Bultenlantlseh Overzicht. 338""Staats-loterij. POLITIE. Na mededeeling .fan deze feiten wees1» mr, C. J Francois, die voor den eischer optrad, er op, dat uit verschillende brieven, vauwoge de gedaagde Maat schappij geschreven, blykt van het verstrekken der bewuste vrijkaarten. Voorts betoogde pleiter, dat of de geheele overeenkomst, tusschen partijen aan gegaan, nietig is, of als één geheel, ook voor wat de voorwaarde betreffende het geven van vrijkaarten aangaat, moet worden erkend, en dat het niet aan gaat om de juisthoid van dat gedeelte der voorwaar- waarden te ontkennen, dat voor de Maatschappij bezwarend is. Ook kwam pleiter op togen de hou ding van -gedaagde, om eerst de overeenkomst te ontkennen en daarna de rechtsgeldigheid er van te betwisten. Ten slotte bestreod hg de verwering van gedaagde op grond 1 o. dat 'de goedkeuring van com missarissen niet noodig was 2o. dat die goedkeu ring, zoo die al vereischt werd, stilzwijgend is ge schied en 3o. dat het beroep op een gemis aan goedkeuring ged. niet kan baten omdat de overeen komst door de Maatschappij is erkoqd. Mr. J. Addink, voor de gedaagde Maatschappij optredende, begon met aan de rechtbank mode te deelen hoe de toestand van het beheer der IJssel- stoomtraramaatschappij door de directeuren op schro melijke wijze in de war is gebracht, waarna tal van dagvaardingen z jn gevolgd van crediteuren der Maat schappij. De commissarissen, meest allen gefortu neerde menschen. wilden niet dat de Maatschappij failleerde, ep dekten, nu de kas der Maatschappij een groot tëkort aanwees, uit hun eigen beurs de schulden. Toen men hoorde dat de commissarissen zoo scheutig waren, werden tal van vorderingen in gesteld. Men trachtte los te krijgen wat los te krij gen was. En aan deze omstandigheden, meende pleiter, was ook het ontstaan van de onderhavige vordering toe te schrijven. Pleiter ontkende, dat de Maat schappij zich jegens eischer had verbonden tot het verstrekken van vrijkaarten, en beriep zich tot staving van zijn bctöog op een vonnis der Rotterdarasche rechtbank, waarbij beslist is, dat eene veunootschap alleen verplicht is die verbintenissen na te komen, welke overeeqkomst'g de aan den directeur verstrekte machtiging zijn gesloten. Eene overeenkomst nu, als waarop eischer zich beriep, mocht zonder de goed keuring van commissarissen niet worden gesloten, gelyk pleiter uit de statuten trachtte aan t« toonen. Wat het verstrekken der vrijkaarten tot 1890 betreft, hierbij moest men niet vergeten dut, wijl «le direc teuren bijna nooit op hun post waren, dat verstrekken geheel willekeurig en onbevoegd geschiedde, tot sta ving waarvan pleiter enkele staaltjes mededeelde. Pleiter bleef het bestaan der bewuste voorwaarde ontkennen en het geproduceerde stuk als ongeldig beschouwen, en verdedigde ten slotte ook zijne door eischrr afgekeurde houding in dit geding. Na re- en dupliek werd de uitspraak der rechtbank bepaald op 1 Maart a. s. Een zeldzaam voorkomend rechtsgeding werd dezer dagen voor de rechtbank te Dordrecht behandeld. In het laatst van 1890 overleed te Oud-Beierland de heer 0. Marits, ouder wiens nalatenschap o. a. ook behoorde eene hypothecaire schuldvordering ten laste van raej. de wed. C. van Dam, te Zuid-Beierland, grool 3200. Kort na het overlijden Van den heer M. kwam een zoon van roej Van D. bij een der erfgenamen van den heer M. om de vervallen rente te betalen de laatste weigerde de rente te ontvan- z/Ik veronderstel dat u verdriet van iets hebt," zegt hij hard. Hij fronst de wenkbrauwen. Om dien vervloekten kerel treurt zij, denkt hij bij zich zelf, en die gedachte werkt niet als olie op de gol den. Hij schijnt op antwoord te wachten, doch nu zij zwijgt» vervolgt hij ruw „'t I9 dwaasheid om te treuren. Er is eene oplossing voor de meeste moeie- lijkheden. Ik denk wel, dat die voor u ook te vilden zal zijn Die verloren minnaar, dien zij beschreit, hij kan teruggewonnen worden. Zonder twijfrl heeft haar lief gelaat hem ingepakt en zal hij graag terugko men. Zij kan hem schrijven en hij zal hartelijk antwoorden. En bij is iemand van middelen. Als eens de oude Mc. Dermot weet, dat hij, Anketell, de verloving met zijne dochter wensoht te verbreken, dan zal de oude man blij zijn haar aan Eyre af te staan, die ontegenzeglijk goede vooruitzichten heeft. Zóó zal het gaan Eu hij, Anketell, zal zijn smart verkroppen uit liefde voor haar, en daarom het schandaal van een tweegevecht ontwijken. Dulcinea heeft opgehouden met snikken. De laatste woorden van Anketell hebben haar diep gegriefd. Hij gevoelt niets voor haar. Hare smart laat hem koud. Hij kan onmogelijk iets weten van die onge lukkige geschiedenis niet Eyre en toch overvalt haar weer die doodsangst. Die vreeselijke twijfel komt weer boven. De tranen drogen op hare wan gen. Als aH hij eens op 't station was, toen zij aankwam en haar gezien had met Eyre, zonder Aady gen, omdat de heer Van D. in plaats vau de rente van 3200 slechts die van 1700 bij zioh had. De heer Van D. beweerde dat een jaar na de slui ting der hypotheek reeds 1500 werd afgelost en de hypotheek dus por resto slechts 1700 groot was. Toen daarop door de erven M. vertoon vqn de quitantie van aflossing gevraagd werd, antwoordde de heer Van Dam, dat zijne moeder, die lezen noch schrijven kon, de quitantie (in de veronderstelling dat bet een ander waardeloos papiertje was) had verbrandwel kon hij toonen quitantiën dat vroeger ook slechts rento van 1700 was betaald. Sommige dezer quitantiën waren door hom zelf geschreven, omdat de heer M. (doordien hij wegens zijne hoogen leeftijd slecht de peu kon hanteeren) hem dit had verzocht. De heer M. schreef dan alleen zijn naam- teekening. De erven M. weigerden met die bewering genoegen te nemenvandaar een proces. Door de wed. Van 1)., wier raadsman voor de rechtbank volhield hetgeen hierboven in hot kort is meegedeeld, werd anngeboden hare bewering onder eede te bevestigen, terwijl door den raadsman van de erven M. werd beweerd, dat aan de wed. Van D. nooit de eed kon worden opgelegd, omdat niet zij, maar eeu harer zonen het geld bij den hoer M. zou hebben afgedragen, en z(j dus niet kon zweren dat het geld werkelijk in banden van den heer M. is gekomen. Door deu officier van justitie werd geconcludeerd dat aan de wed. Van D. de eed zal worden opgelegd, terwijl de rechtbank de uitspraak bepaalde op 24 Februari. Voor de wed. Van D. trad op mr. A. C. Creua de Jough, en voor de erven M. de heer mr. J. M. Ron9, beiden advocateu te Dordrecht. Uit Baarn schrijft men aan de N. R. Ct. Op het koninklijk lusthof te Soestd|jk zijn dage lijks vele handen aan het werk om alles op te knap pen en te verfruaien.Zijn wij wel ingelicht, dan komon H.H. M M. reeds met de eerste dagen van Mei het paleis betrekken, om deu geheelen zomer hier te blijven. Vóór eeuigoa tijd is de waterleiding unar het paleis gevoerd, en thans heeft raeu den oprijweg van den straatweg naar het paleis geheel vernieuwd. Ook de groote standaard, die vroeger in den voortuin stond en waaraan de Oranjevlag wapperde, wanneer de koninklijke familie aauwezig was, is nu boven op het paleis geplaatst. Verder zal het gel eel in- en uitweudig nog aan merkelijk worden gerestaureed. Men meldt ons uit BaarnEene merkwaardige vangst werd dozer dagen door den jachtopziener van Eemne8 gedaan. In de bosschen dwalende, zag hij een valk, bezig met het verslinden van een dood hert. Het roofdier had blijkbaar zich zóó te goed gedaan, dal het zich bij de nadering van den jacht opziener niet kou verwijderen en dus in diens han den viel. L)e roofvogel werd aan het station te Baarn verkocht. De benoeming van don heer mr. W. van der Kaay tot raadsheer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage is geschied buiten de aanbevelingslijst van het Ge rechtshof. Tengevolge van de bevordering, welke de heer v. d. Kaay, te»ens lid der Tweede Kamer voor Alkmaar O neen, neen Alles liever dan dat Eindelijk komt er een eind aan dien naren tocht. Hij heeft tot bij de achterdeur gereden, heeft haar uit het rijtuig getild en haar toen uiterst koel goe den nacht gewenscht. .Ongelukkig en benauwd, rent zij het korte pad door den boomgaard af, rn het huis binnen. Haar vader! Wat zal die wel zeg gen Zij beeft over het geheele lichaam als zij aan zijne woede denkt. Dat zij zoo laat nog uit is zou al erg genoeg zijn. Maar als hij dan nog hoort wat er volgt, en dat haar engagement met Anketell ver broken is, wat zal hij dan wel zeggen Zoo hard zij kan, vliegt zij de trap op, hare eigen kamer binnen en in de armen van Bridget. De oude vrouw, die door veeg verteerd werd over het lot van haar lieveling, heeft de laatste twee uur niet anders gedaan dan van het eene vertrek naar liet andere te loopen en alle huiligeu aan te roepen. Nu zij haar pleegkind ziet terugkeeren in het oude nest, denkt 7.0 niet meer aan de smart en aan de martelonde onrust, waaraan zij ten prooi is geweest en als een echte Iersche neemt zij het vroolijke heden voor het treurige verleden. Alles is vergeteD, b.e- halvo dat haar kind weer terecht is. «O, Bridget!" zegt Dulcinea, terwijl zij zich aan haar vastklampt: „O Bridget!" „Kijk nou! Bekom nou maar eerst eens. Nou ben je weer thuis, dou ben je weer veilig bij je oude Biddy. Nou, bedaar maar!" en zij drukt haar tegen hare borst. „Wel, wel, en wie zou je nou nog oen in den staatsdienst maakt, is eene verkiezing in dat district noodig geworden. In de vorige week werd des nachts in hot Ka naal door de bemanning van een Engelschen visch- logger, op het hooren van hulpkreten, na eepig zoeken, eeu man opgenpmen, die zich op oen red dingboei drijvend hield en uiets aan had dan een flanellen hemd. Aan boord gebracht bleek de man zóó uitgeput, dat hij niet staan en niet spreken kon. Op de reis naor Plymouth kwam de gedèdde genoeg tot ziohzelven om den gezagvoerder te kunnen mede- deelen, dat h|j eeu Russisch zeeman was en deu vorigen nacht in het Kanaal van eene stoomboot overboord sprong. Later legde hij bij den Russischen consulairen agent de volgende verklaring af: „Ongeveer tien dagen geleden deserteerde ik vau bet Russische schip „Walganzeems", dat voor Teign- raouth lag. Ik vertrok naar Devonport en nam dier.st op liet Engelsohe stoomschip „Gertrude", be stemd naar Swansea; daar ijftm het schip eene lading kolen in eu zette daarop koers naar eene Fransche haven. Op zee werd ik door liet scheepsvolk en den stuurman zeer ruw behandold. Vlet volk klaagde er over, dat ik een Rus was, mijn work niet verstond en te veol gold verdiende. Het trof mij dikwijls, hoe het andere scheepsvolk naar mij keek, als ik, verschrikt door de bedreigingen der lieden beneden, naar dek vluchtte. Dinsdag-nacht hoorde ik ver scheidene gesprekkon tusschen deu stuurman en het volk, waarin gezegd werd, dat, als ik op wacht kwam, men mij in een zeeraans-plunjezak, met wat koleu als ballast, over boord zou werpen. Even vóór middernacht ging ik naar dek, greep eun redding boei ei» sprong in zee." De 20 jarige Russische varensgezel was de eenigo vreemde matroos op de „Gertrude." De oorsprong Tau do beroemdo Wilhelmusmelo- die is eindelijk ontdekt. In de eerste uitgave van het geuzenliedboek stond to lezen„Op de wijze van Cbartres." Dit was tot nu toe een raadsel ge bleven. De heer Fl. Vin Duyse heeft het opgelost. Chartres werd in Februari 1568 door deu Prins van Gondé en zijn Hugenoten belegerd, rnaar hij slaagde er niet in, zich van de stad meester te maken. De Fransche Katholieken hadden op de mislukt» onderneming een lied vervaardigd, dal aldus begon: „Ah, la folie entreprise Du Prince de Condó." Het is op do melodie van dit lied dat h t beroem de Wilhelmus van Nassauwe later in du Nederlan den werd aangeheven. Deze mededeeling vinden wij iu de jongste aflevering van het Nederlandsch Mu seum, als naschrift van den heer Van Duyse opzijn vroegere studie over het lied. (Volksbelang.) Aan een brief uit China, geschreven door een vlaam8chen missionaris, pater Mauritius Robert, ge- dagteekend I-8hang-Fou 25 Nov., is het volgende ontleend Op verscheidene plaatsen werden op 5 Juni huizen van Europeanen in brand gestoken en voel gestichten der H, Kindsheid in ascli gelegd. Een protestantsche geestelijke werd vermoord alsook een protestantsche Europeaan. Een protestantsche kerk werd in brand gestoken. Op 2 September werden onze bisschoppelijke re- haar durven krenken, nou ik bij je ben? „Maar," vraagt zo nieuwsgierig „waar heb je met dat al toch gezeten?" „O, Bridget! ik hou zooveel van je!" roept Dulcio dankbaar uit en omhelst haar zoo hard zij kan. „Ik dacht, dat je boos op me zoudt zijn!" „Wat, ik? ik? die je gezoogd heb?" „Ja, hij zei hot; je hadt nog wat met me af te rekenen of zoo iets. „Wie lieveling Vertel ine eens hoe die schurk heet, die zulke dingen van mij heett gezegd." „Andy zei het." „Mijnheer Andy! Heb je hem dan gezien vraagt de oude vrouw snel. „Was hij bij je, mist Dulcie," en zij trekt haar naar den haard „Daar, kind, ga nu eens zitten en vertel me er alles eens van." Hot vuur in den haard heeft ze met teedere zorg aangehouden, hopende op den terugkeer vau haar schat, en de vlammen slaun dan ook uu vroolijk in den schoorsteen. Eii Dulcie, uitgeput door de te genstrijdige gevoelens welke haar bestormd hebben, laat zich iu -Hen grooten st iel zakken, trekt de oude min op het haardkleedje naast zich en fluistert haar het vorhaal van dien avond in het oor. Onder snik ken eu zuchten legt zij de vernederende bekentenis af. Doch ondanks het dreigende gezegde van Andy, denkt de trouwe oude min er niet aan oin haar t» veroordeelen. {Wordt veroolgd.) sidentie en de H. Kindsheid geplunderd eu in brand gestoken, alsmede de protestantsche huizen die van den genoesheor, van deu consul, enz. Ik heb hierdoor veel Schude geloden aan mijn mis gewaden on kleeren, boeken, han Isohriften euz.. Het mag als een wonder worden beschouwd, dat er niet een massa dopdeu zijn gebleven, als men nagaat hoe die woedende menigte huil nd en brullend ons wee- zengesticht bestormde. Hartroerend was het te zien hoe de pater-bestuur der van het weezeugesticht met zijn beschermelingen, het H. Sacrament onder de kleeren verborgen en onder do hoede vau een mandarijn, de vlucht namen, terwy'l de plunderaars en brandstichters hen met een hagelbui van stokslagen eu steeuen vervolgden. Aan de rivier gekomen, wilde niemand de vluch telingen aan boord neraeu, behalve een bravo heiden, welke hen naa,r een stoomboot bracht. De pater vertelt bier op geestige wijze een me nigte bijzonderheden ovor de vlucht van een pater, d|ien hij „oftgen Jan" noemt,4 welke eenige kostbaar heden wist toured den, en besluit aldus: Thnns liggen voor I-Thang en Hou-Keou 5 oor logsschepen, om de bandieten in toom te houden. Er wordt onderhandeld mot het consulaat, om de Chineescbe Regeering alles te doen betalen, doch God weet hoe lang die onderhandelingen kunnen duren." Op hot verzoek van do muatschappijEeu Natio naal Belang", te Utrecht, tot het onder haar beheer nemen van do bestaande bepluritiDgeu op den spoor weg van Gouda naar 's Gravenhage, is door (le raaat- scliuppij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen gunstig beschikt. „Was Homerus eene vrouw zoo vroeg dezer dagen de Heer Samuel Hutier ijp een voordracht, door hem gehouden in het „Working Men's College te Londen. En zijn antwoord luiddo bevestigend, wat de Odyssee betreft. De Ilias is door een inau gedicht, zegt hg, maar Odyssee moet het werk zijn van een vrouw, en wel 0. a. om de ongelante reden, „dat de auteur iemand was, die van allerlei dingen sprak ronder kennis van zaken." De Heer Butler voerde uit het gedicht verschridone bewyzen voor zijne stelling aan eu eindigde met de bewering, dat, als de Odyssee thuns voor het eerst anoniem ver scheen en aai) dagbladen en tijdschriften gezondou werd, geen enkele criticus daarin iets anders dan hot werk van een vrouw zou zien. Voor twee jaren werd bij nacht ingebroken iu de woning eener weduwe te Hommerts (Fr.) De bei de dievon ontzagen zich niet de vrouw te mishandelen, doch werden op heeturdaad betrapt en iu hechtenis genomen. Het waren de speelman Luite Bos, uit St. Johannesga, een zeer berucht persoon, en zijn zoon Hendrik. Bij vonnis van 5 Februari d. a v. werd de laatste tot eene gevangenisstraf van drie jaren veroordeeld eu naar de strafgevangenis te Gro ningen overgebracht tot expiratie der straf. De mi nister van justitie, het voorbeelding gedrag van Hen drik in aanmerking genomen, tijdens zijne gevangen schap aan den dag gelegd, heeft thans hein op grond van artikel 15 van het Wrtbook van strafrecht voor waardelijk in vrijheid gesteld. In eene buitengewone vergadering der vereeniging vau Berlijnsche onderwijzers is het schoolwet-ontwerp behandeld. Er waren ruim 800 leden aanwezig, benevens verscheidene leden van het Huis van af gevaardigden. Na breedvoerige uiteenzetting on overweging van do hoofdpunten in het regeeriugs- outwerp werd er een besluit genomen, waarin de vergadering zich legen do strekking van het ontwerp verklaarde, inzonderheid tegen de principieele be vordering vau oonfessioneelo scholen, tegen do be palingen die den onderwijzer rechtstreeks tot een ondergeschikte van den geestelijke maken, enz. enz. Op verscheidene plaatsen, zooals te Erfurt, Bres- lau, Graudenz, Homburg, Ruppeu, enz. zijn reeds andere vergaderingen gehóuden, waarin liet verhan delde insgelijks is uitgeloopen op een protest tegen het ontwerp. Zoowel daar als elders worden nu adressen van gelijke strekking ondertoekend. Te gelijkertijd hooft de gemeenteraad van Rubrort en heeft ook het gemeentebestuur van Dantzig besloten hij het Huis van afgovaardigden op verwerping der ingooiende, school wet aan te dringen. Intusschen hoeft de Nassnusche afgevaardigde Lottichius bij-den minister Zedlitz eene audiëntie gehad eu aldaar toezegging verkregen, dat de minister zich zal vereenigen met een voorstel om voor Nas sau het aldaar bestaande stelsel van gemengde scho len te handhaven. In de Belgische Kamer zijn de voorstellen tot Grondwetsherziening comtnissioriaal gemaakt. Dat zal ook een zaak van langen adem zijn. De discussie was gisteren nog slechts een voorloopig voorposteu- geschermutsel. Het plan tot herziening der Grondwet werd ingeleid en aanbevolen door deu Minister-pre sident Beeruaert. De Afgevaardigde Woeste vor- klaarde het te betreuren, dat de regoeringsvoorstellen zoo iugewikkeld waren, want daardoor liep de her ziening gevaar vertraagd te worden. Hij was eerst geen voorstander van de Grondwetsherziening, maar nu de twee groote partijen het eens zijn, had men de horziening snel tot stand moeten brengen. H|j meen Je, dat do toekomstige Kamers niet gediend zullen zijn inet een proportioueele vertegenwoordiging omdat zij te moeilijk iu de toepassing is. Wat be treft de quaestie van het Koninklijk referendum, zij is stellig do gewichtigste, welke sedert 1830 is opge komen, omdat daardoor het in België zoozeer ge ëerbiedigde Koningschap in gevaar wordt gebracht hij zag iu het referendum een vernietiging van de Parlementaire ie acht, eeu instelling vau het persoonlijk gouvernement, verzacht door een plebisciet. Hij wen8chte dat het Koningschap de kalme qfereu waarin het zich sedert België's onafhankelijkheid be- beweegt, niet verliet, en vroeg terugzending naar de centrale Sectie. De hetr Nothomb verdedigde het Koninklijk refe rendum, de Regeering van het volk door het volk. De afgevaardigde Janson bleek voorstander vau liet referendum, maar drong er op aan h.t lot der Grond wetsherziening niet te verbinden aan (Jat der andere voorstellen. Hij hechttf zgu goedkeuring aan den (leraocratischen geest, welke iu liet rappori-Desmet doorstraalt. Indien het algemeen stemrecht werd verworpen, zou hij zgu toes,warning geven aan een transactie door middel van den woniugcensus, 't geen bijna mot algemeen sierarecht gelijkstaat. De Minister Beernaert verklaarde, dat de Regee- ring8voor8lelJen ten nauwste verbonden zijn aau de herzitning van art. 47 eu niet kuuiien afgesoheideu worden van het voorstel-Jansou. Hij verdedigde het referendum tegen do critiek van deu heer Woeste en meende, dat de Kamer vrg blijft om al de Regee- ringsvoorstelleo, of een gedeelte daarvan aan te nemen maar dat de beraadslaging over de voorstullen in hun geheel niet gescheiden kan worden. De heer Frère-ürban wilde, evenals hij in decen trale sectie verklaarde, alleen de herziening van art. 47 onderzocht hebben hij betreurde de houding der Regeering, doch daar de voorstellen eenmaal zijn in gediend, zou het verkieslijk uchten ze naar de afdeo- iingen te verzenden, om met de zaak zooveel moge lijk spoed te maken. De Kamer besloot met atgwnoeue stemmen tot het drukken en rouddeeieu der ontwerpen, on de verzen ding naar de afdeelingon, die aanstaanden Vr|jdag bijeen zullen komen. In Rusland klampt de reactie zich aan het oude vast en keert zelfs tot lang vernietigde instellingen terug. Wat zijn vader, de czaar-bevrijd er, ten doode heeft gedoemd, wil Alexander III weder in het leven terugroe peu. Naar men in ernst verzekert, is door de Russische regeering in overweging genomen de lijfeigenschap onder de boeren weder te herstellea. Het is iu den laatsten tijd geblelceu dat tengevolge van de toene mende bevolking in de dorpen, de uitgestrektheid van het lhnd aan de Mirs ioebehooreude, niet lan ger toereikende is voor do b hoefte hunner leden. Teneinde in dezen toestand verbetering te brengen stelt de regeeriug zich voor uitgestrekte gronden uan de boeren over te laten onder de volgende voor waarden Een derde van den oogst moet gestort worden in de voorraadschuren der gemeento ten ge- bruike eu tot onderstand van de boereneen derde wordt betaald door de regeering tor afdoening vau de plaatselijke opbrengsten aan den staat en het resteerende derde in belastingen betaald, verschuldigd aan de regeering. liet is den boer niet veroorloofd zyn gemeente te verlatenhij is vastgebonden aan z|jn grond en gedwongen het contract met den staat na te komen. Dit beteekeut dus niets minder dan terugkeer tot den toestand van vóór 1861. De eerste proeven zullen genomen worden in de gouvernementen Sa mara en Saratoff en indien het systeem hier slaagt, zal het toepast worden door hot geheele keizerrijk. Daar de uitvoering en toepassing der uieuwe wet zal toevertrouwd worden aan de districts ambtenaren, de Zemski Natchalniki eu dezen allen behooreu tot den reationnaireu adel, die gunstig gestemd is voor herstel van het oude systeem, kau er geenerlei twij fel bestaan omtrent het resultaat der proeve met de nieuwe wet. Algemeen verrast heeft het ontslag van den heer Hübbenet, minister der verkeersmiddelen, hoewel er iu den laatsten tijd reeds geruchten over zijn heen gaan hadden geloopen. Hübbenet's ontslag is toe te schrijven aau de langzaamheid der graantransporten naar do hongerlijdende districten, waardoor thans zoo helder aan het liclP komt, hoe jammerJijk het er met het vervoer op de Russische spoorwegen ontziet. Dat alleen de afgetreden minister Hübbenet, die als een eerlijk man geprezen wordt, een witte raaf ouder de Jüussische ambtenaren, voor de slechte toestanden op de spoorwegen verantwoordelijk is, zal meu zelfs tC .11 ^"^rburg n'8t ''««'iron, maar éen moet de zondebok zijn en als zoodanig schijnt thans Hübbe net gevallen. GEVONDEN VOORWERPEN. Ia de maanden December 1891 en Januarie 1892 zijn de volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd aan het bureau var. politie. 1 lombardbrielje van de bank van leening te Rotterdam, 1 paar kousen, 1 portemonaie inhou dende 0,95' I zilveren armband, 1 R. C. Kerk boek, 1 ijzeren gewicht (1 Kilogram), 1 boek geti teld .de Fransch Pruissiscbe oorlug», 1 dames por temonaie inhoudende 0,32"/a, l rozenkrans, 1 Z1 veren broche, 1 wil linnen kraagje, l portemonaie inhoudende 0.06, 1 patent liniaal. 1 groene geld- beure inhoudende 4,65, 1 glacé handschoen, 1 wit katoenen zakje inhoudende l,28'/s, 1 gouden oorbelletje, 1 onderstuk van een gouden oorbel, 1 paar witto katoenen militaire handschoenen, 1 sneeuw- spoor, 1 dames handsmof, I zilveren oorknopje, 1 gouden oorbelletje, 1 kous, 1 portemonaie inhoudende i cent en twee plaaatjes, 1 wilte handdoek, 1 zilve ren ring met gouden plaatje waarop de letters P. Z.. De gevonden voorwerpen in do maanden Juli en Augustus 1891 en uiet door do verliezers afgehaald, zijn ter beschikking van de respectieve vinders met inachtneming van art. 2014. Burgerlijk Wetboek. Bureau van gevonden voorwerpen zooveel uiogelyk geopend van Jl tot 1 uur 's niGrgens. De Commissaris van Politie te Gouda, W. N. van GARDEREN. 5a Klasse. Trokking vau Donderdag 4 Februari. No. 18579 10000. No. 11214 1500. No. 331, 752, 8306 on 19857 1000. No. 6151, 10325 20213 400. No. 3941, 99D 13564. 18588 200. No. 1656, 2968, 4785, 5840, 6697, 7798 9136 9688, 10665, 10582, 1C733, 14275, 18459 en 20818 100. Prijzen van 70. 12 2935 5665 7673 10089 12719 15472 18300 64 3107 5744 7920 10095 127+3 156+4 18341 80 3212 5785 7964 10152 12795 15655 18426 210 3301 5817 8015 10220 12821 15735 18489 253 3493 5821 8030 10+80 12939 15772 18541 272 3661 6S37 8070 10599 12987 15861 187+9 479 3712 5851 8353 10643 13068 15946 18884 625 3713 5934 8413 10700 13310 15968 19048 740 3722 5983 8+17 10890 13+28 16095 19061 781 3737 5 85 8+30 10927 13458 16514 19151 1032 3802 6006 8460 10938 13559 16531 19251 1039 3843 6016 8667 11126 1357+ 16589 19379 1225 393+ 6033 8910 11194 13712 16639 19+86 1297 3955 6035 9070 11351 18878 16647 19500 1305 3991 6116 9111 11372 13991 16661 19611 1377 4163 6222 9166 11508 14023 16696 19649 1707 41 66 6360 9223 11539 14073 16747 19686 1776 4210 6397 9377 11555 14104 16892 19707 1816 4486 6444 9446 11609 14290 17129 19721 1903 4624 6504 9460 11659 14312 17144 19753 1910 476+ 6609 9489 11806 1+371 1 7233 19780 2060 +898 6645 9492 11900 14+28 17238 19930 2207 49+2 6746 9603 11983 14536 17367 20020 2236 4983 6916 9616 12226 14691 17463 20097 2281 4995 6957 9677 12272 1+742 17480 20454 2285 5017 7300 9811 12301 14826 17607 20476 2308 6137 7352 9812 12328 14851 17921 20502 2311 5252 7560 9859 12521 15044 17976 20B90 2549 6312 7570 9897 12570 15068 18132 20786 2616 5513 7573 9928 12651 15S08 18165 20806 2677 6575 7630 9973 12700 15411 18295 20844 2759 MARKTBERICHTEN. Gouda, 4 Febuari 1892. Voor bet eerst siuts eenige weken, was het weder een geregelde markt. De aanvoer was echter niet groot, doch ook de handel liet veel te wenschen over. Tarwe Zoeuwsche 9.25 a 9.75. Mindere dito 8.25 a f 8.75. Afwjjkende f 6.a f 6.25. Polder 7.50 a 8.—. Roodo 7.26 ii 7.75. Angel 8.25 a f 9.Rogsre: Zeeuwsche 7.75 it 8.50. Po'der 6.75 a 7.25. Gerst: Win ter 5.a J 5.50. Zomer f 4.75 a f 5.20. Chevalier f 5.75 a 6.50. Haver per heet.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2