au. E. iHEN, •e Kasten, hilderjjen, □o, Lede- leddegoed, nachines eelteljjken I, Koper-, ardewerk, N° 4705. OBTIKASBBBB. 100. BINNENLAND. Donderdag 10 December. 1891. xV ieuws- en FEUILLETON. e be- ma- jrsus sen - voor- SEN.” ng. 1891. 1891, 'staan van en bij het E. No. 17 ik worden Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. j De insendipg van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. 1 8 uur. Aizonderlgke Nommers VIJF CENTEN. 8. Entsagung, Lied ran 9—12 8 dagen. i. meisjes, 8. a. Der 4. a. Dasz nur für Dich mein Herz erbebt, Aria I. 7. Duett {Uit het Duitsch.) XXVII. accoord noodzaakten! .X 1 De prjja per drie maanden ia 1.25, franco per poet 1.70. 9 Mdeelt, lagen tgd le pjjn te Bvoeliget. 50 ets. Coiffeur. TUIJLL. isten 'ELS. i. GOUDSCHE COURANT. Als hij geen ezel is en zou het wel klaarspelen. er nog altijd op, dat hij graaf Ho- kogel door het hoofd zal jagen? vroeg %nt, een rken en t en eene mde fijne von Gümbert, b. Glookenwalzer ans v. Cornerille. (voor te dragen door den hoer P. Schmidt.)’ Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. der Operette Die Glocken 11. a. In die Marznacht, Lied von Taubert, b. Hans u. Liese, Volkslied von Franz. (voor te dragen dooa Fraul. M, Castelli). Verdi. 105) Als het de moeite loont, anders niet. Ik kan iedere minuut op reis gaanik heb niet lang koffers te pakken, dat is het aangename van de zaak. Zoo gaat het mij ook, en ik oordeel ’t het best, onverwijld de wijk te nemen. een teug mi, zouuer up «m waars Zooals jp wilt, zeide Bob; ik zal waarschijnlijk schudden van zijn makker te letten, blijven. Om den koddebeier te bevrijden? Voor hem heb ik gedaan wat ik kon: verder kan ik hem niet helpen. Zal het gelukken? Ik weet het niet. moed heeft. Ik Hoop je henhausen een k_o w de ,/dokter” zacht. Ik wil het afwachten, antwoordde Bob; wan neer het geschiedt, zal ik weten, wat mij te doen staat. Men moet de feestdagen vieren, naarmate zij uitvallenwanneer men geld heeft, kan men zich Neugierige, Lied von Schübert. Li:h:, a. d. Operette Boc caccio. (Voor te dragen door Fraul. Maria Castelli.) 4. a. Dasz nur für Dich mein Herz erbebt, Aria a. Trobadur, b. Die Mondlandschaft, Lied von Pietro Mascagni componist d. Oper Cavalleria Rusticana, (Voor te dragen door den heer P. Schmidt.) 5. Terzett a. d. Operette Das verwunschene Schloss von Millöcker. 6. Wiener Fiakerlied. Pauze. a. d. Operettedie schone Galathé von Suppé. Hoe het bekl. ook duidelyk werd gemaakt dat er, aan hetgeen zyn vader heeft gedaan, niets te veran deren was, bleef hij toch de meening toegedaan dat hij in zijn recht was. Het O. M., nog nader aantoonende dat uit de zelfs door bekl. overgelegde stukken, duidelijk blijkt, dat hij niet het minste recht bezit te doen zooals hij gedaan heeft, zou thans voor dezen eene geringe straf vorderen, daar hij wellicht ter goeder trouw heeft gedwaald, en thans slechts voör beschadiging te recht staat, welk misdrijf, zoo de veldwachter hem niet ver boden had daarmede voort te gaan, van ernstiger aard had kunnen zijn. Eisch 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. Uitspraak over 8. Entsagung, Lied von P. Mascagni. Czardas a. der Operette Fledermaus v. Strauss, (voor te dragen door Fraul. Eug. von Mick). 9. Eon Duett. 10. a. Lied 12. Quartett a. d. Óper. Rigoletto Daar de soiree alleen bij voldoende deelneming plaats heeft, wordt men verzocht op de inteeken- lijst, die rondgaat, voor het gebeele aantal plaatsen, dat men denkt noodig te hebben, te teekenen. Bij niet-inteekening is de toegangsprijs hooger. Wantrouw je mij nog altyd Ik ben graag zeker van mijn zaak. Moeten we opbreken De klerk haalde zijn horloge uit den zak. Half elf, zeide hijwe kunnen gaan bet ia ook beter, dat je niet meer drinkt. Bob lachte en stond op; de //dokter” goot het overige uit de flesch in het glas en dronk het uit. Romberg verwachtte de boeven met koortsachtig ongeduld. Van hun eigenlijk voornemen hadj hij geen het minste vermoeden. Dat de schrijver zijn makker wilde bedriegen, scheen hem heel natuurlijk, en de gevolgen van dit bedrog wares hem onverschillig; hij kon het bedaard te gemoet zien, als de papie ren vernietigd waren. Wie wilde hem dan bewijzen, dat hij een bedrieger was? Wie zou een aanklacht tegen hem indienon? Hij had lang gebeefd voor dit gevaar; de ge dachte had hem iedere vreugde vergald, hem menigen nacht uit den slaap gehoudenthans zou hij eindelijk van die kwelling bevrijd worden 1 Al mochten dan de omstandigheden hem noodza ken, zijn betalingen te staken en een accoord met zijn schuldeischers aan te gaan, dan bleef hij toch altyd een eerlijk man. De schuld van het faillisse ment kon hij aan de omstandigheden, aan deu val van andere firma’s wijtenhij was immers niet de eenige, dien de gevolgen van den zwendel tot een anonnnl nnnrl/an Ir ton I Nadat wij gisteren den korten inhoud mede deelden van de missive van Burg, en Weth. in zake de reorganisatie der 2e Burgerschool voor meisjes, die gisteren bij den gemeenteraad inkwam, deelen wij thans daaromtrent het volgende mede. Burg, en Weth. wenschen, alvorens te doen be slissen öf en in welken geest verandering zal worden gebracht in de organisatie van genoemde school, eenige punten uit hun rapport van 13 October jl. te releveeren en nader toe te lichten. In de Memorie van Toelichting op het door den heer Dr. H IJssel de Schepper ingedionde voorstel tot reorganisatie dier school wordt zulk een afkeu rend oordeel over de strekking van dat rapport uitgesproken, dat B. en W. gemeend hebben niet te mogen zwijgen. Zij achten eene nadere verklaring hunnerzijds noodig, niet alleen omdat zij misver stand bij de behandeling der zaak in de raadsver gadering kan voorkomen, maar ook omdat het niet ongewenscht is, dat de burgerij eene juiste voorstel ling daarvan hebbe, en wete waarom door B. en W geen ander voorstel kon worden gedaan. Vooraf stellen zij er prijs op te verklaren dat zij In de zitting der Rotterdamsche Arr. Rechtbank van gisteren morgen werden veroordeeld: A. G. 8., oad 35 jaar, sjouwer te Gouda, wegens smaad, tot 10 boete. P. T. S., oud 20 jaar, en B. J. L., oud 27 jaar, sjouwers te Gouda, wegens mishandeling, tot 10 boete ieder. Daarop stond terecht J. W. K., 46 jaar, zonder beroep, wonende te Waddiuxveen, beklaagd van op 26 October jl. te Waddingsveen, opzettelijk en we derrechtelijk eene schuur, toebehoorende aan den heer W. A. v. H. v. 8. te hebben beschadigd door er een groot aantal pannen af te nemen. Bekl. ontkende dit feit niet, doch beweerde daartoe gerechtigd te zijn, daar deze schuur aan hem zou toebehooren, Wel bestond er eene akte waaruit blijkt dat reeds in 1846 bekl. s vader diens rechten heeft prijsgegeven op die schuur, erkennende dat er eene vergissing daar omtrent had bestaan, doch bekl. beweerde dat hem later gebleken is dat zijn vader bij die gedane prijsgeving heeft gedwaald. vergenoegde dagen maken. En later.... Gekheid! wat later gebeurt, is mij om het even. Ik heb geen angst voor het groote huis met de tralies; men heeft hel daar zoo slecht niet, als men er maar eenmaal aan gewend is. V neer men als vrij man gec "eld in den zak hoeft, is men er veel slimmer aan toe, en Dan moet men geld trachten te verdienen. Ja! spotte Bob. Wie geeft je werk? Eu heb jij wel eons lust om te werken? Onzin! Laten ze ons met verachting aankijkenin het groote huis kan ik ontzag inboezemen. Hij ach zijn glas weer vol en dronk het in één teug dit, zonder op het waarschuwend hoofd- Wij hebben dus niets moer af to spreken? vroeg de klerk. Neen, niets! Ik heb niets anders te doen, dan het document voor te lezen? Eerst nietlater help je mij. Heb je alles? Bob knikte toestemmend. Al wat we noodig hebben, antwoordde hy voor geval van nood ook een breekijzer. Ik hoop dat we dat niot zullen noodig hebben. Je moet aan alles denken. En de papieren Die geef ik je, als we er zijn. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. GOUDA, 9 December 1891. Zondag 13 Dec. a. s. zal in de zaal wNut en Vermaak" alhier eene humoristische Soiree gegeven worden door het Hoogduitsche Opera Comiquo en Operetten-Gezelschap uit Rotterdam. Deze soirée belooft zeer amusant te zullen zijn, o. a. zullen daar toe medewerken de dames Eug. von Mick en Marie Castelli, die allerwegen veel bijval ondervonden, be nevens de heer G. von Seyffersitz, die in humoris tische voordrachten een uitstekenden naam heeft. Het volgende programma zal worden opgevoerd I Theil. a. Die Welt ist mein. Lied von Gümbert, b, Tta'jmwalzer aus der Operette: Tracassa von Dellinger. (Voor te dragen door Fraul. Eug. von Mick.) 2. a. Ich habe eine dunkele Ahnung, Coupl. a. d. Operette Rikiki. b. Sein oder nicht sein, Coupl. a. d. Operette Tracassa, (Voor te dragen door den heer Gustav von Seyffersitz.) b. Hab’ ich nur deine Liebe,

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1