an. BINNENLAND. Nieuws- en FEUILLETON. VERIJ ilen 1892. Vrijdag 8 Januari. N° 4727. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. UT. eherij rdam. l van Afzonderlijke Nommen VIJF CENTEN. De Inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. weder dat hij de kies- Op de lijn AmsterdamRoti de st verbrei- het te zamen 62 mannelijk 58 vrouwelyk Rubens voor zich, en achter veer .ruis," {Uit het Duitech.') XXXIV. XXXV. las de papieren. onverschillig zal zijn, 1 No. 73. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjki met uitzondering van Zon- en Feestdagen. pqjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. i het handschrift zeg, dat Romberg mij blijven en I bewerkt, ifgeleverd Tot gemeente-arts to Hekendorp is benoemd de heer Dr. Thier, arts te Hoenkoop, ives igd 93 M. 117 Getal huwelijken 2892 zielen. Bovendien worden alle Advertentiön gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD *t welk des Maandags verschynt. leg 1. 160. i’sche ge- Coning erven van kenook en, Tafel- i geperst, les, Kan- trotseeren ijd komt de 1, «ene pby- ild verbruid Idaad blijkt oor den ge- g opgedaan worden iwgestel gen, en zij naamde iigramo d, slape- m die door gen, on der ge- van ge- de kende adon, ge.'n en voor angstig eringen jrhoofd, handen meisjes in jonge nou, wordt ;e koste- ote publiek wanhopige agen uit de tijschriften aan de eeerond .th. or. r. P. Fo- ath Dr. r-iireo- rijs, rue usoach, Dr. c. ie et de. maar pools- antwoordde Wie heeft dat bericht geschreven? De influenza brengt te Haastrecht veel verwarring te weeg. Noch Oudejaarsavond, noch Zondag kon er godsdienstoefening gehouden worden, wegens on gesteldheid van den predikant, zoodat het bevestigen der nieuwe lidmaten uit Oudewator tot later moest uitgesteld worden. Ook de school, die Dinsdag moet .aanvangen, kon slechts half begonnen worden, daar alleen de beide onderwijzers tot heden vrij zijn ge bleven van die lastige ziekte. {Schoonh. CU) In 1891 werden te Reeuwijk geboren 58 mannelijk 56 vrouwelijk levenloos geboren 4 2 /z GOUDSCHE COURANT. ADVERTEN TIÉN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. 128) Ik kom morgen bij u hooren. Gronau knikte toestemmend en Toen hij ze had doorgelezen, vroeg hij Hoe ben je daaraan gekomen Ik geloof, dat. dit u antwoordde de vagebond. Het konden wel valsche documenten zyn. Kent u het handschrift van uw vader niet En als ik u zeg, dat Romberg mij voor GOUDA, 7 Januari 1892. In de gisteren gehouden vergadering vau vereeniging Burgerplicht zijn tot bestuursleden be noemd de hh. Th. G. G. Valetto, J. L. van Eijk en Mr. M. Schim van der Loeff. U kunt het hem in het gezicht zeggen, en wanneer u oen getuige wilt hebben ga dan naar den inspecteur van politie Ru bens die moest in die zaak als bemiddelaar optre den, maar mocht slechts twee duizend bieden, en voor zulk een bagatel wilde ik niet verkoopen. Het is goed, zeide do kapteinde provisie ‘betaal ik je, zoodra ik het geld heb. t men zich ten nutte maken. De aandeelen zijn ternauwernood dertig procent waard. Zij jpillen heden rijzen. Aan onze beurs niet. Daarom heb ik or de voorkeur aan gegeven, ze op andere beurzen te verkoopen. Wanneer heeft u daarvoor order gegeven? Gistcr-avond. Dan moest u weten, dat dit leugenachtig ar tikel zou verschijnen Naar 'ij vernemen zal Sequah uit Leiden vertrek kende naar Gouda komen. Hij is in onderhan- ■deling over het huren van een lokaal waarschijnlijk de zaal //Kunstmin" der Sociëteit «Ons Genoegen" doch hij heeft nog geene détinitievo beslissing genomen. Hij is voornemens te komen na 14 Januari en on geveer drie weken te blijven. En zal voor de séances een kleine entrée (10 ct.) geheven worden ten voordeele voor behoeftigen of cene liefdadige instelling. Maar dat zijn ongehoorde leugens zeide Theo- door, terwijl hij mot verontwaardiging de beurscou rant op de schrijftafel van zijn vader legde. De Bouwbank zou prachtige zaken gedaan hebben, een hoog dividend beloven, gekheid 1 De Bouwbank staat op het punt om bankroet te gaan. De bankier lachte geheimzinnig. Wij kunnen dit beter weten, omdat wij de de papieren j zaak kunnen beoordeelen, antwoordde hij maar gun - tienduizend gulden geboden heeft, dan zult u zeker stige wendingen moet wel niet langer meer twijfelen. Is dat de waarheid Waarom zou ik liegen Op de lijn AmsterdamRotterdam heeft de Holl- IJz. Spw.-Mij. nieuwe Se-klaM» ingebruik gesteld, waarvan de compartime ten geljpel zijn ingedeeld als die der 2e-klasse-wagens. Deze 3e-klasso-wagens zien er zeer sierlijk uit en bieden meer gemak dan tot dusver in eenige Se-klasse werd aangetroffen. Dq betimmering is van gevernisd Amerikaansch grenenhout. Aan beide zijden is bo ven elke bank een bagagenet agngebracht. De zit banken bestaan uit latwerk. Do verwarming geschiedt door briquetten, doch volgens een beter systeem dan tot dusver het geval was. Tegen de zoldering van elk compartiment is een doorloopende draad of een kruk aangebracht, welke in geval van nood, door sterk naar beneden trekken den noodrem in beweging brengt. De maatschappij schynt dua^och óqk te hebben ingezien, hoe ondoelmatig het is, Be lijn voor den noodrem boven de portieren buiten den wagen te hangen. Omtrent de aanvaring van de //Cbiluwall" en de z/Noordland" op de Schelde worden nog de volgende bijzonderheden vernomen. De //Childwall" had een bemanning van 24 koppen, en op het oogenblik der aanvaring bevonden zich 8 matrozen beneden. De kaptein riep hun toe, zich te redden, maar het schip zonk zoo snel, dat de ongelukkigen niet spoedig ge noeg aan dek konden komen. Alleen de groote mast en de boegspriet staken boven water uit. Drie matrozen hadden zich aan den boegspriet vastgeklemd; het water steeg meer en meer. De //Noordland" zond twee booten uitmaar deze konden door de hooge zeeën de ongelukkigen niet bereiken. Na twee uren van foltering werden zij door de golven mede- gesleept. De andere overlevenden hadden zich in den grooteu mast gered en brachten daar vier uren tusschen hoop en vrees door. Nadat de booten der z/Noordland" vruchteloos redding hadden beproefd, zageu de schipbreukelingen haar wegsioomen en zich zelven zonder veel kans op verlossing achter gelaten. Tegen elf uur des avonds kwam de //Ips wich-" binnen het bereik hunner stemmen en was het oogenblik der redding gekomen. 3ob ging heen. Maar toen hij uit de deur kwam, i zag hij den inspecteur zzzz zich, dezen twee politieagenten. Dat is onze man, zeide de inspecteur. En alvorens Bob zijn tegenwoordigheid van geest herkregen had, was hij geboeid en marcheerde hij naar de gevangenis. hieronder zijn begrepen 3 tweeljnggeboorten. Overleden 28 M. 26 Vr. Ge V. Vertrokken 118 M. 114 V. 28. Bevolking op 31 Deoembef Dinsdag Jrad Davenport (Sequah) na de operatie zelf weder te Leiden op. Het aan lal personen werd op ongeveer 1000 geschat. Toen Sequah zich op het tooneel vertoonde, ging er een luid hoezee voor hem op. Hij zag er beter uit dan bij zijn laatste optreden, ruim twee weken geleden. Hij was vol dankbaarheid over de uitste kende behandeling, door hem van prof. Van Iterson en dr. Van, Stockura ondervonden, en gevoelde zich duizendmaal beter dan vóór de op hem toegepaste gevaarlijke kunstbewerking. Herhaaideiijk werd Sequah toegejuicht, en Ja, ik wist het. Ik heb gisteren voor onge ;r zes ton aandeelen der Bouwbank gekocht, en heden verkoop ik den geheelen voorraad weeris dat niet een mooie zaak Dat artikel is dus uw werk? vroeg Theodoor met bevende stem. Geheimen mag men niet verraden, antwoordde hij. Iets moest geschieden, om het e enwicht te herstellenwij zullen een groote som winnen. En daarvoor de vloek van duizenden op ons laden Foei! Wie aan de beurs speculeert, die moet zich op verliezen voorbereid houden. De speculant is een hazardspelermaar ook deze heeft het recht, eerlijk spel te vergen. Valsche beursberichten staan met valsche kaarten en dobbel- sleenen op één lijn. Wie papieren koopt, moet eerst hoogte nemen omtrent de soliditeit. En daartoe dient de beurscourant, Theodoor. Wat gaat ons dat aan? Kraus was gister avohd nog laat hier; hij heeft zich laten omkoopen En als dat nu eens zoo was? Mair ik wil maar hopen, dat de zaak morgen Laar beslag krijgt want dan zullen andere berichten verschijnen. En wanneer alles naar wensch gaat, dan drukt toch een smet op uw eer, zeide Theodoor. En anders hadden wij ons failliet moeten ver bleek ook nu weder dat hij er bijzonder slag van heeft het publiek te //pakken". Ontkennen deed hij het niet, dat de rheumatiek na eenigen tijd weer kon terugkonden; maar kan de hoest dit pok niet, niettegenstaande men daarvoor van zijnen dokter een recept heeft gehad Met den persoon, die Dinsdag avond behandeld werd, den bejaarden B. van Wieringen, uit Hazers- woude, die 13 jaar stijf van de rheumatiek was, maakte hij thans een dansje. Zaterdag avond zal bij voor het laatst te Leiden optreden. Het is nu tien jaar geleden, dat in ons land de Rijkspostspaarbank werd ingesteld.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1