WINTEE-AETIKELEN GROOTE- OPRUIMING GROENTEN in bussen Buileolandscti Overzicht. PKTUüÜlUMXOTEEltlNGFA Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIE!^ Gez. van DANTZIG, Gouda, Hoogstraat A127, J. BKEEBAART Lz. Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam J. J. van LIJSGEJï. Het treurige feit iu de^raaatscbappij is, dat hau- denarbeid niet de achting geniet, die hij verdient, noch bij hen die erbuiten staan, noch - en dit is het ergste bij hen die hem uitoefenen. Toch is geen bezigheid meer in overeenstemming met 's menschen natuur dan de handenarbeid. De korst der aarde is ons toegewezen, om er alles uit voort te brengeu wat wij tot ons bestaan van noode hebben. Handenarbeid is volstrekt geen hinderpaal voor hoogere geestontwikkelinghij is veeleer haar steun en bondgenoot. De Christen deukt hier onwillekeurig aan den wijs- geerigen Apostel der heidenen, aan de uitverkoreu Discipelen des Heeren, aan den heiligen Joseph, aan den stand, waariu de Zaligmaker-zelf heeft goedgevou- den Ziju jeugd door te brengen. Audere tijden, andere zeden, zal men zeggeu. Goed maar 's menschen natuur is dezelfde gebleveu. Nog altijd is geen hoofd bestand tegen aanhoudende inspanning der herseuen. Nog altijd snakt de denker naar ontspauuing, die hij hoopt te vinden in aflei dingen, welke hem menigmaal meer afmattou dan ver kwikken. Hoe gelukkig zou bij zich gevoelen, als hij een gedeelte van zijn tijd mocht doorbrengen en een gederlte van zijn kost moest winueu in nuttigen handenarbeid Want zal deze goed gedreven worden, dan moet het niet knutselen uit liefhebbery, maar iuderdaad een ernstig levensdoel ziju. Ieder moest verplicht zijn om den arbeid dor hersenen gedurende eenige uren van den dag te verwisselen met het verbouwen van de aardappelen en de kool voor zijn disch. Do man zolf zou zich daarbij gelukkigrr ge voelen, en de boeken, die hij schrijft, of het onder richt, dat hij geeft, zouden in frischheid en opge wektheid winnen. In 't algemeen, elke geestesarbeid in studeerkamer en kantoor zou boter vlottener zoudeu niet zooveel dwalingen eu misrekeningen met uitputting van het zenuwstelsel moeten verontschul digd worden. Al geven wij gereedelijk toe, dat bij de inrichting onzer maatschappij dergelijk levenslot als wij van Grieksche wijsgeeren eu Roineiusche staatslieden hier en daar geboekt vinden, voor het tegenwoordige tot, de pia vota behoort, toch geloot ik dat de toestand beter kon gemaakt worden dan hij thaus is. De scherpe afscheiding van hoofd— ou handenarbeid is onnatuurlijk en dus verderfelijk. De natuur wijst overal op geleidelijke overgangen. De mensch be hoorde haar na te volgen door de kloof, die te kwader ure tusschen de levensbestemmingen gevallen is, te overbruggen." Stateil-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 22 December 1891. De min. van koloniën was het eerst aan het woord. Hij rechtvaardigde zijue houding tegenover het con tract met de Billitou-maatschappij, doch onthield zich van een rechtstreeksch advies daaromtrent aan de kamer, sahoou het voor ieder duidelyk werd, dat hij zelf tegen het ontwerp gekant was. Wel verklaarde hij, dat hij bij aanneming ziju plicht zou doen als verautwoordelijk raadsmau der Kroon, het geen niet onduidelijk te kennen gaf, dat hij niet tot bekrachtiging zuu adviseeren. Ook nam hij voor zijn verantwoording de maatregelen, die tijdens een eventueel proces zouden moeten genomen worden, ter wijl hij ook liet doorscheraoreu. dat hij tegen een proces niet opzag. Onder deze oinstaudigheden was het geen wonder, geweten liet hem geen rust. Zoo iu gedachten verdiept, had Hackert, zonder een bepaald doel te hebben, den weg door het bosch naar Hohenhausen ingeslagen. I)e zon stond reeds laag in het westen slechts hier en daar, op eene lichte plaats, brak een straal door de met het eerste, teedere groen bedekte takken. In de verte riep de koekoek, en de heldere nach tegaalslag weerklonk iu den omtrek. Daar knalde plotseling een schot een kogel vloog rakelings langs zijn arm Hackert bleef staan. Geen twijfel.... het schot had hem gegolden Wie had het afgevuurd? Onbeschroomd drong hij in het struikgewas; uit welke richting de kogel gekomen was, wist hij terstond. Voor hem, op korten afstand, knakten takken. Hij moest zich een weinig weg banen het tamelijk dichte kreupelhout maakte eeue schielijke vervolging onmogelijkmaar dit hinderde evenzeer den vluch teling Eensklaps kwam tusschen do boomon een gestalte te voorschijn; maar terstond daarna verdween zij ^Hackert bleef als aan den grond genageld staan. Wanneer zijn oogen hem niet bedrogen, dan was die mau graaf Hohenhausen. Maar hij kon zich bedriegen hij had immers den Vluchteling slechts op den rug gezien Maar waarom niet Het was eigenlijk slechts een dat de kamer het contraot met 48 tegen 42 stemmen verwierp. Vooral als men daarbij in aanmerking neemt, dat de argumonteu der voorstanders bijzonder zwak waron en voornamelijk neerkwaraou op vrees voor een proces. Wel ontbrak het niet aan beroep op de billijkheid tegenover do familiëu, die hun geld in de zaak gestoken haddun (do hoer Norimm kwam daarmede aan), maar de auudeelhouders heb ben hun oorspronkelijk kapitaal reeds meer dan vertien- dubbeld en zijn dus uiet zoo te beklagen. De heer Keuchenius voegde zich bij de bestrijders, schoon bij de houdiug van den vorigen minister Mackay verdedigde. De stemlijst wijst aan, dat politieke overwegingen ditmaal niet golden. Het coutract werd met 48 tegen 42 stemmen verworpen. De voorstemmers waren 14 liberalou en 28 leden der rechterzijde, de tegenstemmers 38 liberalen eu 10 leden der rechterzijde, de anti-revolutionairen^ Keuchenius, Van Alphen, Seret, A. eu G. van Dedem eu Van Löben Seis en de Katholieken Bahlraan, Travaglino, Van Vlijmen en llaffmans. Van do Indische speciali teiten stemden alleen de heeren Cremer en Geert- sema tegen. Bij deze stemming waren afwezig 10 leden, zijude de heeren Oppedijk, Hubcr, Rink, Van Karnebeok, Lucasseu, Schreinemacher, Clercx, De Beaufoit (Wijk b. D.), Michiels en De Geer, welke drie laatsten de presentielijst hadden geteekend, doch zich om particuliere redeueu verwijderen. Daarna werd Hoofdstuk onvoorzieue uilgaven der star.tsbegrooting zonder stemming aangenomen. Do kamer is vervolgens uiteengegaan. Staten-Generaal Eerste Kamer. Zitting van Maandagavond 21 December 1891. Ingekomen bericht van het overlijden des hoeren Donker. Na vernieuwing der afderlingen. werd de vergaderiug tot hedei> verdaagd (Ombiliën-kolenveld.) Men herinnert zich nog de gruwelen van het eiland Lombok, welke een paar jaren geleden werden medegedeeld, en waarvan de Arabier Abdöellah, die op dat eiland heer en meester speelde, de oorzaak was. Hij is onlangs in ongenade gevallen eu gekrist, nadat men eerst voor zijn oogen zijn broeder, vrouw on kinderen had omgebracht. De directe reden voor die barbaarsche strafoefening, die thans op last zgns hoerschers aan den schavuit voltrokken werd, is dat hij zich aan uieuw verraad had schuldig gemaakt, in samenspanning met de oproerlingen, die den troou zijns meesters, bijna geheel door zijn toedoen, bedreigen en dal hij dom genoeg was om een eigenbandigen brief aan een der aanvoerders van de muitelingen te schrijven en te zeuden, die onderschept werd en zoo onder do oogen van zijn weldoener werd gebracht. In dien brief beval hij den opstandeliugen aan, om vooral in hun verzet en de bewegingen tegen den voWt te blijven vol harden, hün bedriegelijk voorspiegelende, dat hot oor logschip van 't Gouvernement daar lag om hen bij te staan tegen den Radja, zoo er kans was dat zij het onderspit zoudeu delven. Met dezen brief in handen van den.,forst, was zijn vonnis spoedig ge veld en volirokken. De vorst bleek zelfs na de verschrikkelijke execu tie nog zóó vertoornd op al wat met Abdöellah slechts in betrekking stond, dat hij eenige dagen later, den 1 lu November, ook diens djoero toelis, Bin Amat genaamd, heizelfde vreeselijko lot deed ondergaan. nieuwe bevestiging van zijn achterdochtWie den eersten moord op zijn geweten had, zou ook voor den tweeden uiet terugdeinzen, wanneer hij daardoor de ontdekking kon voorkomen. Dus voorwaarts Zekerheid moest hij hebben Maar de vluchteling Jiad nu een grootero voor- sprorg gewonnen, en het bosch werd steeds dichtor. Van tijd tot tijd bleef de jager staan om te luis- tereu; hij hoorde niet meer, en ook zijn scherpe blik ontdekte niets. Waarom was hij ook blijven staan? Hij had zich op zijn tegenstauder moeten werpen. Dat kwam er vau, als men zonder geweer in liet bosch gingHad hij dit meegenomen, dan had hij den vluchteling een koicel kunnen nazenden. Maar een verdere vervolging was nu nutteloos de vervolgde kon reeds lang een andere richting hebben ingeslagendit moest zelfs zoo zijn, want elk spoor was verloren. Hohenhausen lag zijwaarts; wanneer de graaf wer kelijk de vervolgde geweest was, dan moest hij een grooten kring boschrijveu, ora het slot te bereikeu. Wellicht gelukte het den jager, er vóór hem te ko men; hij kon hem clan daar opwachten. Mogelijk was het; Hackert wilde ten minste do poging doonin het gunstigste geval ontving hij daardoor de zekerheid, dat de graaf met liet geweer buiten geweest was. Schielijk besloten, sloeg hij den weg eau' het slot iu en baande zich een pad door het struikgo. Kort te voren had Abdöellah nog getracht om het aan de op het eiland komende Europeanen to doen voorkomen, alsof Diet hg de aanstoker was van de op 's Radjah's last gepleegde gruwelen, doch deze laatste uit eigen aard een onraensohelgke wreed aard was. Zoo zou hg nog onlangs ougeveer 300 menschen op een nabijgelegen, kaal en onbewoond eiland hebben doen zetten, waar zy natuurlijk allen moesten omkomen van honger en ellende, wat dan ook geschied moet zijn, wanneer men althans eenig geloof schenken mag aan den bedrieger Ab döellah. Deze Arabier vervulde te Ampenan tevens de be trekking van agent, eerst der N. I. Stoom vaart- maatschappy, later (l«r Koninklijke Paketvaart-My. Toen de agent te Boeleleng, de heer D'Angst, ver nam wat er te Arapènau met den Arabier was voor gevallen, spoedde hij zich oumiddelijk derwaarts, ten einde de zaken der maatschappij in het reine te brengen. Bij aankomst vond hij daar de woning, waarin ook het kantoor, van wege den vorst ver zegeld op zijn verzoek deed deze het huis openen en hom toestaan, om kas en boeken over te nemen. Alles werd in volmaakte orde gevonden, on nadat hij het huis verlaten had, werd het op last van den vorst opnieuw vergezeld, maar ter dispositie gesteld van den naderhand te benoemen agout. Die benoe ming heeft thaus plaats gehad de Arabier Said Al» Habsie aanvaardde de function van den overleden» reeds. Vermelding verdient nog, dat tengevolge van den gewijzigden toestand reeds eenige Arabieren het eiland hebben verluten. Het kon. besluit van 15 Juli 1891 tot uitvoering van art. 4 der arbeidswet van 5 Mei 1889 (waarin bepaald wordt, dat bij algeineenen maatregel van in wendig bestuur door den kouinsr, hetzij voor-of onvoor waardelijk verboden kan worden, een persoon boneden zestien jaren en in fabriekon en werkplaatsen eeu vrouw bepaalde soorten van arbeid te doen verrichten, op grond van de gevaren voor de gezondheid of het leven, welke die soorten v«n arbeid, hetzij in hot algemeen, hetzij bij niet inachtneming van zekere voorwaarden, door de wyze waarop zij verricht worden of door verwerkt wordende stoffen voor etn persoon beneden de zestien jaren of voor een vrouw opleveren) wordt door dr. S. Sr. C. in hot I), v. Z.-II. gocritiseerd wegens de wijde strekking, die het bezit. //Het heeft toch in eens een diepen greep gedaan in het gansche régime van do werkplaats technisch en hygiënisch zal dit besluit van lieverlede eeu gansche revolutie in het fabrieksleven moeten te weeg brengen. Niet alleen zal de veiligheid der werklieden, in fabrieken en werkplaatsen, waar vrouwen en kinderen arbeiden, door de beschutting van machines en macbinedeelen er door verzekerd worden, maar ook do wijze van behandeling dier machines eu van de grondstoffen, alsmede do inrichting en het onderhoud der werk ruimten ziju aan bepaalde voorwaardeu onderworpen die bij een goede handhaving den verbouw en do uitbreiding van vele werkplaatsen noodzakelijk zullen maken. In abstracte vinden wij het voortreffelijk, dat de regeering zoo krachtig de haud aan den ploeg heeft geslageu, maar uit een practisch oogpunt schijnt het toch nog al een gewaagde greep, om na slechts één jaar werking dor wet zoo op eens genoegzaam alles te willen regelen en dat te meer, omdat in quaes- tieuse gevallen de beslissing aan den respectieven in- was; om langs den grooten weg terug te keereu, bleef hein geen tijd meer. Hij had reeds een flink eiud afgelegd, toen plot seling een gestalte voor hem opdook, bij wier aan blik hem een hevige ontsteltenis beving. Reiroann zoide hij. Vreest gij, dat bet myu geest is spotte de koddebeier. Waar kom je vandaan Uit het tuchthuis. Ontvlucht? Natuurlijk Maar hoe is dat mogelijk Alles is mogelijk Vooral wanneer meu goede vrienden beeft. Jo zult vervolgd worden. Maar men hangt niemand, voordat men hem heeft. Zooveel moed luid ik niet achter je gezocht. Wanneer de dorst naar wraak niet dag en nacht in mij gewoed had, zou ik er niet gedacht hebben het is niet zoo erg in het tuchthuis, als men wel dent. Maar het liet mij geen rustik moest naar buiten, al had het mij mijn leven moeten kosten. Ik heb den matroos niet vermoord weet je, wie bet gedaan heeft Hoe kan ik het weten De graaf Heb je bewyzen {Wordt vervolgd spectelir eti in liooger instantie aan de vereenigde inspecteurs is overgelaten. Het is toch een openbaar geheim, dat het meeren- deel dezer ambtenaren nog niet genoeg in de gehei men van ons fabriekswezen is doorgedrougeu, om hen in zoo moeilijke gevallen als hoogste arbiters te doen optredon. Wanneer wij zien, hoe voorzichtig men in dit opzicht, met name in Engeland, de ba kerraat der fabriek8-inspectie, is opgetreden en hoe élke reeks van voorschriften geleidelijk is iugevoerd steunende op de rijpe ervaring van du fabrieksumb- tenareu, die voor dit ambt waren opgeleid, dan mag men ziob verbazen over den moed van onze rogeering om nu reeds aan het ineerendeel novices eou zoo groote verantwoordelijkheid te schenken. Wij weten wel, dat voor de invoering van alle bepalingen een tijdruimte van een viertal jaren is geschonken. Maar zelfs die tijdruimte achten wij te kortvom met volle kennis van zaken te oordeolen in zoovöle en velerlei moeilijke qunesties, die zich ongetwijfeld zullen voordoen. Dr. C. gaat een en under van hygiënisch stand punt na, om tot$4e slotsom t« komen, dat de rogee ring op eetis te veel heeft willen omvatten en daar door te groote verantwoordelijkheid heeft gelegd op dè betrokken ambtenaren. De 8chr. vreest, dat daardoor tal van conflicten zullen ontstaan of, nog erger, dat vele van die voorschriften een doode let ter zullen blijven. Er zal gedurig geschipperd, oog luikend het bestaande verkeerde toegelaten moeten worden en zoodoende zal het prestige van de Wet en van haar bepalingen in gevaur komen. Bovendien zul het op den duur rnouielijk gaau, de handhaving van al die voorschriften aan eeu drietul ambtenaren over te lateu. De arbeidswet zal, vreest hij, hetzelfde lot onder gaan als de wet op het geneeskundig staaistoezicht: zij zal grootunduels een illusie blijven. #De oud-hoogleeraar W. Koster te Hilversum dringt iu hot Ueneenkuadig Wrekblad van 19 Dec. jl. nog maals aan op bet toekennen van tien titel vau doctor in de geneeskunde aan allen die hier te lande het eind-arts-examen hebben afgelegd en zijn geslaagd. Hij wil afschutting vau het literarisoh-mathorantisch examen voor de toelating tot de studie der genees kunde. Tevens zullen zij die het eind-exa'inen aan de Hoogere Burgerschool hebben afgelegd een aan- vullings-exaraen in Latijn en Grieksch en zij die van de vijfde klasse van een gymnasium naar de Academie willen vergaan een aanvullingsexamen voor wis-, natuur- en scheikunde moeten afleggen. Het resul taat zal ziju éénheid van stand, wegneming van het misbruik dat velen thans aan eene Duitsoho acade mie promoveereu en den doctors-titel voeren, zonder in Nederlaud daartoe bevoogd te zijn, en verminde ring van den te grooten toevloed van toekomstige artsen aan onze hoogescholen. William Ca vendis hertog van Devnshire, is eergisterenavond overleden. Spencer Cavendish, markies van Harington, volgt zijn vader op in het Hoogerhnis, waardoor in het Lagerhuis een zetel vrijkomt. Chamberlain schijnt de aangewezeu opvolger -an Harrington als leiden der Uiiionisteu in het Lager huis te zijn. William Cavendish werd den 27sten April 1808 geboren. Hij was de zevende iiertog van Devons hire. Zijn oudste zoon Spencer werd geboren in 1833. De Oostensche min Kalnoky heeft den beer Caprivi geluk gewenscht mot de aanneming der handelstrnctaten en met zijn bevordering tol Graaf. Caprivi heeft daarop zija collega bedankt eu gezegd, dat hetJimn zooveel genoegen deed ook op dit punt 't met Kal noky eens te zijn. Op de cijfers, waarmee de handelstractaten in den Rijksdag, worden aangenomen, moeten wij nog even terugkomen, 291 leden waren tegeuwoordig van de 397 derhalve 106 afwezig, een groot cijfer bij zulke belangrijke ontwerpen. Men zou echter ver keerd doen in die 106 allen tegenstanders dor han- delstractateu te zien. Do meerderheid bestoud wel uit hen, die in het onzekere verkeerden en evenmin voor als tegen wilden stemmen. Tijd voor eeu be- lioorlijk onderzoek was den hoeren uiet gelaten, 5 leden namen aan de stemming* geen deel ou de aan neming geschiedde met 243 tegen 4'8 st. Sommigen hebben uitgerekend, dat er ougeveer 100 tegen zouden gestemd hebben, indien al do teden waren opgekomen. Van de nationaal-liboralen stemden 5 leden tegen van de vrij-conservatieven 3 de rest tegenstemmers behoorde tot de conservatieven, men kan zoggen do kern der partij. De //Munchener Allg. Zeit.", het bekende blad dat de Berlijnsche Regeeriug indertijd poogde tot zwijgen te brengen en geen oppositie meer te voe ren, noemt het een toeken des tijds, dat de Keizer zoo hoogen lof heeft toegekend aan een meerderheid, waaraau een aantul namen ontbreken, die anders juist de steunpilaren zijn der Monarchie, terwijl daarentegen de partijen, die aangesloten vóór stemden, bestoudou uit de sociaal-deraocrateu, do radicalen, het Centrum, de Poleu en do Welfen, partijen, welker wenschen of voorstellen tot dusver altijd af gestuit zijn op *een vastberaden neon van den Bondsraad". Ook vindt het blad het wel wat voor- burig, dat de Rijkskanselier Caprivi den titel van z/grauf" nu reeds ontvangen heeft, een ouderscheiding die Bismarck eerst ontviug nu de jaren 1864 en 1866 on Von Moltke eerst na 1870 toeD hadden zij groote uitkomsten verworven on met de handels- tractaien hebben wij vooreerst niets dan een stuk pupier, een «auwijzing op verwachtingen, welker vervulling maar ten doele afhangt van menschclijx willen en worken en voor het overige deel iu elk geval buiten Duitschlauds invloed ligt." Fraukrijk poogt zich zoo goed mogelijk voor te bereiden op den tarievenoorlog die het zolf heeft uitgelokt door zijn eigen overdreven beschermend turief, waaraan thans de laatste hand wordt gelegd en waarop door het verbond der Mitldon-Europoesche Staten een untwoord is gegeven. Het tracht nu do r tijdblijke maatregelen met andere landen op goeden voe( te blijv u. Vandaar dat de regeering een ont werp tot tijdelijke verlenging van bestaaude handels verdragen heeft voorgesteld^ hetwelk gisteren door de Kuiper van afgevaardigden is aangenomen. De bestaande handelsverdragen eindigen, gelijk meu weet, op 1 Februari 1892. Daar de tijd te kort is om met de verschillende landen de onderhandelingen over de toepassing der nieuwe tarieven te doen ufloopen vroeg de regeering machtiging aan do Kamer om deze verdragen geheel of gedeeltelijk voor een jaar te verlengen, behalve wat de bijzondere tarieven be treft, die daarin voor bepaalde goederen zijn gemaakt. Voor goederen, waarvoor in een bestaando tractaat een bijzonder voordeel is toegekend, mag do regeeriug echter geheel of ton deele het minimumtarief toepas sen, mits die laudeii iu ruil daarvoor Frankrijk op den voet der meest begunstigde natie behandelen. Het doel van dit ontwerp is blijkbaar, mot Engelaud, Nedorland, Zweden en Noorwegen, Spanje en Portu gal, die buiten de Duitseh-Oostenrijksch-Italiaunsch- Belgisch-Zwiteerschu overeenkomsten staan, op gooden voet te blijven eu zoo mogelijk België en Italië naai de Fruusche zijde te lokken., - De regeeriug ontmoette echter tegenstand van die afgevaurdigdeó, welke zich op streng grondwettig standpunt plaatsen. Hun woordvoerder Deloncle be. toogde, dat terwyl dó beide Kamers vau Vertegen- woortligi g eeu ni uwe tariefwet zoo goed als afge handeld hadden, het niet aanging de regeering te machtigen die nieuwe regeling nu röeds tijdelijk buiten werking te stellen. De bekende staathuishoudkundige Léou Say zocht em uitweg, door voor te stellen, de \erdragen voor slechts 3 of 6 maanden te verlengen, om der regee ring gelegenheid te geven, in dien tijd hare maat regelen te nemen. Doch zoowel de rapporteur der tariefcommissie Méline als de minister van binuetilaudsche zaken bestreden deze zienswijze. Door het nieuwe wets ontwerp, zeiden zij, wordt de regeeriug irf geen op zicht gebonden, maar enkel gemachtigd om van de landeu met welke het handelsverdrag op grondslag van het minimum-tarief dat veelal nog hooger is dan de de bestaande tractaten behelzen verlengd wordt, voor Fraukrijk wederkeerig gunstige voor waarden te bedingen. De afgevaardigde Deloncle trok daarop zijne motie tot verdaging iu eu het ont werp der regeering werd door do Kamer aangeno men. Het is echter zeer de vraag, of vele landen geneigd zullen zijn zich met eene regeling in te lateu, waarbij Frankrijk zich het leeuwen-aandeel tracht te ver zekeren. van de Makelaars De markt was hodèn vast. Loco Tankfust 8iJanuari-leveriug 8.10 Janunri-levering 7.70. Februari-levering 7.40 Maart-levering 7.80 April- Mei- Juni- enJuli- leveriug 7.25. Augustus-levermg 7.30. Sep tember- October- en November-levering 7.35. December-levering 1891 7.90. De brieven en audere stukken, welke op den 1 Januari a. s. moeten besteld worden, kunnen reods van af den 28 December a. s. ter post worden be zorgd genoemde slukkt u behooren daartoe voorzien te zijn van eene aanwijzing bestaande in een over de geheele lengte van het adres getrokken kruis. Op Nieuwjaarsdag worden geene postpakketten ter verzending aangenomen. Gouda, 22 Dec. 1891. De Directeur van het Postkantoor, VORSTER. Zitting van 23 December 1891. Als reiziger niet voorzien zijn van een behoorlijk plaatsbewijs. H. F. S. te Gouda tot f 4.50 of 2 dagen bechtenis. Straatschenderij gepleegd door een persoon beneden 16 jaren oud met oordeel des onderscheids. J. G. van S. te Lange Ruigeweide, vrijgesproken. Jageu op oen anders jachtveld zonder schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of recht hebbende. H. S. en \V. S. te Rotterdam, W. N. te Zoetermeer, vrijgesproken. Visschen in eens anders vischwater zonder schrifte lijk bewijs van vergunning van de:i eigenaar of rechthebbende. M. M. te Gouda tol 10 of 2 dagen hechtenis. Onbeheerd laten staan van een wagen op de open- bare straat. A. IJ. en C. L. beiden te Gouda tot 1 of 2 dngeu hechtenis. Spelen inet geld op.de openbare straat. W. V. te Gouda tot 1 of 1 dag hechtenis. Als uitdrager in het door hem gehouden register geen aanteekening houden van de door hem ge kochte goederen L. van der H. en D. van R. ie Gouda tot 2 of 2 dagen hechtenis. Als eigenaar van oen nieuw gebouwd huis dit doen betrekken binnen 3 maanden na de door den Burgemeester afgegeven verklaring, dat het binnen metsel en pleisterwerk was voltooid. S. L. te Gouda tot 1 of 1 dag hechtenis. Openbare dronkenschap. J. S. Gzu. zonder bekende woonplaats. W. F. W. en H. M. te Gouda, G. H. te Reeuwijk, P. B. te Gouderak eu C. van W. te Boskoop allen 1 of 2 dagen bechtenis. Openbare dronkenschap gepleegd bij le herhaling. B. S. te Gouda tot 3 dagen hechtenis. G. H. B. te Gouda tot f 10 of 3 dagen hechtenis. Allen zijn te /ens veroordeeld in de kosten ver haalbaar bij lijfsdwang van 1 dag. Bevallen van een flinke Jongen, D. EMEIS- VAN SCHIJNDEL. Leiden21 December 1891 De Familie BLOM betuigt door deze haren hartelijken dank aan allen, die haar be langstelling toonden en hulp verleenden in den nacht van 20 December 1.1. DOBBELE BUURT B 2. Wegens VERPLAATSING der zaak naar van alle ARTIKELEN, alsmede ven de nog voorhanden zijnde' MODELH.OEDEN tot zeer lage prijzen. VAN ALLE tegen veel verminderde prjjzen. MARKT A. 58. beste en goedkoopste in 't gebruik.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2