De WIJN PUNCH en COGNAC WOON- EN WINKELHUIS, WX&E1&S1TZ8. DRUIVEN-BORST-HONIG. Uit de hand te koop Bultenlandsch Overzicht. ADVERTENTIES Wed. KNOX DORTLAND, Prima Grove Kachelkolen bij P. KRIJGSMAN, Kantoor Pakhuis Vest 0.161. van J. F. Herman Zn-, Tiendew. beveelt zlch-zelvcn aan Zoogenaamde Blauwe Hoest N. KATEB Co., Groningen. Burgerlijke Stand. Alom verkrijg-Iiaar. In de Vragen van den Dag bespreekt de heer W. j J. van Weideren baron Rengers, lid der 1ste Kamer «Onze Ridderorden." De schrijver begint met een historisch overzicht te geven van het ontstaan en den aard dor ridderorden in vroegere eeuwen en beschrijft daarna de verschillende wijzigingen die deze orden in den loop der tijden hebben ondergaan. Met deze oude ridderorden hebben echter de meeste nieuwe niets te maken. Napoleon was op dit gebied weer een der wegbereiders. Hij begreep hooveel partij van decoraties was te trekken. «Ia 18» 5 volgde men in Nederland de heerschende mode, en schiep ridderorden zonder eenig verband met het roemrijk verleden der natie." Den 30 April werd de Militaire Willemsorde, den 29 September de orde van den Nederl. Leeuw ingesteld. Eenigszins uitvoerig be spreekt de schrijver het tot stand komen der betref- fende wetten. Over het algemeen was men toen ter tgdo met de instelling weinig ingenomen. «De Mili taire Willemsorde bleek echter onder een gelukkiger gesternte geboren te zijn dan hare burgerlijke zuster instelling." De overwinning van Waterloo bood ruimschoots gelegenheid «de decoratie als belooning van erkende verdiensten uit te reiken Nog altijd wordt het bezit van deze decoratie als een onder scheiding beschouwtwat vooral te danken is aan de omstandigheid, dat deze orde eerst in bepaald omschreven gevallen en na zorgvuldig onderzoek wordt uitgereikt. Met den Nederl. Leeuw werd onder Willem I zeer willekeurig omgegaan, onder Willem II werd de orde wel minder met politieke doeleinden misbruikt, maar toch onoordeelkundig weggegeven. Nadat het verleen^n der orde een regeeringsdaad was geworden, gedekt door rainisterieele verantwoor delijkheid, is er een einde gemaakt aan de vroogere willekeur, maar toch is de gewenschte regelmaat niet verkregen. Met cijfers toont de schrijver dit nader aau. Onder Willem III werd de al te ruime uitgifte van den Ned. Leeuw eenigszins getemperd door de gelegenheid, minder schitterend geachte verdiensten met de Eikenkroon te beloonen. Deze orde, hoewel Luxemburgsch, kreeg daardoor meer en meer een Nederlandsch karakter. De schrijver zegt dan, dat het geen nut heeft het bestaan der orden af te keuren; zij zijn er eenmaal en zullen wel niet spoedig kunnen worden opgehe ven het is dus wenschelijk de bestaande gebreken te herstellen en weg te nemen. Als gebreken noemt de schrijver o. a. dat dikwijls de orden wordt ge geven zonder dat verdiensten bestaan, ook dat zij tot middel van corruptie kunnen worden gebruikt. Het scheppen van een nieuwe orde, zal deze gebre ken niet verhelpen. Beter zou het misschien zgn een nieuwe klasse van ridders van den Nederl. Leeuw te vormen, die meer zou dieneu tot belooning van gewone verdiensten. Hot aantal ridders zou tot een zeker maximum kunnen worden beperkt. Voorts zou men een kapittel kunnen instellen dat besliste of adviseerde over de opname in eeu hoogere klasse. De ministers zouden dan ontheven ziju van de lastige verantwoordelijkheid der beslissing, of per sonen voor een opklimming al of niet in aanmerking komen. De ministers zouden echter alleen moeten beslissen over het verleenen der orde aan buitenlan ders hoewel het dan misschien wenschelijk zou zijn de insignia voor vreemdelingen eenigszins te wijzigen. Een Londensch modejournaal heeft onlangs een prijs uitgeloofd voor het ontwerp van een dames toilet. Bekroond werd «Lady" Victoria Blaokwood, de jongste dochter van «Lord" Dufferin, voor een door haar ontworpen «five o' clock"-toilet. Hare belooning bestaat, volgens de voorwuarden van den wedstrijd, in een kostuum als door haar ontworpeno, door de voornaamste modemaaksters van hot« West- End" vervaardigd. Een officier, die aan den laatsten Chileenschen burgeroorlog heeft deelgenomen, zoüt van het Miiun- licher geweer, dat door de Congressisten werd ge bezigd, dat het boven alle verwachtingen voldeed. De uitwerking was zeer groot (er werd rookvrij kruit gebezigd) terwijl de kogels of den getroffen man terstond doodden of eeno zuivere wond veroorzaakten, die gemakkelijk te genezen was. Alle aanhangers van Balraaceda: die in den oorlog door kogels uit het Mannlichor geweer gekwetst werden en in de hospitalen ondorbohaudoling der doctoren kwamen, zijn thans geut-zen. Het is dus eeu waar philantropisch wapen In den dierentuin te Dublin is een 17-jarig jonkman uit Limerick door een boer verscheurd. De beer, oen bruine («Ursus Arctos") was opgesloten in een kooi met stevige tralies en een gzeren hek er voor om te voorkomen dat de monschen te dicht bij kwamen. De knaap gaf hut dier koekjes, en toen hij even omzag naar zijn jonger broertje, dat bij hem was stak de beer een zijner klauwen door de tralies, trok hem bij den linkerarm voor het hék en zette hem zijn tanden in het vleesch. üp het hulpgeroep der beide knapen kwamen op passers toesnellen, maar slechts na veel moeite kon men den beer bedwingen, zijn sluchtotfer los te laten slagen hielpen niet en het gelukte eerst toen men het dier een ijzeren staaf als breekijzer in den zette. Do arme knaap werd vreeselijk gewond weggedra- dragenzijn linkerarm was geheel verscheurd en ge broken. Hij stierf aau hevige pijnen en ontsteking en bloedvergiftiging, Omtrent het rapport van de Landbouw Commissie waarover wij gisteren spraken, thans nog het volgende Het rapport wijdt een zeer uitvoerige beschouwing aan de middelen ter verbetering van het pachtstelsel. Het bespreekt in do eerste plaats het denkbeeld vau instelliug van paobtcommissies uit eigenaars en pachters, om beider belangen te behartigen. Een poging in die richtiug is gewaagd door de Frieiche Maatschappij van Landbouw, die daarbij echter maar weinig steun pndervindt. De commissie erkent de bezwaren en zou wettelijke invoering niet willen aanbevelen, wel regeeringssteun willen geven, waar zij uit den drang der omstan digheden geboren wordt. Veranderlijke pacht zou, meent de commissie, in sommige gevallen goed kunnen werken. Mor. kau dit intusschen alleen van particulier iuitiatief ver wachten, al zou de Staat zijn indirecten steun in die richtiug kunnen geven. In vele gevallen zou intusschen, vreest zij, het denkbeeld niet practiscb uitvoerbaar blijken. Mocht in verschillenJe pacht- contraeten zulk een stelsel worden beproefd, dan zou van gewicht zijn de invoering van een eenvou dig rechtmiddel om geschillen bij bepaling van prij zen der producten uit den weg te ruimen, bijv. vaststelling der gemiddelde eenheidsprijzen op ver zoek der meest gereede partij door den kantonrech ter, na verhoor van deskundigen. Den pachter iu ruimeren zin te waarborgen tegen onheilen dan thans door 'tB. W. geschiedt, zou de commissie bedenkelijk achten. Alleszins billijk acht de oommisiio het eindelijk, den pachter het genot der door hen aangebrachte verbeteringen to waarborgen. Een wettelijke regeling zou echter op veel bezwaren stuiten en haar doel licht voorbij streven, daar men den oigeunar niet kan verplichten verbeteringeu te vergoeden, door hem niet wenschelijk geacht, en hg zijn vorpliohling tot vergoeding wel eens in de huur kon discouteeren. Slechts meent de commissie dat billijkheidshalve kon worden voorgeschreven, dat aau don pachter, die van den eigenaar schriftelijk vergunning hoeft ver kregen om verbeteringen aan te brengen, een ver goeding kau worden uitgekeerd waarvan het bedrag vooraf geregeld zal moeten worden van dit voor schrift zou dan mogen worden afgeweken. Onder do werklieden in do kolenmijnen bij Dort mund is iu vrij hevige mate een epidemie uitgebro- keu, n. 1. de Anchylostomum, eene wormziekte, die men tot nu toe bij mijnwerkliedon in die streken nog niet geconstateerd had. De wormen, die slechts een lengte van 8 tot 11 mM. hebben, en zich zeer vermenigvuldigen, zetten zich aan de binnenzijde der ingewanden vast en zuigen op die wijze het bloed van den patiënt. Het gevolg is, dat zelfs bij krachtige mannen hierdoor in korten tiid hovige bloedarmoede ontstaat, wat vooral in bet begin met ziekelijke verschijnselen gepaard gaat. In warme streken komt die ziekte meer voorvooral in Egypte, waar een vierde deel dor bevolking er aau lijdt. In Europa kwam zij het eerst voor bij het doorgraven van tie St. Gortthard-tunnel, en sinds dien tgd hebben zich vele specialiteiten met de studie van deze ziekte bezighouden. Vooral prof. Leichlen- stern, te Koulen, bracht veel licht in doze zaak toen in 1885 diezelfde epidemie in de steenbakkerijen te Keulen uitbrak zg verdween destijds bij het eindigen van het seizoen der steenbakkerij. Daar de eieren langs natuurlijken weg uit het lichaam verwijderd worden, en door deze eieren de ziekte zich voortplant, is de grootsto zindelijkheid het beste middel ter bestrijding. Daar nu zindelijk heid in kolenmijnen niet mogelijk is, vreest men, dat de ziekte zich zeer zal uitbreiden. Door de Duitsche regeering is dan ook aan het offi- cieele bureau voor mijn-hygiëne te Bochem een zorg vuldig onderzoek eii ernstige studie aaubevoleu. De loods van de Engelsche bark Child well, welke bij Vlissingen door aanvaring zonk, geeft van die scheepsramp een levondige beschrijving. «Het was een donkere nacht, maar volstrekt niet nevelachtig, en het woei vrij bard," vertelt hij. «Wij zagen de stoomboot eeu kwartier vódr de aanvaring, maar meenden, dat zij ons voorbij zou varen. Daar ver anderde zij eensklaps van koersblijkbaar wilde zg dwars voorbij onze boeg varen. Wij hadden een vaart van zes of zeven knoopen en de stoomboot was in volle vaart. Het was een groot schip, waar schijnlijk een boot van de Red tf/ar-lijn of een van do Duitsche booten, die Vlissingen aandoen want het schip kwara vandaar. Zoodra ik de groene lich ten zag, dacht ik er komt een aanvaring en een Natuurlijk was Unica zeer verbaasd, maar daar Alma er eenmaal was, kon men haar de deur niet wijzen Alma verschafte zich voor dezen nacht een leger stede in het boudoir en verwachtte ongeduldig den morgen, om met hare navorschiugen en maatregelen eeo aanvang te maken. Zij wist, dat een onaange naam tooneel'met den graaf onvermijdelijk was, en zag zich in deze verwachting ook niet bedrogen. Bij het aanbreken van den dag werd de deur van het boudoir zacht geopend en de graaf trad op de teenen binnen. In de halfdonkere kamer bemerkte hij Alma niet, Hij bracht oen boquet van de heerlijkste bloemen, die hij in een vaas op de tafel plaatste daarna ging bij weder even zacht heen. De bloemen hadden een bedwelmenden geur Alma opende het venster, om de verkwikkende mor genlucht binnen te laten, en begaf zich in bet slaap vertrek van hare vriendin. Unica was uit eene korte sluimering met hevige hoofdpijn ontwaakt. Zij wilde de haar voorgeschreven artsenij innemen, maar Alma verzocht haar, dit te laten, daar Werner met een anderen geneesheer zcu komen. Unica stemde toe. Vroni kwam om U^jre meesteres aan te kleeden toen zij een der flescbjes, dioop de waschafel stonden, opende, om de vlechten van Unica te parfumeeren, meende Alma in dien geur een gelijkenis met den bedwelmenden geur der bloemen te vinden. Zij nam do flacon eu overtuigde zich van de juistheid van haar vermoedon Je gebruikt zeer sterke parfumerieën, zeidê zij. Zij was vroeger niet zoo sterk, antwoordde Unica. Vroni meent ook, dat zij te oud geworden moet zijn; de geur is niet meer zoo aangenaam. Dat zij veranderd is, is ontwijfelbaar, zeide Vroni; ik zou haait willen beweren, dat die geur de hoofdpijn te weeg broogt. Vroni kan gelijk hebben, en ik zou je raden, deze niet meer te gebruiken. Wilt ge mij dezen flacon laten? Je wilt toch niet met je zelve de proef nemen Ik wil je alleen dwingen, mijn raad te volgen. Je zult zien, dat het niets geeft. En de zoo sterk geurende bloemen in je bou doir zijn ook eer schadelijk dan goed. Maar ik houd zooveel van bloemen. Stel je dan met andere tevreden, die niet zulk eeu bedwelmenden geur bezitten. Unica trad op dit oogenblik aan den arm harer vriendin in het boudoir; haar eerste blik viel op den heerlijken bouquet, en een glimlach kwam op bare lippen. Ik geloof dat mijn broeder dit bezorgt, zeide zijiederen morgen vind ik er een op tafel. Welk een heerlijkon geur geven die kinderen der lente! Zij boog zich over de bloemen, maar oenige oogen- jjlikken later werd baar gelaat doodsbleek, en een onmacht nabij, zonk zij op den divan neer. Alma was nog bezig, voorhoofd en slapen harer vriendin met eau-de-cologne te wasschen, toon de graaf binnentrad. U is beden zeer vroeg gekomen zeide bg, en. zijn stem klonk onvriendelijk. Zeer vioeg, inderdaad, antwoordde Alma; nog voor middernacht. In den nacht? vroeg de graaf. Haar onrust liet haar geen rust, zeide Unica. Voor zulk eon onrust is geen oorzaak, ant woordde Hohenhausen scherphet is niets dan een lichte verkoudheid. U vrees, dat het iets meer is, zeide Almade kenteekenen schijnen mij ernstiger. Ook do dokter lcari dwalen hij kon zich laten misleiden, een ziekte niet herkennon, omdat hij geen gedachte heeft van bare oorzaken. Hebt u wellicht die oorzaken herkend vroejf de graaf. Nog niet. Maar gij wilt ze uitvorschen? Alma gelooft, dat de bloemengeur schadelijk voor mij is, zeide Unica. De graaf nam den bouquet en wierp hem door het geopende venster weg. Gij ziet, ik ben bereid om u to helpen, zeido hij. Het kan zijn, dat de bloemengeur inderdaad nadeelig isik had daar nog niet aan gedacht. Wordt vervolgd.) t paar seconden later was de boot in ons schip geva ren. We riepen allen van de bemanning die in hunne kooien lagen alle hens op het dek 1 Maar \óór zij boven konden komen was de aanvaring al gebourd. De stoomboot trof ons schip tusschen den grooten mast en den fokkemast Het was een donderend geraas. Onze masten vielen op het dek van de stoomboot eu toen deze achteruit ging nam zij ze mede. Het schip begon terstond vol water te loopen en binnen twee minuten was het gezonken. We konden de booten niet uit zetten. Het schip was geheel onder water, hoewel het getij laag was. Alleen eeu stuk van den bezaan mast en hut uiteind van den boogspriet staken boven het water uit. Negen van onze mannen waren in de tuigage van den bezaanmast geklommon. Van de vijftien mannen die omkwamen zijn twaalf, die den tijd niet meer hadden om boven te komen, beneden in het schip verdronken. Drie arme kerels waren op den boegspriet geklommen. Wij hoorden hen om hulp roepen maar konden niets doen om hen te helpen. Het was eeu hard geval. Van do stoomboot uit werd nog een poging gedaan om hen te helpeo, maar die mislukte. Wij bleven vier uren lang aan den bezannmast gebonden, op redding wachten. «Eindelijk, toen de mannen reeds begonnen te wan hopen want zij wisten dat spoedig het water zou stijgen tot boven hunne hoofden kwara een stoomboot van Harwich, de Ipswich, opdagen, van waar men een sloep uitzond, welke de schipbreuke lingen na veel inspanning opnam en veilig aun boord bracht." 1 De Duitsche Rijksdag heeft zijne werkzaamheden hervat. Na het handelstractnat met Zwitserland zal allereerst de wet tot beteugeling van dronkenschap in behandeling gö^meu worden. Deze wet werd door den keizer zef#en ontworpen. Men vernacht echter dat de oppositie heel wat bezwaren zal inbren gen. Zeer waarschijnlijk zullen de conservatieven on nationaal-liboralen voor, do Duitschvrijzinnigen en do sociaal-democraten tegen do wet stemmen. De hou ding dio bet centrum zal aannemen, is nog niet bekend. De voornaamste bepalingeu van het wetsvoorstel zijn lo. dat aau personen beneden 16 jaren geen sterke dranken mogen worden verkocht, wanneer zij niet door ouders of voogden worden vergezeld; 2o. dat geen drank mag worden verkocht aan iemand die zioh in staat van dronkenschap bevindt of die al» een dronkaard bekend staat; 3o. herbergiers enz. moeten eetwaren zoowel als drank verkoopen 4o. alle personen die als dronkaards bekend staan, zullen ia gestichten behandeld worden op overeenkomstige wijze als krankzinnigen, totdat zij geheel genezen zijn. Het grootste bezwaar bij de uitvoering dezer wet is, dat zij de verkoopers van sterken drank bijna geheel aan de genade of ongenade der politie over levert. Men vreest ook dat de bepaling betreffende bekende dronkaards in kleine gemeenten aanleiding zal geven tot misbruiken waardoor personen gestraft zouden worden tegen wie de wet nooit bedoeld is. In Italië duurt de ministereele crisis nog voort, in zooverre dat er nog geen nieuwe minister van landbouw, handel en industrie is benoemd, een depar tement dat met Chimirri'a overgang naar het depar tement van justitie is vrijgekomen. Omtrent de redman van het ontslag van den minister van justitie Ferraris begint langzamerhand iets meer aan het licht te komen. Behalve in eeuigo punten van minder belang, waarover verschil van gevoelen tusschen hem ün-|Zr°. oolleSa's bestond, wordt het meer en meer duidelijk, dat de eigenlijke oorzaak voor Ferraris heengaan schuilt in de kerkelijke politiek der regoe- rwg. Mor. heeft nog diet vergeten, dat deze bjj het uit voerig debat over de waafborgenwet en do houding der regeering tegenover de kerk en de minister van justitie, wiens akker men bij deze discussie eigenlijk beploegde, geen woord in do kamer heeft gesproken en den minister-president alleen de verdediging der regeenngspolitiek overliet, of misschien juistermoest overlaten. In hut feit dat juist de heer Chimirri, een der clerieaai-oonservstieve elementen uit bet kabinet, uil verkoren wordt om Ferraris aan het departement van justitie, te vervangen, ziet mon de vervulling van Kndint s wensch, wijl in Chimirri de politiek der verzoening en tegemoetkoming tegenover het Vaticaan is vertegenwoordigd, zoodat men oen voortzetting dor kerkelijke politiek in een richting kan verwachten, welke een nieuwe teleurstelling voor de linkerzijde |.f. ra'rr' beeft als afgevaardigde steeds oen polmok der verzoening tegenover de curie vordedigd en behoorde tot hen die hot vurigst gestreden hebben egon Cnspis bekende wet op de weldadige instel lingen en tegen het nieuwe strafwetboek, voor zoover net de scherpste bepalingen tegenover het Vaticaan Het schijnt allerlei möeilijkheden op te leveren om een plaatsvervanger voor Chimirri aan het ministerie van landbouw eu handel te vinden. Bovendien be treurt men het dat dit departement juist vrijkomt op een oopeublik dut hot de nauwkeurigste opmerk zaamheid der wetgevende machten vordert. Misschien stelt do minister-president, die de portefeuille «ad interim" heeft aanvaard, er prijs op zelf de handels verdragen in de kamer te vordedigen, naar algemeen oordeelt men het niet in het belang van het land dat in verband met de tegenwoordige economische crisis deze tusschenregeuring van landen duur zij. Volgens de Times is do president der Vereenigde Staten voornemens eerstdaags verbodsrechten af te kondigen voor de voortbrengselen van alle Staten, die weigeren een verdrag van wederkeerigheid met de Vereenigde Staten te sluiten. In China nog altijd geharrewar. Als uit het eene deel van het uitgestrekte Rijk bericht wordt dat de orde hersteld is, wordt al spoedig uit Shan^aï of een der andere traetaathavens gemeld, dat in een ander deel onlusten zijn uitgebroken. Volgens de laatste berichten verkeert thans weer het noorden in oproe- rigen toestand. Fi liung, de zoou van intertijd wegens rebellie onthoofden Li Hung Shu, pooo-t, ze<*t men, den dood zijns vader9 te wreken. Hij is een Tar- taarsch generaal, die vele duizenden onder zijn beve len heeft en cjie onder zijn troepen een schuilplaats verleende aan .allen, die het elders met de justitie te kwaad kregen. Deze benden stroopen nn het land af. Vijf en twintig duizend man werden teo-en hen afgezonden en in verschillende schermutselingen wer den zij dan ook geslagen. Maar verscheidene sol daten liepen toch tot de oproerige beuden van Li Hung over, daar zij uit het land van Auhoui waren en eenmaal Li Hung's vader dienden. Mon vreest zelfs, dat desertie algemeen zou worden. GEBOREN 5 Jan. Johannes, ouders J. vnn der Wal en C. de Groot. 0. Margaretha, ouders J. L. van Asten en M. Anders. 7- Gijsbertus en Douwe, ouders D, 1.. Brou wer en N. Dekker. 8. Willem, ouders M. IJsselstijn eu J. W. van den Berg. OVEKLEDEN: 6 Jan. W. Schuling, wed. H. Snel, 77 j. - N. van Vliet, 55 j. 7- A Brenkinan, 2 j. P. H. Sloijter, 20 in 8. A. Korbea, 71 j. 10 m. 9. A. Overkamp, 55 j. 9. C. H. Visser, huisvr. van H Jenné! 52 j. 10 m. Heden overleed te Utrecht in den ouder dom ran bijna 83 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvader, de Heer CHARLES HENRI DU MONT. M. M. JULIUSDumont. IX W. JULIUS. Gouda7 Januari 1892. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed tot mijne en mijner Kinderen diepe droefheid na eene langdurige ziekte mijne geliefde Echtgenoote MARIA CORNELIA van NES, op den leeftijd van ruim 36 jaar. S. F. TEELING. Gouda9 Jan. 1892. V Voor de vele en treffende bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden mij ner geliefde Echtgenoot betuig ik mijn oprech ten dank. P. van ALTENA. Gouda, 9 Januari 1892. V Ondergeteekende betuigt haar harte- lijken dank aan allen die haar den 4d"> Januari bljjken van belangstelling gaven. Wed», p, v. d. KLEIJN. Voor de zoo talrijke bewijzen van hartelijke deelneming op 1 dezer ontvangen ter gelegen heid van mjjn VIJFTIG-JARIG JUBILÉ als lid van de firma betuig ik ook namens de firma mjjn welge- meenden dank. Gouda, 9 Januari 1892. A. DORTLAND. EEN DUBBEL waarnaast een groot PAKHUIS met afzonder lijken uitgang aan de straat, benevens KAN TOOR, op een der beste standen van Gouda, voorzien van GAS- en WATERLEIDING, gejegen aan het water. Daartoe inclineerende, adresseere men zich met franco brieven onder No. 7 bureau dezer courant. Op een der drukste standen van Gouda, TE HUUR aangeboden, een te verbouwen WIN KELHUIS, om met Primo Juni te aan vaarden, en in te richten ten genoege van den Hnurder. Adres; J. H. de WILDE, Timmerman, Lange Groenendaal. LEVENSGEVAARLIJKE ISoEST Van Kinderen Kuch hoest onmiddellijke afwending van het gevaar en snelle zekere hulp door de sedert vele jaren bjj deze kinderziekten eenig goed bevonden Alleen echt verkrijgbaar in fla cons van fl. 2.die van geele, flacons van fl. 1.die van roode en flacons van 65 Cent die van witte capsulen voorzien zijn waarop nevenstaand fabrieksmerk: Te Gouda bjj F. H. A. Wolff. Boskoop bij J. van Bergen. Haastrecht bjj J. D. den Hertog. Oudewater bij F. Jonker-Idenburg. Bodegraven bij P. Versboten G. Hijnekamp. Stolwjjk bjj C. G. v. d. Berg. Bergambacht bij J. v. d. Dool. Hazerswoude bij Wed. W. Hendriks. Wettig gedeponeerd gebruik DROP uit de BLIKKEN TROJf- Handelsmerk. M E L van Elk stukje DROP heeft de vorm van een zittende KAT.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2