PIJ. I. 4725. BINNENLAND. MEID, kamer GHTMASKERD. toon. Woensdag 6 Januari. 1*93. Nieuws- en vraagt! Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De Inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. FEUILLETON i7j. EN AR, gen der Iels Alioaderljjke Notnmera VIJF CENTEN. t 0 ider letter A. a. 1 XXXfV. (Uit het Duitech.) XXXIII. V aat tuBSchen plot- Hackert vergezelde den kapteinhij wilde weten, :maN Sr Zoon. j. bus. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. In den loopenden winter zullen te Berg-Ambacht de spreekbeurten iu de vereeniging ,-Winterlezineen" vervuld worden door de heeren J. de Visser, hoofd der school te Berkenwoude op 14 Jan O. Brandsma, ADVERTENTIÊN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschynt. een sche. Cou den door het SKMAN en Directeur. inoodig zich goudsche courant. hei 30-jarig Jubilé ah Brei- voor Meisjes van irdig- Imeria. October werkkring na den dood den 8en Ja- 1878 geroepen werd op den bisschoppelijken RAAGD in bevattende 5 jodenkamer, e vervoegen aanvaarding le Boekhan- I. Bij gelegenheid van Juffrouw aan de le Burgerschool Mej. de Wed. van aangename verrassing bereid. (Jitgenoodigd zijnde om vroeger als gewoonte ter school te komen, werd zij door den heer B. P. van Cittert Jr. ‘toegesproken en golukgowenscbt met haar feest waarna de kinde ren haar een welkomstlied toezonnen. Tevens werd haar als stoffulyk aandenken aan dezen dag vereerd: een stoel, Jap-.tafeltje met twee bladen en een mar meren stoof. De kinderen werden door de jubila- resse onthaald, die blijkbaar getroffen haren dank betuigde voor het haar geschonkene. Een der school lokalen was smaakvol versierd met groen. Amerika te aanvaarden. GOUDA, 5 Januari 1892. Gisteren werd in het //Vereenigingsgebouw van Providentia* eene vergadering gehouden van de leden der Vereeniging tot verbetering van plaatselijke toe standen (Afdeeling van het Alg. Ned. Werklieden verbond} ter vaststelling van het reglement en ter verkiezing van een Bestuur. Nadat hut reglement was vastgesteld, word overgegaan tot de verkiezing van een bestuur on verkregen achtereenvolgens on- derstaande heeren de meerderheid B. Holsderver, C, R. Verlooij, I. T. Berlijn, A. de Hoog, A. Smit en J. van der Steen, zoodat bovenstaande heeren het Bestuur zullen uitmaken en hun function onder ling verdoelen. Het ledental bedraagt op heden 61. Te Zevenhuizen is overleden (/le oud-strijder, Rid der van het Metalen Kruis A, Huurman, in den ouderdom van 92 jaren. A van de bedelary wordt in de gemeente aan ieder die ziöh daartoe aanmeldt J. II. S., oud 30 jaar, horlogemaker, geboren te Amsterdam, wonende te ’s-Gravenhage, had zich gis teren voor de rechtbank te ’s-Hage te verantwoorden ter zake dat hij valschelyk heeft opgemaakt: I. In het begin van Juli 1891 een Nederland- waan des ko Idebeiers in kennis te stollen. aanvankelijk met er rijpelijk over alles overwogen had, verdween zijn het scheen hem nu toch adem, de dakkamer van Bob, ontstak de kaars, on derzocht don vloer, beurdo een plank op, en haalde het pakje te voorschijn, waarin Bob zijn vermogen bewaarde. Terstond daarop was L,; ..v<L uit, en de schrijver verliet bet huis, om do reis naar m ue documenten voorlegt. Hackert vergezelde den kapteinhij wilde weten, Een kwartier later betrad de dokter, haast buiten of in bet onderzoek tegen den graaf nog altijd geen 1,1 was. Gronau kon hem daarop geen bevredigend amwoord geven, de inspec- j zijn vermogen tour had b*'"' vnn het licht weder juffrouw Saudhaupt niets kon geschieden. .1Li i-... Zondag is overleden Mgr. A. Godschalk R. K. bisschop te ’s Hertogenbosch. Hij was geboren te Den Dungen den len Augustus 1819, werd priester gewijd in 1845 en het volgende jaar benoemd tot kapelaan te Eindhoven. In I860 als professor ge roepen aan het Groot Seminarie te Haarcnwerd der Klein, was haar gisteren eené "hij in 1868 benoemd tot vice-president. Twee jaren later volgde zyne verkiezing tot kanunnik van het Kapittel en den 9eii Augustus 1877 werd hij door den paus verheven tot de bisschoppelijke waai heid en benoemd tot titulair-bisschop van Als zoodanig gewijd den 14en daaraanvolgende, zette hij steeds zijne aan het Groot Seminarie voort, tot hij, van wijlen den heer Johannes Zwijsen, nuari -1 zetel van ’s-Hertogenbosch. architect te Kralingen, op 11 Febren H. A. West- broek, hoofd der 2o Openb. School te Stolwijk, op 10 Maart e. k. 126) Naar welk bosch? Bij Hohenhausen; hij wil den graaf naar do andere wereld helpen. Weet gij waar de konings- eiken staan Dat weet ieder kind, diep in het bosch. Nu wanneer gij daar //koekoek” roept, zal de koddebeier verschijnen. worden, Nu weet ik genoeg, zeide de oude manwij tj— mogen geen oogenblik verliezen. Jij ook niet; want zoodra Bob voor den rechter staat, zal hij er ook wel voor zorgen, dat jij eveneens wordt gearresteerd1 en dan kan ik je niet meer beschermen. Romberg zal ook een aanklacht indienen, zoodra Von Gronau gelijk zouden maken, hem de documenten voorlegt. N-A-*» Tot wering Zevenhuizen rijst, spek of erwten uitgedeeld. De gelden hiervoor benoodigd zijn door de ingezetenen bijeengebracht, en worden door een commissie van particulieren be steed. schen binnenlandschen postwissel, groot 97.50 vermeldende als afzender A. Verheul, te Schiedam en als geadresseerde Van Wessem, te Dordrecht dezen postwissel, die niet door bekl. ter betaling werd aangeboden, vond men in zijne woning met verschillende ingrediënten, welke hij voor de ver- valsching gebruikte. II. In het begin van Juni 1891 een postwissel groot 75, vermeldende als afzender A. de Bie te Delft en als geadresseerde K. Hulsman te Haarlem, welk stuk hij op 23 Juni ten postkantore te Haar lem ter uitbetaling aanbood en waarop hij het geld ontving. III. In het begin der maand Januari 1891 eeu postwissel, groot 125, vermeldende als afzender B. Harmens te ’s-Gravenhago, en als geadresseerde P. Bekker te Leiden welk stuk bij op 17 Jan. 1891 ten postkantore te Leiden ter uitbetaling aanbood en waarop hij het geld ontving. IV. In het begin van Mei 1861 een postwissel, groot 125, vermeldende als afzender C. v. d. Hilst te ’a-Gravenhaga ao ah geadresseerde J. Visser te Utrechtwelk stuk hij ten postkantore te Utrecht ter betaling aanbood, doch waarop geen betaling volgde, omdat geen adviesbrief was ontvangen. Beklaagde bekende dat hij den sub. 1°. vermelden postwissel had vervaardigd, maar ontkende de andere drie postwissels te hebben gemaakt. Een aantal getuigen en deskundigen werden gehoord. Uit de verklaringen der deskundigen bleek, dat al de vervalschte postwissels met dezelfde inktsoort waren ingevuld als bij bekl. in beslag genomen was, en dat het schrift daarop geheel overeenkwam met de stukken van vergelijking door bekl. geschreven. Ook waren de- deskundigen van oordeel, dat voor do stempelafdrukken de in bekl.’s woning gevonden inkt en stempels waren gebruikt. Beklaagde zeide, de stempels en afdrukken ver vaardigd te hebben volgens een recept hem door een kwamenmaar de baron had zich reeds in zijn i slaapkamer teruggetrokken. I Werner en Alma zagen verrast op, toen de neef, die ben zoolang verwaarloosd had. plotseling binnen - Hackert was, zooals Reimann vermoedde, terstond trad. Vlerner reikte hem zijne hand en Alma knikte naar kaptein Gronau gegaan om hem van den arg- hem vriendelijk toe. L— i_ 1. e- 11 /lil ..«1 e. .1 J Gronau ontving dien argwaan verontwaardiging, maar toen hij nagedacht en twijfel meer en meer, en niet zoo geheel onmogelijk te zijn. Maar mocht men een zoo vreeselijken argwaan uitspreken, alvorens men oen bewijs gevonden heeft? Zeker! gaf Hackert op deze vraag ten ant woord. De bewijzen konden wellicht eerst gevonden wanneer de redding te laat was. Deze redeneering was juisten de kaptein begaf zich onverwijld op weg naar Buchenau. Werner moest op de mogelijkheid van vergiftiging opmerkzaam gemuakt wordenhij had het recht, maatregelen te nemen, die zulk een misdaad onmo- Gij zijt een zeldzame gast geworden, zeide de baron, wij hebben nimmer kunnen begrijpen waarom ge boos op ons waart. Alma sloeg voor den blik, dien Gronau haar toe wierp, du oogen neêr zij las er het antwoord op deze vraag in. Waarom ik boos was antwoordde de kaptein. Dat is niet het juiste woord. Gij weet, dat ik Von Hohenhausen hier niet wenschte te ontmoeten dat is de hoofdreden. En ik zou ook hedenavond niet zijn gekomen, wanneer niet.... Een bijzondere gebeurtenis voert u dus hier heen vroeg Werner. Ja ik wenschte er liefst met ju alleen over te spreken maar Alma moet het ook vernemen. Men zegt, dat Unica ziek is is dat zoo? Ik was vanmi.Idag nog bij haar, antwoordde Alma; mij verontrust deze ziekte, diu zich zoo plot seling vertoond heeft. En wat zegt de geneesheer? Hij meent, dat Jiet een rheumalische hoofd* pijn is. En daarmee stelt ge u gerust Wij vroeg Alma verbaasd. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgka met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Gronau kon hem j beslissende stap gedaan n uuvruuiguuu nniwuorti uu teur had hem gezegd, dat vóór de aankomst van Het was nog niet laat, toen zij op Buchenau aan- 1

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1