:en, 08, I F 'i t N° 4729. BINNENLAND. CSTMASKBB©. 1S92. Maandag 11 Januari. en Nieuws- Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. I’ IÜ 2, FEUILLETON. - ts. :man. 5th. jrden icao. ;kers en, »ort- teld- I De Inzending van advertentlön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. alte. Alzoaderljjke Nommers VIJF CENTEN. hart it, van 19930 10564 Totaal 10354 11602 21956 805 302 303 door vertrek byr,. Ia u reeds bij den bankier (Uit het Duihck.) XXXV. gravin Unica op XXXVI. niet te ver- »ehe 2ent><i het loosje De prjja per drie maanden ie 1.25, franco per poet 1.70. Verminderd door sterfte 10052 617 389 599 11299 697 391 647 21351 1314 780 1246 Of kwaadwilligheid of toeval hier de oorzaak is, ia nog onbekend. voor nemen. in bankier zoo krachtig ten minste een gedeelte «n. Bovendien worden alle Advertentiën gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschgnt. childerde iskerk te t der 8t. tgen enz. c levens- ïbroedora euse cs. cent. bliek «lijk GOÜDSCHE COURANT. Alma was laat in den avond op Hohenhausen aan gekomen en had zich terstond naar het slaapvertrek harer vriendin begeven. ADVERTENTIËN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Aam- beker boven De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De Nederlandsche Barbiers- en Kappersbond, die zich ten doe) stelt de belangen van het barbiers- en kappersvak te bevorderen, en dit o. a. ook tracht te doen door het stichten of het steunen van vak scholen, heeft de vóór twee jaar te Amsterdam op gerichte kapperschool overgenomen. De Bond wenscht nu aan deze school eene zoodanige uitbreiding te geven, dat zij aan de eischen van eene vakschool zal kunnen voldoen, met het doel langs dezen weg in eene steeds meer en meer gevoelde behoefte aan be kwame Nederlandsche bedienden te kunnen voorzien. irigen nacht gewichtige papieren ont- v*j voort. Weet gij dat ook? vroeg Gronau. In 1891 vermeerderd: door geboorte n vestiging Donderdagavond zeven uur ongeveer ontkwamen de reizigers met de stoomtram GoudaBodegraven, in de Oude Gouwe, nabij het R. C. Kerkhof, waar de baan onmiddelijk langs het water loopt, aan een groot gevaar. De machinist, die door het stooten van de locomotief stopte om te onderzoeken wat hiervan de oorzaak was, kwam tot de ontdekking dat een groote steen dwars over de rails lag en door de locomotief werd vooruitgeschoven. Ware zulks niet tijdig ontdekt, dan zou de tram wellicht op dit gevaarlijke punt zijn gederailleerd. Gisteren had op het kerkhof onder Orthen de plechtige begrafenis plaats van den r. k. bisschop den heer Adr. Godschalk. In de cathedrale kerk van St. Jan te ’s Bosch werd de plechtige lijkdienst opgedragen door den r. k. aarts- J GOUDA, 9 Januari 1892. Op 31 December 1890 bedroeg de bevolking de gemeente Gouda De off. van gez. Ie kl. J. A. Vrijheid is van zijne detacheerinp te Gouda naar zijn garnizoen te Utrecht teruggekeerd. Mannen. Vrouwen. Totaal. 9366 zeker den voi vangen? ging hij voort. Weet gij dat ook? vroeg Gronau. I Terwijl de boef bij u was, stond ik met mijn Mij heeft hij de voorwaarde gesteld, ze Men i len, zeide hij, en zijn gegeven woord moet houden. Ik kom na tafel nogmaals bij u. Aangenamer ware henhausen wilde rijden, om nemen. verdween, evenals de matroos. Wanneer gij het wenscht, zal het geschieden, hoe ongaarne ik het ook doe. Dus tot ziens I De kaptein spoedde zich heen, om zijn papieren veiligheid te brengen, verheugd dat hij bij den iwas opgetreden hij had nu van zyn vermogen gered. bisschop uit Utrecht, bijgestaan door de geestelijken van het kapittel. De bisschoppen uit Breda, Haarlem en Roermond, alsmede een groot aantal geestelijken van verschillende orden waren tegenwoordig. Voorts waren aanwezig eene deputatie uit het col lege van Gedeputeerde Staten, de burgemeester van ’s-Hertogenbosch in ambts-kostuum, vergezeld van de wethouders en van den secretaris, en een aantal corpnratiën van geestelijken aard. De lijkrede werd uitgesproken door dr. G. van Zinnicq Bergmann, professor aan het seminarie te Haaren, die in sierlijke taal het verdienstelijke leven van den overleden bisschop schetste. In 40 rijtuigen begaf zich de stoet iu plechtigen optocht naar den doodenakker. Vooraf gingen de leerlingen der fraterschool, met hun in rouwfloers gehuld vaandel, en de verpleegden in verschillende r.-k. gestichten. In de straten, waarlangs de stoet zich bewoog, waren de meeste huizen, ten teeken van rouw, gesloten, van een aantal huizen en van de schepen in de haven en Zuid-Willemsvaart, was de vlag halfstok uitgestoken, terwijl doof de zorg van het gemeentebestuur de gaslantaarns ontstoken en met rouwfloers waren omkleed. Duizenden bewogen zich langs de straten om ge tuigen der plechtigheid te zijn. Het aantal zieken en sterfgevallen in de gemeente Moordrecht is bijzonder ^root geweest in de vorige maand. Als gevolg van influenza of als bijkomende ziekte, stierven er in December twintig menschen, waaronder ouden van dagen en anderen, aan kwalen ladende. De ziekte is nu meer stationnair. l?0) Daaraan valt nu niets meer te veranderen, antwoordde de kapitein; en hoe eer de graaf ont maskerd wordt, des te beter; want volgens mijn overtuiging staat het leven van het spel. Gronau deed nu meedeeling van den achterdocht van Hackert, zijn onderhoud met Werner en Alma, en de stappen die gedaan waren. U hebt natuurlijk ook daarvan nog niets ver der vernomen? Wij moeten nu Jn elk geval den terugkeer van juffrouw Sandhaupt afwacbten. Heb beambten bewaring te geweest Gronau zag den ouden man met verbazing aan. De inhoud der papieren schynt ook u niet onbekend te zijn, zeide hij. Dien kende ik reeds lang, _«_x .«_a voor Ik kom zooeven van Romberg. En het resultaat? Hij gaf voor, het geld reeds terugbetaald te hebben. Maar daarmede kwam hij aan het verkeerde kantoor. Ik dreigde hem met de rechtbank, en toen gaf hij tachtig duizend gulden. In geld? In effecten. Wilt gij zoo toonen Zij liggen wijzende; ik heb o Bw l..« aanteekenboekje uit den k en vergeleek het opschrift op het pakje. Vindt gij iets niet in orde? vroeg de kaptein. Ik vind het zonderling, dat Romberg u juist de papieren heeft gegeven, die hij beweert <lat hem OnmogelykHij heeft ze mij zelf gegeven. t Dat betwijfel ik niet. I En hij beweert dat ze hem ontstolen zijn? Totaal 9485 10602 20037 In het jaar 1891 zijn 151 huwelijken voltrokken en werden 3 echtscheidingen ingeschreven. Men schrijft aan het Dbl. v. Xed.: De influenza, die vrij sterk heerschte onder de invaliden op „Bronbeek," heeft zich sedert zoodanig uitgebreid, dat nagenoeg geen enkele van de 150 daar gehuisvesten gespaard bleef. Zelfs de aan dit lust- en rustoord verbonden dokter werd aangetast en is tijdelijk door een anderen officier van gezond heid vervangen. Maar het ergste is, dat, hoewel alles aanvankelijk een zeer gewoon verloop had, sedert de laatste dagen velen van de oudjes bezwijken. Schier dagelijks ziet men één of meer van hen begra ven, en wijl hun oude krijgsmakkers óf nog ziek of nog te zwak zijn, om hierbij de laatste eer te bewij zen, worden de militaire plechtigheden vervuld door hulptroepen uit het garnizoen te Arnhem. Donderdagmiddag kwam eene der dienstboden van een dokter op de Westermarkt te- Amsterdam boven en zag, dat een bed in brand stond. Zonder ver vaard te zijn neemt zij het bed op en werpt het door het openstaande raam op straat, alwaar het door een paar mannen van de glazenwasscherij werd gebluscht. zag den ouden man met verbazing Ï-L onbekend te zijn, zeide hij. 1 y maar ik wist tot eenige dagen niet, dat gij die erfgenaam waart. goed zijn, mij die papieren te hier, zeide Gronau. op het pakje ze nog niet nageteld. De inspecteur haalde een ik mij in de onderstelling, dat Hohenhausen de man j zak is van die juffrouw Sandhaupt, bedrogen, dan kun- nen wij of de zaak laten rusten, bf weer van voren af aan beginnen. De officier van justitie zou onge- loovig de schouders ophalen. A propos, gij hebt ontstolen zijn. Dat betwijfel ik niet. het huis, om hem in verzekerde koopenbinnen eenige dagen wil hij mij geld er 11 voor geven. Wat moet ik nu doen? Behoud wat gij hebt, zeide de inspecteur, maar 1 tracht van Romberg een bewijs te ontvangen, dat I hij u deze papieren heeft ter hand gesteld. Het kon nuttig zijn. Ik wil u niet ontveinzen, dat er geen goede geruchten omtrent het huis in omloop zijnmen spreekt van aanzienlijke verliezen en ver wacht staking van betaling. Red dus wat gij red den kunt. Gronau nam de pakketten weder onder den arm. mag niet aanstonds het ergste onderstel- l.-.- - --1 m0n Ik kom na tafel nogmaals bij het mij, indien u naar Ho- daar poolshoogte te Het zou mogelijk zijn, dat de vrouw daar

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1