zee- en ri vierviescherij in haar geheelen omvangonder redactie van H. Cornolissen te Monnikendam. Medewerkers zijn de heeren: C. J. Botiemanne Mzn., B. Derattier, G. Dirkzwager Mz., G. A. Teu Houten^ dr. C. Ker- bert, C. J. J. H. van Kempen, dr. Leo de Leeuw, dr. Th. W. vau Lidth de Jeude, T. A. O. de Ridder en mr. F. J. M. A. Roekers. Aan het politie-bureau aan de Pauwensteeg te Rotterdam werd kennis gegeven, dat eene mieder en zoon in hoogst arraoodigen en ziekelykeu toestand zich bevonden in hunne bovenkamer iu pand no. 18 aau het Spinhuiswater. Bij onderzoek bleek dat beide personen zich geruimen tijd vau de wereld hadden afgezonderd en van de door hen bewoonde kamer niet afkwamen do deur hielden zij steeds zorgvul dig gesloten.* Zij leefden vau eten dat hun soms door de buren door eene opening in het beschot werd toegestoken. De politie verschafte zich toegang. In het ver trek vond men niets anders als een hoop lorren, waaronder de bewoners, die nagenoeg van kloederen waren ontdaan, sliepen. De kleur van hun huid was niot te onderkennen onder do laag vuil die er op lag. Zy waren nagenoeg wezenloos en toonden zich menschenschuw. Per ziekenwagen werden zij naar het Ziekenhuis overgebracht. In het graafschap Dorset is een boer overleden, die eenigen tijd veel van zich deed spreken. Deze boer, Hammeit genaamd, is 60 jaren geleden de lied er geweest van de boeren, die tegen de invoering der landbouwmachines protesteerden.Aan het hoofd van goed georganiseerd»? benden liep hij de boerde rijen nf en vernielde alle machines, die er gevonden werden. Krachtig moest de Regeering optreden, en sterke troepenafdeelingen werden gezonden, om de ongeregeldheden tegen te gaan. De voornaamste aanvoerders werden gevangenomen Hararaett en twee zyner medeplichtigen werden tot levenslange depor tatie veroordeeld. Veel petities werden aan de Regeering gezonden, om hunne invrijheidstelling te verkrijgen, totdat zij eindelijk na eenige jaren op verzoek van lord Russell, werden vrijgelaten. Ham- raott was 80 jaar en leefde sedert geruimen tyd in het werkhuis te Dorchester. Op welke manier de zoogenaamde kwartjesvinders trachten h'in slag to slaan, blijkt uit het volgende. Een te Rotterdam wonende schoenmaker kreeg be zoek van een persoon, gekleed als heef, die hem eene groote bestelling deed, doch voor nadere be spreking was het noodig, dat de schoenmaker naar Amsterdam overkwam, ijiieraan werd voldaan, en aan hót station aldaar werd hij do^r bedoelden per soon opgewacht, die hem bracht naar eón bierhuis. Twee personen zaten aldaar aan een tafeltje om grof geld te spelen, doch hoeveel moeite men ook aan wendde, de schoenmaker had geen lust om aau het spel deel te nemen. Hij kreeg achterdocht, en er vielen eenige woorden. Op een gegeven oogenblik was de persoon, die met den schoenmaker onder- ik mijn netten naar zijn zoon uitgeworpen heb, om do vrouw van een rijkeu bankier te worden. Wat gij daar beweert, is ver van steekhoudend. Ik zeg u dit uit innerlijke overtuiging een voorweudsol te vorzinneu komt niet in mij op, ver- volgende Fanny. Ik ben te trotsch om vernederingen te verdragen, die" ik niet verdiend heb. Ziet juffrouw Romberg niet met minachting op mij neer? Wat geeft haar het recht daartoe? Waarschijnlijk uitslui tend de vrees, dat ik haar schoonzuster zou kunnen worden. En daardoor laat gij u afschrikken? vroeg Paul verwijteud. Een goed menscli weet steeds nauwgezet zijn plicht te betrachten. Het geluk ligt voor u, en gij trotseert het mrt een alleszins laak bare hardnekkigheid. Beer van het geluk te pro- fiteeren.... Dat is alles goed en wel, zeide Fanny, maar de fraaie theorieën der dichters nemen in de praktijk meestal een geheel anderen vorm aan. Maar laten wij dit gesprek staken: het verdriet mij. Het jonge mensch stond opook deze poging had schipbreuk geleden nog meer woorden te verspillen zou te vergeefs zijn geweest, en bovendien was de, tijd zeer beperkt; hy moest zich voor het vertrek nog verkleeden, en de trein wachtte niet. Fanny bleef, in gepeins verdiept, zitten; de dans had een aau vang genomen, maar zij nam er geen deel aan. Het viel haar uitermate moeielijk, al die pogin gen tot verzoening af te wijzen; zij beminde Theo- door nog altijd, maar zij kou hom niet vergeven. Zij had hem. vertrouwd en op zijn woord gebouwd, en wat was het loon van hare liefde geweest Woordbreuk en bedrog; de trots en zelfzucht van zijn vader waren krachtiger geweest dan hare liefde en de achting voor zichzelveu. En nu verlangde hij nogmaals vertrouwen van haar? Zij kon aan dit verlangen geen gevolg geven; zij kon niet gelooven, dat hij dit vertrouwen niet nog maals zou teleurstellendaarom was het beter, dat hun wegen uiteenliepenna zulke bittere ervaringen mocht het verstand niet weder naar de stem van het hart luisteren. Qok Theodoor danste niet; zy zag zijne blikken haast onafgewend op zich gevestigd, en reeds dacht zij er over, welke reden zij zou voorwenden, om zich ta kunnal verwijderen, toen hij plotseling voor baar^ond. M a^Kunt Jij die kwelling nog langer verdragen, Fanny? vroq^hij zacht. Mijn geweten doet my geen verwijten, ant woordde zij met gedwongen kalmte. Gy zijt wreed. Twijfelt gij aan de waarheid mijner woorden Hoe kon u dat? Gy hqbt het recht, mij dit ten antwoord te geven, en^iet is niet uw schuld, wanneer, het mij kwetst. ^Hleb ook geen recht, van u/Ce eischen, mij vrede WflKvensgeluk terug te geven.' Als gij die verloren hebt, dan Dan treft de schuld mij alleen gij hebt ook daarin gelijk. Maar zoo groot is geon schuld, dat niet een edel hart haar .vergeven en vergeten kan; kweek de hoogste en schoonste aller deugden, Fanny; ik zal u daarvoor danken zoolang ik leef. Ik heb u vergeven, autwoordde Fanny, het gelaat afwendende, om zijn blik niet te zien', en ik tracht onophoudelijk, het verleden te vergeten zooveel te pijnlijker is het mij, dat ge er mij altijd weder aan herinnert. Ik kan niet anders: ik gevoel te diep, wat ik ver loren heb En gij moest nu eindelijk de overtuiging ver kregen hebben, dat het onherroepelijk verloren is. n Is de ^liefde in uw hart werkelijk uitgedoofd? Ik kan het niet gëlooven, wanneer ik er niet aan twijfelen moet, (lat gij mij waar en innig bemind hebt, Hoe vaak hebt ge mij gezegd, dat ge nimmer zonder mij zoudt kunnen leven ik geloof nog aan de waarheid dier woorden. Verlaat mij, verzocht Fanny ontroerd, Niet voordat ge mij gezegd hebt Spaar„mij. Men let reeds op ons hoe licht kan men yemoedons oppqfbn. 4 Sta mij dan toe, dat ik u bezoek. Ik kan u die toestemming niet Jgeven. Gij willet nietVermoedt ge niet Wordt vervolgd.'] handeld had, verdwenen. De schoenmaker kon onver- richterzake huiswaarts gaan. Uit Japan wordt de dood gemeld van pater Teste- vujkle, die met recht de japansche pater Damianus werd genoemd, want zooals de laatste in Hawaï, zoo wijdde pater Testevuide zich in Japan aan de verple ging der melaatschen. Aanvankelijk bezocht en ver troostte hij eenige dier ongelukkiger], maar spoedig kwnm hij tot de overtuiging, dat huu lot niet te ver beteren was, zoolang zij niet in een ziekenhuis ver pleegd werden. Doch een hospitaal voor melaatschen bestond in Japan niet, en de gewone ziekenhuizen namen zulke lijders niet op. Daarom wendde hij alle pogingen aan tot de op richting van zulk e»n gasthuis, en zijn plan vond bijval onder de bevolking. Er kwam zooveel geld, dat op de helling van den beroemden berg Fujii een ziekenhuis kou gebouwd worden. Sedert eenige jaren is dit hospitaal in vollen gang. Bovendien bewerkte het gegeven voorbeeld, dat eenige japansche men- schenvrienden vervolgens nog twee dergelijke inrich tingen stichtten, zoodat nu, in 't geheel drie gast- huizen voor melaatschen in Japan bestaan. Maar de overspannende werkzaamheden des pators ondermijnden zijn gezondheid. Hij ging, om gene zing te zoeken, naar Hongkong, waar hij eclitei onlangs overleed. Heden worden de met Oostenrijk, met Italië en met België gesloten handelsverdragen bij den Duit- schen Bondsraad overgelegd en vermoedelijk Maandag zal de Rijksdag met die stukken kennis maken. De Rijkskanselier Caprivi zal, naar verzekerd wordt, een groote rede houden tot toelichting van de verdragen,. De meerderheid van den rijksdag wil verhinderen, dat de verdragen naar een commissie worden verzonden. De algemeene beraadslaging zal echter van langen duur worden. Men betreurt 't nog altijd, dat de hoofdbepalingen niet vroeger zijn gepubliceerd om den Afgevaardigden tijd to geven tot onderzoek en na denken. !pe Zweedsche regeoring zou, volgens bericht aan de Votoizche Zeitung, voornemens zijn in Januari in den Rijksdag voorstellen te doen tot vermindering der invoerrechten op graan en andore levensmiddelen. Dit bericht baarfc eenige verwondering. Men weet namelijk, dat de meerderheid der ministers eu vooral de nieuwe minister-president Boström protectionisten zijn. De ministers zouden echter van'meeni-ng ver anderd zijn, sedert de ellende, die onder den arbei dersstand heerscht, dag aan dag meer iu het licht treedt. Hieraan 2ou het ook te danken zijn, dat koning Oskar zich onlangs, toen hij eene deputatie vau werklieden te woord stond, op zoo stellige wijze ten gunste van vrijen handel durfde uitlaten. De meerderheid der Tweede Kamer is tegen de beschermende rechten en zelfs in de Eerste Kamer gelooft nkn een voldoend aantal stemmen te kunnen verkrijgen voor voorstellen, die de regeoring in dien ziu voornemens is te doen. Er is nog een andere waarschijnlijkheid voor d9 waarheid van het bericht. Gemeld wordt nl. even- eeus aan het genoemde Berlijnsche blad, dat dr. Herslow. de leider der anti-beschermingsgeziude meeiderfieid in de Tweede Kamer, tot voorzitter daarvan zal worden benoemd in plaats van deu pro- teotionistischeu voorraaligeu voorzitter, die in de Eerste Kamer is gekomen. Aan zijn politieke tegenstanders - heeft de heer Gladstone een ondeugende terleurstelling bereid. Zaterdag hield Gladstone twee politieke redevoe ringen te Liverpool en Zondag las hij als gewoon lijk op Ha werden de gebeden en was goed bij stem. Voor tijd en wyle mooten alzoo de cqnservatieven nog hun lioop opgeven, daar bet hun evenmin schijnt te zullen-gelukken Home Rule als den grooten libe ralen leider door platonische wapenen te dooden. Inzijueeer8terede wederlegdede heer Gladstone het geen lord Salisbury te Birmingham tegen de liberalen bad aangevoerd, dat dezen nl. voorstelden Home Rule aan Ierland te geveu op hetzelfde oogenblik dat Frank-' rijk, Spanje Italië en Duitschland naar grootere een heid streefden. De heer Gladstone antwoordde, dat men in Frankrijk zich juist beklaagd^ over het te streng ^doorgevoerde stelsel van concentratie en dat men de eenheid van Italië had grondgevest om zich te ontslaan van een aantal slechte regeeringen. Wat Duitschland betreft, de liberalen vragen voor Ierland niet eenmaal de vrijheden en rechten, die elke bondsstaat in het Duitsche rijk geniet. Lord Salisbury, meende do spreker, scheen niet op te merken wat er gebeurt binnen het Britsche ,rijki Toen hij, Gladstone, nog een jonge man was, «tonden alle Britsche koloniën onder het beheer van Davning-Streetsedert dien is echter aan elke kolonie autonomie en meer zelfstandigheid geschouken dan Ierland vraagt. «Nadrukkelijk verklaarde hij voor een I onwaarheid de bewering, dat de liberale party Home Rule zoekt te verduisteren, - Heme Rule blyft de libe- rale leuze,bij de aanstaande verkiezingen. Wat echter de solidariteit der liberale partij bij de aanstaande verkiezingen voornamelijk bedreigt is de arbeidersquaestie. Gelijk men weet, onderschrijven do radicalen het programma der arbeiders geheel, uitge zonderd de clausule vnn den normalen arbeidsdag. Hier ligt de steen des aanstoots, welke mogelijk een sanun- gaan der Gladstonianen, op dit punt zelf onderling verdeeld, met die arbeiderspartij bij de aanstaande verkiezingen verhindert, of althans slechts gedeelte lijk zal doen plaats vinden. Ook het arbeiders-vraag stuk roerde de heer Gladstone Zaterdag aan iu zijn tweede redevoering, doch hij bepaalde zich hier tot eeu van die oratorische kunsttoeren, waarin de libe rale grijze staatsman zulk een meester is. Hij trad' uiet in een uiteenzetting van do beginselen der liberale paitij op dit punt, hij vergenoegde zich met het uiten van de hoop en het vertrouwen, dat alle moeilijkheden tusschen kapitaal en arbeid nit den weg zouden ge ruimd worden, en zoo ook tusschen de liberalen en de arbeiders. Wie wil het den heer Gladstone niet helpen hopen, al schijnt zijn optimisme hier ook buitengewoou groot. Intusschon blijven de partieele verkiezingen aan leiding geven tot kansberekeningen voor den aanstaan den beslissenden slag. In East Dorsed vond Vrijdag een verkiezing plaats tervervanging van deu overleden conservatief. Ook thans zegevierde de conservatieve candidaat, doch zijn meerderheid over den liberaal was sedert den uitslag in 886 voor de helft ver minderd. Ten gevolge van overlijden ziju wederom twee nieuwe verkiezingeu in Ierland noodzakelijk te Mid- Armagh on te Waterford, het eerste district vertegen woordigd door een tory, het tweede door eeu parnel- list. Te Waterford verwacht men eene nieuwe hef- tigen strijd tusschen de fracties der Iersche nationale partij, eene herhaling van de verkiezing te Cork. I N GMB ZONDEN. Mijnheer de Redacteur De heer Carrière maakt het mij onmogelijk de discussie met hem voort te zetten. Het is nu Me tweede maal dat hij mijn woorden verkeerd verklaart. Eerst vertaalde hij mijn weigeren om over zekere onder werpen'een beslissend oordeel te vellen met «er niets van weten," nu weer beschuldig* hij mij van tegen hem en zijn geestverwanten een aantijging te hebben go- richt, als zouden zij het volk zeggen, dat zij Deter waren dan kapitalisten. Het moet toph voor ieder duidelijk zijn, dqt ik wilde zeggen, dat de wijze waarop men veelal tot het volk spreekt, het steeds beschuldigen der kapitalisten, zonder to wijzen op de algemeene menschelijke zwakheid, aan de menschen den indruk moet geven, dat zij cloor een slechter soort van wezens onderdrukt worden, 't Is wel rao- gelyk, dat op die zwakheid wel eens gewezen is door de raanneu der Volkspartij, maar in den regel gebeurt dat niet. Vindt de heer C. met mij dat de omstandigheden .hier veel schuld hebben, dan verheug ik mij daarover, en hoop, dat hij voortaan anderen in dien geest moge inlichten. Hierbij zal ik het dan laten, Mijnhee^ de Redac teur; want de heer C). vergunt mij niet eens mijn schrijven in te richten, zooals ik wil. Ik mag de geschiedenis er niet bij te pas brengen. Zou dat zijn, omdat hy er «niets van af weet," of omdat hij meent, dat de keifnis der geschiedenis onverschillig is voor hqt verstaan van het tegen woordige U dankende voor Me verleende plaatsruimte, blijf ik - UEd. dv., Dr. R. STAVENISSE de BRAUW. Zitting van 2 December' 1891. Het als reiziger by het opvragen der plaatsbewijzen door een spoorwegbeambte niet in het bezit zijn van een behoorlijk plaatsbewijs voor de afgelegde reis D. B. te Gouderak tot 3 of 3 dagen hechteuis. Zonder vereischte vergunning verkoopen van sterken drank in het klein R. A. huisvrouw van P. C. H. te Goud* tot 10- of-5 dagei* hechtenis. 1. het toelaten dat in zijne woning «onder de ver eischte vergunning sterken drank iu het klein wordt verkocht. 2. zonder vergunning van den Burgemeester houden van eene voor het publiek oponstaando muziekpartij P. C. H. te Gfuda tot eene geldboete van'/ 10 of 5 dagen hechtenis en tot eene geldboete van 5 of 2 dagen -hechtenis. Het doen verrichten van arbeid door een kind be neden 12 jaren oud M. van der W. te Moordrecht tot f" 2 of dagen hechtenis. Als schipper van een vaartuig tusschen zoqs onder en q.Jgang, dat vaartuig niet voorzien hebben van een helderlichtende lantaarn J. van F. te Goude rak tot 3 of 2 dagen hechtenis. Rijden met een kar bespannen met houden niet voorzien, van muilkorven W. H. te Nieuwerkerk a/d IJssel tot 8 of 1 dag hechtenis. Het te Gouda werpen van asch en vuilnis op den publieken weg P. V. tp Gouda tot 1 of 1 dag hechtenis. Het te Gouda dryven van meer dan 10 runderen te gelijk door de kom der gemeente G. van V. te Nieuwerkerk a/d IJssel tot 2 of 1 dag hech tenis. Het te Gouda zonder vergunninz van Burgemeester uitoefeuen van het beroep van straatmuziekant P. M. te Ulrecht tot f of 1 dag hechtenis. Alsvoren op 2 verschillende tijdstippen gepleegd M. A. H. te Gouda tot 2 boete elk van 1 of 1 dag hechtenis voor elke boete. Openbare dronkenschap. M. M. zonder bekende woonplaats J. L. eu J. B. te Gouda, H. H. te Waddiuxveen, E. L. H. te Haastrecht, A. P. te Gouda, F. de Br te 's-Her togenbosch, D. F. te Gouda en J. H. K. te Abcoude allen tot t boete of 2 'dagen hechtenis: Openbare dfoukenschap gepleegd bij le herhaling. 3. S. te Gouda tot 3 dagen hechtenis. Openbare dronkenschap gepleegd bij 2e herhaling. J. S. zonder bekende woonplaats tot 2 weken hechtenis. Allen zijn tevens veroordeeld in do kosten ver haalbaar by lijfsdwang van I dag. 2e Klasse. Trekking van Donderdag 3 December. No. 18068 10D. Prijzen 30. 49 3564 6187 9717 12172 13629 1556'1 18815 515 3776 6514 9862 12512 13824 159 3 19059 701 3910 6560 f0187 .12559 13930 17009 19124 726 3920 6579 10496 12666 13995 17138 19306 803 4099 6783 10519 12770 14261 17:71 19433 878 4537 8634 10588 12867 14338 17400 19473 2028 4663 8747 10^70 128 6 14364 17534 19954 2168 4771 8774 11066 12918 14452 17619 20169 2194 5508 8817 t1263 13011 14573 17672 20362 27'2 5632 9118 11444 13103 14784 18040 20436 2964 5710 9197 11682 13162 14854 18515 20463 3174 5877 9360 12092 13618 14973 18778 20741 3304 6085 9691 Vorige lijst No 4541 mil. 4551. MARKTBERICHTEN. Gouda, 3 December 1891. Granen wederom mot ruimer aanroer, zoodat we der een meer of mindere verlaging moest worden toegestaan, om te kunnen verkoopen. Tarwe Zoeuwsche 9.50 a 10.'Mindere dito/8.75 a 9.25. Afwijkende 6.25 a 7.25. Polder 7.75 a 8.75. Roode 7.75 a 8.50. Angel 8.75 a 9.25. Rogge: Zeenwscbe 7.75 a 8.50. Polder 7.a 7.50. GerstWinter 5.25. a 5.80. Zomer 5.a /'5.60. Che valier t 6.— a 7.Hav(jr per heet. 3.60. a 4 50, per 100 kilo 8.—. a 8.50 Hennep zaad. Iolaudsch 8.75 a 9.Buitenlandaoh 7.75 a"/ 8.Kanariezaad: 7.75 a 8,75. Boonen: Brujuo boonen 12.a 13.25. Witte boonen,/ 7.—. a 10.—. Paardenboonen 7.— a 7.50. Duivenboonen a 7.60.4/ 780 Efivten kokende 12.60 a 13.25. Buitenlandsche voererwten per 80K.G. 8.al 8.40. Maïs per 100 kilo: Bonte Amerikaanscbe 'f 9.20 a 9.80. Cinqunntitie 9 25, a 9.50. Veemarkt. Melkvee veel aanvoer. Handelen prij- 1 zen traag.' Vette varkens, goede aanvoer, handel matig, 19 a 22 ct. per half K.G. Biggen voor Engeland, goede aanvoer, handel flauw, 15'/, 16'/, ct. per half K.G. Magere Biggen, goede 'aanvoer, handel matig, 0.40' a 0.80 per week. Vette schapen, goede aanvoer, handel matig 16 a 22. Nuchtere kalveren, goede aanvoer, handel vlug 4.— a 12.—. Graskalveren, eenige aanvoer, handel matig, 25 a la. Aangevoerd 34 partijen kaas, hmldel zeer vlug. Eerste qualileit 29.— a f 31.tweede quv" liteit 25 a 28.—. Zwaardere hooger in prijs. Noord-HoUar.dsrhu 29.a 31.—. v Boler, goede aanvoer, handel vlag. Goeboter f 1.45 a f f.55 per kilo» Weiboter 1.25 a 1.35 per kilo. Burgerlijke Stand. ^GEBOREN: 1 Dec. Sophia Willenloa, ondrrs T A Léeflang en P. Verkerk. Frtn^oi», ouder* F. Stroere tn i. M. Beszei zen. Will «mme Johanna, onder* J H liok en M. J. Westenbnrger. Karei Johmne*, ouders J b 'Broikman en W. J. Harnsen. - 8. Arie Andriea, ouden

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2