Bultenlandscti «verzicht. onbekende in oen bierhuis medegedeeld. H(j bleef, ook na het getuigenverhoor, bij zijne ontkenteni9, wat de drie laatstgenoemde postwissels betreft, vol- hnrden. Substituut-officier van justitie mr. Pleyte wees er op, dat de drie laatstgeuoemde postwissels dezelfde kenteekcnen hebben als de eerstgenoemde, welke bekl. erkend beeft vervalscht te hebben. Voorts wees hij op het gevaarlijke karakter van het rais- dryf waaraau bekl. zich schuldig maakte, gevaarlijk voor de maatschappij, omdat het opsporen van den dader van dergelijke feiten zeer moeilijk is. De opsporing van dezen beklaagde is alleen hieraan te danken dat beklaagde vooraf een postwissol tot een klein bedrag aau zijn eigen adres deed verzenden, welke postwissel als model voor de vorvalschto wis sels gebruikt werd. De omstandigheid, dat beklaagde niet veel als horlogemaker verdiende en toch tamolijk wel rondkwam zonder schulden te maken, achtte het Openbaar Ministerie ook eene aanwijzing voor het bewijs van beklaagdo's schuld aan het heiu ton luste gelegde. Het requisitoir strekte tot schuldigverkla ring van bekl. aan vier fviteu van valschheid in eene authentieke akte en drie feiten van het opzet telijk gebruik maken van de vervalschte stukken, als waren ze echt en onver valscht, en veroordeeling tot zeven jaren gevangenisstraf. Als verdediger trad op mr. H. de Ranitz, die de bewijsvoering bestreed. De uitspraak wordt later medegedeeld. Over den raout, die Dinsdagavond ten hove ge houden werd, tor vervanging van de algomeene nieuwjaarsreceptiën, die vroeger gebruikelijk waren, schrijft de Haagsche kroniekschrijver aan de N. Gron. Ct. Zulk een raout is een zeer eigenaardig geb-uik. Er worden honderden iuvitatiëu voor uitgegeven alle officiëele staats- en andere colleges, leger, ma rine, schutterij, magistratuur, ontvangen er een uit- noodiging voor, dat wil zeggen voor een beperkte deputatie. En er wordt aardig wat geïotrigueerd onder dé officieren van de schutterij, om by de de- putatie te zijo. Ook dames verschijnen bij de avoud- receptie en de kappers hebben 't dan ook vreeselijk druk op zoo'n ^aout-dag; ik hoorde j.l. Dinsdag al een dame bij een onzer eerste coiffeurs er over kla gen, dat zij niet om 6 uur kon geholpen worden. De man liet mevrouw zien ('t was 8 dagen ie vo ren en de dag voor 't hoffeest was nog niet stellig bepaald) dat alle ureo van 2 tot 7 reeds bezet wa ren. Veel bijzonders levert zoo'n receptie niet op; men wordt aan H.H. M.M. in de rijk verlichte zalen voorgesteld en wandelt verder rond; gedurende een paar uren wordt er gepraat eu gevleid aau 't buffet kan men zich aan allerlei vertrisschiogei» te goed doen, maar daarmede houdt ook al 't genot op. Men schrijft uit Eibergen aan de N. R. Ct. Op 23 December boorde men hier den geheelen dag een soort van kanongebulder in de richting van de Duitsche grens, eu voigens gerucht zouden dit fee8tschoten zijn geweest tengevolge vhn het vinden eener aanzienlijke kolenlaag te Lutern in Westfalen. Set'ert een paar jaar is men daar aan het boren op steenkool, en dag en nacht wordt er met 30 man gewerkt. Verschillende boorgaten zijn reeds gemaakt, en men vernam van tijd tot tijd geruchten dat er kolen gevonden zouden zijn maar aan de arbeiders Ik weet niet, wat gij wilt, zeide Werner. Je woorden begrijp ik niet. Spreek nu eens openhar tig wat voert jo hierheen Je hebt gelijkhet is het beste, dat ik ruiter lijk mijne meening te kennen geef. Maar laat het u niet te zeer doen ontstellen, wan neer ze u ijzingwekkend toeschijntluister bedaard, en denk dan rijpelijk over de zaak na. Ik geloof, dat er pogingen zijn aangewend om Uiiica.... te ver- gifugen. Vergiftigen zeide de baron met bevende stem. Dat is onmogelijk Dat dacht ik ook, toen op de mogelijkheid mijn aaudacht werd gevestigd, antwoordde Gronau, maar ik kan ook niet ontkennen, dat er redenen bestaan, welke dit vermoeden rechtvaardigen. Ik kan nu niet anders ik moet u in de geheimen in wijden, die u schrik zullen aanjagen, en ik reken op uw stilzwijgen. Tegen Hohenhauseu zijn zware ver- moedens gerezen. Men gelooft, dat hij niet do we- zenüjko graaf, maar een fortuinzoeker is, die zijn rol met groote behendigheid vervult. Laat mij uit spreken, en val mij niet in de rede. De eerste ont- maskoring dreigde hom van deD matroos, die met het verleden vau dien avonturier bekend was. Hij moest onschadelijk worden gemaakt. De koddebeier werd veroordeeld, maar de graaf kwam tot de onaangename ontdekking, dat twee personen, in spijt van bet gevelde vonnis, van zijn chuld overtuigd waren: Hackert en Daniël. Ook 8 werd ondor eode opgelegd dat zij niets mochten verklappen, zoodat men op die geruchten weiuig bouwen kon. Nu blijkt echter uit betrouwbare be richten, dat werkelyk ie Lutern op eeue diepte vau 500 voet eene kolenlaag van 3 voet 2 duim is ge vonden, nadat men 100 voet geworsteld bad in eeue steenlaag. Boven de steenlaag was er reods eene duune laag steenkolen gevonden. Do grondbezitters in den omtrek zyo bijeengeroe pen om over den verkoop van grondeu te onderhan delen er is geboden 100 mark per Pruisischen morgen voor heide en 160 mark voor ontgonnen eu boschgrond, wat gelijkstaat 240 en 360 per hectare. Men was echter ongenegen tot dieu prijs te verkoopeu. Men verwachtte binnenkort hot bestuur van de Bergbau-Gesellschaft uit Essen, dat de boringen laat doeu, eu II Januari zullen de arbeiders een groot feest hebben. Men berekent dat de boring ongeveer 10G mark per dag kost, zonder nog de kosten van machinerie, toezicht en de storting voor het recht van boren te rekenen. In sommige boorputten heeft men over de 200 voet aau één stuk door leem geboord, welke loem- laag zich uitstrekt- tot over de Hollandsche grenzen in du gemeente Eibergen. Eene Doring heeft plaats gehad oumiddellijk op de Hollandsche grous. Lutern ligt op >/t uur afstaud vau de Hollandsche grens in VVostfalen in de richting HaaksbergenA ham. Uit Londen schrijft men aau de Arnh. Ct. Op den Caledonian Road, ia de oumiddellyke nabijheid van de Londenschu veemarkt, gelegen in eene der drukste buurten, bevindt zich een droevig uitziend gebouw, dat door booge muren omringd is. Het is de Londenschu celgevaugenis „Peutonvillo prison." Wat achter de massieve granietmuren voor valt, blijft voor deu voorbijganger een geheim, doch eiken ochtend kan men aan de gevangenispoort scènes ontwaren, die een schilder ot dichter rijke stof voor zijn.arbeid kunnen leveren. Nauwlijks heeft de klok het negende uur verkon digd, of eene kleine deur wordt geopend eu de mis dadigers, die hun straftijd uitgezeten hebben, komen buiten en ademen na een langoren of korteren tijd wederom de lucht der vrijheid. Het zijn oigtnaardige gestalten, die uit dit deurtje koineu; de misdadiger van beroep, die reeds verscheidene jaren ia het tucht huis heeft doorgebratbt, de listige zakkenroller, wien reeds de vingers stijf zijn, de inbreker en de jeug dige zoudaar. Zij zien er bleek eu ellendig uit. Op den eersten blik kau meu hen aanzien, dat zij door de ongezonde gevuugeuislucht zijn aangepakt, maar zij glimlachen toch, waut zij zijn weder vrijzij hebben de gelegenheid om zich te verbeteren, of zij kunnen verder zondigen. Wat zullen zij doen? Een bekende vertelde mij onlangs het schouwspel, dat zich eiken ochtend aan de gevangenisdeur af speelt, eu dientengevolge ging ik er heden ochtend, door het schoonste weder begunstigd, eens heen om een kijkje te nemen. Het was kwart voor negen, toen er eene jonge, bleeke vrouw naderde met twee kinderen de familie wachtte op den vader, die wegens smokkelarij vele maanden in de gevangenis gezueht had eu wiens straftijd hedenochteud verloopen whs. Spoedig daarop bespeurde ik een zendeling van het Leger des Heils, zij moesten onschadelijk worden gemaakt. Daniël werd weggejaagd en Hackert trof hetzelfde lot. Vraag 't slechts je vader, Werner! hij zal je zeggen, dat Hobenhausen dit ontslag wenschelyk had ge acht; een zoo hooggeplaatst persoon bewijst men immers gaarne een dienst. Hackert heeft, naar aanleiding daarvan, den graaf zijn verdenking in het gezicht geslingerd, en dat daarbij dreigende woorden vielen, kon niet uitblijven. En wat geschiedde toen In het bosch werd op den jager een schot gelost, de kogel ging rakelings langs zijn arm het was dus op hem gemui^ hij j vervolgde den schutter en herkeude den graaf; maar het gelukte hem niet, hein in te halen. Sedert tracht Hohenhauseu alles te gelde te maken. Hij heeft reeds tienduizend pond sterling naar Londen gestuurd, en nu moet de kunstverzameling onder den hamer worden gebracht, Wie weet, of Unica ook niét ont dekkingen gedaan heeft en zich uitdrukkibgen liet ontvallen, die de zaak vau dien avonturier dreigden te bederven En wanneer dit het geval is, is het dan niet voor den fortuinzoeker eveneens een drin gend ven ischte, ook haar uit den weg te ruimen Er is veel in, dat in volmaakte overeenstem ming is met mijn vermoedens, zeide Alma. Verbaasd zag Werner haar aar.. Je eigen vermoeden? antwoordde hij. Daarvan heb je mij nooit een woord gezegd. Omdat ik wist dat het vergeefsche moeite was. Je zoudt mij geen geloof hebben geschonken, en met om eenigo vrijgelaten boosdoeners in ontvangst te nemen en op het rechte pad te leiden. Hoo weinig men nog van de zegenrijke uitwerking van de Sal vation army overtuigd is, bleek hieruit, dat de laatste door een troepje opgeschoten jongens met spottende en honende woorden ontvangen werd, die hij dee moedig met de woorden Halleluja, I am saved!" beantwoordde, waarop hy naar biunen ging, om daar op zijne lieden te wachten. Drie ot vier woest uit ziende kerels waren de volgenden, die mijne opmerk zaamheid tronken galgetronies, zooals ze een Hogarth niet beter had kunnen schilderen. De woordvoerder, reeds in den vroegen ochtend half aangeschoten en misschien nog onder invloed van Nieuwjaar, droeg eene zwarte pleister op het voorhoofd, de tweede had de hand in het rerband. Allen vloekten en legden hunne woorden op geen gouden weegschaal. ,/Die Jim", meende eon van «lie navvies, zal wel.... houger hebben, want in die skillee (gevangenissoep) zit niet veel voediugskracht. Ik heb hem maar oene llesch medegebracht, die zal hom wel laven". Tegen negen uur werd het deurtje geopend eu de eerste vrijgelatene trad naar buiten. Maar, o wee! Hij mocht zich over zyne vrijheid niet Ipng verheugen een detective ging hem tegemoet, legde hem de zware band op den schouder en zeide Tommy, ray boyHet spijt mij, doch ik heb al weder een bevel tot inbechtenisueming tegen je, we- ge >s die Croydon-geschiedenis. Je weet wel". ,/YVat", zeide de aangesprokene, „daar weet ik niets van". Hierop echter volgde hij den diender zoo mak als een lam. De tweede was een jongen, een eorste zakkenroller; oen beambte van do Prisoners' aid's Society" nam hem in outvaugst, om hem naar zee te zenden. De deur werd nu een korten tijd gesloten eu toen zij opnieuw geopend werd, ver scheen de huisvader. De bleeke vrouw ijlde op hem toe, de kitidereu vatteden hem bij dn ban ien, want zij hadden hun vader weder, maar hy zag er droevig uit en dacht misschien aan den nood en do ellende, die zijne arme vrouw en kindoren gedurende zijue afwezigheid guleden hadden. Een vriend van do woestelingen was de olgende. Toen zijne kameraden hem zagen, schreeuwden zij met luide en gillende stem: «/Hoera!" Een van de vriendjes, die reeds vroeger het woord gevoerd had, haalde een fleschjo rum uit den zuk en gaf het zijn kameraad met een krachtigen vloek. Allen gingen toen naar do tegenovergelegen pub en vloekten op de Regeering, die den raenschen het eerlijke leven zoo lastig maakt. De vrijer van een fabrieksmeisje verscheeu j'iet, zij had zich een week vergist en moet dus nog eens naar i'entonville wandelen. De zendo ling van het Leger des Heils ging met twee offers henen en de duur werd gesloten. Een ding echter viel mij verschrikkelijk tegen. De vrijgelatenen droegen allen, bijna zonder uitzon dering, verscheurde kleederen. Eenigen hadden geen hoed, anderen g^eu laarzen. Hot is menschontoerond, dat vrijgelaten misdadigers zoo gekleed worden, dat hun de weg tot verbetering eu daarmede natuurlijk tot den arbeid afgesneden wordt. Het zag or bijna zoo uit, dat men de lieden met geweld wederom op1 het pad van de ondeugd wil voeren. Over het toenemend heerschen der cholera in At- jeb wordt in een particulieren brief van 23 Nov. in de Jagabode o. a. hot volgende gemeld Aanvankelijk scheen de cholera zich tot een paar papa mocht ik liet niet wagen er over te spreken. Op mij heeft Hohenhansen reods bij de eeiste ont moeting een ver van gunstigen indruk gemaakt. Wanneer Uniea hem niet zoo warm verdedigd had, dan zou mijn wautrouwen nog vaster wortel geschoten hebben. Voorts herinner ik mij, dat Unica in de laatste dagen een onrustbarende verandering heeft ondergaan. Zij vermeed iedere ontmoeting met haar broeder, zooveel zij slechts kon, en kwam het gesprek op hem, dan maakte zij kort er een einde aanzij had iets tegen hem wat, kon ik niet veriieinén. En hoe openbaart zich hare ziekte? vroeg Gronau. Door lievige hoofdpijn en brakingen. Wanneer inderdaad gegronde vermoedens tegen hem zijn gerezen, waarom vervolgt men hem dan niet? vfoeg Werner. Daaromtrent kunt ge u gerust stellenhet onderzoek is in gangmaar er kan nog eenige tijd verloopeug||alvoren8 wij volledige zekerheid ontvau- gen. ^EflRfceachten een getuige uit Amerika zonder Bewijzen kan niets tegen zulk een man on dernomen worden. Ontzettend! riep Werner. Wellicht komt nu reeds de hulp te laat Kalmte en zelf beheersching! zeide Alma. Wij moeten handelend optredengeen oogtnblik mag ta loor gaan. Wordt vervolgd.} bevallen te bepalen, hetgeen de gemoederen weder eenigszins tot bedaren bracht, wat betrof de veront waardiging die men billijkerwijze gevoelde over de verregaande nonchalance, getoond bij de aafi komst dor Maetsuijcker. In naam werd quarantaine gehou den, verbazende mooie garnizoensorders tot tegen- gang der cholera werden uitgegeven, doch onderwijl verlieten de passagiers de bootalleen de troepen bleven nog ruim een uur aan boord. De boot ging naar Poelou Bras enz. en kwam weder terug, met cholera aan boord.- Vun de personen die bestemd waren geweest voor evacuatie, ziju cr dagelijks gestorven, soms drie op één dag. Doch het werd nog erger. Eensklaps brak de cholera in hevige mate uit bij de 4e com pagnie van het 3e bataljon Europeanen; dat gelegerd is in den kraton. Alleen van die compagnie wer den in drie dagen ruim 40 lijders opgenomen, van welke reeds ongeveer de helft gestorven zijn. Den volgenden dag deden zich nog een paar gevallen voor. Eenige dagen geleden kwam uit Canzano bet be richt, dat 200 spoorwegarbeiders onder een sneeuw- lawine waren geraakt, 15-van hen zouden zijn gedood. Volgens nadere berichten blijken echter de gevolgen niet zoo vreeselijk te zijn, toch zijn nog drie perso nen gedood, terwijl zes anderen slechts niet groote moeite van een gewissen dood werden gered. Zater dagmiddag wilden 18 arbeiders, werkzaam aan den spoorweg van Solmona naar lsernia in de provincie Carapobasso, hunne familie bezoeken. Zij volgden de rails. Bij Canzano stortte een geweldige massa sneeuw van den Matellaberg naar beneden, waardoor drie van hen onder do sneeuw begraven werden. Zes anderen hadden de lawine zien nankoraen en hadden zich togen de afhelling van den berg geplaatst. Zij ontkwamen zoodoende aan het lot, levend te worden begraven, manr werden t.ch zoo door sneeuwmassa's omringd, dat het hui^ onmogelijk was te ontsnappen. De overige arbeiders waren een eind weegs vooruit en bekwamen dus geen letsel. Toen het ongeval te Solmona bekend werd, word onmiddellijk oen extra- trein, mot tal van beambten en 80 arbeiders uitge zonden. Met den sneeuwploeg werden de ruils bloot gelegd en na oen arbeid van 6 uur 's avonds tot den volgenden morgen 9 uur in hunne gevangenis doorgebracht. De lijkei» der drie andere werklieden werden eveneens gevonden. De Oorlogskreet, het orgaan van het Leger des Heils, zal in 1892 met oon nieuwe, meer duidelijke letter gedrukt, en met een nieuw hoofd" versierd, verschijnen. Volgens het prospectus zal ook aan den inhoud meer zorg worden besteed. Een influenza-lijder deelt aan Je Soerabaia-CoU' rant mede dat hij reeds een paar weken, door de griep aangetast, hevig hoestte en geneeskundige be handeling daartegen niets scheen te vermogen. Toevallig las hij in De Locomotief van 23 April jl. het volgende //Middel tegen verkoudheid. Men deelt een ui in vieren, kookt die met kandij eu neemt van dit sap om te twee uren een kleinen lepel. In behoor lijk dichtgomaakto flesschen kan men het langen tijd goed houden. Vooral bij hoestbuien, die's avonds erger worden en in de'binnenkomers heviger zijn dan in de vrije lucht, werkt dit middel zeer goed." Onze iufluuijza-lijder liet direct een Bombay-ui in vieren deelen, die met klontjessuiker voor een waarde van één dubbeltje in twee gluzen water koken, en van dat kooksel nain hij elk uur oen eetlepel in. En dat middel bleek probatum te zijn, want dien nacht, r«a veertien dagen lang ten gevolge van den hoest byna geen oog geloken te hebben, sliep hij rustig tot den volgenden morgen en de hoest was verdwenen. De heer Zwerkzaam in de beuedonstad bij de firma O. Co., te Batavia, word onlangs by het baden in zee bij Tjilengtjieng door een inktvisch aangevallen. Het dier greep den zwemmer bij den arm eu omstrengelde hem het geheele lichaam met zijn lange vangarmen, die zich door de zuignappen stevig aan de huid vasthechtten. Do heer Z. verloor, gelukkig, zijn tegenwoordig heid van geest niet eu slaagde er met b litengewone krachtsinspanning in het dier te pakken en, de glib berig zachte massa in elkaar drukkende, zich van het gedrocht I09 te maken. Op de plaatsen waar de zuignappen zich aan de huid hadden vastgezogen, ontstonden groote blaren arm en rug vnn den bader waren met tal van deze gezwellen overdekt, die hem de ondragelijkste pijnen (leden lijden, zéo dat hij het dikwijls uitschreeuwde. De pijnen waren derrrate hevig, dat de heer Z. niet dacht, ze te zullen overleven. Eerst tegen den avond bedaarde het brandend en stekend gevoel en trad koorts in. Daarna voelde de patient zich, go- lukkig, veel beter. (Bat. Nbl.) In Frankrijk heeft men een nieuwe soort spiegels vervaardigd. Zij worden bedekt met een platina- preparaat on bezitten de merkwaardige eigenschap, het licht niet alleen terug te kaatsen, maar ook door te laten. Men stelle zich voor, dat zulk een spiegel aangebracht is in het paneel van een deur; dan zal de aangrenzende gang of donkere kamer door dien spiegel verlicht worden, terwijl hij aan de andere zijde, evenals eer. gewone spiegel, het beeld terug kaatst. Iemand, die zich dus aan den geplatiueer- den kant bevindt, kan door het glas heen zien, zou- der zelf gezien te worden. (JIdbl. t. d. Ferv.) Het dresseoren van geleerde honden. Tijdens een repetitie, tegen twaalf uur 's middags, op het goud gele zand van het hippodroifie. Een brandende zon in top, straalt in vlammen bundels terug van de glas ruiten. Midden in (km circus staat een rij stoelen; op deze stoelen zitten, - ernstig, vijf kleine honden tusschen iweo verbazend groote Leensche doggen. Een dikke heer, in hemdsmouwen en met bretels, staat tegenover hen een karwarts zwaaiend zegt hij; //Come here, Franck." Van ziju stoel vliegt met schol geblaf een bruin krulhondje, hij probeert salto-inortales, hij springt door vloeipapieren hoepels, met de stoutmoedigheid van een clown. Een klein wit hondje volgt master Dick, wiens vlugge pooten onder hun gostadigon -drang een teenen cylinder doen voortrollen. Ver volgens wordt op den rug van de kolossaio Denen een van die platte zadels, in bet cirque als panneaux bekend, vastgegespt, en twee goedige poedelt jee ne men plaats. Terwijl hun paarden het in een draf zetten doen Tom en Jammie hunne kunsten als volleerde paardrijders, springen over barrières, en vallen goed in evenwicht weder op hun zadel. Men besluit met de bokspartij, die Peter en Rai- kes, sedert zes maanden, iederon avond a.'s grappig schouwspel aau de opgewondens kleine Parijzeuaars ten beste geven. Iedere mislukte proef wordt over gedaan, totdat de impresario, mr. Marveil, verklaard heeft dat het voldoende is. Dan zijn kunstonaars optillend bij het nekvel, neemt hij hen in zijn armen, liefkoost zo en fluistert, heel zachljes //Bravo! Jam mie bravo Peter. You are a good, a nice boy, Ik ben tevreden over je, mijn kindallo voort!" Vervolgens mij aansprekende, zeido mr. Marvel; z,U wilt weten hoe ik mijne jeorlingeu heb gedres seerd, hoe ik hun den salto-mortale, voltigeeren en boksen heb geleord. Wel, beste mijnheer, het is heel eenvoudig mijn systeem is geheel en al vervat in deze drie woorden tijd, geduld on suiker. Er gaat geen dag voorbij, dat ik mijn beestjes niet laat werken, een uur, twee uur, indien het noodig is. Eerst de oefeningen van den dag, vervolgens de voorbereiding voor nieuwe toeren. Ik heb er dezer dagen een verzonnon, die waarlijk aardig zal zijn. Komaan, Masker Peter, kom hier, op een stoeldoe uw avondgebed." Peter vloog dadelijk op den stoel, hurkte met een vroom gezicht neer, vouwde tegen de rugleuning zijn kleine pootjes, en bleef in eerbiedige houding met het fijne kopje gebogen zitten. „Dat is alles keurig, mijnheer Marveil; maar hoe leert men hun dat?" Vele leeren aan jonge honden den salio-mortale door een bal van caoutchouc tegen een muur te gooien, van beueden naar boven, nadat men er eerst aan heeft laten ruiken. In plaats van achtoruit terug te bonzen, wanneer hij- tegengehouden wordt door den muur, gaat de bal in verticale richting omhoog en de hond, erheen gesprongen, volgt de bew eging. Op het oogenblik dat de bal, doordat zijn opwaart- sche beweging geëindigd is, een boog beschrijft en terugvalt, draait de hond, om hom te vangen, achter over en zoo doet hij den salto-mortale van zelf. Het is waar, hij doet hem dan, maar zortder fijnheid zonder sierlijkheid het is minder de zaak zelf, dan wel een zeer vluchtige schets van de zaak. Om hem het netjes te laten doen, i9 er niet minder dan een jaar inspanning noodig, terwijl, om door hoepels te te springen, en rond rayn beonen te draaien in den vorm van een acht Franck mij niet meer dan een maand gekost heeft. Ik heb hem dan ook anders gedresseerd dan met het systeem van den bal, en het kost mij niet meer dan negen maanden, om hem tot eeu onver- gelijkelijken springer te maken. Een klontje suiker iederen morgen is voldoende geweest. Kijkik houd de suiker tusschen mijn uitgestoken vingers de hond springt; ik buig mijn hand achterover en (1e hond die mijn hand wil volgen, draait onwille- keurig om zich zelf. Ik help hem daarin door zijn lichaam te grijptn en ziju vaart te richten zooveel als ik dat kan. Maar het moot opgemerkt worden, dat gij op die manier alleen den salto mortale naar achteren krijgt (len salto mortale naar voren heeft niemand nog ooit vertoond. Wel mijnheer, ik, Marveil en hü richtte zich op ik heb een van mijne honden don. salto-mortale naar voren geleerd. «Hier Dick 1» En mij, op vijftig meterafstand.de gymnasten en acrobaten wijzend, die zich oefenden voegde Marveil er met zachte stem bij «Niet in het cirque. Men let op my, en ik wil niet dat mijn kunstgrepen bekend worden.» Wij traden in het hondenhok, op den grond stond een opgevulde kleine springplank. Dick sprong, en gehoorzamend aan de ronddraaiende beweging welke hem Marveil door middel van een stevig touwtje aangaf, voerde hij met een virtuositeit die allen lof waard was, den salto-mortale naar voren uit. Ik applaudiiseerde, en Dick verslond met gretige tanden zijn suiker. «Gij ziet," hernam de impresario glimlachend ff tijd,-geduld eu een beetje suiker!" In goed onderrichte kringen wordt verzekert, dat do aanstaande Engelsche Parlementsverkiezingen in Augustus van dit jaar zullen gehouden worden. Het Lagerhuis zal waarschijnlijk iets vroeger dan gewoon- lijk worden ontbonden. Majoor Bundill is nog nie' gereed met zijn rap port aangaande de ontploffing in Dublin-Castle. Naar men zegt is het hij van meening, dat de ont ploffing door mtro-glycerine is veroorzaakt De mijnwerkers in de Grtdiff-mijueif hebben de voorwaarden aangenomen, welke door de besturen waren gesteld, docb de werklieden in de mijnen van het westenweigeren den arbeid te hervatten. Meetings zijn gehouden in alle groote mijnstreken waar geen vast werkloon wordt gegeven. De mtelde' voorwaarden wereen door do afgevaardigden der mijnwerkers aangenomen, maar voldeden niet aan de werklieden weigeren individueele verbintenissen te- genover de mijnmaatsehappijen aan te gaan Zn geven de v orkeur aan eene werkstaking boven een wisselende schaal van loon. Over den stand der onderhandelingen tusschen frankrijk en verschillende landen over de handels- tractateu bevat de Temps eenige mededeelingen. Met Griekenland is mon het eens geworden Frank- rijk geeft het minimum-tarief en Griekenland de behandeling der meestbegunstigde natie,' doch de overeenkomst zal slechts zes maanden gelden, ten einde Griekenland gelegenheid te geven eenige tarief posten van 't algemeen tarief nog nader ten behoeve van Frankrijk te verlagen. Met Zweden is men het zoo goed als eens over 't minimum-tarief eu de meestbegunstigings-olausule. Met België en Nederland is eveneens overeenstem ming te wachten, doch de onderhandelingen me» eerstgenoemd land hebben eenige vertraging geleden door ongesteldheid van den Franschen gezant te Brus sel. Met Zwitserland zijn nog eenige quaesties han gende. Ernstige moeilijkheden baren alleen de onder handelingen met Spanje. In de eerste plaats om de invoerrechten op wijn in de tweede plaats omdat Spanje enkele tractaten, o. a. met Engeland voor zes maanden verlengd heeft, en nu niet genegen is met Frankrijk, dat hot tractaat heeft opgezegd, een over- eenkomst aan te gaau, die feitelijk voor Frankrijk de positie dor meestbegunstigde natie zou handhaven, maar in Frankrijk de rechten op Spaansche artikelen zou verhoogen. Nog is een conventie op het punt gesloten te worden met de Voroeni»de Staten, die tot nog toe geon tractaat hadden, zoodat deze overeenkomst, anders dan de bovenbedoelde, die de uitroeiende macht kan sluiten, aan'de ratificatie van't parlement, onderworpen moet worden Fraukrijk staat Amerika het minimum-tarief ten deele toe en ontvangt daar voor vrijdom on rechten op suiker, huiden en enkele andere artikelen. De wederzijdsehe invoer, dien het hier geldt, bedraagt ongeveer 12 millioen fr. Spanje heeft thans zijn verhouding tot andere landen ten opzichte van de handelspolitiek bepaald. Het lage tarief zal worden toegepast voor alle landen die aau Spanje de gunstige voorwaarden van hunne tarieven verleenen. Voor die landen, welke bijzonder gunstige bepalingen aan Spanje toestaan zullen de nieuwe tarieven gewijzigd kunnen worden. Vermindering van de rechten op alcohol en andere spiritualiën wordt in geen geval toegestaan. Even min komt behandeling op den voet der meestbe gunstigde natie meer in aanmerking. Het hooge tarief wordt toegepast tegenover lauden die met Spanje geene overeenkomst sluiten en bovendien is de regoering nog gemachtigd producten van landen, die flea Spaansohen invoer in hun gebied bemoei lijken, met buitengewone lasten te bezwaren of deo invoer geheel te verbieden. De nienwe regeling treedt den 1 Februari a. s. in werking- Voor die landeo waarvan de tractaten met Spanje eerst den 30 Juni van dit jaar afloopen,

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2